Parimad pahavaraeemaldajad 2021

Leia parim pahavaraeemaldaja, et kaitsta oma arvutit lunavararünnakute eest

Lunavararünnakud on olnud globaalne probleem enam kui kümnendi. Suurejoonelisi nakkusi on märgatud seejuures vaid viimase mõne aasta jooksul, kuid kurjategijad on loonud krüptoviiruseid alates 2005. aastast. Kahjuks on viimase 11 aasta jooksul lunavararünnakute arv märkimisväärselt kasvanud ning eksperdid usuvad, et häkkerid ei kavatse nii pea lõpetada seda kasumlikku, ehkki seadusevastast, tegevust.

On selge, et tänapäevane ühiskond sõidab tehnoloogia ja globaliseerumise hobuse seljas. On ka selge, et maailm ei lähe tagasi paberimajanduse juurde. Näiteks kas sa suudaksid ette kujutada, et haigla või rahvusvaheline ettevõte töötaks ilma tehnikaseadmeteta või kuidas edastataks asutuste vahel informatsiooni. Suurettevõtted ja avalikud asutused on eriti olulised sihtmärgid lunavararünnakute jaoks, kuna taolised asutused võivad maksta märkimisväärsetes suurustes lunarahasid üsna lühikese aja jooksul.

Seega on ainus viis, kuidas kaitsta mõlemat – nii eraisikuid kui asutusi – rahalise kaotuse eest, on hankida professionaalne turvatarkvara, mis kaitseks võrgustikke ja süsteeme lunavararünnaku eest enne, kui faile krüpteeriv viirus süsteemi satub. Kuigi enamik paremaid lunavaratõrjeid on tasulised, on neil ka tasuta versioonid, mida saab katsetada ja proovida programmi tõhusust.

Me valmistasime põhjaliku juhise, milles esitleme 2021. aasta parimaid lunavaratõrjeid, mis sobivad nii tavakasutajatele kui ka suurettevõtetele. Veendu aga selles, et sa laadiksid lunavaratõrje otse selle ametlikult kodulehelt, kuna petturid üritavad peibutada heausklikke inimesi ostma legitiimsete programmide võltsinguid. Seepärast palume sul alati olla väga tähelepanelik.

1. Tasuta Bitdefender lunavaratõrje kaitseb sinu arvutit küberohtude eest

The image of Bitdefender anti-ransomware tool

See tasuta lunavaraeemaldaja kasutab vaktsineerimistehnikat, et kaitsta sinu arvutit konkreetsete lunavaragruppide eest. Täpsemalt rääkides aitab see hoida eemale viirused nagu TeslaCrypt, Locky, BTC-Locker ja Petya krüptopahavara originaalse versiooni. See meetod on sarnane reaalsele vaktsineerimisele – pahavaratõrje trikitab viirusega ja paneb selle arvama, et sinu arvuti on juba nakatunud.

Kuna kurjategijad ei võta tõenäoliselt sihikule arvuteid, mis on juba nakatatud, teeb see pahavaratõrje just seda, mida see lubab teha. Asi on selles, et PC uuesti nakatamine võib muuta krüpteeritud failid täiesti kasutuskõlbmatuteks ning ligipääsmatuteks isegi häkkeritele, kes lõid lunavara. Seetõttu väldivad häkkerid taoliseid tegevusi, et säilitada vähemalt seda viimsetki usaldusekübe, mis neil on oma ohvritelt.

Bitdefender lunavaratõrje loob faili, mis tegutseb nagu peibutis, mis näitab nagu arvuti oleks juba nakatunud. Seega hoiab see rünnaku ära. See tehnika ei pruugi aga alati töötada ning tarkvara loojad disainisid selle avanema arvuti käivitamisel ning tegutsema arvuti taustal lisakaitse jaoks.

Veel üks selle lunavaratõrje häid omadusi on fakt, et see sobib iga arvutiga ning selle jaoks pole vaja erilist seadistamist ega raha kulutamist. Pea aga meeles, et see kaitseb sind vaid nelja lunavaragrupi eest. Seetõttu on soovitatav kasutada mõnda muud pahavaratõrjet lisaks, et kaitsta end teiste rünnakute eest.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Tasuta nii isiklikuks kasutuseks kui ka ettevõtte jaoks. Ei kaitse teiste lunavarade ega viiruste eest. Kuigi Bitdefender lunavaratõrje kaitseb arvutit originaalse Petya versiooni, BTC-Lockeri, Locky ja TeslaLockeri eest, pead sa kasutama mõnda muud programmi lisaks, et kaitsta arvutit laiemas mastaabis ka teiste ohtude eest.
Kaitseb arvutit 4 konkreetse lunavaragrupi eest.
Kasutab tõhusat vaktsineerimismeetodit.
Töötab alati taustal.

2. Tasuta Malwarebytes Anti-ransomware Beta tarkvara tuvastab krüptopahavara tänu käitumismustritele

The image of Malwarebytes anti-ransomware beta version

Ka see on tasuta lunavaratõrje, mis sobib hästi lisatööriistaks sinu peamise turvaprogrammi kõrvale. Kuigi originaalis on see üks Malwarebytes Antivirus täiskomplekti elementidest, mis maksab muidu $39.99, saavad kasutajad laadida endale beetaversiooni tasuta.

See lunavaratõrje sobib järgnevate operatsioonisüsteemidega:

 • Windows 10 (32/64-bit);
 • Windows 8.1 (32/64-bit);
 • Windows 8 (32/64-bit);
 • Windows 7 (32/64-bit).

Malwarebytes Anti-ransomware Beta kaitseb kasutaja arvutit, kontrollides oluliste domeenide ligipääsu või konkreetseid failitüüpe. Teisisõnu, kui autoriseerimata programm proovib muuta või jõuda kontrollitud asukoha/failini, hoiatab turvaprogramm kasutajat võimaliku lunavararünnaku eest.

Levinult kasutatud programmid nagu Microsoft Office või Windows Components ei ole tavaliselt tuvastatud ohuna, kuid mõned teised võivad punase tule käivitada. Õnneks saab kasutaja ise neid programme lisada lubatud programmide nimekirja või saata programmi karantiini.

On aga võimalik, et lunavara maskeerib end lubatud programmi alla ja jõuab ikkagi süsteemini. Seetõttu liigitavad eksperdid selle programmi võimalike heade lisavariantide hulka, mida võib kasutada lisakaitsena oma põhilise turvaprogrammi kõrval.

Plussid

Miinused Kokkuvõte
Beetaversioon on tasuta nii isiklikuks kasutuseks kui ka ettevõttele. Mõned failid võidakse krüpteerida enne, kui lunavara pannakse karantiini. Malwarebytes Anti-ransomware Beta programm on hea lisakaitse, mis toetab peamist turvaprogrammi, kuna see suudab kinni püüda küberohud, mis võisid põhiprogrammist kõrvale hiilida.
Tuvastab lunavarasid jälgides käitumismustreid ja paneb need karantiini.
Töötab alati taustal.

3. Kaspersky Anti-ransomware for Business

on hea nii ettevõtetele kui ka tavakasutajatele

The image of Kaspersky anti-ransomware for business software

Kaspersky Lab pakub samuti tasuta väga head lunavaratõrjet. Kuigi nime järgi võiks arvata, et ainud suurettevõtted saavad kasu sellest programmist, suudab see kaitsta ka eraisikuid. Kasutajad peavad aga registreerimise käigus esitama mõningaid andmeid ettevõtte kohta ja seejärel saavad nad seda tasuta kasutada.

Kaspersky lunavaratõrje toetab järgnevaid operatsioonisüsteeme:

 • Windows 7;
 • Windows 8;
 • Windows 8.1;
 • Windows 10.

See lunavaratõrje on hea kombinatsioon Kaspersky System Watcher mudeliga koos üheskoos käitumismustreid jälgiva rakendusega täiskaitse jaoks. Programm võimaldab kasutajal ka lubada teatud programme, kuid see võib kahjuks tähendada, et pahavaralised programmid satuvad süsteemi petturlikel viisidel. Kaspersky lunavaratõrje lubab aga taastada nakatunud faile juhul, kui sinu arvuti nakatub lunavaraga.

Veel üks selle turvaprogrammi eriline funktsioon on fakt, et isegi kui faile krüpteeriv viirus suudab selle programmi sulgeda, taaskäivitub see koheselt ja hakkab automaatselt tööle. Tasub aga teada, et see programm ei saa töötada samal ajal teiste Kaspersky rakendustega, mis pakuksid väga head lisakaitset.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Tasuta ärikasutuse tarbeks. Ei saa töötada samal ajal teiste Kaspersky toodetega. Kaspersky Anti-ransomware for Business on turvaprogramm, mis on kasulik kõigi jaoks – see kaitseb küberohtude eest ja aitab taastada krüpteeritud faile pärast lunavararünnakut.
Sobib ka eraisikutele. Vaja registreeruda ja esitada delikaatseid isikuandmeid.
Võimaldab programme lisada lubatud programmide nimistusse.
Võimaldab taastada krüpteeritud faile.

4.Trend Micro RansomBuster annab mitmekihilise turvalisuse

The image of Trend Micro RansomBuster tool

Trend Micro on välja andnud tõhusa turvaprogrammi nimega RansomBuster, millel ei ole mitte üks, vaid lausa mitu kaitsekihti lunavararünnakute eest. Lisaks on see tasuta nii tavakasutajate kui ka ettevõtete jaoks. Selle saab hankida aga ka lisakomponendina, kui ostad Trend Micro Antivirus viirusetõrje + turvatoote.

RansomBusteri põhifunktsioon on tagavarakoopiate loomine kohe, kui selle käitumismustrite monitoorija avastab probleemi. Kui tegemist on reaalse ohuga, eemaldab turvaprogramm küberohu ja taastab failid, kasutades varasemalt tehtud koopiaid.

Ekspertide sõnul sobitub Trend Micro RansomBuster järgnevate süsteemidega:

 • Windows 7;
 • Windows 8;
 • Windows 8.1;
 • Windows 10 ja uuemad versioonid.

Sellel Trend Micro tarkvaral on teinegi funktsioon nimega Folder Shield, mis võimaldab kaitsta kõige tähtsamaid dokumente autoriseerimata muudatuste eest. Pea aga meeles, et see on loodud töötamaks peamise viirusetõrje kõrval. Vastasel korral võib see lasta mõningaid viiruseid läbi.

Üldiselt võttes on Trend Micro RansomBuster suurepärane valik, võttes arvesse seda, et see on tasuta. Folder Shield teeb samuti oma tööd hästi, kuid sellega saab kaitsta vaid 2 kausta. Lisaks on mõned eksperdid välja toonud, et selle käitumispõhist tuvastamist annaks parandada. Seega tasub seda programmi kasutada lisakaitsekihina.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Folder Shield funktsioon blokeerib autoriseerimata rakendusi ja ei lase neil ligi pääseda kaitstud kaustadele. Folder Shield kaitseb maksimaalselt 2 kausta. Trend Micro RansomBuster pakub mitmekihilist kaitset, mis aitab ennetada lunavararünnakut ning ka taastada krüpteeritud faile. On aga soovitatav kasutada seda teise turvaprogrammi kõrval, kuna programmi käitumispõhine tuvastus vajab veel arendamist.
Kõigile tasuta.
Kasutab käitumispõhist tuvastamist, mis töötab kõikides kataloogides.
Loob tagavarakoopiad, mille abil faile taastada pärast rünnakut.

5. Zemana Anti-malware pakub nii reaalajas kaitset kui ka 24/7 tehnilist tuge

The illustration of Zemana Antivirus software

Zemana Anti-malware pakub nii tasuta kui ka tasulist versiooni, mis pakuvad erinevaid funktsioone. Kui tasuta versioonis on kiirskänneering ja lohistamisfunktsioon, siis täisversioonis on reaalajas kaitse ja ka põhjalik skänneering. Veel üks hea lisafunktsioon, mis on esindatud mõlemas versioonis, on võimalis kontakteeruda tehnilise toega 24/7.

Kiirskänneering kontrollib kõige levinumaid kategooriaid, kus lunavarad tavaliselt pesitsevad. See on ka märksa kiirem kui põhjalik skänneering, mis kontrollib tavaliselt kõiki arvutis olevaid faile. Pane tähele, et tasuline versioon maksab üksnes €24.95 aastas ning eksperdid soovitavad igal juhul hankida Zemana Anti-Malware programmi.

Zemana Anti-malware toetab järgnevaid operatsioonisüsteeme:

 • Windows XP Service Pack 2 või kõrgemaga (32bit ja 64bit);
 • Microsoft Windows Vista (32bit ja 64bit);
 • Microsoft Windows 7 (32bit ja 64bit);
 • Microsoft Windows 8 (32bit ja 64bit);
 • Microsoft Windows 8.1 (32bit ja 64bit);
 • Microsoft Windows 10 (32bit ja 64bit).

Veel üks Zemana Anti-malware hea funktsioon on fakt, et mõlemas versioonis on võimalik lohistada faile skänneeringusse. Testide kohaselt on see funktsioon kasulik eriti neile, kes kasutavad tasuta versiooni, sest niiviisi saab skänneerida põhjalikumalt kui programmi kiirskänneering võimaldab. Samuti on see hea kuldne kesktee neile, kellel on tasuta versioon ning kes soovivad skänneerida vaid konkreetseid faile.

Zemana AntiMalware proved to be the best ransomware protection… (Source: MRG Effitas)

Lisaks suudab see tuvastada ja eemaldada juurvarasid sinu arvutisüsteemist ning ennetada tulevasi nakatumisi. Erinevalt teistest lunavaraprogrammidest eemaldab see ka potentsiaalselt soovimatuid programme (PUP-e), nende hulgas brauserikaaperdajaid, nuhkvara ja reklaamvara. Seega on see hea variant neile, kes tahavad kasutada ühte programmi täieliku turvalisuse tagamiseks.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Pakub reaalajas kaitset ja 24/7 tehnilist tuge. Tasuta versioonis pole põhjalikku skänneeringut ega reaalajas kaitset. Zemana Anti-malware on hea valik täiskaitse jaoks, kuna see eemaldab nii lunavarasid kui ka mitmeid potentsiaalselt soovimatuid programme.
Eemaldab reklaamvara, nuhkvara ja brauserikaaperdajaid.
Tuvastab tulevasi ohte.
Võimaldab valida kiirskänneeringu ja põhjaliku skänneeringu vahel ning kasutab lohistamisfunktsiooni.

BOONUS. Reimage on ainus omataoline programm, mis pakub Windowsi parandusteenuseid

The image of Reimage repair tool

Reimage on ainus programm, mis kasutab oma hiiglaslikku Windows failide andmebaasi ja laadib ning paigaldab koheselt failid, mis on kahjustatud, rikutud või kadunud sinu operatsioonisüsteemist. See suudab isegi paigaldada uuesti Windowsi ilma, et sa peaksid oma rakendusi uuesti laadima.

Iseseisvad uuringud on näidanud, et Reimage on üks parimaid valikuid, kui sa soovid lahti saada potentsiaalselt soovimatutest programmidest (PUP-idest) nagu brauserikaaperdajad, reklaamvara, nuhkvara või isegi küberohud nagu ussid, juurvara või trooja hobud. Eksperdid soovitavad rakendada seda turvaprogrammi oma arvuti kaitsmiseks.

Pea aga silmas, et Reimage'l on mitu versiooni, mis sisaldavad erinevaid funktsioone. Sa võid katsetada tasuta versiooni enne tasulise versiooni hankimist. Kui sa oled programmiga rahul, siis Reimage Plus maksab €45.92.

Järgnevate operatsioonisüsteemidega arvutid sobituvad Reimage'ga.

 • Windows XP (32bit);
 • Windows Vista (32 & 64bit);
 • Windows 7 (32 & 64bit);
 • Windows 8 (32 & 64bit);

Ka Maci kasutajad saavad rakendada Reimage'it süsteemi kaitsmiseks. See kaitseb arvutit ja on näidanud suurepäraseid pahavara tuvastamise määrasid nii Mac kui Windows operatsioonisüsteemides. Windowsi kasutajad peaksid aga arvestama, et see programm ei paranda ega asenda kolmandate poolte programmide faile.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Taastab ja asendab kahjustatud või kadunud Windowsi failid. Ei sisalda reaalajas kaitset. Reimage on suurepärane tööriist, mis aitab parandada süsteemi pärast lunavararünnakut. Kuna see ei paku aga reaalajas kaitset, soovitavad eksperdid kasutada seda lisaprogrammina peamise viirusetõrje kõrval.
Paigaldab Windowsi täielikult ilma, et kasutaja peaks oma programme uuesti laadima.
Säilitab arvuti stabiilsuse.
Suudab eemaldada mitmeid potentsiaalselt soovimatuid programme ning ohtlikke küberohte.
Autori kohta
Loe teistes keeltes