Mis on viirused ja kuidas seda eemaldada

Lucia Danes poolt - - Uuendatud | Liik: Viirused
12

Viirus on pahatahtlik arvutiprogramm, mis levib nakatades faile, installeerides seotud komponente ja eemaldades kindlaid meediafaile. See programm kannab endaga tavaliselt kaasas hävituslikku pagasit, mis valitakse selle autori poolt välja vastavalt ta kavatsustele. Tüüpiline viirus nakatab süsteemi, rikub või kustutab faile ja kaustu, laeb alla teisi ohtlikke parasiite, kogub informatsiooni kasutaja tegevuse kohta internetis või avalikustab tundlikku informatsiooni. Kui süsteem on nakatunud väga ohtliku viirusega, siis võib see kustutada või krüpteerida kõik arvutis olevad andmed, mis on kõvakettale pandud. Kõige ohtlikumad viirused otsivad võimalusi kahjustada kogu arvutisüsteemi või vaid osa sellest.

Tüüpiliselt jagunevad viirused kolme peamisesse kategooriasse:

1. Parasiidid, mis on loodud selleks, et levitada teisi viirusi või rikkuda süsteemis leiduvaid faile. Näited:

 • Troojalased
 • Nukerid
 • Ussid
 • AOL-parasiidid

2. Ohud, mis on võimelised süsteemis käivitama ohtlikk tegevust. Need võivad põhjustada eksitavaid häireid, võltse süsteemi ülevaatusi, hoiatussõnumeid, mis lukustavad kogu arvuti ja palju muud. Näited:

 • Petturlik viirusetõrje programm
 • Väljapressimiseks kasutatav tarkvara
 • Reklaamvara
 • Brauseri kaaperdajad

3. Muud viirused. See kategooria sisaldab:

 • Nuhkprogramme
 • Süsteemiriistu
 • Võrguhaldusriistu
 • Kaughaldusriistu

Mõned viirused ei kuulu ühtegi neist kategooriatest, sest need kombineerivad enam kui ühte omadust ja funktsiooni. Sellised ohud, mida vahel tuntakse ka kui hübriidviiruseid, on kasutatavad selleks, et näidata eksitavaid hoiatusi, krüpteerida kasutajate faile, levitada teisi viiruseid ja tegeleda palju muu pahatahtlikuga. Neid parasiite on väga raske süsteemist üles leida ja eemaldada, sest tavaliselt koosnevad need komponentiddest, mis teineteist pärast eemaldamist automaatselt uuesti arvutisse paigaldavad. Samuti on mitmetel viirustel ka erilised omadused, mis võimaldavad neil end viirusetõrje programme eest peita. Sellised ohud on võimelised jälgima viirusetõrje programmi tegevust ja selle päringuid vahelt lõikama. Kui viirusetõrje programm kontrollib nakatunud faili, siis näitab viirus automaatselt originaalset puhast varianti failist, takistades nii sellisel viisil tuvastamist.

Mida võib viirus põhjustada?

Kui pahatahtlik programm pääseb süsteemi, siis tähendab see seda, et algavad sellised tegevused:

 • Nakatab, kirjutab üle või kustutab faile. See võib kahjustada Teie isiklikke dokumente, esmavajalikke süsteemi osiseid ja kasulikke rakendusi. Samuti võivad mõned viirused hävitada kogu süsteemi, kustutades kõik kriitilise tähtsusega failid ja kasutad.
 • Sisestab pahatahtliku koodi kõvaketta peabuudikirjesse (MBR) selleks, et käivitada hävituslik pagas enne kui operatsioonisüsteem on ära laetud.
 • Lisab tuntud programmidele kahjulikke komponente või muudab nende seadeid selleks, et nakatada nende programmidega avatud või loodud dokumente.
 • Kahjustab tõsiselt arvutit, muutes hädavajalikke riistvara seadeid, tühjendades CMOS-mälu või rikkudes BIOSi. See võib tähendada kriitiliste andmete kadu ja kogu arvutisüsteemi riket.
 • Loob tuhandeid juhuslikke faile ja kaustu selleks, et tarbida palju süsteemi ressursse.
 • Kuvab arvukalt valeteateid, muudab mitmeid süsteemi seadeid, põhjustab ümbersuunamisi ja teostab teisi segavaid tegevust selleks, et muuta kasutaja regulaarseid toimetamisi keerulisemaks.
 • Nakatab süsteemi troojalaste, tagauste, keylogger’ite ja teiste ohtlike parasiitidega.
 • Kasutab nakatatud süsteemi selleks, et pahavara levitada.
 • Varastab või krüpteerib tundlikke isikuandmeid, väärtuslikke dokumente, salasõnasid, kasutajanimesid, identifitseerivat infor või kasutaja kontakte.
 • Takistab enda eemaldamist modiftseerides end, krüpteerides nakatunud faile, lõigates vahelt viirusetõrje programmide päringuid ja muutes süsteemi normaalset käitumist.
 • Põhjustab süsteemi aeglustumist, vähendab süsteemi turvalisust ja põhjustab tarkvara ebastabillsust.

Meetodid, mida viiruse loojad kasutavad enda tekitatud ohtude levitamiseks:

Viirused naktavad arvutit ilma kasutaja teadmise ja nõusolekuta. On kuus olulist viisi, kuidas mittesoovitud parasiidid süsteemi pääseda võivad.

 • Viirused nakatavad kindlaid dokumente, käivitusfaile ja teisi faile, mis pärinevad usaldatud allikatest. Kui ohver avab või käivitab sellise faili, siis paigaldab viirus end märkamatult süsteemi.
 • On palju viiruseid, mida levitatakse e-kirjade manuste kaudu. Need võivad saabuda ka sõnumitena või kirjadesse varjatud kujul. Neil viirustel pole kahtlust äratavaid nimesid ja seega võidakse kasutajaid pettusega saada neid faile käivitama. Hetkel, kui kasutaja sellise sõnumi või faili avab, siis nakatab viirus vargsi ka arvuti.
 • Mingit osa viirustest levitatakse ka eemdaldatavate ketaste kaudu, misjuhul viirus käivitub automaatselt siis, kui kasutaja ketta arvuti külge ühendab.
 • Piraattarkvara ja võltsitud arvutimängud on tihti täidetud erinevate viirustega. Kui kasutaja hakakb sellist mängu või programmi installeerima, sisi nakatab parasiit märkamatult süsteemi.
 • Viirused võivad arvutisse pääseda ka teiste kahjurite, nagu troojalased, ussid ja tagauksed, kaudu. Nad pääsevad süsteemi ilma kasutaja heakskiidu ja nõusolekuta.

Millised on populaarseimad veebis leiduvad viirused?

On olemas tuhandeid erinevaid viiruseid. Järgnevad näited illustreerivad seda, kui petlikud ja äärmiselt ohtlikud viirused olla võivad.

Trojan.LockScreen, tuntud ka kui Trojan LockScreen, on viirus, mis on loodud selleks, et levitada viiruseid, mida kategoriseeritakse kui väljapressimiseks kasutatavat tarkvara. Siis, kui selline troojalane on süsteemi nakatanud, siis paigaldab see arvutisse käivitusfailid ja teised komponendid, mida on tarvis seotud viiruse normaalseks funktsioneerimiseks. Peamiselt levib Trojan.LockScreen eksitavate e-kirjade ja nakatunud manuste kaudu. Kuid sellise kübernakkusega on võimalik nakatuda ka eksitaval pop-up reklaamil klikkamise järel, mis pakub oma programme uuendada või installeerida ,,vajalikku” tarkvara. Viirus, mis levib Trojan.LockScreeni abiga, võib ohvrile tekitada suuri probleeme,sest see on võimeline krüpteerima kõik arvutis hoiustatavad failid.

Cryptowall on viirus, mis kuulub väljapressimiseks kasutatava tarkvara kategooriasse. See parasiit on võimeline muutma vajalikke süsteemi seadeid ja seejärel blokeerima kogu arvuti. Samuti võib see põhjustada võltshoiatusi ja krüpteerida kõik arvutis leiduvad failid. Selelks, et anda oma ohvritele võimalus dekrüpteerida krüpteeritud failid, küsib programm lunaraha. Vastasel juhul kahjustab programm dekrüpteerimiseks kasutatavat võtit, mis tähendab arvuti kasutaja jaoks oma failide kaotamist. Sellist viirust on arvutist võimalik eemaldada tuntud viirusetõrje programmiga, kuid see ei aita blokeeritud faile avada.

Mystartsearch on programm, mida peetakse brauseri kaaperdajaks ja potentsiaalselt soovimatuks programmiks. See võib arvutisse jõuda ilma inimeste teadmiseta, sest see levib peamiselt kui teiste programmide juurde kuuluv lisavõimalus. See viirus ei ole agressiivne, kuid võib olla arvutis siiski väga häiriv. See võib põhjustada Teie masinas korralikku segadust, sest see võib kuvada muudetud otsitulemusi, mis võib olla täidetud kommertsliku sisuga, nagu näiteks reklaamid, mis suunavad inimesi ettemääratud veebilehtedele ja bänneritele. Samuti võib see koguda kasutajat mitteidentifitseerivat informatsiooni ja kanda andmeid üle seotud osapooltele. Kui Te soovite saada usaldusväärseid otsitulemusi, siis peaksite MyStartsearch.com’ist eemale hoidma.

Koobface on väga ohtlik viirus, mida kasutatakse isikliku informatsiooni varastamiseks. Seda levitatakase sotsiaalmeedia, nagu Facebook, Twitter ja Yahoo Messenger, kaudu. Kui programm on süsteemi tunginud, siis võtab Koobface üle küpsised ja kasutab neid ohvri jälitamiseks. Seda saab kasutada ka arvuti nakatamiseks muu pahavaraga. Seda ohtu pole võimalik käsitsi eemaldada ja samuti pole ühtegi märki, mis ütleks kasutajale, et ta on viirusega nakatunud.

Kuidas arvutist viirust eemaldada?

Viiruseid on võimalik tuvastada ja arvutist eemaldada mitmel eri moel. Mõned neist meetoditest pole agressiivsed ja seega on neid võimalik käsitsi proovida. Kuid, kui soovite kindel olla, et kõik küberohu külge kuuluvad komponendid on eemaldatud, siis peate arvutisse paigaldama usaldusväärse viirusetõrje programmi. Me soovitame kasutada selliseid programme, mis on võimelised nakatunud arvutist eemaldama iga küberohu, nagu Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, ja Malwarebytes Anti Malware. Pange tähele siiski seda, et vahel võib ka kõige tunnustatum viirusetõrje programm põruda viiruse arvutist eemaldamisel, sest häkkerid uuendavad järjepidevalt oma relvastust. Viirusetõrje arendajad ei pruugi alati neid ohte aegsasti märgata ja seega võib viirusetõrje programm nakatunud failide leidmisel põruda. Kui Te seisate sellise probleemiga praegu silmitsi, siis pole tegemist lahendamatu probleemiga. Peaksite lihtsalt küsima leheküljelt Küsige meilt abi ja me aitame Teil viiruse tasuta eemaldada.

 

Viimati andmebaasi lisatud viirused

Desinstalleeri RevContent

Kas RevContent reklaame peaks kartma? RevContent reklaamidest on räägitud väga palju üle kogu maailma ning tõenäoliselt võib leida ühe teema nende reklaamide kohta igast arvutitega seonduvast foorumist.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/revcontent/">Rohkem
Reklaamvara Viirused   September 11, 2017

Tapa Online.io viirus

Mis rakendus on online.io? Internetis lehitsedes pole sugugi üllatav, kui märkad mitmeid erinevaid rakendusi nagu online.io viirus .< a class="more_link" href="http://viirused.ee/online-io-viirus/">Rohkem
Reklaamvara Viirused   September 08, 2017

Viirused andmebaas

September 06, 2017

MacKeeper hüpikaken-reklaamid

MacKeeper EI OLE kasutajate sõnul usaldusväärne tööriist. On see tõsi? < a class="more_link" href="http://viirused.ee/mackeeper-hupikaken-reklaamid/">Rohkem
September 06, 2017

Chrome ümbersuunamisviirus

Chrome'i ümbersuunamisviirus võtab erinevaid kujusid, et su brauserit heidutada Chrome'i ümbersuunamisviirus on brauserinakkus, mis tekitab ümbersuunamisi kahtlastele lehtedele.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/chrome-umbersuunamisviirus/">Rohkem
September 05, 2017

“Error #268D3” viirus

Kuidas tuvastada “Error #268D3” viirust oma arvutist?  On tõenäoline, et sa oled silmitsi seismas “Error #268D3” viirusega, kui su arvuti hakkab näitama teavitusi “kriitiliste” probleemide kohta ning väidab, et ainus viis nende probleemide lahendamiseks on helistada teatud telefoninumbrile.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/error-268d3-viirus/">Rohkem
September 04, 2017

NavSmart.info viirus

Kas NavSmart.info lehte tasub kasutada avalehena? NavSmart.info viirus näeb välja nagu suurepärane otsingumootor.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/navsmart-info-viirus/">Rohkem
September 04, 2017

Lukitus lunavaraviirus

Lukitus jätkab Locky viiruse pahavaralisi ülesandeid Lukitus on uus Locky viiruse versioon, mida märgati levimas pahavaraliste rämpskirjadega 2017.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/lukitus-lunavaraviirus/">Rohkem
August 30, 2017

Zepto viirus

Zepto viirus on Locky lunavara uus versioon Zepto lunavara on uus Locky viirus ja hiljuti välja lastud Bart pahavara vend.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/zepto-viirus/">Rohkem
August 30, 2017

Facebook Messenger viirus

Facebook Messenger viirus saadab automaatselt sõnumeid ohvri sõpradele Facebook Messenger viirus on pahatahtlik tarkvara, mis nakatab Facebooki kontosid ja saadab ohvri sõpradele nakatunud lingi.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/facebook-messenger-viirus/">Rohkem
August 30, 2017

Cerber Decryptor

Kas Cerber Decryptor suudab dekrüpteerida Teie failid? Cerber on pahatahtlik arvutiviirus, mis on järjekordne variant väljapressimiseks kasutatavast tarkvarast, mis ähvardab rikkuda ohvri faile, muutes need kasutuskõlbmatuteks.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/cerber-decryptor/">Rohkem
August 30, 2017

Amigo viirus

Amigo reklaamvara võib brauseri kaaperdada ja suunata sind kahtlastele lehtedele Amigo on loodud Mail.Ru grupi poolt ning seda esitletakse kui võimsat veebilehitsejat, millel on sisseehitatud sotsiaalvõrgustikud.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/amigo-viirus/">Rohkem
August 24, 2017

Shade lunavaraviirus

Shade lunavaraviirus – lõpuks peatatud? Shade viirusel on teiste lunavaraviiruste hulgas eriline koht.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/shade-lunavaraviirus/">Rohkem
August 24, 2017

Spora lunavaraviirus

Spora lunavara võtab sihikule arvutikasutajad üle kogu maailma Näib, et Spora viiruse näol on tegemist uue lunavaraviiruste maailma suure tegijaga.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/spora-lunavaraviirus/">Rohkem
August 23, 2017

Safe Finder viirus

Miks peetakse Safe Finder otsingumootorit ohtlikuks? Safe Finder viirus, tuntud ka kui isearch.safefinder.com brauserikaaperdaja on potentsiaalselt soovimatu programm , mille võivad kasutajad oma arvutist leida pärast selle installeerimist.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/safe-finder-viirus/">Rohkem
August 23, 2017

Sage lunavaraviirus

Sage lunavara tugevdab oma positsiooni internetimaastikul Sage viirus meenutab meile Cerber lunavara, mis loob igale nakatunud kasutajale hästi struktureeritud makselehe.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/sage-lunavaraviirus/">Rohkem
August 22, 2017

"Su arvuti on blokeeritud" viirus

Kas sa saad usaldada “Su arvuti on blokeeritud” viirus teavitusi? < a class="more_link" href="http://viirused.ee/your-computer-has-been-blocked/">Rohkem
August 21, 2017

Dharma lunavaraviirus

Põgus ülevaade Dharma lunavaraviirusest: Kui hakkasid levima kuuldused uuest lunavaraviirusest, mis kannab Dharma nime, spekuleeriti selle osas, kas tegemist on uue küberohuga või kuulub see viirus mõnda suuremasse viiruseperesse.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/dharma-lunavaraviirus/">Rohkem
August 17, 2017

Locky viirus

Locky viirus ja selle eemaldamise ülevaade: Locky viirus on 2016.aasta aktiivseim pahavara.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/locky-viirus/">Rohkem
August 16, 2017

Locky lunavara

Locky lunavara analüüs: Locky lunavara tähendab Teie arvuti jaoks tõsist muret.< a class="more_link" href="http://viirused.ee/locky-lunavara/">Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-08-18

Source: http://www.2-spyware.com/viruses-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like