Mis on utcsvc.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Task Manageris tegutsev utcsvc.exe toiming võib peita arvutiviirust

Utcsvc.exe on käivitusfail, mis võib Windows arvutis käivitada mitmeid programme. Fail kuulub Microsoftile ning seda võidakse kasutada mõningate süsteemitoimingute jaoks. Paraku aga peetakse seda faili enamikel juhtudel potentsiaalselt ohtlikuks. 

VirusTotal andmete põhjal tuvastasid 12 programmi 55 suurima viirusetõrje hulgast seda faili kui pahavaralist faili. Hybrid Analysis andmete kohaselt oli tuvastusmäär veelgi kõrgem. Sellele lisaks tuvastas Emisisoft enam kui 100 faili, mis on seotud utcsvc.exe failiga ning on märgitud ebausaldusväärseteks failideks. 

Pole mingit kahtlust, et see fail võib arvutis ette võtta soovimatuid tegevusi. Näib, et faili võidakse kasutada pahavarade või troojade levitamiseks. Hetkel ei ole teada, millist küberohtu see fail võib levitada või käivitada, kuid utcsvc.exe fail võib teha järgnevaid toiminguid:

  • käivitada arvutis lunavara;
  • krüpteerida või kustutada faile;
  • laadida arvutisse nuhkvara;
  • varastada isikuandmeid nagu pangaandmeid, krediitkaardi andmeid, kasutajatunnuseid või muid delikaatseid andmeid; 
  • laadida muid pahavarasid;
  • avada tagaukse.

Seega, kui sa oled pannud tähele, et su arvuti käitub veidralt, näiteks näitab süsteemiteateid, valab brauseri üle agressiivsete reklaamidega või sa ei saa mingeid faile lahti teha, ava Task Manager ja vaata parasjagu tegutsevaid protsesse. Kui sa näed nimekirjas utcsvc.exe faili, võib see olla just nende tegevuste taga.

Enne utcsvc.exe eemaldamist peaksid sa seda käivitusfaili skänneerima turvaprogrammiga, et veenduda, et see on tõesti pahavaraline. Kui fail ei ole ohtlik, kuid sa kustutad selle, võid kahjustada arvutit, operatsioonisüsteemi või mingeid programme. 

Pea meeles, et utcsvc.exe turvaliseks eemaldamiseks tuleks kasutada professionaalset pahavaratõrjet. Selle ülesande jaoks sobib näiteks FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või SpyHunter 5Combo Cleaner.

Pahavaraline käivitusfail võib näha välja turvaline

Pahavaraline utcsvc.exe fail võib levida petturliku faili, programmi või uuendusena. Seepärast kipuvad enamus kasutajaid selle vabatahtlikult arvutisse laadima. See .exe võib ilmuda näiteks alljärgnevates formaatides: 

  • e-kirja manusena;
  • ebaseadusliku programmi või failina (nt film, muusika);
  • võltsi tarkvarauuendusena;
  • võltsi viirusetõrje või muu programmina.

Seega, kui oled hiljuti avanud rämpskirjaga tulnud manuse või laadinud alla kahtlast sisu, peaksid kontrollima, et sa poleks laadinud ühtlasi ka pahavara. Üleüldiselt tuleks internetis olla ettevaatlik – küberrünnaku vältimiseks ei tohiks tegeleda riskantsete tegevustega.

utcsvc.exe protsessi peatamine

Enne selle käivitusfaili ja selle tegevuste peatamist pead sa kontrollima, kas see on ka reaalselt pahavaraline. Kui sa oled 100% kindel, et tegemist on ohtliku failiga, ei tohiks sa utcsvc.exe faili käsitsi eemaldada. Kui tegemist on pahavaraga, võib see olla seotud mitmete teiste komponentidega, mis tuleks samuti eemaldada.

Seetõttu on utcsvc.exe eemaldamiseks kõige parem hankida professionaalne viirusetõrje või pahavara eemaldaja. Saame sulle kinnitada, et FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes puhastavad kõik süsteemi tõhusalt, seega võid proovida ühte neist tööriistadest.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes