Mis on javaw.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Javaw.exe on legitiimne süsteemifail, mida võidakse kasutada ohtude levitamiseks

Javaw.exe on legitiimne käivitusfail, mida kasutab Java Runtime tarkvara, mille omanikuks on Sun Microsystems. Seega ära ole üllatunud, kui sinu Task manager nimekirjas on selline fail, kui oled varasemalt laadinud mõne Java toote – isegi, kui oled selle eemaldanud. Paraku võivad mõne Java najal töötavad rakendused aga olla ohus vale mahalaadimise pärast – just siis kohtavad kasutajad probleeme ja erinevaid tõrkesõnumeid.

Nimi javaw.exe
Liik Süsteemifailid
Seos Java Runtime keskkond, JVM, JDK.
Ohutase Fail ise ei ole kahjulik, aga pahavara võib selle asendada või seda kopeerida
Eemaldamine Eemaldamine on vajalik ainult siis, kui fail on pahavaraline. Sellisel juhul kasuta eemaldamiseks programmi FortectIntego

Just nagu iga teise käivitusfaili puhul võivad küberkurjategijad kuritarvitada ka Javaw.exe faili. Pahavara on tuntud selle poolest, et see duplikeerib legitiimseid faile ja jäljendab neid. Kuna mõndadel troojadel, nuhkvaradel, klahvilugejatel ja muudel pahavaralistel tarkvaradel pole ka mingeid sümptomeid, on nende tuvastamine ja eemaldamine keeruline.

Kui sa kasutad aga usaldusväärset pahavaraprogrammi (nagu FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner) ja uuendad seda regulaarselt, võid sa olla kindel, et ükski küberoht ei kimbuta sinu seadet. Siinkohal tasub ka öelda, et javaw.exe protsessi ei tasuks käsitsi eemaldada, kui sa just ei tea täpselt, mida sa teed ning kui sa oled täiesti kindel, et see fail on seotud pahavaraliste toimingutega. 

Java Runtime on nõutud mitmete veebilehtede poolt ning see on Java peamine rakendus. Ilmuda võib tõrkeaken, kus näidatakse järgnevat sõnumit:

Windows cannot find 'javaw.exe'. Make sure you typed the name correctly, and then try again.

Kõige lihtsam viis, kuidas see viga parandada, on Java uuesti laadida ja paigaldada. Vastasel juhul tasuks avada Task manager > Startup ning kontrollida, kas Java on seal olemas. Kui see on, võta linnuke selle juurest ära, sulge Task manager ja vaata, kas probleem on ikka veel alles. 

Lõpetuseks, Javaw.exe ei ole pahavaraline oma originaalvormis. Sellest hoolimata võib pahavara selle käivitusfaili aga välja vahetada ning sa võid näha Task manageris mitut versiooni sellest failist. Veel üks ohumärk on faili asukoht – vaata, kas see asub kaustas C:\Windows or C:\Windows\System32. Kui mitte, ole ettevaatlik. Viimase sammuna skänneeri oma seadet pahavaratõrjega, et olla täiesti veendunud.

Pahavara levib petturlike tehnikate abil – ning sa peaksid nendega kursis olema

Pahavara võib levida mitmete petturlike meetodite abil ning sa peaksid tegema mitmeid ennetavaid samme selle peatamiseks. Viiruse levitamiseks kasutatakse kõige levinumalt järgnevaid viise:

  • failijagamise lehed;
  • e-kirjade manused;
  • võltsid tarkvarauuendused;
  • nõrga RDP vahendusel.

Seega, kui sa avad rämpskirja manuse või laadid alla ebaseaduslikku sisu, on sul suurem risk nakatuda pahavaraga. Lesvirus.fr märgib, et sa peaksid olema internetis lehitsedes hoolikas. Pole vahet, kas sa avad legitiimse välimusega e-kirja või lehitsed internetiavarusi, ole hoolikas, kuna iga hiireklõpsu taga peitub oht.

 

Javaw.exe pahavara eemaldamine

Javaw.exe eemaldamine pole kohustuslik, kui rakendus on legitiimne, kuna paljud veebilehed tuginevad endiselt sisu näitamisel Javale. Kui fail on pahatahtlik, soovitame sellest kiirelt vabaneda.

Me ei soovita süsteemifaile ise puutuda ning ohtu ise eemaldada. Parem jäta see töö programmide nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes hoolde, kuna sellised turvaprogrammid on loodud selleks, et tuvastada ja eemaldada ka kõige keerukamaid arvutiparasiite. Alternatiivina võid kasutada muidugi ükskõik millist teist tarkvara. Veendu aga, et see programm oleks legitiimne.

Kui viirus ei lase sul eemaldada Javaw.exe faili, peaksid seadme taaskäivitama ja sisenema režiimis Safe Mode with Networking.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes