Mis on utcsvc.exe? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Jake Doevan poolt - -

Task Manageris tegutsev utcsvc.exe toiming võib peita arvutiviirust

Utcsvc.exe on käivitusfail, mis võib Windows arvutis käivitada mitmeid programme. Fail kuulub Microsoftile ning seda võidakse kasutada mõningate süsteemitoimingute jaoks. Paraku aga peetakse seda faili enamikel juhtudel potentsiaalselt ohtlikuks. 

VirusTotal andmete põhjal tuvastasid 12 programmi 55 suurima viirusetõrje hulgast seda faili kui pahavaralist faili. Hybrid Analysis andmete kohaselt oli tuvastusmäär veelgi kõrgem. Sellele lisaks tuvastas Emisisoft enam kui 100 faili, mis on seotud utcsvc.exe failiga ning on märgitud ebausaldusväärseteks failideks. 

Pole mingit kahtlust, et see fail võib arvutis ette võtta soovimatuid tegevusi. Näib, et faili võidakse kasutada pahavarade või troojade levitamiseks. Hetkel ei ole teada, millist küberohtu see fail võib levitada või käivitada, kuid utcsvc.exe fail võib teha järgnevaid toiminguid:

  • käivitada arvutis lunavara;
  • krüpteerida või kustutada faile;
  • laadida arvutisse nuhkvara;
  • varastada isikuandmeid nagu pangaandmeid, krediitkaardi andmeid, kasutajatunnuseid või muid delikaatseid andmeid; 
  • laadida muid pahavarasid;
  • avada tagaukse.

Seega, kui sa oled pannud tähele, et su arvuti käitub veidralt, näiteks näitab süsteemiteateid, valab brauseri üle agressiivsete reklaamidega või sa ei saa mingeid faile lahti teha, ava Task Manager ja vaata parasjagu tegutsevaid protsesse. Kui sa näed nimekirjas utcsvc.exe faili, võib see olla just nende tegevuste taga.

Enne utcsvc.exe eemaldamist peaksid sa seda käivitusfaili skänneerima turvaprogrammiga, et veenduda, et see on tõesti pahavaraline. Kui fail ei ole ohtlik, kuid sa kustutad selle, võid kahjustada arvutit, operatsioonisüsteemi või mingeid programme. 

Pea meeles, et utcsvc.exe turvaliseks eemaldamiseks tuleks kasutada professionaalset pahavaratõrjet. Selle ülesande jaoks sobib näiteks Reimage, Malwarebytes Malwarebytes või Malwarebytes Malwarebytes.

Pahavaraline käivitusfail võib näha välja turvaline

Pahavaraline utcsvc.exe fail võib levida petturliku faili, programmi või uuendusena. Seepärast kipuvad enamus kasutajaid selle vabatahtlikult arvutisse laadima. See .exe võib ilmuda näiteks alljärgnevates formaatides: 

  • e-kirja manusena;
  • ebaseadusliku programmi või failina (nt film, muusika);
  • võltsi tarkvarauuendusena;
  • võltsi viirusetõrje või muu programmina.

Seega, kui oled hiljuti avanud rämpskirjaga tulnud manuse või laadinud alla kahtlast sisu, peaksid kontrollima, et sa poleks laadinud ühtlasi ka pahavara. Üleüldiselt tuleks internetis olla ettevaatlik – küberrünnaku vältimiseks ei tohiks tegeleda riskantsete tegevustega.

utcsvc.exe protsessi peatamine

Enne selle käivitusfaili ja selle tegevuste peatamist pead sa kontrollima, kas see on ka reaalselt pahavaraline. Kui sa oled 100% kindel, et tegemist on ohtliku failiga, ei tohiks sa utcsvc.exe faili käsitsi eemaldada. Kui tegemist on pahavaraga, võib see olla seotud mitmete teiste komponentidega, mis tuleks samuti eemaldada.

Seetõttu on utcsvc.exe eemaldamiseks kõige parem hankida professionaalne viirusetõrje või pahavara eemaldaja. Saame sulle kinnitada, et Reimage, Malwarebytes Malwarebytes või Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security puhastavad kõik süsteemi tõhusalt, seega võid proovida ühte neist tööriistadest.

otsus - faili staatus:
vaja diagnoosi
Nõu Kui Teie arvuti tundub aeglane või kannatate soovimatute reklaamide ja tundmatutele veebilehtedele ümbersuunamise all, siis me tungivalt soovitame, et Te skanneeriksite oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. Vii läbi mõned Tasuta skanneerimistestid ja kontrolli süsteemi soovimatute rakenduste suhtes, mis võivad olla vastutavad nende probleemide eest.
Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise saadaoleva nuhkvara-vastase tarkvara, nõustute Te meie privaatsuspoliitika ja kasutuskokkuleppega
tee seda kohe!
Lae alla
Problem diagnosis program Rahulolu
garantii
Lae alla
Problem diagnosis program Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tööriist oma süsteemi skanneerimiseks võimalike ohtude ja halva tarkvara eest. Toote prooviversioon leiab üles süsteemis esinevad ohtlikud rakendused.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes
Malwarebytes

Autori kohta

Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/file-utcsvc-exe.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes


Failid
Tarkvara
Võrdle