Mis on Chromium.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Chromium.exe on fail, mis käivitab Chromiumi-põhised brauserid

Chromium.exe on käivitusfail, mis kuulub Chromium veebilehitseja juurde. Chromium on avatud lähtekoodiga projekt, mida kasutati Google Chrome veebilehitseja loomiseks ja nüüd saab seda kasutada teiste veebilehitsejate loomiseks. Kuigi mõned neist on täiesti turvalised ja legitiimsed, on ka mitmeid väga kahtlaseid veebilehitsejaid, mille kasutamine pole soovitatud. 

Kokkuvõte
Nimi Chromium.exe
Faili staatus Vajalik diagnoos
Loojad  Google'i loojad ja vabatahtlikud
Seotud programmid

Chromium veebilehitseja ja selle versioonid

Pahavaranakkuse sümptomid Chromium.exe kasutab palju CPU-d, laaditud on tundmatuid programme, brauser suunab ümber kahtlastele lehtedele, suur hulk reklaame, arvuti on üldiselt aeglane
Chromium.exe eemaldamiseks paigalda FortectIntego ja skänneeri süsteemi

Chromium.exe ilmub süsteemi, kui seadmesse on paigaldatud Chromium brauser. Seda protsessi saab näha Task Manageris. Sama fail võib aga viidata ka pahavarale. Sa võid kahtlustada, et sinu seadmesse on paigaldatud Chromium viirus, kui: 

  • sa näed, et Chromium.exe kasutab palju CPU-d;
  • sa pole endale laadinud Chromium brauserit;
  • Chrome'i veebilehitseja avaleht, otsingumootor või muud sätted on ära muudetud;
  • sinu veebilehitseja suunab sind kahtlastele lehtedele;
  • agressiivsed hüpikakendes reklaamid ilmuvad välja brausimisseansi ajal.

Kui sa oled märganud vähemalt ühte nendest sümptomitest, peaksid sa koheselt alustama Chromium.exe eemaldamist. Selle asemel, et peatada protsess Task Manageris ja fail ise kustutada, peaksid sa skänneerima süsteemi usaldusväärse pahavaratõrjega.

Turvaprogramm on vajalik, sest pahavara võib koosneda mitmetest teistest failidest, mis tuleb samuti peatada. Selliste failide tuvastamine võib olla peaaegu võimatu. Samuti tuleb veenduda, et Chromium.exe on tõepoolest pahavaraline. Mõnel juhul võib probleemi allikaks olla mõni muu käivitusfail. Seega võid sa kogemata ära kustutada vale faili. 

Me soovitame süsteemi skänneerimiseks kasutada FortectIntego programmi. Kui see turvaprogramm tuvastab, et fail on ohtlik, saad sa Chromium.exe eemaldada ja pahavarast tulenevad probleemid lahendada. 

Pahavaralise tarkvara levimisviisid

Legitiimne Chromium.exe fail satub süsteemi pärast Chromium brauseri paigaldamist. See fail ei pruugi aga alati olla turvaline ning vahel võidakse see paigaldada seadmesse sinu teadmata. See võib juhtuda siis, kui paigaldasid vabavara, mis levitas ka mõningaid Chromiumi-põhiseid veebilehitsejaid. 

Tasuta programmide puhul on võimalik, et need levitavad ka lisaprogramme, mis võivad endaga kaasas kanda negatiivseid omadusi. Sa ei tea selliste programmide olemasolu, kui sa ei kasuta paigaldamisel Advanced/Custom sätteid ja ei loe igat sammu hoolikalt läbi. 

Need mainitud paigaldamissätted paljastavad lisaprogrammid, mida pakutakse põhiprogrammiga üheskoos laadimiseks. Kõige olulisem on aga see, et nende režiimide juures saad sa lisaprogrammide laadimise keelata. Quick/Standard sätetel ei ole sellist võimalust ning seadmesse paigaldatakse kogu tarkvarapakett. 

Teised pahavaraliste failide levitamise viisid võivad olla: 

  • võltsid tarkvara paigaldusfailid;
  • võltsid uuendused;
  • pahavaralised reklaamid;
  • möödaminev laadimine.

Seega tuleks alati eemale hoida kahtlastest hüpikakendest või agressiivsetest pakkumistest, kus soovitatakse laadida uuendusi või programme. Hoia ka oma viirusetõrje uuendatud, et vähendada viirusega nakatumise võimalust. 

Kustuta Chromium.exe turvaprogrammi abil

Kui sa kahtlustad, et sa puutud parasjagu kokku Chromium viirusega, pead sa kahtlemata Chromium.exe eemaldama. Nagu oleme juba maininud ei tohiks seda teha käsitsi. Käivitusfail võib tagasi tulla, kuna pahavarad koosnevad enamasti mitmest failist ning mõned neist vastutavad programmi naasemise eest.

Chromium.exe eemaldamiseks soovitame kasutada programmi FortectIntego või ükskõik millist muud pahavaratõrjet. Pea meeles, et on tähtis veenduda selles, et fail on tõepoolest pahavaraline, vältimaks, et sa kahjustad juhuslikult oma programmi. 

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt