Mis on mshta.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Kuidas Mshta.exe fail töötab? 

Mshta.exe on käivitusfail, mille leiab Windowsi operatsioonisüsteemist C:WindowsSystem32 kataloogist. Üldiselt rääkides on mshta.exe legitiimne fail, mis on Microsofti poolt loodud ning mis on vaikimisi kaasas igas uues arvutis, mille peal on Windows süsteem. Tegemist on olulise süsteemikomponendiga, mis vastutab HTA (või HTMLS) tüüpi failide avamise eest. Me ei soovita protsessi peatada, kui sa ei taha kohata hiljem süsteemitõrkeid. 

On aga olukordi, kus Mshta.exe peatamine ja eemaldamine süsteemis on soovitatav ja lausa vajalik. Üks taoliseid olukordi on arvuti nakatumine pahavaraga, mis peidab end sellise failinime all ja üritab pahavaralise käivitusfaili kaudu viia läbi pahavaralisi protsesse. Kuigi iseenesest võib iga küberparasiit kasutada Mshta.exe nime oma nakatunud failidel, on hetkel teadaolevalt mitu konkreetset programmi, mis on põhjustanud arvutikasutajatele probleeme. 

Mis viirustega on see fail seotud?

Esimene neist on Chromium viirus. Tegemit on PUP-ide (potentsiaalselt soovimatud programmid) grupiga, mis kaaperdavad veebilehitsejaid ja loovad hüpikakenreklaame. Need võivad lisada juhuslikele veebilehtedele ka sponsoreeritud linke. Võttes arvesse programmi ligipääsu arvutile ja väga laialdast reklaamivõimekust, võib seda kategoriseerida ka reklaamvara alla. 

Teine viirus, mis on seotud Mshta.exe pahavaralise versiooniga, on Amazon Assistant viirus. See potentsiaalselt soovimatu programm võib tuua kaasa ootamatuid probleeme nagu tüütud hüpikakenreklaamid ja ümbersuunamised tundmatutele veebilehtedele. Pane tähele, et selliseid ümbersuunamisi tuleks võtta hoolikalt, kuna sa ei tea kunagi, kuhu sa võid sattuda. Olukorrad, kus kasutajatele näidatakse agressiivselt reklaame või peibutatakse pettustesse, pole enam sugugi haruldased. 

Kuidas tunda ära pahavaraline fail?

Enne Mshta.exe eemaldamist peaksid sa hoolikalt vaatama faili ja tegema kindlaks, ka see on kahjutu süsteemifail või pahavaraline fail. Selle failiga seotud hüpikakenreklaamid näitavad selgelt, et kasutaja arvutis on mõni pahavara ning on aeg hankida viirusetõrje. 

See aga ei tähenda, et sa peaksid peatama kõik Mshta.exe protsessid, mida sa märkad Task Manageris. Pahavara ei pruugi üldse olla seotud mshta-ga, seega soovitame kõigepealt vaadata faili asukohta. Kui sa leiad Mshta.exe faili kusagilt mujalt peale C:WindowsSystem32 kausta, on aeg see eemaldada. Selle jaoks võid kasutada automaatset tarkvara, et leida kõik pahavara asukohad ja eemaldada Mshta.exe oma arvutist. 

Kuidas eemaldada Mshta.exe?

Mshta.exe eemaldamisega tuleb olla ettevaatlik. Kuigi on tõenäoline, et käivitusfail on seotud pahavaralise protsessiga, võib see olla ka legitiimne süsteemifail, mille eemaldamine muudab süsteemi ebastabiilseks ja muudab arvuti haavatavaks. Faili legitiimsuse väljaselgitamiseks soovitame skänneerida oma seadet mõne arvutikaitse programmiga nagu FortectIntego, mis otsib automaatselt üles pahavaralised failid ja eemaldab need süsteemist ilma ühegi küsimuseta. 

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes