Turvatarkvara almanahh

Ugnius Kiguolis poolt - www - Uuendatud | Liik: Kõik

Turvatarkvara mõiste all käsitletakse programme, mis on arendatud selleks, et hoida arvuti ohtudest puhas. Turvatarkvara võib laias laastus jagada kahte kategooriasse – viirusetõrjed ja pahavaratõrjed. Ideaalis peaks kasutajatel olema mõlema kategooria programm, sest veebis levib palju erinevat liiki viiruseid. Pahavaratõrje arendajad on oma tarkvarasid aga hoolikalt arendanud ning pakuvad nüüd tooteid, mida võib kasutada ka viirusetõrje asemel. Sellised programmid suudavad võidelda paljude erinevate pahavaradega, sealhulgas nuhkvara, veebilehitsejat ründavad rakendused, reklaamviirused, ransomware-viirused, troojad ning paljud teised. 

Kõik pahavaratõrjed on arendatud samal eesmärgil – kõik tõrjeprogrammid otsivad ja hävitavad arvutiviirused ning ennetavad nende tegutsemise ka tulevikus. Erinevatel programmidel on aga erinevad funktsioonid. Kui ühtedel on sarnased tehnikad viiruste leidmiseks ja eemaldamiseks, võib teisi olla väga raske võrrelda, kuna neil ei pruugi olla midagi ühist. Viiruseid saab eemaldada ka erinevate meetodite abil, seega kui sa soovid olla kindel, et sa oled viiruste rünnaku eest kaitstud alati, peaksid sa põhjalikult tundma õppima ettevõtteid, keda saad usaldada. Pea ka meeles, et kõiki tõrjeprogramme ei saa usaldada! Nimelt ei pruugi nad alati kõiki viiruslikke faile leida ega eemaldada, mõned programmid kasutavad kahtlaseid kanaleid oma toote reklaamimiseks, samuti võivad nad muuta arvuti väga aeglaseks või põhjustada muid muresid. Me EI soovita selliseid programme osta ega kasutada.

2spyware tarkvaralehelt leiad sa täieliku ülevaate erinevatest turvatarkvaradest. Lehelt leiad detailselt infot erinevate viirusetõrjete, nuhkvaratõrjete ja muude tarkvarade kohta, mida sa saad veebist alla laadida oma arvuti kaitsmiseks. Selle sektsiooni peamine eesmärk on tutvustada inimestele kõige usaldusväärsemaid turvatarkvarasid, mis on hetkel saadaval ning aidata valida sobiv toode. Kogu info, mille sa leiad tarkvarade sektsioonist, on ette valmistatud 2spyware tiimi abiga. Sarnaselt pahavara eemaldamise juhistele on tarkvaraarvustused kirjutatud meie uuringutiimi poolt, kes katsetavad programme erinevate arvutite peal, kuhu on laaditud erinevat liiki viirused. Tarkvarasektsioon aitab sul vältida ka ohtlikke tooteid, mis on arendatud üksnes selleks, et omakasupüüdlikult raha teenida.

Kõige rohkem tähelepanu peaksid sa pöörama turvatarkvaradele, mis on hinnatud kõige efektiivsemateks. Sellised programmid on saanud kõrgeima tulemuse, kuna need on efektiivse skänneerimissüsteemiga, kulutavad kõige vähem aega nakatunud arvuti skänneerimiseks, eemaldavad viiruseid tõhusalt ning suudavad kõige paremini vältida hilisemaid viiruserünnakuid. Kogu info on aga detailselt välja toodud iga tarkvara juures. Lehelt leiad ka võrdlused teiste programmidega ning paigaldamise/eemaldamise juhendid, mis aitavad sul aega kokku hoida, kui sa soovid oma turvatarkvara välja vahetada. Kui sul ei ole aega, võid sa alati pilgu peale heita ka meie võrdluslehel olevatele lühikokkuvõtetele, kus leiad erinevate turvatarkvarade võrdlused ja lühiinfo.

Viimased tarkvara arvustused

Informatsiooni uuendatud 2016-10-21

Loe teistes keeltes