Kuidas lähtestada Mozilla Firefox?

Mozilla Firefox on üks tänapäeva populaarsemaid veebilehitsejaid, seega pole mingi ime, et kasutajad satuvad vahel hätta. Enamikel juhtudel puututakse kokku brauserimuredega siis, kui brauseri sätted on muutunud või kui operatsioonisüsteemi installeeritakse uusi programme. Vahel laadivad arvutikasutajad teadmatult potentsiaalselt soovimatuid või pahavaratüüpi programme ning need kipuvad kasutaja teadmata brauseri sätteid muutma. Sellisel juhul võivad Firefoxi ilmuda suur hulk reklaame, brauser võib ümber suunata kahtlastele veebilehtedele, näidata võltse hoiatusteateid jne. Kui sa kasutad igapäevaselt Firefoxi ja sa kahtlustad, et ka sinu brauseri sätteid on muudetud, võib aidata brauseri lähtestamine. Firefoxis kutsutakse seda “Firefoxi taaskäivitamiseks”.

Mozilla lähtestamine eemaldab lisatud laiendused ja teemad, veebilehe load, muudetud sätted, juurdelisatud otsingumootorid, info allalaadimiste kohta, kasutajastiilid, sotsiaalfunktsioonid, tööriistariba muudatused, pluginate sätted, DOM mälu ja turvasertifikaadid ning seadme eelistused. Lähtestamine ei mõjuta järjehoidjaid, allalaadimiste ega lehitsemise ajalugu, avatud aknaid ja vahelehti, küpsiseid ega automaalset täidetavaid andmeid. Firefoxi lähtestamiseks järgi neid juhiseid:

Meetod 1. Lähtesta Firefox, kasutades “Troubleshooting Information” valikut

1. Ava Mozilla Firefox. Vajuta kolmerealisel nupul, mis asub üleval paremal nurgas, seejärel klõpsa küsimärgil ? nagu näha pildil.

2. Vali “Troubleshooting Information”.

Method 1. Step 2.

3. Seal klõpsa valikul Refresh Firefox… ja kinnita valik.

Method 1. Step 3.

4. Kui avaneb importimisviisard ehk Import Wizard, klõpsa nupul Finish.

Method 1. Step 4.

Meetod 2. Kiire ligipääs Mozilla lähtestamise lehele

1. Ava Mozilla Firefox brauser ja trüki aadressiribale about:support, vajuta Enterit, et avada Troubleshooting Information lehekülg.

Method 2. Step 1.

2. Leia paremalt lehe küljeribalt kastike nimega Give Firefox a tune up ning klõpsa nupul Refresh Firefox… .

Method 2. Step 2.

3. Kui ilmub kinnitav hüpikaken, vajuta jätkamiseks nupul Refresh Firefox.

Method 2. Step 3.

4. Firefox sulgeb end automaatselt ise, et sooritada taaskäivitus ning kohe pärast seda avaneb Import Wizard, kus näidatakse, mida imporditi Firefoxi pärast taaskäivitamist. Vajuta seal nupul FInish.

Meetod 3. Lähtesta Firefox seda avamata

1. Ava Firefox Safe Mode režiimis. Selle avamiseks hoia alla Shift klahvi ja ürita avada Mozilla Firefox.

Kui sa ei saa Mozillat sedasi Safe Mode režiimis avada, kasuta arvuti otsingut, et leida üles “Mozilla Firefox (Safe Mode)” kiirtee.

Method 3. Step 1.

2. Sinult võidakse paluda kasutajaprofiili valimist, kui su arvutis on neid rohkem kui üks. Hoia all Shift klahvi, kui valid profiili. Kui sul on vaid üks kasutajaprofiil, ilmub Firefox Safe Mode sõnumitabel.

Method 3. Step 2.

3. Klõpsa nupul Refresh Firefox.

Method 3. Step 3.

Meetod 4. Lähtesta Firefox Profile Manager abil

1. Vajuta samal ajal Windows nuppu + R klahvi, et avada Run aken. Trüki sinna firefox.exe -p (või firefox.exe -P) ning vajuta OK.

Method 4. Step 1.

2. See avab funktsiooni nimega Firefox User Profile Manager. Vali default, seejärel klõpsa nupul Delete Profile.

Method 4. Step 2.

3. Kinnita valik, klõpsates nupul Delete Files.
Method 4. Step 3.

4. Klõpsa nupule Exit.

Method 4. Step 4.

Märkus: Järgmine kord, kui sa avad Firefoxi, ilmub Import Wizard. See küsib, kuhu sa soovid importida valikud, järjehoidjad, paroolid, ajaloo ja muu informatsiooni.

Meetod 5. Laadi Firefox brauser uuesti

Juhul, kui eelnevad meetodid ei aidanud Firefox brauseri muret lahendada, võid sa proovida selle uuesti installeerida. Enamikel juhtudel ei ole vaja probleemset brauserit uuesti laadida, kuid kui sa soovid seda teha, järgi neid juhiseid.

1. Kõigepealt sulge Firefox. Klõpsa menüü nupul ja vajuta Exit nupule.

Method 5. Step 1.

2. Tee stardimenüül parema hiireklahviga klõps ning mine valikusse Programs and Features. (Windows 7/Vista operatsioonisüsteemides pead klõpsama stardimenüül, seejärel minema Kontrollpaneeli > Programs and Features; Windows XP-s mine valikusse Add/Remove Programs).

Method 5. Step 2.

3. Seal näed sa installeeritud programmide nimekirja. Klõpsa Mozilla Firefoxil ja vajuta nupul Uninstall.

Method 5. Step 3.

Juhul, kui mahalaadimisviisard ehk Uninstall Wizard ei ilmu, mine ühte neisse kaustadesse, kus hoitakse helper.exe faili ja ava see. Ilmub User Account Control, seal vajuta lihtsalt Yes valikul jätkamiseks.

C:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\uninstall\\helper.exe
C:\\Program Files (x86)\\Mozilla Firefox\\uninstall\\helper.exeMethod 5. Step 3 part 2.

4. Kui avaneb Uninstall Wizard, klõpsa Next, seejärel Uninstall ja lõpuks Finish.

Method 5. Step 4.

5. Kustuta Firefox installeerimiskaust, mille leiad ühest neist asukohtadest:

C:\\Program Files\\Mozilla Firefox
C:\\Program Files (x86)\\Mozilla Firefox

Method 5. Step 5.

6. Kui sa soovid kustutada ka kasutajaandmed (järjehoidjad, ajalugu jne), pead sa vajutama klaviatuuril Windows klahvi + R, trükkima sisse %APPDATA%\\Mozilla\\ ning vajutama OK.

Method 5. Step 6.

7. See avab Mozilla kausta. Seal näed kausta nimega Firefox – kustuta see.

Method 5. Step 7.

8. Kui Mozilla Firefox on maha laaditud, pead selle uuesti installeerima. Selleks, et laadida õige ja turvaline versioon, laadi see ametlikult Mozilla Firefox lehelt. Kasuta lihtsalt mõnda teist brauserit Firefoxi laadimiseks, mine Mozilla ametlikule allalaadimislehele ja laadi fail oma arvutisse.

Autori kohta
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pahavara, viiruste ja nuhkvaraga võitlemise ekspert...

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Loe teistes keeltes
Failid
Tarkvara
Võrdle