Kuidas Safari lähtestada?

Kui pahavara on muutnud su tavapäraseid Safari sätteid või sa soovid lihtsalt alustada täiesti puhta veebimootoriga, on parim valik brauseri lähtestamine.

Kui varasemates Mac OS X Safari versioonides sai lähtestada “Reset Safari…” valiku abil, siis hiljutistes versioonides, nende hulgas Yosemite, El Capitan ja Sierra, ei ole kiirtaastamise võimalust. Seepärast tuleb teha mitmeid toiminguid Safari täielikuks lähtestamiseks ja probleemide lahendamiseks.

How to reset Safari?

Safari lähtestamise käigus on võimalik eemaldada kõik installeeritud laiendused, teemad, küpsised, veebileheload, brausimisajalugu, AutoFill tekst, salvestatud paroolid, sisselogimistunnused jne.

Kui sa ei soovi kaotada teatud andmeid, veendu, et teeksid andmetest esmalt tagavarakoopia. Kui see on tehtud, järgi selles juhises olevaid meetodeid.

Meetod 1. Puhasta Safari veebilehitseja ajalugu

Üks kõige lihtsamaid viise Safari lähtestamiseks on ajaloo kustutamine. Selle jaoks saad sa kasutada sisseehitatud funktsioone, mis aitavad puhastada otsingumootori ajaloo, veebileheandmed ja küpsised:

  1. Ava Safari
  2. Klõpsa Safari menüü valikul, mis asub ekraani ülaosas asuval tööriistaribal
  3. Vali avanenud menüüst valik “Clear History…Method 1 Step 1
  4. Vali eemaldamiseks soovitud ajavahemik ning lõpsa nupul Clear History.Method 1 Step 2

Meetod 2: Eemalda Safari veebibrauseri vahemälu

Brauseri täielikuks lähtestamiseks soovitatakse ka Safari veebivahemälu puhastamist. Seda tasub teha siis, kui meetod nr 1 ei aidanud parandada brauseriga seotud probleeme. Samuti ei ole see nii lihtne nagu esimene meetod, kuna võimalus on peidetud Develop menüüsse. Safari vahemälule ligipääsemiseks järgi neid samme:

  1. Ava Safari
  2. Klõpsa Safari menüül ja vali Preferences…Method 2 Step 1
  3. Avanenud Preferences aknas mine Advanced vahelehele ning klõpsa märkekastil, mille kõrval on tekst Show Develop in menu barMethod 2 Step 2
  4. Seejärel ilmub ülemisele tööriistaribale Develop vaheleht. Klõpsa sellel ja vali Empty Caches. Vahemälu kiiremaks puhastamiseks võid ka samaaegselt vajutada klahve Option + Command + E.Method 2 Step 3

Meetod 3: Laadi Safarist maha pahavaralised/kahtlased laiendused

Pole sugugi ebatavaline, kui brauserid hakkavad veidralt käituma mõne uue laienduse või rakenduse tõttu. See juhtub tavaliselt siis, kui laiendused ja pluginad, mis pidid parandama brausimiskogemust, on tegelikult loodud kahtlaste veebiarendajate poolt, kelle ainus eesmärk on koguda kasutaja informatsiooni, suunata kasutajaid tundmatutele ja tihtipeale ohtlikele veebilehtedele või petta välja delikaatsed andmed nagu panga kasutajatunnused. Kui eelnevad meetodid ei aidanud brauserit parandada, on oluline leida üles pahavaralised brauserilisad ning need peatada. Soovimatute laienduste ja pluginate eemaldamiseks järgi allolevaid samme.

  1. Ava Safari ja mine valikusse Preferences…
  2. Avanenud menüüst vali Extensions vaheleht ja vaata hoolikalt läbi kogu nimekiri. Kui näed tundmatu või kahtlase nimega kirjeid, eemalda või keela need. Sa võid ka korraga kõik laiendused hetkeks keelata ja kontrollida, kas brauseriga seotud probleemid jätkuvad ja on tõepoolest brauserilaienduse süü või on probleemi juur mujal. Method 3 Step 1
  3. Kui sa oled laiendused üle vaadanud, mine Security vahelehele ja võta märkekastist ära linnuke valikul Allow Plug-ins. Pluginaid saab keelata ka konkreetsete veebilehtede jaoks, valides Plug-in Settings… valiku. Method 3 Step 2
  4. Pärast nende sammude lõpetamist taaskäivita Safari.

Meetod 4. Lähtesta Safari käsitsi

Eelnevalt mainitud Safari lähtestamise meetodid, mis tuginevad sisseehitatud funktsioonidele, on üsna mugavad, kui sul on vaja brauser kiiresti puhtaks saada. Vahel ei pruugi neist meetodist aga piisata ning pead lähtestamisele lähenema teise nurga alt, taastades programmi selle baassätetes. Selle jaoks pead sa kõigepealt Safari kausta tõstma Library-st oma töölauale:

  1. Sulge kõik programmid ja klõpsa tööriistaribal oleval valikul Go.
  2. Hoia Option klahvi all, kuni avaneb Library valik, seejärel klõpsa sellel. Method 4 Step 1
  3. Avanenud uues aknas otsi üles Safari kaust ja liiguta see töölauale või kuhugi mujale. Method 4 Step 2

Mine uuesti Library kausta ja kustuta järgnevad failid nendest kaustadest:

  • Otsi Saved Application State kaustast üles kaust nimega com.apple.Safari.savedState ning kustuta see
  • Otsi Caches kaustast üles kõik kaustad nimega com.apple.Safari ja kustuta need
  • Otsi Cookies kaustast üles fail nimega com.apple.Safari.SafeBrowsing.binarycookies ja saada see prügikasti
  • Otsi Preferences kaustast üles kõik failid, mille nimes on com.apple.Safari ning kustuta need

Käsitsi eemaldamine ja sisseehitatud funktsioonide kasutamine üheskoos peaks aitama sul tekkinud probleemidest vabaneda ning aitavad sul taas oma Safari brauserit normaalselt kasutada.

Autori kohta
Loe teistes keeltes
Failid
Tarkvara
Võrdle