Mis on lsass.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

lsass.exe — süsteemifail, mida võidakse kasutada pahavara peitmiseks 

lsass.exe on õiguspärane Windowsi toiming, mida tuntakse nime Local Security Authority Service all. Originaalis asub lsass.exe fail “C:\WINDOWS\SYSTEM32\” kataloogis ning seda ei saa peatada Windows Task Manager kaudu. Kui sa üritad seda protsessi peatada, võib see tekitada tõsiseid kahjustusi arvutile. Seetõttu pole peatamine soovitatud. Paraku võidakse aga seda faili kasutada pahavara peitmiseks. On teada, et sama failinimega protsessi on kasutatud krüptovaluuta kaevandamiseks. Kaevandaja käivitab süsteemi taustal lsass.exe toimingu, mis teeskleb end olevat õiguspärane käivitusfail. Samal ajal kasutatakse aga vääralt ära süsteemi ressursse, et kaevandada krüptovaluutat. Veendumaks, et lsass.exe fail pole pahavaraline, on väga oluline teha põhjalik diagnoos.

Nimi lsass.exe
Liik Süsteemifailid
Seosed Krüptokaevandaja/trooja hobu
Võimalik oht Võib nakatada süsteemi pahavaraga ning kasutada arvuti süsteemi krüptovaluuta kaevandamiseks
Nakkuse sümptomid Ettearvamatu käitumine, CPU-kasutus, tõrkesõnumid, üldine aeglane töö
Levimine Rämpskirjade manused
Eemaldamine Paigalda ja kasuta programmi FortectIntego lsass.exe tuvastamiseks ja eemaldamiseks

Õiguspärane failiversioon on kriitilise tähtsusega süsteemiosa, mida ei tohiks kunagi eemaldada, kuna see vastutab mitmete oluliste ülesannete eest nagu: 

 • turvapoliitika teostamine;
 • Windowsi arvutis ja seadmes kasutajatunnuse tuvastamine;
 • paroolimuudatuste haldamine;
 • ligipääsumärkide loomine.

Kui sa aga märkad, et see fail asub teises kataloogis, mitte C:\Windows\System32 kasutas või sa märkad, et sinu arvuti CPU kasutus on väga kõrge, võib see tähendada, et arvutis on pahavara. Kahjuks kasutavad küberkurjategijad tihti õiguspäraste failide nimesid, et käivitada arvutis pahavara. Seetõttu tuleb tuvastada faili olemus ning kui see on pahavaraline, tuleb lsass.exe arvutist eemaldada.

 

On vähe olukordi, kus tuleb väkja, et lsass.exe fail on krüptovaluuta kaevandaja. Sellised rünnakud levivad erinevatel viisidel ning pahavara peamine eesmärk on töötada arvuti taustal, maskeerudes originaalse faili kattevarju taha. Õiguspärane protsess on Windowsi turvatoiming, kuid see võlts variant ei tee mitte midagi selletaolist.

lsass.exe viiruse eesmärk on kaevandada nakatunud arvutis digitaalset raha ning selle protsessi käigus on CPU ja GPU ülekoormatud. Seetõttu muutub arvuti aeglaseks ja tõrkuvaks. Pahavaralise toimingu tõttu võib seade näidata isegi tõrkesõnumeid või siniseid tõrkeekraane. 

On märgatud, et kriminaalid kasutavad lsass.exe nime vale versiooni, kus kasutatakse väikese l-tähe asemel hoopis suurt I-tähte. Niiviisi võivad kasutajad väga kergelt orki langeda. Sa võid kahtlustada, et sinu seade on nakatunud, kui märkad taoliseid sümptomeid:

 • arvuti on üldiselt aeglane;
 • programmid tõrkuvad või ei reageeri;
 • näed rohkem reklaame;
 • veebilehitseja suunab kahtlastele lehtedele;
 • ekraanil näeb tõrkeid;
 • arvutisse on paigaldatud tundmatud programmid või brauserilaiendused.

 

Seega võib sinu arvutis olla viirus, mis on nimetatud samamoodi ning töötab vaikselt taustal, tehes kuritegelikke tegusid. Ehkki originaalne protsess on täiesti turvaline, võivad probleemid tekkida korrumpeerunud faili tõttu. Probleemide lahendamiseks tuleb uuendada tarkvara või draivereid. Arvuti kontrollimiseks tuleks teha süsteemile täielik skäneering usaldusväärse pahavaratõrjega. Me soovitame kasutada programme FortectIntego ja Malwarebytes. Pärast diagnoosimist võid jätkata vajadusel lsass.exe eemaldamisega.

Üks hiireklõps nakatunud manusel võib tuua kübernakkuse

Originaalne fail tekib arvutisse üheskoos Windows OS-ga. Pahavaraline fail võib aga arvutisse sattuda mitmel viisil, näiteks:

 • kui kasutaja avab pahavaralise e-kirja manuse;
 • kui pahavaraga nakatunud reklaam meelitab laadima võltsi tarkvara või selle uuenduse;
 • kui kasutaja laadib alla ebaseaduslikku või kräkitud sisu;
 • kui lehitseda ebaturvalisi veebilehti. 

Ära laadi alla ega ava kahtlaseid e-kirja manuseid, mis on sinu rämpspostkastis. Sinna sektsiooni on automaatselt lisatud kasutud kirjad ning tihti on taolised kirjad nakatunud. Reklaamid ja ümbersuunamised pole tavaliselt ohtlikud, kuid sama ei saa öelda krüptokaevandajate kohta.

Seetõttu on soovitatud olla internetis lehitsemisel ettevaatlik, eriti, kui laadida sisu alla tundmatutest allikatest. Laadi alati tarkvara või selle uuendused alla usaldusväärse veebiarendaja kodulehelt. Ära kiirusta paigaldamisprotsessis ning pane tähele.

Eemalda lsass.exe, kui see osutub pahavaraliseks

Enne lsass.exe eemaldamist pead sa veenduma, et see fail on ka tegelikult pahavaraline. Seda saad sa teada siis, kui skäneerid süsteemi pahavaratõrje abil nagu FortectIntego või Malwarebytes. Kui sa kustutad kogemata reaalse faili, on sinu arvuti heaolu häiritud. Tulemusena peaksid sa tegelema tõsisemate probleemidega.

Valitud turvaprogramm kontrollib süsteemi ja eemaldab lsass.exe üheskoos teiste kahtlaste lisanditega, kui selleks on vajadus. Niiviisi saad vajadusel nakkuse tuvastatud ning eemaldatud. Hoia oma viiruse- ja pahavaratõrjeid uuendatult, et saaksid tulevikus igasuguseid nakkuseid vältida.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Alice Woods
Alice Woods

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Alice Woods
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes