Mis on csrss.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Csrss.exe on legitiimne Windowsi protsess, mida kuritarvitavad kriminaalid

Csrss.exe on täiesti turvaline Client Runtime Server Process toiming Microsoft Windowsi poolt. See käivitusfail haldab graafilisi juhendkomplekte ja asub tavaliselt C:\Windows\System32 kaustas. See legitiimne fail peaks võtma arvutis ruumi umbes 4 000 – 7 000 baiti. Eksperdid on aga hiljuti avastanud Csrss.exe trooja, mis kasutab Windowsi protsessiga sama nime, vältimaks trooja tuvastamist.

Nimi Csrss.exe
Liik Süsteemifail
Seos Windows Client Server Runtime Process toiming
Levimine Rämpskirjade manused, võltsid uuendused
Eemaldamine Kui protsess on pahavaraline, laadi ja paigalda FortectIntego

Esialgu kasutati csrss.exe protsessi kogu graafikasüsteemi jaoks, seejuures ekraanile joonistamiseks, akende haldamiseks ja muuks taoliseks. Seoses Windows NT 4.0 avaldamisega (avaldatud 1996. aastal) liigutati mitmed funktsioonid Windowsis ümber, kuigi toimingule jäi endiselt haldusõigus konsooliakende ja väljalülitamise toimingutega seoses.

Seega, CSRSS protsess on oluline Windowsi osa ning seda ei tohi peatada. Isegi, kui kasutaja üritab protsessi lõpetada, hoiatab operatsioonisüsteem, et seade ei suuda ilma protsessita töötada ja lülitab end välja. Kui toiming peatada, keelab Windows lihtsalt seadme väljalülitamise – nii kaitstakse seadet süsteemikahjude eest.

Kuna tegemist on standardse süsteemiprotsessiga, kasutavad pahavaraloojad seda nime ära kattervarjuna. Iga käivitusfaili tuleks kohelda potentsiaalse ohuna, isegi, kui kasutatakse legitiimset nime. Faili pahavaralist versiooni võidakse kasutada kahtlasteks tegevusteks nagu: 

 

  • isikuandmete kogumine;
  • lisafailide allalaadimine;
  • digitaalse valuuta kaevandamine;
  • lisanduva pahavara allalaadimine.

Csrss.exe on Windowsi legitiimne ja hädavajalik fail, seega võivad pahavaralised failid selle toimingu duplikeerida, asendada või eemaldada. Kui sa märkad, et sinu Windowsi süsteemis on rohkem kui kaks csrss.exe protsessi, peaksid sa skäneerima seadet pahavaratõrjega, kuna tegemist on ühe pahavaranakkuse märgiga. 

Kokkuvõtteks, Client Runtime Server Process on Windowsi oluline osa, mis peaks kogu aeg töötama. Kui sa aga näed oma Task Manageris mitut sellist toimingut, peaksid sa kasutama koheselt FortectIntego programmi või mõnda muud usaldusväärset turvaprogrammi, et eemaldada csrss.exe viirus oma seadmest.

Pahavaralised programmid ei küsi süsteemi sisenemiseks luba

Ohtlikud kübernakkused on loodud nutikalt, veendumaks, et sa ei suuda tuvastada nende olemasolu ning sa ei märkaks arvutis midagi kahtlast. Kurjategijad nimetavad oma pahavarasid legitiimsete süsteemitoimingute järgi, petmaks kasutajaid ja panemaks neid uskuma, et tegemist on reaalse protsessiga. Nakkuste levitamiseks kasutavad kriminaalid teisigi trikke. 

On oluline meeles hoida, et pahavara võidakse sinu arvutisse paigutada järgnevatel viisidel:

  • rämpskirjad;
  • taaspakendatud või kräkitud tarkvara;
  • võtmed või muud käivitusfailid;
  • pahavaralised veebilehed;
  • nõrgad RDP paroolid;
  • tarkvara haavatavused jne.

Ole internetis lehitsedes ettevaatlik, eriti, kui asi puudutab rämpskirju, kuna see on üks küberkurjategijate kõige populaarsemaid meetodeid pahavara levitamiseks. Ära ava manuseid ning veendu enne kirja avamist, et see oleks pärast õiguspärasest allikast.

Lõpetuseks soovitame vältida failijagamisega seonduvaid veebilehte, soovitame uuendada tarkvara regulaarselt ning skäneerida seadet turvaprogrammi abil. 

 

Csrss.exe pahavarast vabanemine

Pea meeles, et Csrss.exe Windowsi toimingu nime võivad häkkerid kuritarvitada selleks, et peita arvutisüsteemis pahavaralisi programme. NoVirus.uk eksperdid on aga öelnud, et on väga keeruline välja selgitada, kas käivitusfail on potentsiaalselt ohtlik või mitte.

Tavaliselt suudab ohtlik pahavara end väga hästi peita ning vältida isegi viirusetõrje poolt tuvastamist, seega võib Csrss.exe pahavara eemaldamine olla keeruline. Parim lähenemisviis on avada arvuti Safe Mode with Networking režiimis ning teha kogu süsteemile skäneering FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes abil.

Me ei soovita Csrss.exe viiruse eemaldamisega käsitsi tegeleda, kuna see võib seadet veelgi rohkem kahjustada. Lase professionaalselt turvaprogrammil teha see töö ära automaatselt sinu eest.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes