Eemaldage Intego (Tasuta juhend) - Õpetus

Intego eemaldamise juhised

Mis on Intego?

Intego – võimas Maci viirusetõrje, millel on hulk erinevaid funktsioone

Intego Mac Internet securityIntego Mac Internet security on usaldusväärne turvaprogramm Mac OS X ja macOS jaoks

Intego on usaldusväärne turvaprogramm, mis on loodud eksklusiivselt Mac OS ja Mac OS X jaoks. See sisaldab kahte elementi: VirusBarrier X9 ja NetBarrier X9, millel on erinevad funktsioonid. Programm kombineerib kõige olulisemad turvamoodulid, sealhulgas täisfunktsionaalne tulemüür, andmekaitse, rämpspostikaitse, kalastusrünnakute kaitse ja viirusetõrje, mis on olulised Maci kaitsmiseks. Pahavaratõrje on saadaval selle ametlikul kodulehel, ehkki seda võib hankida ka tarkvarapakkide kaudu.

Tarkvarapakid on levinud turundusmeetod, mida kasutatakse üle kogu maailma. See toob kasu nii ettevõtetele kui ka kasutajatele, kes võivad huvi tunda tarkvara vastu. Siiski ei pööra inimesed tavaliselt eriti palju tähelepanu paigaldustoimingu ajal ja laadivad lisaprogramme ilma seda kavatsemata. Sel põhjusel (kuna programm ilmus välja “nagu puhtast õhust”), võivad mõned kasutajad kutsuda seda tarkvara “Intego viiruseks”, kuid see pole tõsi. Intego viirusetõrje on loodud selleks, et sind kaitsta viiruste eest, mitte põhjustada neid.

Intego põhilised faktid

Intego loodi 1997. aastal ning see keskendub spetsiifiliselt Macile, erinevalt paljudest teistest viirusetõrjeloojatest, kes eelistavad oma põhieesmärgina Windowsi platvormi. Uusim tarkvara kannab nime Intego Mac Internet Security X9 ning see sisaldab kahte moodulit: VirusBarrier X9 ja NetBarrier X9. VirusBarrier X9 keskendub Maci kaitsmisele pahavarade eest ning NetBarrier X9 kaitseb sinu võrgustikku sissetungijate eest.

Tarkvara saab alla laadida ametlikult kodulehelt ning sellel on tasuta 30-päevane prooviperiood. Kasutajad peavad ostma täisversiooni litsentsi, mis maksab €33.05 aastas. Tegemist on tellimuspõhise tootega, seega tühistamissoovi korral tuleb seda teha enne aasta täitumist. Kuna sa saad aga kaks moodulit kahe erineva funktsiooniga, on see hind väga hea. Pealegi, arvesta sellega, et Intego loojad peavad raha teenima selleks, et pahavarade uurimist rahastada.

Intego Washing Machine puhastusrežiimIntego Washing Machine funktsioon võimaldab Maci rämpsust puhastada ja seda kiirendada

Tarkvara paigaldamine

Intego VirusBarrier ja teiste moodulite paigaldamine võtab aega vaid mõne minuti. Protsessi jaoks tuleb süsteemile teha taaskäivitus. Nagu me aga mainisime, saab tarkvara paigaldada ka teiste programmide komponendina. Seda komponenti saad näha siis, kui valid tarkvara paigaldamise režiimiks Custom või Advanced. Kui sul on kiire mõne programmi paigaldamisel, võidki lõpuks avastada, et oled juhuslikult saanud Maci viirusetõrje. Tulemusena võid arvata, et arvutis on viirus, kuigi see pole nii.

Pärast programmi paigaldamist palutakse kasutajal valida oma kaitsetase, mida on kokku kolm erinevat:

  • Minimaalne – kaitseb ainult pahavara eest
  • Standard – lisakaitse ka Windowsi pahavarade eest
  • Maksimaalne – skaneerib ZIP-faile ja muid arhiivfaile

Enamike kasutajate jaoks on Standard-tasand piisav, kuigi ka maksimaalse kaitse valimine ei tee halba ja parandab Maci turvalisust.

Pärast kaitsetaseme valimist on programm kasutamiseks valmis. Programmil on mugav sissejuhatuspaneel, mis selgitab iga funktsiooni. Seda saab peita hiireklõpsuga ja uuesti avada, klõpsates infoikoonil.

Intego vasakpoolsel paneelil on võimalik valida nii kiire skaneering kui ka täiskontroll kõikidele draiveritele. Skaneeringuid saab ajastada ka põhiakna kaudu ning samuti on võimalik kontrollida reaalajas kaitse funktsiooni.

Intego paigaldamineIntego paigaldamine on lihtne toiming, mis võtab aega vaid mõne minuti

Programmi pahavaratõrje funktsioon

Pärast paigaldust teeb Intego Mac Internet security kogu süsteemile skaneeringu. Kui leitakse mõni oht, paneb programm nakatunud failid karantiini, eemaldab need ja üritab parandada kahju, mis põhjustati kahjustunud failidele.

Lisaks suudab programm skaneerida kõiki sissetulevaid e-kirju ja USB-draivereid automaatselt nii pea kui need Maciga ühendatakse. Lisaks aitab pettustekaitse funktsioon kasutajal võidelda kahtlaste kirjadega, mille kaudu võidakse pahavara levitada või petta inimest kulutama raha kasututele toodetele.

AV-Test leidis, et Intego VirusBarrier suudab kaitsta seadet 100%-liselt Mac OS pahavarade eest ning tuvastada kuni 99 protsenti potentsiaalselt soovimatutest programmidest. Pahavarakaitse on hädavajalik, kuna see võib otseses mõttes hävitada su arvuti. Sama tähtis on end kaitsta ka soovimatute programmide eest, kuna need häirivad sinu Maci, näitavad soovimatuid reklaame ja võivad kaasa tuua isegi tõsised nakkused.

Intego viirusetõrjeIntego viirusetõrje aitab sul kaitsta arvutit plaaniliste ja manuaalsete skaneeringutega

NetBarrier – tõhus tööriist, mis kaitseb sinu võrgustikku

NetBarrier on tulemüür, mis suudab kaitsta sinu võrgustikku sissetungijate eest. Intego pakub kolme erinevat režiimi:

  • Avalik Hotspot – blokeerib kõik ühendused, failijagamised ja serveriga seotud funktsioonid;
  • Töö Hotspot – lubab sissetulevaid ühendusi turvalistest võrgustikest ja failijagamine on lubatud ainult heakskiidu korral;
  • Kodu Hotspot – lubab sissetulevaid ühendusi ja failijagamine on automaatselt lubatud

Kasutaja võib valida mistahes variandi ning muuta seadeid igal ajal. Need, kellel on väga head teadmised tulemüüri funktsionaalsuse osas, saavad luua ka erandeid, lubades ainult teatud ühendusi või muutes seadeid “Advanced” sätete all, kuigi sellist funktsionaalsust ei pea tavakasutaja üldse kasutama.

Intego Mac Internet SecurityInternet Security funktsioon kaitseb sinu võrgustikku sissetungijate eest

Teised Intego kasulikud funktsioonid

Lisaks viirusetõrjele on Integol veel mitmeid võimeid. Sisutõrje võimaldab blokeerida potentsiaalselt kahjulikke e-kirju, linke ja sotsiaalmeedia sõnumeid. Selline sisu ei pruugi mitte lihtsalt sinu Maci rikkuda, vaid petta välja ka tundlikku informatsiooni, mida võidakse kasutada ebaseaduslikul eesmärgil.

Tagavarakoopiate funktsioon on samuti väga oluline. Küberturbeekspertide sõnul on tagavarakoopiad tänapäevase arvutikasutaja jaoks hädavajalikud, kuna lunavarad võivad isiklikke faile lukustada ja muuta need kasutuskõlbmatuteks. Mõned krüptovarad on dekrüpteeritavad, kuid enamikel juhtudel läheb üsna kaua aega, enne kui küberturbeeksperdid suudavad pahavaralise koodi murda ja saavad välja anda dekrüpteerija. Sellistes olukordades on tagavarakoopiad ainus usaldusväärne viis, kuidas oma faile kaitsta.

Washing Machine funktsioon puhastab sinu Mac OS X süsteemi rämpsfailidest, taastab kettamahu ja muudab seadme kiiremaks. Samuti suudab see eemadada topeltfailid, puhastada vahemälu, logid, rämpsu ja organiseerib isegi sinu töölauda.

Viirusetõrje kasutamine on oluline, kuna Maci viiruseid on olemas

Maci kasutajad usuvad endiselt müüti nagu Macides ei oleks pahavara. See on aga vale ning ka Macintoshi süsteem on haavatav, just nagu seda tõestas hiljutine juhtum “mshelperiga”, mis kuritarvitas arvuti ressursse ja pani aku väga kiirelt tühjaks jooksma. Suure tõenäosusega loodi see küberoht krüptovaluuta kaevandamiseks.

Küberkurikaelad tahavad teenida rahalist kasu pahaaimamatute kasutajate arvelt ning neid ei huvita, kuidas nad seda teevad – olgu tegemist uuringu või tehnilise toe pettusega, brauserikaaperdaja, reklaamvara, krüptokaevandaja või isegi lunavaraga. Isegi e-ohtude analüüsija Bogdan Botezatualso andis kiire vastuse küsimusele, kas macid saavad viiruseid.

The answer is definitely, yes. There have been incidents, and there will be more

Maci kasutajad peaksid arvestama internetis peituvate ohtudega ning mõtlema, kuidas kaitsta oma süsteemi. Intego on täiuslik tööriist, mis aitab tuvastada ja eemaldada kahtlaseid rakendusi ning kaitseb sinu Maci.

Eemalda Intego, kui sa ei karda Mac pahavara

Kui sa märkasid järsku seda programmi ja sa ei laadinud seda meelega, on võimalik, et said selle mõne teise tarkvara paigaldamisel. Kasutajad ei pööra väga palju tähelepanu vabavara paigaldamisel ja valivad “Recommended” või “Quick” paigaldusrežiimi. Sa peaksid olema hoolikas, kuna isegi, kui mõned soovitatud programmid võivad olla kasulikud, on teised puhas reklaamvara, mis rikuvad sinu veebilehitsejat reklaamidega ja suunavad sind kahtlastele lehtedele.

Need, kes avastasid selle tarkvara, mis olevat nagu “puhtast õhust” neile arvutisse tekkinud, võivad Intego eemaldada. Erinevalt potentsiaalselt soovimatutest programmidest on seda programmi väga lihtne eemaldada. Järgi lihtsalt allpool olevat juhendit ja eemalda VirusBarrier ja muud sarnased komponendid, mis programmiga kaasas käivad.

Ehkki sa võid tahta Intego täiesti eemaldada (nt sa ei taha maksta täisversiooni eest, kui 30-päevane prooviperiood lõppeb), mõtle ka selle rakenduse kasudele. Me soovitame hoiduda selle mahalaadimisest.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Intego manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Intego süsteemist Mac OS X

Kui tahad Intego maha laadida oma Mac OS X süsteemist, järgi neid lihtsaid samme

  1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
  2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Intego või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Intego registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes