2019 parimad tasuta pahavaratõrjed

Vali parim tasuta pahavaratõrje oma arvuti ja nutitelefoni kaitsmiseks

The best free malware removal tools of 2019

Küberkuritegevuse statistika on murettekitav. Läinud aastal nägime arvukalt lunavararünnakuid, andmelekkeid, krüptovaluuta kaevandamisjuhtumeid ja pettuseid üle kogu maailma. Ka 2019. aastal ei loodeta näha muutust. Tegelikult arvatakse, et olukord võib isegi halveneda.

See aga ei tähenda, et peaksime kõik vabanema internetist ning oma seadmetest lahti ütlema. Kindlasti mitte! Internetis tegutsedes tuleb aga olla hoolikam ning kasutada tugevamat kaitset oma arvutil. Esimene ja hädavajalik samm, mis ennetab erinevate viiruste sattumist arvutisüsteemi, on võimeka turvaprogrammi hankimine.

Mõistagi võivad professionaalsed pahavaratõrjed olla üsna kallid. Seepärast oleme kokku pannud nimekirja 2019 parimatest tasuta pahavaratõrjetest, mis tõestavad, et arvutisüsteemi kaitsmiseks pole vaja teha hiiglaslikke väljaminekuid. Mõningatel nendel pahavaratõrjetel võib olla ka tasuline versioon, mille saad hankida siis, kui soovid veel lisaturvalisust.

Tunneme, et oleme kohustatud sind ka hoiatama võimalike pettuste eest, mis internetis liiguvad. Petturid võivad üritada petta sinult raha välja, pakkudes võltse viirusetõrjeid, mis näevad välja täpselt nagu legitiimsed tarkvarad. Seetõttu peaksid alljärgnevalt nimetatud pahavaratõrjeid laadima alla üksnes nende programmide ametlikelt kodulehtedelt või autoriseeritud edasimüüjatelt.

1. AVG AntiVirus Free pakub reaalajas kaitset

Employ AVG Antivirus software for free

AVG on tuntud turvaprogrammide looja, mille ostis ära 2016. aastal Avast. Pärast jõudude ühendamist on need kaks viirusetõrje pakkujat endale kogunud märkimisväärsel hulgal kasutajaid üle kogu maailma.

AVG kõike tuntumad tooted on AVG Antivirus, AVG Ultimate ja AVG Internet Security. Ettevõte pakub aga ka tasuta versiooni. Ehkki programmi saab hankida ilma raha maksmata, peetakse seda usaldusväärseks pahavaratõrjeks. Seda peetakse lausa parimaks tasuta pahavaratõrjeks.

AVG tasuta versiooni peamine funktsioon on kaitse pahatahtlikke allalaadimiste eest, mis eemaldatakse ära enne, kui need süsteemi jõuavad siseneda. Kui need leiavad siiski tee arvutisse, võid olla siiski rahulik, sest programm ennetab failide järsku avanemist. Programm analüüsib iga uut komponenti ja kustutab selle, kui fail osutub pahavaraliseks.

Hea uudis on ka see, et AVG tasuta versiooniga saad reaalajas turvauuendusi. Nende abiga saad olla kindel, et sinu arvuti on kaitstud uusimate pahavarade nagu lunavarade, nuhkvarade ja muude küberohtude eest, mis ilmuvad välja igal päeval.

Viirsetõrje blokib ära ka ebaturvalised lingid, allalaadimised ja pahavaralised e-kirja manused. Seega aitab see programm vähendada ka pettuserünnaku ohvriks sattumist. Erapooletud testitulemused on aga näidanud, et programmi pettusevastane funktsioon pole nii hea kui teistel turvaprogrammidel.

Kasutajad saavad kasutada ka AVG Web TuneUp pluginat, mille saab lisada oma brauserile, muutmaks internetis surfamise turvalisemaks.

An excellent choice. But don't just take my word for it. Go ahead and give the program a try. (source: PCMag)

Programmi loojate sõnul võivad kasutajad nautida nende uut ja lihtsamat disaini, mis näitab väga selgekoeliselt, kuidas sind pahavararünnakute eest kaitstakse. AVG Antivirus programm ei muuda ka sinu arvutit aeglasemaks. Kui sa soovid tarkvara funktsioone laiendada, maksab kogukaitse $70 aastas.

AVG turvaprogramm pakub kaitset lauaarvutitele, sülearvutitele ja mobiilseadmetele, mille operatsioonisüsteem on:

 • Windows (10, 8, 7, Vista ja XP SP3);
 • Mac OS X (OSX 10.8 Mountain Lion või hilisem);
 • Android OS (2.2 või hilisem).
Plussid Miinused Kokkuvõte
Reaalajas kaitse pahavarade eest Süsteemi skänneering on aeglasem võrreldes keskmise viirusetõrje skänneerimiskiirusega

Hoolimata mõningatest miinustest on AVG Antivirus üks parimaid tasuta programme, mis suudab pakkuda täielikku kaitset lauaarvutitele, sülearvutitele ja mobiilseadmetele.

Head tulemused erapooletutes testitulemustes Pettusevastane kaitse pole kõige parem
Blokeerib pahavaralisi lehti üpris hästi
Kaitseb nii arvuteid kui mobiilseid seadmeid

2. BitDefender Antivirus Free pakub auhinnatud kaitset, mis ei kasuta rohkelt arvuti ressursse

Try the free edition of BitDefender antivirus

BitDefender Antivirus kasutab uuenduslikku tehnoloogiat, mida kutsutakse käitumuslikuks tuvastamiseks. See jälgib arvutis olevaid äppe ja igasugust kahtlast tegevust. Kui see tasuta pahavaratõrje leiab, et mõni programm käitub tavalisest kummalisemalt, tegutseb see koheselt.

Tasuta viirusetõrje kaitseb arvuteid Troojade, usside, lunavara, nuhkvara, juurvara ja isegi nullpäeva rünnakute eest. Seega tagab see igal juhul reaalajas kaitse iga võimaliku küberohu eest, mis internetiavarustes ringleda võib.

Teine edasiarenenud tehnoloogia, mida programm kasutab, on masinõpe, mis võimaldab kaitsta sind petturlike veebilehtede, valehäirete ja muude pettuste eest. Lisaks ei häiri Bitdefenderi tasuta versioon sind tüütute uuenduseteadetega. Selle asemel hoolitseb see arvuti turvalisuse eest tasahilju arvuti taustal.

Üks Bitdefenderi tasuta viirusetõrje suurimaid eeliseid on selle vähene ressursinõudlus. Pärast kiiret installeerimist ei kohta sa süsteemi aeglustumist, videote või mängude tõrkeid ega muud taolist. Seega on vaevu arusaadav, et programm tegutseb taustal.

The labs have already made it very clear that Bitdefender is a winner. (Source: PCMag)

Bitdefender pakub ka tasulist versiooni, mis annab rohkem funktsioone ja veel parema kaitse. Kui sa aga ei soovi raha kulutada, võid kasutada selle turvaprogrammi tasuta versiooni. Tasuta viirusetõrje sobib järgnevatele süsteemidele:

 • Windows 10, 8.1, 8 või 7 SP1;
 • Mac OS X;
 • Android OS.
Plussid Miinused Kokkuvõte
Suurepärased tulemused erapooletutes testides Pole graafikulisi skänneerimisi Programm on saanud mitmeid auhindu ning on saavutanud erapooletutes testides suurepäraseid tulemusi. See tagab üldise arvutikaitse. Programmi peamine miinus on mõningate lisafunktsioonide nagu piiratud skänneerimisvõimekuse või graafikuliste süsteemiskänneeringute funktsioonide puudumine.
Suurepärane pettusevastane kaitse Vajab internetiühendust
Reaalajas kaitse pahavarade eest
Hõlpsasti kasutatav kasutajaliides

3. Panda Free Antivirus programm pakub pilvepuhastuse lahendust

Panda Free Antivirus in 2018

Panda Antivirus on liigitatud üheks parimaks tasuta pahavaratõrjeks, sest see ei vaja kasutajalt järelvalvet – pärast installeerimist teeb see kogu töö sinu eest. Veel üks selle eeliseid on pilvel töötamine. Seega ei pea sa hoidma arvutis faile ega tegema regulaarseid uuendusi.

Lisaks tagab Panda Antivirus turvalise internetis lehitsemise ja ostlemise. Sind kaitstakse e-poodide pettuste ja muude pettusekatsete eest. Tasuline versioon sobib nii Windows kui Android seadmetele, mis võimaldab sul nautida mitmeid lisafunktsioone nagu vargusevastane alarm, lukufunktsioon ja sinu pluginate reaalajas lokaliseerimine.

Panda üks olulisemaid funktsioone on USB-draivi vaktsineerimine. Programm skänneerib draiverit ja kontrollib pahavarade olemasolu, seega ei lase see arvutisse siseneda pahavaralisel programmil. See on unikaalne funktsioon, mis annab sulle lisaturvalisuse eriti siis, kui sa kasutad tihtipeale väliseid draivereid.

Viirusetõrje ei taga aga nii head kaitset kui teised tasuta turvaprogrammid. Programm ei saanud erapooletutes testides ning ka meie testides häid tulemusi.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Vaktsineerib USB-draivereid Keskpärane või allapoole keskmist pahavarakaitse Hoolimata unikaalsest USB-draiveri vaktsineerimisest on see programm tavaline tasuta viirusetõrje, mis ei taga maksimaalset võimalikku kaitset. Võrreldes eelnevalt kirjeldatud programmidega ei paku Panda Free Antivirus parimat kaitset.
Kaitseb internetitegevusi
Blokeerib petturlikke veebilehti
Pilvepuhastuse lahendused pärast pahavararünnakut

4. Tasuta Malwarebytes Anti-Malware puhastab nakatunud seadmetest mitmeid küberohte

Get Malwarebytes Anti-malware software for free

Malwarebytes'i peetakse üheks parimaks pahavara ja nuhkvara eemaldajaks. Ehkki sa võid osta programmi Premium versiooni, pakutakse ka tasuta tõhusat pahavaratõrjet. Selle ettevõtte toode tuvastab ja eemaldab igal päeval enam kui 15 miljonit ohtu. Viirusetõrje pakub reaalajas kaitset ja tuvastab automaatselt uusi ja vanu arvutiohte, et kaitsta sinu arvutisüsteemi enne, kui pahavara nakatab sinu arvutit.

Malwarebytes Anti-Malware tarkvara pakub ründevastast funktsiooni koos lunavarakaitsega. Nende funktsioonide kombinatsioon tagab, et lunavara rünnak peatatakse enne, kui see sinu andmeid ründab ning haavatavad süsteemid kaitstakse enne rünnakut. See funktsioon on saadaval aga ainult tasulises versioonis.

Õnneks on olemas tasuta versioonid nii Mac kui Windows kasutajatele. Seega saad nautida turvalist arvutit hoolimata sellest, millist operatsioonisüsteemi kasutad. Lisaks on olemas variant ka Androidi fännidele, kes tahavad kaitsta oma seadmeid ja privaatsust. Pahavaratõrje tasuta versioonis on need funktsioonid:

 • Pahavaratõrje ja nuhkvaratõrje. Programm tuvastab ja eemaldab küberohud nakatunud seadmest;
 • Juurvaratõrje. Programm tuvastab ja eemaldab juurvarad ja parandab kahjustunud failid.

Seega on see tasuta tööriist hea valik nakatunud seadme puhastamiseks. Kui sa tahad aga hoida neid viirusetõrje funktsioone kauem kui 14 päeva, pead sa hankima litsentsi. Malwarebytes Anti-malware tasuline versioon maksab vaid £19.95 aastas, seega see ei ole kallis.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Pahavaratõrje/nuhkvaratõrje tuvastamine ja eemaldamine Tasuta Malwarebytes Anti-Malware toimib nagu puhastusprogramm. Tasuta Malwarebytes Anti-Malware toimib nagu puhastusprogramm. Tasuta pahavaratõrje töötab nagu pahavaraeemaldaja. Selleks, et kasutada funktsioone nagu lunavarakaitse, tuleb pärast prooviperioodi lõppu hankida litsents.
Juurvara eemaldamine ja süsteemi parandamine pärast rünnakut
Lunavara ennetamine
Pahavara ennetamine
Pahavaraliste veebilehtede blokeerimine
Nullpäeva rünnakute kaitse

5. Microsoft Malicious Software Removal Tool sobib vaid Windows arvutitele

Microsofti pahavaratõrje on loodud Windowsi operatsioonisüsteemidele. See on automaatselt arvutisse installeeritud üheskoos Windowsi uuendustega, mis saabuvad iga kuu teisel teisipäeval. Selle saab endale laadida aga ka eraldiseisva programmina ametlikult kodulehelt. Programm võimaldab tuvastada ja eemaldada erinevaid arvutiohte ning ka taastada muudatused, mida programmid tegid.

Microsoft Malicious Software Removal programm sobib nende operatsioonisüsteemide versioonidega:

 • Windows 10,
 • Windows 8.1,
 • Windows Server 2012 R2,
 • Windows 8,
 • Windows Server 2012,
 • Windows 7,
 • Windows Server 2008.

Microsoft Malicious Software Removal on täiesti tasuta ja väga lihtsasti kasutatav. Pärast täieliku süsteemiskänneeringu tegemist näitab see akent koos tulemusega – milliseid pahavarasid tuvastati ja eemaldati. Isegi inimesed, kellel pole IT-teadmisi, saavad kasutada Microsofti kaitseteenuseid.

Seda Windowsi turvaprogrammi tuleks kasutada üheskoos mõne teise viirusetõrjega, sest see suudab tuvastada ja eemaldada vaid väikese osa küberohtudest. Selleks, et vältida pahavarasid, peaksid sa hankima ka programmi, mis pakub reaalajas kaitset. Kahe programmi kombinatsioon tagab sinu Windowsi arvutile maksimaalse kaitse.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Sisseehitatud Windowsi turvaprogramm Tuvastab vaid väikese osa pahavarasid Microsoft Malicious Software Removal tool on hea tööriist selleks, et puhastada nakatunud Windowsi seadmeid. See ei paku aga reaalajas kaitset, mis on hädavajalik küberturvalisuse jaoks. Seepärast on soovitatud kasutada seda lisaprogrammina.
Igakuised uuendused Ei paku reaalajas kaitset
Lihtsasti kasutatav
Kiire pahavarade eemaldamine

6. BOONUS: Tasuta Reimage Antivirus tarkvara. Puhasta ja paranda oma arvuti!

Use Reimage to protect your computer

Hoolimata kõikidest eelmainitud 2019 tasuta pahavaratõrjetest, soovitame proovida ka Reimage tarkvara. See on suurepärane programm, mis on loodud mitte üksnes kaitsma sinu privaatsust, vaid see parandab märkimisväärselt ka arvuti jõudlust. Sind ei sega enam süsteemitõrked või kokkujooksmine ning sa saad nautida oma brausimiskogemust.

Seda on lihtne kasutada ning see tagab, et sinu arvuti on pahavaradest vaba. Mitmed testitulemused näitavad, et Reimage suudab tuvastada usse, potentsiaalselt soovimatuid programme (PUP-e) ja muid pahavaralisi rakendusi paremini kui teised viirusetõrjed. See suudab tuvastada järgnevaid küberohte:

 • reklaamvara;
 • trooja hobud;
 • röövvara;
 • juurvara;
 • nuhkvara;
 • ussid.

Reimage veendub ka selles, et kahjustatud failid parandataks ning sa saaksid oma süsteemile täieliku tehnilise toe. Programmi andmebaasis on 25,000,000 süsteemifaili ning see suudab nakatunud kirjeid koheselt parandada. Seega ei pea sa pärast pahavararünnakut muretsema oma arvuti parandamise pärast ning ei pea kokku puutuma erinevate tõrketeadetega, mis võivad ilmuda viirusekahju pärast.

Kui sa naudid seda pahavaraprogrammi, saad sa selle hankida ka oma nutiseadmele. Reimage on loodud nii Mac kui Windows operatsioonisüsteemidele, seega saab seda kasutada igaüks. Kõikide funktsioonide kasutamiseks peaksid hankima täisversiooni, mis maksab vaid €59.95.

Plussid Miinused Kokkuvõte
Suurepärane pahavarade tuvastusmäär Ei paku reaalajas kaitset pahavarade eest Reimage on suurepärane tööriist nakatunud masinate puhastamiseks ja seadme stabiliseerimiseks pärast pahavararünnakut. See ei paku aga kaitset küberohtude eest. Seepärast on soovituslik kasutada seda üheskoos viirusetõrje või pahavaratõrjega.
Kiire arvuti puhastamine
Parandab kahjustunud faile
Tagab arvuti stabiilsuse
Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Julie Splinters on Viirused.ee uudistetoimetaja. Tal on Inglise filoloogia bakaraleureusekraad.

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Loe teistes keeltes