Eemaldage Android viirus (Eemaldamise juhised) - uuendatud Mar 2020

Android viiruse eemaldamise juhend

Mis on Androidiviirus?

Turvaekspertide info androidiviiruse kohta

Android virus

Androidiviirused on pahavaralised rakendused, mis mõjutavad Android-operatsioonisüsteemiga nutitelefone. Taoliste viiruste hulk on viimasel ajal väga stabiilselt pidevalt kasvanud ning nüüd arvatakse lausa, et iga kümnes äpp on pahavaraline. Turvaeksperdid on välja selgitanud, et enamus nendest viirustest on maksepõhised, ehk need suudavad kaaperdada su krediitkaardiinfo, logimisinfo, paroolid ja muud isikuandmed.

Samas on ka sadu mobiiliviiruseid, mis tekitavad pisut vähem kahjulikke tagajärgi – näiteks võivad need koguda kontaktinimekirju ja e-posti aadresseid, mida jagatakse seejärel kolmandatele osapooltele, samuti võidakse salvestada vestluseid, nakatada telefoni muude pahavaradega, tekitada hüpikaknaid või suunata kasutajat kahtlastele veebilehtedele. Üsna muljetavaldav, kas pole?

Sarnaselt teistele viirustele ei pruugi sa märgata, et androidiviirus on su telefoni tee leidnud. Aeglane operatsioonisüsteem, kahtlased teavitused, ümbersuunamised ja suurenev telefoniarve võivad olla märgid sellest, et oled nakatunud. Sellisel juhul peaksid sa kasutama usaldusväärset viirusetõrjet nagu FortectIntego ja kontrollima oma telefoni sellega.

Meetodid, mida kasutatakse telefonide nakatamiseks:

Hetkel on avastatud, et androidiviirus tuleb telefoni käsitsi laadida, ent oleme üsna kindlad, et on vaid aja küsimus, mil petturid hakkavad viirust levitama teiste meetoditega. Enamjaolt laadivad kasutajad selle ohu oma telefoni koos teiste kahtlaste äppidega, millel ei ole litsentse. Seetõttu soovitame me rakendusi laadida ainult usaldusväärsetest rakendusepoodidest. Google Play Store, Amazon ja Samsung on poed, mida võid usaldada.

Isegi, kui sa aga laadid rakendusi üksnes nende kohtade kaudu, peaksid sa kontrollima rakendust enne laadimist, sest sa ei saa olla kunagi kindel selles, mis äpi taga peidus on. Kui sa oled hoidnud küberturbe uudistel silma peal, oled ehk kuulnud, et häkkerid suutsid juba lisada oma pahavaralisi rakendusi Google Play poodi ja kogusid enam kui 10 000 alla laadimist enne, kui rakendus avastati.

On teavitatud ka mitmetest nakatunud veebilehtedest, mis laadivad rakenduse kohe telefoni. Seadme kaitsmiseks ei tohiks sa külastada kahtlaseid veebilehti ning ei tohiks mitte kunagi klõpsata ühelgi lingil, mis sellistel lehtedel on. Sa peaksid mõtlema ka võimeka mobiilse viirusetõrje laadimisele, mis aitab pahavaralisi rakendusi eemale hoida, sealhulgas kaitsta ka androidiviiruste eest.

An example of the most dangerous Android virus

Androidiviiruste versioonid:

NotCompatible viirus on ohtlik androidiviirus, mis toimib nagu proksi. Nii pea, kui viirus on sattunud süsteemi, ühendab ta seadme serveriga ja ootab konkreetseid käskluseid. Kuulduste kohaselt suudab see pahavara ühendada nakatunud seadmeid botnetiga ja muuta neid seejärel nö spämmimasinateks. Mõned turvaeksperdid on ka hoiatanud, et NotCompatible pahavara suudab hõlpsalt varastada isikuandmeid. Enda kaitsmiseks soovitame laadida mobiilse viirusetõrje, mis aitab taoliste küberohtudega nakatumist vältida.

Lastacloud viirus on trooja hobu, mida tuntakse ka Android.Lastacloud nime all. Viirus on levinud aktiivselt, esitledes end WhatsApp'i või Androidi brauseri uuendusena: Updatecom.whatsapp.update ja com.androidbrowser.update on selle viiruse kattevarjud. Kui viirus on pääsenud seadmesse, otsib see võimalusi varastada isikuandmeid, sealhulgas kontaktinimekirjad, kontoandmed ja kõik muud personaalsed andmed, mis on ohvri seadmega seotud.

Viirus võib proovida süsteemi nakatada ka teiste küberohtudega. Peaaegu kõik tunnustatud androidide viirusetõrjed suudavad Lastacloud viiruse seadmest eemaldada. Palun ÄRA lükka seda edasi, sest see viirus võib endaga kaasa tuua tõsiseid probleeme.

Androidi politseiviirus on FBI viiruse uus versioon, mis suudab Androidi operatsioonisüsteemi nakatada. Tegemist on hetkel ühe kõige ohtlikuma androidiviirusega, kuna see suudab blokeerida kogu seadme ja krüpteerida kõik failid. Lisaks võib viirus tekitada hoiatussõnumeid ja suunata inimesi kahtlastele veebilehtedele, lootuses, et ohver maksab kurjategijatele lunaraha.

Selle viirusega nakatumist on peaaegu võimatu kahe silma vahele jääda. Kui su seade on nakatunud, ei tohiks sa külastada veebilehti, kuhu pead sisestama paroole ning muidugi peaksid sa eemaldama selle androidiviiruse KOHE.

Androidi lunavara on mobiilne küberoht, mis kasutab klõpsuröövi (ingl. k clickjacking) tehnikat, selleks, et saada seadme administraatori volitused. Viirus võib seadmesse sattuda ka pahavaraliste rakenduste nagu Porn ‘O’ Mania kaudu. Viirusega nakatumise vältimiseks peaksid sa rakenduste alla laadimiseks kasutama üksnes ametlikke äpipoode nagu Google Play pood.

Kui Androidi lunavara nakatab süsteemi, krüpteerib see ohvri failid ja muudab need ligipääsmatuks. Samuti ähvardab viirus kasutajat, väites, et jagab kõikide telefonis olevate kontaktidega ohvri andmeid ja brausimisajalugu! See viirus tuleks eemaldada seadmest koheselt.

Kuidas androidiviiruseid eemaldada?

Kui su telefon on nakatunud androidiviirusega, võib see kaasa tuua alljärgnevaid probleeme:

  • Delikaatsete andmete kaotamine. Androidi operatsioonisüsteemi nakatavad pahavaralised rakendused koguvad erinevaid andmeid. Nende andmete hulgas võivad olla kontaktinimekirjad, sisselogimisandmed, e-posti aadressid ja muu info.
  • Raha kaotus. Enamus Androidi pahavarasid suudavad saata tasulistele numbritele sõnumeid või tellida kasutaja nimel tasulisi teenuseid. Seeläbi võid kaotada raha ja sattuda muudesse sarnastesse probleemidesse.
  • Pahavaraga nakatumine. Androidiviirus võib su seadme üle kontrolli võtta ja nakatada seda ka teiste pahavaradega. Samuti võib viirus tekitada tüütuid reklaame, hüpikaknaid ja võltse hoiatussõnumeid.
  • Jõudlusega seotud probleemid. Kui su seade on taolise ohuga nakatunud, võid sa märgata, et telefon on ebastabiilne, aeglane või käitub veidralt.

Kui sa arvad, et mõni androidiviirus võib su telefonis peituda, soovitame seadet skänneerida FortectIntego viirusetõrjega. Tegemist on väga võimeka rakendusega, mis suudab pahavaralised failid üles leida kiirelt ja hõlpsalt. Vahel võib viirus turvatarkvara blokeerida, vältimaks, et viirus eemaldatakse. Sellisel juhul peaksid sa telefoni taaskäivitama Safe Mode'is ehk turvarežiimis ja alles siis avama android Mobile Security:

  1. Vajuta väljalülitusnuppu ja hoia seda all seni, kuni näed menüüd. Vajuta Power off valikul.
  2. Kui sa näed valikut, mis pakub võimalust taaskäivitada androidisüsteem turvarežiimis Safe Mode, vali see ja vajuta OK.

Kui see ei toiminud, lülita seade välja ja lülita see uuesti sisse. Kui telefon aktiveerub, proovi hoida korraga all menüü ja volüüminuppe või mõlemat volüüminuppu, nägemaks Safe Mode valikut.

Sa võid proovida androidiviirust eemaldada ka käsitsi, laadides pahavaralise rakenduse maha. Ole seda tehes aga väga ettevaatlik, sest sa võid hoopis kustutada ära kasulikud failid ja rakendused. Androidiviiruse käsitsi eemaldamiseks järgi neid samme:

  1. Taaskäivita seade turvarežiimis, kasutades selleks ülalpool toodud juhiseid.
  2. Mine turvarežiimis telefoni sätetesse (Settings). Seal vali Apps või Application manager (olenevalt su seadmest).
  3. Otsi nimekirjast üles kahtlased pahavaralised rakendused ja laadi kõik sellised äpid maha.
Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes