Parim pahavaratõrje 2021 aastal

2021 aasta parima pahavaratõrje valimine

Hiljutise küberkuritegevuse statistika kohaselt on 2021. aastal eriti oluline lisaturvalisuse tagamine oma arvutis. Iga päev tuleb välja uusi ohtlikke viiruseid ning need on keerukamad kui eales varem.

Küberohtude ennetamiseks ei piisa sellest, kui olla ettevaatlik ja vältida potentsiaalselt ohtlike veebilehtede külastamist. Turvaeksperdid soovitavad investeerida professionaalse turvaprogrammi hankimisse, et saaksid kaitsta oma arvutit, olulisi faile ja delikaatseid andmeid küberkurjategijate eest.

On selge, et “selle õige” valimine on keeruline. Leidub väga palju erinevaid pahavaratõrjeid, mis lubavad pakkuda parimat kaitset. Selleks, et sa saaksid valida 2021. aasta parima pahavaratõrje, pani Viirused tiim kokku nimekirja 5 pahavaratõrjest, mis aitavad su arvutit kaitsta reklaamvara, nuhkvara, lunavara, troojade ja muude pahavarade eest.

1. Malwarebytes 4.0 pakub reaalajas kaitset arvutitele ja mobiilseadmetele

The image of Malwarebytes 3.0

Malwarebytes on üks juhtivaid programme, mis pakub reaalajas kaitset ja pahavaratõrjet. Programm, mida peetakse parimaks pahavaratõrjeks, sobib nii Windowsi kui Mac operatsioonisüsteemidega ning sobib ka Android ja iOS mobiilseadmetele.

Malwarebytesi ja traditsiooniliste viirusetõrjete peamine erinevus on asjaolu, et see programm kasutab erilist tehnoloogiat, mis blokeerib pahavarad enne, kui need jõuavad arvutis teha pahavaralisi ülesandeid. Programmi viiruste tuvastamise määr on samuti muljetavaldav:

More than 15 million threats detected or blocked every day! (source: official Malwarebytes website)

Turvaekspertidele avaldas muljet ka programmi skänneerimistehnoloogia ja viiruste eemaldamise tõhusus. Pärast seda, kui programm on tuvastanud pahavara enne, kui see on üldse rünnakut alustanud süsteemile, läheb Malwarebytesil aega vaid hetk ohu eemaldamiseks. Muidugi ei saa see kanda hoolt tagajärgede eest.

Kaitsmaks kasutajaid pahavaralistele või petturlikele lehtedele sattumise eest pakub pahavaratõrje ka veebikaitse funktsiooni, mis aitab siis, kui sa peaksid kokku puutuma pahavaralise veebilehega. Programm vähendab ka haavatavuste ärakasutamist ja kaitseb keerukate küberrünnakute eest.

Selle turvaprogrammi kõige olulisem funktsioon on aga reaalajas kaitse tagamine. Programmi hiljutisim versioon Malwarebytes 3.31 on parandanud enamuse oma vigadest ja on nähtavalt parandanud jõudlust Windows 10 OS peal.

Malwarebytesi testimiseks ja veendumaks, et see on parim pahavaratõrje, võid sa esmalt laadida tasuta versiooni. Kasuta kindlasti ära programmi 14-päevast tasuta prooviversiooni enne, kui hakkad raha kulutama selle litsentsi ostmisele.

Versioon 4.0
Operatsioonisüsteemid Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP/Mac/Android
Piirangud 14-päevane prooviversioon
Hind $39.99
Kogusuurus 79.46 MB

2. Webroot SecureAnywhere AntiVirus on kõige kiirema skänneerijaga

The image of Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot SecureAnywhere AntiVirus on juba tuntud kui kõige väiksemamahuline turvaprogramm. Kui enamik pahavaratõrjeid nõuavad 516 MB ruumi, siis Webroot vajab ainult 15 MB.

It installs in a flash, doesn't require signature updates, scans much more quickly, and takes a ridiculously small amount of space on disk. On top of that… an impressive protection job. (source: Neil J. Rubenking, PC Magazine Lead Analyst)

Lisaks on see kogu turu kiireim turvaprogramm: võrreldes teiste pahavaratõrjetega, siis läheb sellel umbes 20 sekundit kogu arvuti skänneerimiseks. See on umbes 60 korda kiirem võrreldes keskmise skänneerimisajaga, seega on sul parem võimalus eemaldada viirus enne, kui see su arvutit kahjustab.

Kiirus ei ole aga ainus põhjus, miks me lisasime Webrooti oma 2021 parimate pahavaratõrjete nimekirja. Programm ei kaitse mitte üksnes Windowsi ja Mac OS X-i küberohtude eest, vaid tagab ka identiteedivarguse kaitse, kaitseb veebis lehitsemist ja blokeerib ka katsed nuhkida sinu järel veebikaamera kaudu.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus on näidanud häid tulemusi ka nakatunud arvutitest pahavara eemaldamisel. Programmil on kõrge tuvastamismäär ning see puhastab arvuti ka keerukatest küberohtudest hõlpsalt. Veel üks boonus on programmi soodne hind – selle saab soetada aastase litsentsiga, mille hind on $29.99.

Operatsioonisüsteemid Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP/Mac OS X
Piirangud 14-päevane prooviversioon
Hind $39.99
Kogusuurus 15 MB
Skänneeringu pikkus 20 sek

3. McAfee LiveSafe pakub platvormivahelist kaitset ja ennetab identiteedivargusi

The image of McAfee LiveSafe

McAfee LiveSafe on üks parimaid viirusetõrje lahendusi, mille saab laadida piiramatul hulgal erinevatesse seadmetesse. Programm sobib Windows, Mac, Android ja iOS operatsioonisüsteemidega, seega igaühele on olemas sobiv versioon.

Peamine põhjus, miks me pidime lisama McAfee parimate pahavaratõrjete nimekirja, on programmi pakutav reaalajas kaitse. Lisaks on programmil tasuta tehniline tugi telefoni või vestlusakna vahendusel.

McAfeel on kahesuunaline tulemüür ja funktsioon nimega WebAdvisor. Nende kahe ühendus garanteerib turvalise internetis lehitsemise, sest programm hoiatab sind riskantsete veebilehtede ja potentsiaalselt ohtlike allalaadimiste eest juba ette.

Järgmise generatsiooni tasandil olev skänneerija ei peata mitte üksnes küberohte, vaid ka eemaldab need pärast rünnakut. Kui programm ei suuda seda, pakub programmi looja raha tagastust:

In the event your PC gets a virus, a McAfee expert will remotely access your computer to remove it or we will offer a full refund. (source: official McAfee website)

Kasutajatele pakutakse ka võimalust kasutada McAfee LiveSafe turvalist pilveteenust, kus saab hoida kuni 1 GB jagu delikaatseid andmeid. Andmetele pääseb ligi vaid turvalise autentimisega, mis nõuab nii sinu häält kui nägu tuvastamise jaoks.

Lisaks pakub pahavaratõrje võimalust kasutada paroolihaldurit, et luua tugevad ja murdmatud paroolid oma sotsiaalmeedia, e-posti, panga ja teiste kontode kaitsmiseks küberkurjategijate eest.

Operatsioonisüsteemid Windows 10/8.1/8/7/Mac OS X/Android/iOS
Piirangud 30-päevane tasuta prooviversioon mcAfee Total Protection jaoks 10 seadmele
Hind $120.37
Faili suurus 500 MB
Eripakkumised Lubatakse raha tagastada, kui viirust ei suudeta süsteemist eemaldada

4. Kaspersky Internet Security pakub kaitset arvutile, identiteedile, rahale ja lastele

The image of Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security pakub kaitset viiruste eest Windows, Mac, Android, iOS ja Windows telefonide süsteemidele. Programmil on kolm hinnaplaani, mis pakuvad erinevaid funktsioone ja turvalahendusi.

Kasperskyt on alati peetud üheks parimaks pahavaratõrjeks ja seega väärib see kohta parimate pahavaratõrjete nimekirjas. Erinevad uuringugrupid on leidnud, et programmil on kõrge pahavarade tuvastamismäär, suurepärased pettusevastased funktsioonid ning see kaitseb kasutajate privaatsust ja identiteeti.

Programmi üks kõige märkimisväärsemaid võimeid on tundmatute kolmandate poolte ligipääsu blokeerimine arvuti mikrofonile. Lisaks muudab see veebis lehitsemise turvalisemaks, tuvastades ohtlikke veebilehti ja peatades kahtlaseid andmete jälgimise tegevusi oma pettusevastase funktsiooniga.

Programmi teiste plusside seas on näiteks Safe Money funktsioon, mis kaitseb sind panka sisenemisel ja ostulehtedel, kus sa pead jagama oma finantsandmeid. Samuti hoolitseb programm su laste eest ja laseb kohandada veebilehti, millele su laps ligi pääseb.

Operatsioonisüsteemid Windows 10/8.1/8/7/Mac OS X/iOS/Android
Piirangud 30-päevane prooviversioon
Hind $59.95
Faili suurus 875 MB
Erifunktsioonid Rescue Disk funktsioon aitab sul eemaldada viiruse, kui Windows ei taaskäivitu

5. Symantec Norton Security Premium kaitseb arvutit ja tagab varukoopiad

The image of Symantec Norton Security Premium

Symantec Norton Security Premium pakub reaalajas kaitset Windows, Android, Mac ja iOS seadmetele. See turvaprogramm suudab tuvastada, blokeerida ja eemaldada laia valiku erinevaid küberohte, nende seas potentsiaalselt soovimatud programmid, lunavara, nuhkvara ja muud pahavarad. Seetõttu on programm kogunud ka märkimisväärsel hulgal auhindu:

The AV-Test group, renowned as the security industry standard for unbiased third-party protection and performance tests, awarded Norton with the Best Protection award for Norton Security and the Innovation award for Norton Mobile Security. (source: the official Norton site)

Üks parimaid pahavaratõrjeid suudab kaitsta ka finantsandmeid sel ajal, kui sa külastad internetipanka või veebipoodi. Lisaks on Nortonil pereturvalisuse funktsioon, mis kaitseb lapsi küberkurjategijate või muu kahjuliku eest. Kahjuks ei ole Maci versioonis aga vanemakontrolli funktsioon saadaval.

Norton Security Premiumil on suur võrgustik ja nende andmebaasi uuendatakse sageli, seega tuvastatakse ohte hõlpsasti. Programm suudab pahavaralisi programme kiiresti märgata ja kustutada nakatunud arvutist, sülearvutist või nutitelefonist. Nortoni eksperdid on alati valmis sind aitama küberohtude suhtes – nende klienditugi on saadaval ööpäevaringselt.

Pahavaratõrjel on ka eriline viis sinu delikaatsete andmete hoiustamiseks – 25 GB ulatuses infot saab hoida turvaliselt Nortoni pilveteenusel. Kui see ei ole piisav, on ettevõte nõus sulle andma isegi ruumi juurde lisatasu eest.

Operatsioonisüsteemid Windows 10/8.1/8/7/XP/Mac OS X/iOS/Android
Hind $49.99 10 seadme jaoks
Eripakkumised 60-päevane raha tagasi garantii
Erifunktsioonid 25GB pilveteenus, sisseehitatud paroolihaldur

BOONUS: vali Reimage parimaks kaitseks ja pahavaratõrjeks

The image of Reimage

Kui sa otsid erakordset lahendust, soovitame lähemalt uurida programmi Reimage Repair. See programm väärib kohta parimate pahavaratõrjete nimekirjas, sest see mitte üksnes ei kaitse arvutit pahavara eest, vaid see ka parandab su arvuti ja eemaldab isegi kõige tõsisemad pahavara tagajärjed.

Reimage alustas oma tegevust peaaegu 10 aastat tagasi tööriistana, mis suutis parandada arvuti tõrkeid ja riistvaraga seotud probleeme nagu väike mälu või kõvaketta kiiruse probleemid. See tehnoloogia nõuab süsteemitõrgete kontrollimist ja halbade komponentide uuesti installeerimist. Kõige üllatavam fakt on see, et programm töötab süsteemi taustal ja ei vaja arvuti taaskäivitamist.

Programmi andmebaasis on 25.000.000 süsteemifaili ja seda uuendatakse pidevalt. Kui sa nakatud viirusega, mis muudab su registrifaile või muid sarnaseid faile, parandab Reimage muudetud failid ja asendab need uutega.

Reimage is a fantastic repair utility that can fix some of the ugliest Windows problems out there. (source: PCWorld)

Mitu aastat tagasi alustas Reimage koostööd AviraAntivir viirusetõrjega. Tulemusena lisandus programmile suurepärane funktsioon – viirusetõrje. Selle abiga pakub programm suurepärast turvalisust, kaitstes süsteemi viiruste, reklaamvarade, nuhkvarade, krüptoviiruste, trooja hobude, juurvarade ja usside eest. See multifunktsionaalne tööriist tagab parima kaitse sinu Windows, Mac ja Android seadmetele.

Versioonid Reimage Repair, Reimage for Mac, Reimage Cleaner (Androidile, tasuta)
Operatsioonisüsteemid Windows 10/8.1/8/7/XP/Vista
Faili suurus 591 KB
Hind $43.93 (Windows versioon) $39.41 (Mac versioon)
Tähtsaim funktsioon Täisteenus Windows OS parandamiseks
Autori kohta
Loe teistes keeltes