Kuidas lähtestada Google Chrome?

Google Chrome brauseri lähtestamine võib olla vajalik siis, kui seisad silmitsi Chrome'i soovimatute muudatustega. See on üks lihtsamaid viise, kuidas eemaldada brauserikaaperdajad, reklaamvara ja sarnased pahavarad, mis rikuvad su brausimiskogemust, muutes ära avalehe, vahelehed ja otsingumootori. Avalehe käsitsi taastamisega ei pruugi pahavarast nii lihtsalt vabaneda, kuna enamus kaaperdajaid ja reklaamvarasid tuginevad väikestele komponentidele (brauseri abielementidele), mis taasutvad kohe, kui brauseri uuesti lahti teed. Seetõttu on vajalik Google Chrome'i ümbersuunamismurest vabanemiseks lähtestada Chrome algsätetele.

Märgid sellest, et sa pead ehk Chrome'i lähtestama, sest see on kaaperdatud potentsiaalselt soovimatu programmi poolt, on:

 • brauser muutub aeglasemaks, kui külastad oma lemmikveebilehti;
 • sind suunatakse ümber tundmatutele lehtedele;
 • brauserisse ilmuvad tüütud hüpikaken-reklaamid.

Peaksid aga meeles hoidma, et Chrome'i lähtestamisel kaovad ka kõik laiendused, teemad ja muu selline. See kustutab ära ka su brausimisajaloo, kohandatud avalehed ja küpsised. MÄRKUS: paroolid ja järjehoidjad jäävad alles ka pärast Chrome'i lähtestamist.

Google Chrome brauserit saab lähtestada mitmel viisil. Räägime alljärgnevalt lähemalt kõige efektiivsematest meetoditest:

Meetod 1. Lähtesta Chrome “Reset Settings” valiku abil

1. Ava oma Google Chrome brauser ja klõpsa menüü ikoonil (kolm vertikaalset täppi), mis asub ekraani ülemises paremas nurgas. Avanevast menüüst vali “Settings”.

"Settings"Ava oma Google Chrome brauser ja klõpsa menüü ikoonil (kolm vertikaalset täppi), mis asub ekraani ülemises paremas nurgas. Avanevast menüüst vali "Settings".

2. Avanenud lehe allosast vali “Show advanced settings…“.

"Show advanced settings..."Avanenud lehe allosast vali "Show advanced settings...".
3. Sellest sätete nimekirjast klõpsa nupul “Reset Settings

"Reset Settings"Sellest sätete nimekirjast klõpsa nupul "Reset Settings".
4. Kui sa oled klõpsanud “Reset settings” nupul, avaneb kastike, kus sa pead klõpsama nupul “Reset.”

“Reset” Kui sa oled klõpsanud "Reset settings" nupul, avaneb kastike, kus sa pead klõpsama nupul “Reset.”
5. Taaskäivita brauser.

Meetod 2. Chrome'i lähtestamise kiirtee

Esimeses meetodis selgitasime me, kuidas lähtestada Chrome kuue lihtsa sammuga. Alternatiivina saad sa seda protsessi veelgi kiirendada, kasutades kiirteed. Kõik, mida sa pead tegema, on kopeerima ja kleepima brauseri aadressiribale: chrome://settings/resetProfileSettings ja vajutama Enter. Sind viiakse automaatselt Chrome'i lähtestamislehele ning sa saad sealt kohe brauserit lähtestada.

ProfileSettings ja vajutama Enter Kõik, mida sa pead tegema, on kopeerima ja kleepima brauseri aadressiribale: chrome://settings/resetProfileSettings ja vajutama Enter.

Meetod 3. Lähtesta Google Chrome, kustutades Default User profiil

 1. Klõpsa stardimenüül ja ava “Run” vaheaken, trükkides otsingusse sõna “run” Ava "Run" vaheakenKlõpsa stardimenüül ja ava "Run" vaheaken, trükkides otsingusse sõna "run".
 2. Ava 'run' aken ja trüki sinna %appdata%. Klõpsa nupul OK, et pääseda “Roaming” kausta
  "Roaming" kaustaAva 'run' aken ja trüki sinna %appdata%. Klõpsa nupul OK, et pääseda  "Roaming" kausta.
 3. Roaming kaustas mine kausta “AppDataMethod 3. Step3
 4. Navigeeri järgnevalt: Local -> Google -> Chrome -> User Data. (kogu aadress on C:\\Users\\PC1\\AppData\\Local\\Google\\Chrome\\User Data, lisa lihtsalt PC1 asemel oma arvuti kasutajanimi)
  Navigeeri järgnevalt: LocalNavigeeri järgnevalt: Local -> Google -> Chrome -> User Data.
 5. Nii jõuad sa “Default” kaustani, millest tuleb teha tagavarakoopia. Nüüd välju Chrome'ist, kasutades selleks paremat hiireklõpsu.
  Nii jõuad sa "Default" kaustaniNii jõuad sa "Default" kaustani, millest tuleb teha tagavarakoopia. Nüüd välju Chrome'ist, kasutades selleks paremat hiireklõpsu.
 6. Kustuta Default kaust, eemaldamaks Chrome'i kasutajaandmed, järjehoidjad, ajaloo, küpsised ja vahemälu. Chrome taastatakse vaikimisi seadetele.
  Kustuta Default kaustKustuta Default kaust, eemaldamaks Chrome'i kasutajaandmed, järjehoidjad, ajaloo, küpsised ja vahemälu. Chrome taastatakse vaikimisi seadetele.

Meetod 4. Lähtesta Chrome Flags paneeli kaudu

Veel üks meetod Chrome'i lähtestamiseks on “Flags” kontrollpaneeli kasutamine. Selle jaoks pead sa järgima sarnast toimingut nagu meetodis 2 oli kirjeldatud. Selle asemel, et kopeerida aadressiribale kiirtee Chrome'i lähtestamislehele, sisesta sinna Chrome://flags ja vajuta enterit. Seejärel, vali uues aknas “Reset all to default.” Pea aga meeles, et see on täielikult eksperimentaalne meetod, mis võib sul küll aidata brauserit taastada ebameeldivatest muudatustest, aga see võib teisalt olla ka ebaefektiivne. Seega, kasuta seda meedodit ettevaatlikult.

Reset using Flags panel

Meetod 5. Laadi Chrome uuesti

Kui eelnevad meetodid ei toiminud ja sul on oma Chrome brauseriga ikka veel probleeme, võid proovida kõige drastilisemat valikut — uuesti laadimist. Enne, kui sa aga võiksid laadida uue brauseri, peaksid sa veenduma, et brauseri kõik komponendid on eemaldatud.

Google Chrome'i eemaldamiseks Windows 10-st:

 1. Sulge kõik avatud Chrome'i aknad ja vahelehed.
 2. Vali Windowsi stardimenüüst “Settings” (see on väikese hammasratta ikooniga).
  "Settings"Vali Windowsi stardimenüüst  "Settings" (see on väikese hammasratta ikooniga).
 3. Mine menüüsse “System“. Mine menüüsse "System"Mine menüüsse "System".
 4. Vajuta valikul “Apps & features“, mida saad näha vasakul küljel. "Apps & features"Vajuta valikul "Apps & features", mida saad näha vasakul küljel.
 5. Vali installeeritud programmide nimekirjast Google Chrome.
 6. Klõpsa valikul “Uninstall“. Klõpsa valikul "Uninstall"Klõpsa valikul "Uninstall".
 7. Kinnita oma soov, vajutades nupul “Uninstall“.
 8. Kustuta oma profiili informatsioon, vajutades ka nupul “Also delete your browsing data.
  "Also delete your browsing data"Kustuta oma profiili informatsioon, vajutades ka nupul "Also delete your browsing data."
 9. Vali “Uninstall.

Google Chrome'i eemaldamiseks Windows 8 & Vista süsteemidest:

 1. Sulge kõik Chrome'i avatud aknad ja vahelehed
 2. Mine kontrollpaneelile “Control Panel
 3. Vali “Uninstall a program” või “Programs and Features“.
 4. Klõpsa Google Chrome kirjel.
 5. Märgi ka “Also delete your browsing data” valik.
 6. Klõpsa nupul “Uninstall“.

Pärast eemaldamist, mine ametlikule Google Chrome veebilehele ja laadi sealt programm täiesti uuesti. Palun pea meeles: kui sa laadid programme, hoia eemale kolmandate poolte veebilehtedest, kuna taolistest kohtadest võid hoopis soovitud programmi asemel saada muid kahtlaseid komponente, mis võivad su arvutit kahjustada.

Autori kohta
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pahavara, viiruste ja nuhkvaraga võitlemise ekspert...

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Loe teistes keeltes
Failid
Tarkvara
Võrdle