Parim pahavaratõrje tarkvara 2021

Parima pahavaratõrje tarkvara valimine 2021. aastal on hädavajalik

Hävitusliku jõuga küberrünnakud on põhjustanud arvutikasutajatele, ettevõtetele ja linnadele tohutult probleeme. Kahjuks ennustavad küberturbe spetsialistid, et olukord võib uuel aastal isegi halveneda, kuna praegu on juba märgatud krüptovaluuta kaevandajate ja teiste ohtlike viiruste leviku suurenemist.

Me ei tohiks ka unustada, et lunavara, troojade ja teiste pahavarade loojad on ka oma küberohte parandanud – hiljutisim lunavara ei ole ainus, mis suudab delikaatseid andmeid krüpteerida, seda suudavad ka teised viirused. Nende sissetungimeetodid põhjustavad arvutikasutajatele rohkelt probleeme. Seega, igaüks, kes puutub kokku internetiühendusega, peaks mõtlema pahavaratõrje tarkvara hankimisele, et kaitsta oma andmeid kurjategijate eest 2021. aastal.

Selleks, et parima pahavaratõrje tarkvara valimine oleks 2021. aastal lihtne, vaatasime üle mitmed turvaprogrammid. Täna jagame sinuga 5 tööriista, mille sa võiksid hankida arvuti kaitsmiseks.

Malwarebytes Premium pakub kiireid süsteemiskänne ja lunavaravastast kaitset

Screenshot of Malwarebytes Premium

Malwarebytes 4.0 on pahavaratõrje, mis pakub kaitset Windowsile, Androidile ja Mac arvutitele. Programmi loojad annavad 14-päevase tasuta prooviversiooni, et saaksid testida programmi võimeid ja funktsioone. Pärast perioodi lõppu jäävad alles pahavaratõrje ja juurvaratõrje funktsioonid. Selle parima pahavaratõrje programmi litsentseeritud versioon annab sulle ligipääsu järgnevatele funktsioonidele:

 • reaalajas kaitse, mis blokeerib pahavara sissetungikatseid;
 • täielik kaitse süsteemi või tarkvara haavatavuste suhtes, vältimaks, et pahavara saaks neid ära kasutada;
 • lunavaravastane funktsioon;
 • süsteem parandatakse pärast pahavara, nuhkvara või juurvara rünnakuid;
 • kaitse pahavaraliste veebilehtede suhtes.

Malwarebytes 4.0 Premium versioonil on ka väga kiire süsteemiskänneerija. Testide kohaselt suudab see skänneeringu lõpetada 2.5 minuti jooksul. Mitmetel teistel programmidel on keskmine skänneeringu aeg 45 minutit. Kiirel skänneeringul on ka oma puudus. See võib arvuti muuta aeglaseks, kuid kuna sellega läheb vaid paar minutit, ei ole see suur probleem.

Pahavaratõrje leidis tee ka CRNT Security 100 parima nimekirja, kus antakse teada parimatest valikutest küberturvalisuse jaoks. Malwarebytes nomineeriti 11. kohana 20 lahedaima turvaprogrammi müüja seas.

Viimane Windows versioon: 4.0
Suurus: 18.9 MB
Hind: $59.99

Plussid Miinused Kokkuvõte
Kaitseb ka lunavararünnakute eest Süsteemiskänneeringud võivad muuta süsteemi aeglaseks Malwarebytes Premium pakub suurepärase viirusekaitse ning seda saab kasutada üheskoos mõne teise viirusetõrjega, et tagada arvuti maksimaalne turvalisus
Kasutab käitumispõhist tuvastamist
Töötab koos viirusetõrjetega
Kõrge tuvastusmäär
Pakub reaalajas kaitset
Kaitseb nö null-päeva pahavara eest

Webroot SecureAnywhere AntiVirus pakub kiireimad süsteemiskänneeringu tulemused

Screenshot of Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot SecureAnywhere AntiVirus on üks kiiremaid ja parimaid pahavaratõrje tarkvarasid, mis on hetkel saadaval. Programmil läheb vaid 20 sekundit arvuti skänneerimisega ja pahavaraliste komponentide tuvastamisega. Samal ajal läheb Malwarebytes'il umbes 2.5 minutit, Nortonil 23 minutit, Kasperskyl 33 minutit ja McAfee'l lausa 46 minutit.2] Täielik süsteemiskänneering võib võtta pisut rohkem aega.

Kiired süsteemiskänneeringud võivad mõjutada arvuti jõudlust negatiivselt. See võib kasutada umbes 30% arvuti CPU-st skänneeringu jooksul. Ooterežiimis on sellel vaja aga üksnes 1% CPU-st.

Programm vajab ka üksnes 15MB ruumi. Sellel väikesel pahavaratõrjel on hulk suurepäraseid omadusi nagu näiteks identiteedivarguse kaitse, turvaline brausimine ja pettustekaitse, veebikaamera kaitse ning muidugi pahavarade kaitse ja eemaldamine.

Tarkvara kasutab metaandmeid, käitumismustreid, pilveladu ja heuristilist tuvastussüsteemi, et tuvastada süsteemist pahavaralised komponendid. Võrreldes teiste tarkvarade testitulemustega on Webroot keskmisel või kõrgemal tasandil.

Viimane Windows versioon: 9.0.18.44
Suurus: 15 MB
Hind: $29.99

Plussid Miinused Kokkuvõte
Kõrge pahavarade tuvastamismäär Pole iseseisva labori tulemusi Kiire ja väike pahavaratõrje programm, mis pakub kaitset ka hiljutiste küberohtude eest
Kiired skänneeringutulemused Võib skänneeringu ajal süsteemi aeglustada
Ei vaja palju ruumi
Lunavarade tuvastamine
Tuvastab pahavaralisi domeene hästi

Zemana AntiMalware pakub reaalajas kaitset ja null-päeva vastast kaitset

Screenshot of Zemana AntiMalware

Zemana AntiMalware pakub reaalajas arvutikaitset ainult Windows arvutitele. See suudab tuvastada, blokeerida ja eemaldada brauserikaaperdajad, reklaamvara, potentsiaalselt soovimatud programmid, lunavara, buudivara, juurvara ja muud pahavarad. Tarkvaral on OPSWAT sertifikaat, mis tagab, et pahavaratõrje on usaldusväärne ja tõhus.

Ühel parimal pahavaratõrjel on nii tasuta kui tasuline versioon. Kuigi tasuta versioon töötab nagu skänneerija kaitseb suuremate küberohtude eest, pakub premium versioon reaalajas kaitset ka keerukamate ohtude nagu lunavara, null-päeva pahavara või juurvarade eest.

Mõningate testitulemuste kohaselt võib pahavaratõrjel minna kuni 90 minutit täieliku süsteemiskänneeringuga. Võrreldes teiste programmidega on see kaks korda suurem keskmisest viirusetõrje skänneeringuajast. Samas aga võtab see programm vähem ruumi kui Webroot. Sellel on vaja üksnes 6 MB-d.

Viimane Windows versioon: 2.74.2.150
Suurus: 6 MB
Hind: 24.95 €

Plussid Miinused Kokkuvõte
Null-päeva pahavara kaitse Aeglased skänneeringud võrreldes teiste viirusetõrjetega Väike turvaprogramm, mis pakub kõrgtasemelist kaitset keerukate küberohtude eest. Väga aeglased süsteemiskänneeringud võivad aga olla tülikad ja häirida arvuti kasutamist
Kaitse potentsiaalselt soovimatute programmide eest
Juurvara ja buudivara eemaldamine
Reaalajas kaitse

Bitdefender Total Security näitab suurepäraseid iseseisva testilabori tulemusi

The best anti-malware software of 2021

Bitdefender Total Security pakub kaitset mitmele arvutile ja telefonile ning veebikaitset, kui sa hangid litsentsi. Programm väärib parima pahavaratõrje tarkvara 2021 listis olemist, kuna sellel on kuhjaga turvavalikuid nagu:

 • Täielik andmete kaitse;
 • Keerukate ohtude kaitse;
 • Veebikaamera kaitse;
 • Mitmetasandiline lunavarakaitse;
 • Pettusevastane kaitse;
 • Vargusevastane kaitse;
 • Turvaline brausimine;
 • Turvaliste failide funktsioon aitab kaitsta kõige olulisemaid faile muudatuste eest;
 • Pahavarade tuvastamine ja eemaldamine.

Nagu sa näed, pakub pahavaratõrje kõiki vajalikke turvafunktsioone, mida sa võid vajada oma arvuti, andmete, delikaatse info ja identiteedi kaitsmise jaoks. Programmil on ka mitmeid lisafunktsioone nagu näiteks sotsiaalvõrgustiku kaitse, lapsevanema kaitse ja akurežiim, et säästa sülearvuti või nutitelefoni akut. Tarkvara loojad pakuvad 30-päevast prooviversiooni, et testida kõiki funktsioone enne litsentsi ostmist.

Viirusetõrje tarkvara nimetati ka PC Mag'i toimetaja valikuks 2018. aastal:

If what you want is every possible security component in one integrated package, Bitdefender Total Security is exactly what you need. It's an Editors' Choice for security mega-suite. Neil J. Rubenking

August 2018 – oktoober 2018 AV-TEST tulemuste kohaselt kogus Bitdefender Total Security 5.94 punkti 6 punktist kõrgeima nakkustevastase kaitse kategoorias. Sama testi tulemused tõestasid ka seda, et sellel on väikseim mõju arvuti jõudlusele. Pahavaratõrje sai 5.76 punkti 6 punktist. Mõlemas kategoorias sai pahavaratõrje parema tulemuse kui viirusetõrjed Kaspersky, Symantec ja McAfee.

Minimaalsed süsteeminõuded
Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Kahetuumaline 1.6 GHz protsessor, mälu (RAM): 1 GB
Vaba kõvakettaruum: 1.5 GB
Hind: € 43.99

Plussid Miinused Kokkuvõte
Mitmetasandiline lunavarakaitse Keskpärased testitulemused jõudluskategoorias Bitdefender pakub maksimaalset kaitset arvutile, privaatsusele ja identiteedile kõikidel seadmetel ja annab lisafunktsioone parema kogemuse jaoks
Lisatööriistad arvuti puhastamiseks
Viirusekaitse
Suurepärased iseseisva testilabori tulemused
Pettustevastane kaitse
Veebikaamera kaitse
Madal mõju arvuti töökorrale

Emsisoft Anti-Malware pakub suurepärast reaalajas kaitset pahavarade ja lunavara eest

Screenshot of Malwarebytes Premium

Emsisoft Anti-Malware kaitseb lunavara, pangatroojade, robotite, tagauste ja potentsiaalselt soovimatute programmide (PUP) eest. Seega tagab see, et Windows arvuteid kaitstakse kõikide uuemate küberohtude eest, mis võivad vähemal või suuremal määral kahjustada süsteemi.

AV-Comparatives’ reaalse maailma kaitse testis blokeeris Emsisoft Anti-Malware 98.8% ohtudest. 2018. aasta märtsis aset leidnud pahavarakaitse testi andmete kohaselt blokeeris pahavaratõrje 99.68% ohtudest.

Suurepäraste pahavara tuvastamise tulemuste jaoks ja meie parima pahavaratõrje 2021 nimekirja sattumise jaoks kasutab programm 4-kihilist kaitset ja kahepoolelist pahavaraskänneerijat. Emsisoft Anti-Malware skänneerija ühendab endas viirusetõrje ja pahavaratõrje. See selgitab kõrgeid tuvastusmäärasid. Sellel on ka eriline “lunavaratuvastaja”, mis hoiab su faile turvalisena krüptoviiruste eest.

Veel üks selle programmi eelistest on fakt, et see suudab skänneeringu lõpetada vaid ühe minuti jooksul. Võrreldes teiste viirusetõrjetega töötab see programm tõhusalt.

Suurus: 267.75 MB
Hind: € 19.98

Plussid Miinused Kokkuvõte
Käitumispõhine pahavarade ja lunavarade tuvastamine Ei näita kõige paremaid tulemusi pettuste tuvastamises Programm näitab häid tulemusi pahavarade tuvastamise ja nende eest kaitsmise osas. Seega hoiab see süsteemi puhtana, tehes pidevalt reaalajas skänneeringuid
Kõrge pahavarade tuvastamise määr
Suurepärased pahavaraliste domeenide blokeerimise tulemused
Kiired süsteemiskänneeringud
Annab teada pahavaraga seonduvatest uudistest
Reaalajas kaitse

Boonus: Reimage – mulfifunktsionaalne rakendus, et hoida süsteem turvalise ja optimeerituna

Screenshot of Reimage

Reimage on erakordne tööriist, mida me tutvustame parima pahavaratõrje tarkvara 2021 nimekirja ülevaate lõpus boonusena. Sellel programmil on kaks erinevat võimekust:

 • arvuti parandamise funktsioon;
 • viiruste kaitse ja eemaldamine.

See topeltfunktsionaalsus suudab suuresti parandada arvuti olukorda, sest sa saad mitte üksnes pahavara eemaldada süsteemist, vaid saad ka parandada selle negatiivsed mõjud.

Süsteemiskänneeringu jooksul otsib Reimage Repair viiruseid, pahavara või nakatunud faile. Selle jaoks kasutab programm Avira AntiVir süsteemi. Pärast pahavara eemaldamist parandab see ka PC operatsioonisüsteemi tõrked. Tavaliselt on nende tõrgete seas järgnevad probleemid:

 • Windowsi tõrked;
 • Sinine surmaekraan;
 • Kahjustatud dlls;
 • Kokkujooksev arvuti;
 • Viiruste põhjustatud kahju;
 • Operatsioonisüsteemi taastamine.

Reimage andmebaasis on 25,000,000 olulist süsteemikomponenti, mida kasutatakse selleks, et pahavara põhjustatud kahju taastada. Seega suudab programm taastada arvuti eelnevasse seisundisse. Tööriist on eriti kasulik pärast lunavararünnakut, kuna sellist tüüpi küberohud võivad muuta Windowsi registrikirjeid.

Reimage is an amazing software program for what it does. Bill Gordon, WeHateMalware.com

Programmil on kolm põhiversiooni: Windows, Mac ja mobiilne versioon. Viimane sobib Android operatsioonisüsteemile ja selle saab hankida tasuta.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Parandab nakatunud süsteemifailid või registrikirjed Ei paku reaalajas kaitset Reimage'it saab kasutada nii pahavaratõrje kui ka parandustööriistana
Parandab suurimad süsteemitõrked Ei paranda probleeme, mille on põhjustanud kolmanda poole tarkvara See on erakordne tööriist, mis suudab taastada viiruste kahju ilma, et peaksid arvuti taaskäivitama
Eemaldab sinise surmaekraani Ei suuda parandada riistvaraprobleeme
Muudab arvuti kiiremaks
Tuvastab ja kustutab pahavara
Muudab süsteemi stabiilsemaks
Programmi andmebaase uuendatakse tihti
Autori kohta
Loe teistes keeltes