Mis on rundll32.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Rundll32.exe file – legitiimne protsess, mida kasutatakse .dll kataloogi käivitamiseks

Rundll32.exe Microsoft Windows OS protsess, mis ei mõjuta süsteemi jõudlust negatiivselt. Originaalne fail vastutab dünaamilise lingikataloogi (.dll) failide laadimise ja käivitamise eest. Mitmed inimesed on aga pidanud rundll32.exe protsessi viiruseks. Kui mõned inimesed kohtasid Chrome, Firefox, IE või Edge brauseris sõnumit “Error code: rundll32.exe”, siis teised märkasid Task Manageris mitut Rundll32.exe protsessi ja Rundll32.exe poolt kasutatavat kõrget CPU hulka. Taolised probleemid võivad viidata sellele, et sinu arvuti on nakatunud potentsiaalselt soovimatu programmi, reklaamvara, nuhkvara, trooja, klahvinuhi, krüptovaluuta kaevandaja või millegi muuga.

Nimi rundll32.exe
Autor Microsoft
Leitav Task manager
Seotud explorer.exe
Ohutase Peaaegu olematu
Faili usaldusväärsuse kontrollimine Veendumaks, et Rundll32 on turvaline, käivita FortectIntego 

Rundll32.exe faili originaalne versioon on kõigis Windows OS versioonides ning see rakendab funktsiooni, mis on eksporditud vastavast DLL moodulist. Lihtsamini öeldes aitab see käivitada DLL faile ja asetab need süsteemi mälus kataloogi. Seda protsessi ei tohiks mitte mingil juhul sulgeda, kuna see on operatsioonisüsteemi toimimiseks hädavajalik.

Kui sa oled aga märganud Windows Task Manageris mitut Rundll32.exe protsessi või internetis brausides nägid sõnumit “Error code: rundll32.exe”, soovitame kontrollida süsteemi FortectIntego või mõne muu professionaalse pahavaraga. On väga tõenäoline, et sa oled hiljuti laadinud vabavara ja kogemata nõustunud ka lisaprogrammide laadimisega.

Rundll32.exe viiruse võib kaasa tuua reklaamide toel töötab veebilehitseja laiendus, mis põhjustab lisaks Rundll32.exe reklaamidele järgnevaid probleeme: 

  • suur hulk pealetükkivaid reklaame;
  • tüütud kogu ekraani katvad reklaamid;
  • brauseri aeglustumine;
  • ümbersuunamised kahtlastele lehtedele;
  • süsteemi kokkujooksmine jne.

OLULINE: reklaamvaranakkus ei ole kogu asja juures kõige hullem. Rundll32.exe fail on tihti selliste häkkerite sihtmärk, kes soovivad peita tõsiseid arvutinakkuseid nagu nuhkvara, klahvinuhid, troojad ja muu taoline. Hetkel üritavad häkkerid peita legitiimsete Windowsi operatsioonisüsteemi failide taha krüptovaluuta kaevandajaid. 

Legitiimne rundll32.exe fail asub tavaliselt kaustas C:\Windows\System32. Kui sa kahtlustad, et viirus või pahavara on rikkunud faili, kontrolli faili asukohta. Kui see ei asu System32 kaustas, peaksid sa rundll32.exe faili koheselt eemaldama. Selle eesmärgi jaoks tuleb kasutada usaldusväärset viirusetõrjet, mis on uuendatud. Vastasel korral võib arvutisse sattuda pahavara. 

Peamised tehnikad, kuidas pahavara levib

Enamus legitiimseid Windows OS faile on vaikimisi sisse ehitatud ning neid ei saa eraldiseisvalt laadida. Faili tõrkumise korral parandatakse tavaliselt sellised süsteemikomponendid uuenduse laadimisel või kasutades professionaalseid optimeerimisprogramme nagu Reimage.

Pahavara, mis teeskleb end aga olevat süsteemi fail, võib süsteemi sattuda mitmel viisil. Üks kõige levinumaid pahavara levitamise viise on vabavarapakid. Raha teenimise nimel lisavad vabavara loojad oma tootele juurde mitmeid brauserilaiendusi, lisandeid ja tööriistaribasid, mis reisivad üheskoos programmi installatsiooniga. Kui kasutaja valib Quick installeerimisrežiimi, nõustub ta laadima arvutisse kogu paki. Reklaamvara või brauserikaaperdaja ennetamiseks on oluline valida Advanced sätted ja võtta laadimiselt ära soovimatud komponendid. 

Tõsisemad arvutinakkused kasutavad tavaliselt ründekomplekte, pahavaralisi e-kirja manuseid, nakatunud linke, võltse andmepüügilehti, võltse uuendusi, ebaseaduslikke tarkvaralaadimisi jms. Kuigi pole olemas sajaprotsendilist kaitset tõsiste nakkuste eest, aitab tavaliselt sellistest viirustest eemalehoidmiseks süsteemi uuendamine ja professionaalse pahavaraprogrammi kasutamine. 

Kõikehõlmav Rundll32.exe eemaldamise juhend

Originaalset Rundll32.exe faili ei tohiks peatada ega muul moel muuta. Rundll32.exe eemaldamine võib põhjustada tõsiseid probleeme süsteemis. Kui sa kahtlustad, et fail on nakatunud, peaksid sa skänneerima süsteemi pahavaratõrjega. Rundll32.exe viirust ei ole võimalik eemaldada käsitsi. 

Rundll32.exe tõrke esimene märk on kõrgem CPU kasutus. Sellele lisaks viitavad ohule mitmed sama faili protsessid Task Manageris, millest ühtegi ei saa peatada. Rundll32.exe pahavarale viitavad ka üldised süsteemitõrked, kokkujooksmine ja aeglustumine.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes