Covid-19. Veebiturvalisus karantiini ajal: kuidas oma privaatsust hallata

#Püsikodus tehnika – Private Internet Access VPN

Arvestades COVID-19 pandeemia levikut, on kõigil inimestel olnud soovitatud #püsidakodus, olenemata sellest, kas nad on haiged või mitte. Selliste üleskutsete najal on inimesed aga rohkem teadlikud oma veebitegevuse osas ja mõtlevad rohkem küberturbele, kuna pahatahtlikud tegelased kipuvad elu häirima. Kurikaelte ja nende toodete tõttu on riskantne töötada ja õppida isegi interneti vahendusel.

Kuigi karantiinis olemine võib olla lõbus, kuna saad veeta rohkem aega lähedastega või sul on rohkem vaba aega kõigi Netflixi saadete vaatamiseks, tuleb arvestada mitmete erinevate riskidega, mis puudutavad sinu turvalisust ja veebiühendust. Paljud häkkerid võtavad sihikule voogedastusteenused, seega võid sattuda pahavara otsa isegi filmi vaadates.

Muidugi julgustab kriminaale ka pandeemiast tingitud paanika, mistõttu ei pruugi inimesed nii palju pöörata tähelepanu üksikasjadele. Õnneks on olemas mitmeid tööriistu, mis muudavad su elu lihtsamaks sel ajal, kui pead olema kodus ning sul pole muud valikut kui internetis olla. Üks sellistest lahendustest on Private Internet Access VPN (ehk PIA). Alljärgnevalt selgitame, kuidas see töötab.

Staying home during quarantine brings additional online privacy risks

Muuda karantiin talutavamaks VPN-teenuse abil

VPN ehk virtuaalne privaatvõrgustik on tööriist, mida kasutatakse internetiühenduse turvalisemaks ja privaatsemaks muutmise eesmärgil. VPN-teenus kasutab kaugservereid, millega kasutaja saab end ühendada, et muuta oma IP-aadress erinevaks oma tegelikust asukohast. Nii on kasutajad sisuliselt anonüümsed. Mitte keegi, sealhulgas valitsus, internetiteenuse pakkuja ega häkkerid ei saa välja selgitada, millega sa tegeled, kui su IP-aadress on erinev.

Lisaks, kui sa ühendad end VPN-serveriga, on sinu internetiliiklus koheselt krüpteeritud. See tähendab, et sa oled 100% kaitstud ning turvatud häkkerite ja küberrünnakute eest. Kuidas saab VPN aidata sind koroonaviiruse karantiini ajal?

Esiteks, arvestades seda, et praegusel ajal kasutatakse internetti rohkem, kasvab ka küberkuritegude arv. Praegu on juba näha seda, et koroonaviiruse nime kasutatakse aina rohkem kalastusrünnakute ja pahavara jaoks. Kuna enamus ostlemisest tehakse veebis, peaksid olema täiesti veendunud, et mitte keegi ei saa mitte mingil juhul ligipääsu sinu pangakonto andmetele, e-kirjadele, paroolidele, piltidele ja muule tundlikule infole.

Private Internet Access VPN

Aga see pole kõik. Kui sa ühendad end teises riigis asuvasse serverisse, arvavad veebilehed, et sa elad kuskil mujal. See tähendab, et sa saad ligipääsu rohkemale meelelahutusele, ühendades end erinevate serveritega ja muutes oma IP-aadressit. Nii saab ligipääsu ka infole, mida võib-olla ei tahetaks näidata.

PIA annab rohkem meelelahutusvõimalusi #püsikodus karantiini ajal

Voogedastusteenused ei paku sama sisu igas riigis. See on nii autoriõiguste tõttu. Enamjaolt pole ühel ettevõttel rahvusvahelist litsentsi mõnele sisule. Õnneks on aga viis, kuidas nendest piirangutest mööda saada.

Voogedastusplatvormid teavad, millist sisu sulle näidata, sinu IP-aadressi järgi. IP ütleb, kus sa asud. Kuna PIA muudab sinu IP-aadressit, tähendab see, et sul on võimalik mööda hiilida asukohapõhistest piirangutest.

Covid-19. Online safety issues during the quarantine: how to manage your privacy

Kui kasutad Private Internet Access VPN-i, saad näha täiesti teistsugust tootekataloogi platvormidel nagu Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Go, BBC iPlayer jms. Võid saada ligipääsu isegi sellistele teenustele, mis pole veel sinu riigis avatud, nagu näiteks Disney Plus või Apple TV+.

Logi lihtsalt sisse teise serverisse PIA-rakenduse kaudu. Veendu, et valiksid serveri, mis asub sellises riigis, milles asuvat sisu sa otsid. Ava voogedastusplatvorm ja naudi sisu, mis on sinu enda riigis blokeeritud.

See pole samuti veel kõik, sest suur osa meelelahutusest puudutab allalaadimisi. PIA annab sulle parima võimaliku allalaadimiskiiruse. Kuna torrentid on seaduse mõttes nö hall maa, annab Private Internet Access sulle võimaluse jääda anonüümseks ja hoida oma allalaadimised privaatsena.

Hangi Private Internet Access

Miks valida Private Internet Access?

PIA on üks kõige usaldusväärsemaid VPN-teenuseid. See ei salvesta mitte kunagi kasutajate tegevusi. Võid olla kindel, et oled täiesti privaatne ja keegi ei tea, millega sa internetis tegeled. Olenemata sinu tehnilistest oskustest on Private Internet Access üks kõige lihtsamini kasutatavaid VPN-rakendusi. Pead tegema vaid ühe klõpsu ja kõik sinu andmed on koheselt krüpteeritud.

Private connections due to VPN service

Ainult 1 Private Internet Access VPN tellimus võimaldab sul ühendada 10 seadet samal ajal. Saad seega hoida kõiki seadmeid turvaliselt ning eemaldada blokeeringu voogedastusportaalidest kõigil oma seadmetel.

Lõpetuseks, sa ei riski mitte millegagi. Nimelt, PIA pakub 30-päevast raha-tagasi garantiid. Kui sa pole rahul Private Internet Access teenusega, on sul 30 päeva aega, et oma raha tagasi küsida.

Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Gabriel E. Hall on kirglik viiruste uurija, kes on töötanud viirused.ee heaks juba peaaegu terve kümnendi.

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Loe teistes keeltes