Private Internet Access hinnang

Private Internet Access on privaatsusele keskenduv VPN, mis ei lase kolmandatel pooltel ja valitsusel sinu järel luurata

Private Internet Access VPN (ehk PIA) on VPN-teenus, mis loodi 2010. aastal USA samanimelise firma poolt. Tööriista peamine tähelepanupunkt on privaatsuse tagamine ning ettevõtete, küberkurikaelte ja valitsuste takistamine kasutajate järel luuramisel. Selle tagamiseks kasutatakse kaugserverite ühendust, krüpteerides kasutaja IP-aadressi.

Ehkki see VPNi pakkuja asub USA-s, on see üks kõige populaarsemaid VPN-e USA-s, Hiinas, Euroopas, Venemaal ja mujal. See tagab stabiilse ühenduse 3303 serveril, mis asuvad 48 riigis ning seejuures on firmal kõrge maine, kuna pakutakse mitmekihilist turvasüsteemi, VPN-kanaleid, TCP/IP kasutajaliidest, väga kiiret jõudlust ning sõjaväe tasandil olevat krüpteeringut.

Private Internet Access VPN sobib kõikide operatsioonisüsteemidega, sealhulgas Windows, Linux, macos, iOS ja Android. See töötab lisaks ka Opera, Mozilla Firefox ja Google Chrome brauserite laiendusena. Kasutaja saab tööriista kohandada vastavalt oma eelistustele.

Lisaks kasutaja IP-aadressi maskeerimisele on Private Internet Access tööriistal mitmeid lisafunktsioone, sealhulgas Kill Switch, DNS-kaitse ja IP-kaitse. Selle VPN-i puhul ei pea kulutama palju raha reklaamide blokeerimisele, kuna ka see funktsioon on sisseehitatud, tuvastades reklaame koheselt ning blokeerides need automaatselt.

Kõik Private Internet Access VPN-i teenused on testitud miljonite inimeste poolt. Enamus neist tunnistavad, et tegemist on funktsioonidest pakatava VPN-iga, mis on seejuures taskukohase hinnaga. Käesolevas arvustuses selgitame, miks sa peaksid hakkama üheks nendest VPN-i klientidest, millised on selle rakenduse plussid ning kuidas sa saad selle endale hankida.

Nimi Private Internet Access VPN
Privaatsus

Ei jälgi kasutajatega seotud informatsiooni
Põhineb rangel logivastasel poliitikal
Krüpteerib andmeid, peidab IP-aadressit kasutaja anonüümsuse tagamiseks

Paketid Saadaval kolm paketti: 1 kuu, 6 kuud, 18 kuud. Hind sõltub paketist ja soodustused on vahemikus 2.66€ kuni 9.29€
Protokollid IKEv2/IPSec, L2TP/IPSec, OpenVPN (TCP/UDP), WireGuard
Krüpteering AES-128, AES-256
Turvafunktsioonid
 • DNS-lekke blokeerimine
 • Esmapoole DNS
 • IPV6 lekke blokeerimine
 • TCP Port 443 tugi
 • VPN Kill Switch
 • WebRTC lekke blokeerimine
Lisafunktsioonid Reklaamiblokeerija, SOCKS, lahutatud tunneldamine

Private Internet Access VPN tagab täieliku anonüümsuse internetis

Private Internet Access VPN ei pea mitte mingisuguseid logisid. See on üks põhjustest, miks see tarkvara on VPN-ide hulgas nii tähelepanuväärne. Tarkvaraloojatel on range logivastane poliitika, mis tähendab, et nad ei salvesta mitte ühtegi infokildu, mis võrgustiku kaudu saadetakse.

Selline range poliitika tagab, et sul pole võimalik internetis surfates või sisu alla laadides kuidagi kaotada isikuandmeid. Private Internet Access logisid ei kirjutata kunagi kõvakettale ning aktiivsuslogisid ei näe ükski kolmas pool. Nende privaatsuspoliitikas on kirjas järgmine:

The data controller does not collect or log any traffic or use of its Virtual Private Network (“VPN”) or Proxy.

Tugev krüpteering ja üldine turvalisus

Private Internet Access ehk PIA on üks turvalisimaid VPN-e kogu turul. Programm tugineb usaldusväärsele krüpteeringule, mis peidab kasutaja IP-aadressi ja netiliikluse. Tööriist toetab mitmeid protokolle, nende hulgas OpenVPN, WireGuard, IKEv2 ja L2TP/IPSec. Lisaks on kasutajal võimalik valida UDP ja TCP ühenduse vahel.

Vaikimisi kasutab PIA krüpteeringuks OpenVPN ja AES 128-bitist krüpteerimisalgoritmi. Kasutaja saab aga valida krüpteerimiseks hoopis AES-256 (CBC või GCM) variandi. Andmete autentimiseks ja VPN-käepigistuse jaoks on vaikimisi kasutusel RSA-2048 ja SHA-256, kuid kasutajad saavad vahetada krüpteeringu tasandit, valides hoopis RSA-4096 ja SHA-384 või keerates krüpteeringu üldse kinni. Krüpteerimisviisi kohandamise võimalus on väga kasulik, kuna tugevam krüpteering tähendab madalamat internetikiirust. Seega võib kasutaja valida madalama krüpteeringu, et saada kiirem teenus.

PIA encryption model

PIA töötab hetkel välja tuge ka WireGuard VPN protokolli jaoks, mis hiljutiste testide kohaselt parandab VPN-i kiirust ning võimaldab tagada kõrgeima privaatsuse ja turvalisuse.

 PIA-l on ka sisseehitatud kaitse IPv4, IPv6 ja DNS lekete eest ning VPN Kill Switch (ehkki mõningaid probleeme võib esineda PIA brauserilaienduses).

Lisaks internetiliikluse ja IP-aadressi krüpteerimisele on VPN-kliendil pakkuda palju muudki. Enamik funktsioone on suunatud eelkõige edasijõudnud kasutajatele, kes soovivad kasutada keerukamaid turvavalikuid. Nende hulgas on näiteks:

 • VPN Kill Switch
 • SOCKS5 puhver
 • Pahavara- ja jälgimiskaitse
 • Split Tunneling
 • Portide ümbersuunamine

Neid seadeid saab võimaldada PIA seadetest käsitsi. Need, kes kasutavad PIA Chrome'i laiendust, saavad blokeerida ka küpsiseid, veebileheviiteid ja asukohaligipääsu.

Private Internet Access paigaldamine ja kohalduvus

Personal Internet Access for Macs

Erinevalt konkurentidest toetab Private Internet Access VPN kõiki operatsioonisüsteeme, nagu näiteks:

 • Windows
 • Linux
 • macOS
 • iOS
 • Android

Saadaval on nii töölauaversioon kui ka mobiilne versioon ning ka Mozilla Firefox, Opera ja Google Chrome brauserite laiendused. Programm sobib isegi striimimisteenusega nagu Amazon Fire TV Stick. Korraga saab programmi kasutada kümnes seadmes, mistõttu on tegemist selge liidriga selles valdkonnas.

Rakenduse paigaldamine on lihtne. Vali endale sobiv pakett (igakuine, 6-kuune, aastane), maksa ja paigalda installer. Kuigi esmapilgul võib liides tunduda keeruline, ära lase end sellel heidutada.

Programmi enda kasutajaliides on väga sõbraliku välimusega ning seadete kohandamine ei nõua tehnilist taipu. Vali kas tume või hele režiim, vali keele-eelistus (saadaval 19 keelt) ning vali kas kompaktne vaikimisi režiim või detailsem režiim (kuvab kiirseadete menüü, jõudluse aruande, tellimusinfo ja palju muud).

PIA works on most of the platforms

Kiirus, jõudlus, piiramatu ligipääs internetile

On teadatuntud fakt, et VPN-id muudavad interneti aeglaseks. Professionaalne VPN-teenus ei tohiks aga seda teha. PIA on üks selline VPN-teenus, mis ei mõjuta internetikiirust negatiivselt. Need, kes ei taha kasutada tugevamat krüpteeringut, võivad krüpteeringut kohandada ning muuta see nõrgemaks, et interneti kiirust tõsta.

Personal Internet Access speed

PIA kasutamisel saab piiramatu ligipääsu Ameerika, Suurbritannia, Uus-Meremaa, Kanada, Rumeenia, Saksamaa, Prantsuse, Rootsi ja Šveitsi internetiteenustele. Asukohapõhiste piirangute vältimine on üks peamiseid põhjuseid, miks paljud hangivad sellise teenuse, kuna soovitakse saada ligipääs teenustele nagu Netflix, BBC, Player, Hulu, Disney+ ja muu taoline.

On mitmeid teenuseid, mis on ehitatud väga tugevate tsensuuripoliitikate peale – näiteks on Hiina inimestel väga piiratud ligipääs internetile. PIA aitab aga piirangutest mööda saada. Lisaks ISP või tulemüüri blokeeringu eemaldamisele suudab PIA VPN lukust vabastada ka mitmed sinu ISP poolt blokeeritud P2P-d.

Personal Internet Access opens Netflix

Seadmed, hind ja paketid

Kui kavatsed osta Private Internet Access tellimuse, saad valida kolme paketi vahel. Kui tahad lihtsalt teenust testida, on võimalik hankida ühekuine pakett 9.29€ eest. Raha säästmiseks saab PIA tellida kuueks kuuks, makstes ühekordse maksena 55.74€. Tihti pakutakse ka soodustusi.

Hetkel maksab 6-kuune tellimus 34€ ühekordse maksena või 5.67€ kuus. Parima hinna saab siis, kui tellida teenus terveks aastaks. Sel juhul on summaks 37.19€ selle asemel 130.06€. Hetkel saab aga kasutada 71%-st allahindlust, tasudes vaid 2.66€ kuus + saades kingitusena kaks kuud tasuta teenust.

Personal Internet Access pricing

PIA hinnad võivad varieeruda, kuid mida pikemaks ajaks see tellida, seda soodsam on hind. Nagu mainitud, siis tihti pakutakse ka soodustusi. PIA on igaühele taskukohane. Pealegi, tegemist on riskivaba ostuga, kuna ettevõte pakub 30-päevast raha-tagasi garantiid neile, kes pole teenusega mingil põhjusel rahul.

On oluline rõhutada, et PIA tellimusega saab teenuse ühendada samaaegselt kuni 10 seadmega. Seega saad kõik oma seadmed kaitsta vaid ühe tellimusega. Registreeritud kasutajad saavad kasutada 24/7 tuge (ainult inglisekeelne), live-chat tuge (esmaspäevast reedeni), KKK-dega teadmistebaasi ja palju muud, mis aitab PIA-ga seonduvaid küsimusi lahendada.

Lõplik arvamus Private Internet Access VPN kohta

Oleme käesolevas Private Internet Access VPN arvustuses välja toonud mitmed põhjused, miks see teenus on kasulik ning miks seda tasuks osta. PIA tagab privaatsuse, anonüümse brausimise, ei salvesta logisid ning ei salvesta oma kasutajate kohta mitte mingeid andmeid.

PIA kasutamisel saad sa mööda hiilida mitte ainult jälgimistegevusest, vaid saad mööda minna ka tsensuurireeglitest, tulemüüridest, küpsistest, nuhkvarast ja kolmandate poolte rakendustest. Sellised funktsioonid võimaldavad internetis turvaliselt ringi käia.

Kuigi VPN-id võivad üldiselt mõjutada interneti laadimiskiirust, on oluline tänapäevasel digitaalajastul kaitsta oma privaatsust ning veenduda, et oled pahavarade eest kaitstud.

PIA tellimuse hankimine on hea mõte, kuna saad väga soodsalt teenuse, mis pakatab funktsioonidest. Üks tellimus võimaldab kaitsta kuni 10 seadet, hoolimata seadme olemusest – olgu tegemist Windowsi, Maci, iPhone'i või Linuxiga. Kui sa ikka veel kahtled, soovitame proovida ühekuist tellimust. Niiviisi ei kaota sa midagi, kuna saad raha tagasi 30 päeva pärast, kui selgub, et see VPN-teenus ikkagi ei sobinud sulle.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Private Internet Access Rahulolu
garantii
Lae alla
Private Internet Access Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Private Internet Access abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Private Internet Access sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Private Internet Access põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Autori kohta
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pahavara, viiruste ja nuhkvaraga võitlemise ekspert...

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Hinnangud teistes keeltes