Väldi Bytefence'i ja teisi peidetud programme Unchecky abil

Isegi legitiimsed programmid levivad tarkvarapakkide kaudu

Programmipakid on äärmiselt levinud turundusmeetod. Hoolimata asjaolust, et seda levimismeetodit on kasutanud potentsiaalselt soovimatute programmide (PUP-ide), reklaamvarade või brauserikaaperdajate loojate poolt, on tegemist siiski legitiimse strateegiaga. Isegi tuntud ettevõtted kasutavad seda, hoolimata riskist kahjustada oma mainet.

Mõnda aega tagasi anti teada, et turvatarkvara arendaja Bytefence levitas oma tooteid koos programmidega nagu Any Video Converter ja Clip Grab. Pärast nende programmide laadimist kurtsid inimesed, et leidsid selle tööriista oma arvutist, see oli muutnud nende brauseri avalehte ja olevat hakanud programmi ka muudel viisidel promoma.

Kuigi on tõestatud, et tegemist on legitiimse programmiga, usuvad paljud arvutikasutajad, et Bytefence ei saa olla usaldusväärne programm, kuna see ilmus nende arvutisse sellisel teel. Seepärast võib see küsitav turundusmeetod tuua kaasa hoopis vastupidise reaktsiooni, kui reklaamija on oodanud.

Legitiimsed programmid, mis kasutaja on enesele teadmata laadinud, on võimalik probleemivabalt eemaldada. PUP-i või isegi pahavara nakkuse eemaldamiseks võib minna tunde enne, kui saad kõik pahavaralised komponendid eemaldatud. Seega on parem taoliseid nakkuseid eemaldada ja Unchecky tööriist aitab sind sellega.

Unchecky muudab tarkvara laadimise lihtsamaks, peatades peidetud rakendused

Üks kõige olulisemaid turvanippe on olla alati väga tähelepanelik, kui laadid oma seadmesse vabavara, jagatud tarkvara või muid programme. Kasutajad on tihtipeale aga liialt laisad, et valida installeerimisel “Advanced” või “Custom” sätted ning selle asemel jääb valituks “Standard”, “Basic” või “Recommended” seade.

Kiire installeerimisega võid küll aega säästa, kuid need sätted peidavad tihti enda taga mitmeid lisaprogramme. Tööriistad nagu Unchecky aitavad kasutajatel leida üles need peidetud “aarded” ning peatavad nende laadimise.

Selle programmi tööpõhimõte on lihtne: see võtab ära märkekasti linnukese kõikidelt eelvalitud pakkumistelt, lisaprogrammidelt ja muult, mis on tarkvarapakiga kaasa pandud. Seega ei pea sa seda tegema käsitsi. Samuti hoiatab programm peidetud kirjete eest, kui sa peaksid kogemata jätma kuhugi linnukese, millega lubaksid tundmatul otsingumootoril või brauserilaiendusel oma arvutisse siseneda.

Unusta ära PUP-ide eemaldamine

Iga arvutikasutaja on vähemalt korra oma elu jooksul laadinud brauserikaaperdaja või tüütu rakenduse, mis on täitnud brauseri reklaamidega. Päev-päevalt kasutavad tarkvaraarendajad oma soovimatute rakenduste levitamiseks aina agressiivsemaid tehnikaid, mis võimaldavad neil peita oma tooteid isegi “Advanced” sätete alla. Seega tuleb olla alati väga ettevaatlik.

Kui sa laadid alla või proovid tihti uusi programme, võib Unchecky olla võimalus, kuidas vältida brauseriga seonduvaid probleeme või isegi viiruseid. Seda programmi on lihtne kasutada ning mis kõige olulisem, see ei võta arvutis palju ruumi ega kasuta rohkelt ressursse.

Pärast installeerimist töötab see taustal ning võtab automaatselt ära linnukesed igalt rakenduselt iga kord, kui avad mõne tarkvara installeerimisviisardi.

Sa saad alati vältida soovimatuid programme ka käsitsi, lugedes privaatsuspoliitikat ja kasutajalepingut. Veendu, et sa valiksid alati Custom või Advanced sätted, võtaksid ära kõik linnukesed märkekastidest ning keelaksid lisalaienduste laadimise või oma avalehe muutmise.

Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Loe teistes keeltes
Failid
Tarkvara
Võrdle