Mis on viirused ja kuidas seda eemaldada

Lucia Danes poolt - - Uuendatud | Liik: Viirused
12

Viirus on pahatahtlik arvutiprogramm, mis levib nakatades faile, installeerides seotud komponente ja eemaldades kindlaid meediafaile. See programm kannab endaga tavaliselt kaasas hävituslikku pagasit, mis valitakse selle autori poolt välja vastavalt ta kavatsustele. Tüüpiline viirus nakatab süsteemi, rikub või kustutab faile ja kaustu, laeb alla teisi ohtlikke parasiite, kogub informatsiooni kasutaja tegevuse kohta internetis või avalikustab tundlikku informatsiooni. Kui süsteem on nakatunud väga ohtliku viirusega, siis võib see kustutada või krüpteerida kõik arvutis olevad andmed, mis on kõvakettale pandud. Kõige ohtlikumad viirused otsivad võimalusi kahjustada kogu arvutisüsteemi või vaid osa sellest.

Tüüpiliselt jagunevad viirused kolme peamisesse kategooriasse:

1. Parasiidid, mis on loodud selleks, et levitada teisi viirusi või rikkuda süsteemis leiduvaid faile. Näited:

 • Troojalased
 • Nukerid
 • Ussid
 • AOL-parasiidid

2. Ohud, mis on võimelised süsteemis käivitama ohtlikk tegevust. Need võivad põhjustada eksitavaid häireid, võltse süsteemi ülevaatusi, hoiatussõnumeid, mis lukustavad kogu arvuti ja palju muud. Näited:

 • Petturlik viirusetõrje programm
 • Väljapressimiseks kasutatav tarkvara
 • Reklaamvara
 • Brauseri kaaperdajad

3. Muud viirused. See kategooria sisaldab:

 • Nuhkprogramme
 • Süsteemiriistu
 • Võrguhaldusriistu
 • Kaughaldusriistu

Mõned viirused ei kuulu ühtegi neist kategooriatest, sest need kombineerivad enam kui ühte omadust ja funktsiooni. Sellised ohud, mida vahel tuntakse ka kui hübriidviiruseid, on kasutatavad selleks, et näidata eksitavaid hoiatusi, krüpteerida kasutajate faile, levitada teisi viiruseid ja tegeleda palju muu pahatahtlikuga. Neid parasiite on väga raske süsteemist üles leida ja eemaldada, sest tavaliselt koosnevad need komponentiddest, mis teineteist pärast eemaldamist automaatselt uuesti arvutisse paigaldavad. Samuti on mitmetel viirustel ka erilised omadused, mis võimaldavad neil end viirusetõrje programme eest peita. Sellised ohud on võimelised jälgima viirusetõrje programmi tegevust ja selle päringuid vahelt lõikama. Kui viirusetõrje programm kontrollib nakatunud faili, siis näitab viirus automaatselt originaalset puhast varianti failist, takistades nii sellisel viisil tuvastamist.

Mida võib viirus põhjustada?

Kui pahatahtlik programm pääseb süsteemi, siis tähendab see seda, et algavad sellised tegevused:

 • Nakatab, kirjutab üle või kustutab faile. See võib kahjustada Teie isiklikke dokumente, esmavajalikke süsteemi osiseid ja kasulikke rakendusi. Samuti võivad mõned viirused hävitada kogu süsteemi, kustutades kõik kriitilise tähtsusega failid ja kasutad.
 • Sisestab pahatahtliku koodi kõvaketta peabuudikirjesse (MBR) selleks, et käivitada hävituslik pagas enne kui operatsioonisüsteem on ära laetud.
 • Lisab tuntud programmidele kahjulikke komponente või muudab nende seadeid selleks, et nakatada nende programmidega avatud või loodud dokumente.
 • Kahjustab tõsiselt arvutit, muutes hädavajalikke riistvara seadeid, tühjendades CMOS-mälu või rikkudes BIOSi. See võib tähendada kriitiliste andmete kadu ja kogu arvutisüsteemi riket.
 • Loob tuhandeid juhuslikke faile ja kaustu selleks, et tarbida palju süsteemi ressursse.
 • Kuvab arvukalt valeteateid, muudab mitmeid süsteemi seadeid, põhjustab ümbersuunamisi ja teostab teisi segavaid tegevust selleks, et muuta kasutaja regulaarseid toimetamisi keerulisemaks.
 • Nakatab süsteemi troojalaste, tagauste, keylogger’ite ja teiste ohtlike parasiitidega.
 • Kasutab nakatatud süsteemi selleks, et pahavara levitada.
 • Varastab või krüpteerib tundlikke isikuandmeid, väärtuslikke dokumente, salasõnasid, kasutajanimesid, identifitseerivat infor või kasutaja kontakte.
 • Takistab enda eemaldamist modiftseerides end, krüpteerides nakatunud faile, lõigates vahelt viirusetõrje programmide päringuid ja muutes süsteemi normaalset käitumist.
 • Põhjustab süsteemi aeglustumist, vähendab süsteemi turvalisust ja põhjustab tarkvara ebastabillsust.

Meetodid, mida viiruse loojad kasutavad enda tekitatud ohtude levitamiseks:

Viirused naktavad arvutit ilma kasutaja teadmise ja nõusolekuta. On kuus olulist viisi, kuidas mittesoovitud parasiidid süsteemi pääseda võivad.

 • Viirused nakatavad kindlaid dokumente, käivitusfaile ja teisi faile, mis pärinevad usaldatud allikatest. Kui ohver avab või käivitab sellise faili, siis paigaldab viirus end märkamatult süsteemi.
 • On palju viiruseid, mida levitatakse e-kirjade manuste kaudu. Need võivad saabuda ka sõnumitena või kirjadesse varjatud kujul. Neil viirustel pole kahtlust äratavaid nimesid ja seega võidakse kasutajaid pettusega saada neid faile käivitama. Hetkel, kui kasutaja sellise sõnumi või faili avab, siis nakatab viirus vargsi ka arvuti.
 • Mingit osa viirustest levitatakse ka eemdaldatavate ketaste kaudu, misjuhul viirus käivitub automaatselt siis, kui kasutaja ketta arvuti külge ühendab.
 • Piraattarkvara ja võltsitud arvutimängud on tihti täidetud erinevate viirustega. Kui kasutaja hakakb sellist mängu või programmi installeerima, sisi nakatab parasiit märkamatult süsteemi.
 • Viirused võivad arvutisse pääseda ka teiste kahjurite, nagu troojalased, ussid ja tagauksed, kaudu. Nad pääsevad süsteemi ilma kasutaja heakskiidu ja nõusolekuta.

Millised on populaarseimad veebis leiduvad viirused?

On olemas tuhandeid erinevaid viiruseid. Järgnevad näited illustreerivad seda, kui petlikud ja äärmiselt ohtlikud viirused olla võivad.

Trojan.LockScreen, tuntud ka kui Trojan LockScreen, on viirus, mis on loodud selleks, et levitada viiruseid, mida kategoriseeritakse kui väljapressimiseks kasutatavat tarkvara. Siis, kui selline troojalane on süsteemi nakatanud, siis paigaldab see arvutisse käivitusfailid ja teised komponendid, mida on tarvis seotud viiruse normaalseks funktsioneerimiseks. Peamiselt levib Trojan.LockScreen eksitavate e-kirjade ja nakatunud manuste kaudu. Kuid sellise kübernakkusega on võimalik nakatuda ka eksitaval pop-up reklaamil klikkamise järel, mis pakub oma programme uuendada või installeerida ,,vajalikku” tarkvara. Viirus, mis levib Trojan.LockScreeni abiga, võib ohvrile tekitada suuri probleeme,sest see on võimeline krüpteerima kõik arvutis hoiustatavad failid.

Cryptowall on viirus, mis kuulub väljapressimiseks kasutatava tarkvara kategooriasse. See parasiit on võimeline muutma vajalikke süsteemi seadeid ja seejärel blokeerima kogu arvuti. Samuti võib see põhjustada võltshoiatusi ja krüpteerida kõik arvutis leiduvad failid. Selelks, et anda oma ohvritele võimalus dekrüpteerida krüpteeritud failid, küsib programm lunaraha. Vastasel juhul kahjustab programm dekrüpteerimiseks kasutatavat võtit, mis tähendab arvuti kasutaja jaoks oma failide kaotamist. Sellist viirust on arvutist võimalik eemaldada tuntud viirusetõrje programmiga, kuid see ei aita blokeeritud faile avada.

Mystartsearch on programm, mida peetakse brauseri kaaperdajaks ja potentsiaalselt soovimatuks programmiks. See võib arvutisse jõuda ilma inimeste teadmiseta, sest see levib peamiselt kui teiste programmide juurde kuuluv lisavõimalus. See viirus ei ole agressiivne, kuid võib olla arvutis siiski väga häiriv. See võib põhjustada Teie masinas korralikku segadust, sest see võib kuvada muudetud otsitulemusi, mis võib olla täidetud kommertsliku sisuga, nagu näiteks reklaamid, mis suunavad inimesi ettemääratud veebilehtedele ja bänneritele. Samuti võib see koguda kasutajat mitteidentifitseerivat informatsiooni ja kanda andmeid üle seotud osapooltele. Kui Te soovite saada usaldusväärseid otsitulemusi, siis peaksite MyStartsearch.com’ist eemale hoidma.

Koobface on väga ohtlik viirus, mida kasutatakse isikliku informatsiooni varastamiseks. Seda levitatakase sotsiaalmeedia, nagu Facebook, Twitter ja Yahoo Messenger, kaudu. Kui programm on süsteemi tunginud, siis võtab Koobface üle küpsised ja kasutab neid ohvri jälitamiseks. Seda saab kasutada ka arvuti nakatamiseks muu pahavaraga. Seda ohtu pole võimalik käsitsi eemaldada ja samuti pole ühtegi märki, mis ütleks kasutajale, et ta on viirusega nakatunud.

Kuidas arvutist viirust eemaldada?

Viiruseid on võimalik tuvastada ja arvutist eemaldada mitmel eri moel. Mõned neist meetoditest pole agressiivsed ja seega on neid võimalik käsitsi proovida. Kuid, kui soovite kindel olla, et kõik küberohu külge kuuluvad komponendid on eemaldatud, siis peate arvutisse paigaldama usaldusväärse viirusetõrje programmi. Me soovitame kasutada selliseid programme, mis on võimelised nakatunud arvutist eemaldama iga küberohu, nagu Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, ja Malwarebytes Anti Malware. Pange tähele siiski seda, et vahel võib ka kõige tunnustatum viirusetõrje programm põruda viiruse arvutist eemaldamisel, sest häkkerid uuendavad järjepidevalt oma relvastust. Viirusetõrje arendajad ei pruugi alati neid ohte aegsasti märgata ja seega võib viirusetõrje programm nakatunud failide leidmisel põruda. Kui Te seisate sellise probleemiga praegu silmitsi, siis pole tegemist lahendamatu probleemiga. Peaksite lihtsalt küsima leheküljelt Küsige meilt abi ja me aitame Teil viiruse tasuta eemaldada.

 

Viimati andmebaasi lisatud viirused

Facebook viirus eemaldamine

Facebook'i viirus on ohtlik arvutiparasiit, mis nakatab arvuteid seda sotsiaalvõrgustikku külastades Kui see programm pääseb arvutisse, siis aitab see küberkriminaalidel häkkida Facebooki kontosse ja levitada seda sama viirust ka ohvri kontaktide seas. Rohkem
Pahavara Viirused   July 24, 2017

Viirused andmebaas

July 20, 2017

Pop-up reklaamid

Mis on need tüütud pop-up reklaamid, mis mu brauserisse ilmuvad?  Kui juhuslikud pop-up reklaamid ehk hüpikreklaamid segavad su veebitegevusi, peaksid sa skänneerima oma arvutit nuhkvaratõrjega. Rohkem
July 19, 2017

Androidiviirus

Turvaekspertide info androidiviiruse kohta: Androidiviirused on pahavaralised rakendused, mis mõjutavad Android-operatsioonisüsteemiga nutitelefone. Rohkem
July 14, 2017

Google ümbersuunamisviirus

Google ümbersuunamisviirus tegutseb ikka veel Google ümbersuunamisviirus tähendab pahavara või lausa pahavarade gruppi, mis põhjustab otsingumootoris ümbersuunamisi kahtlastele domeenidele. Rohkem
July 09, 2017

Zeus trooja

Zeus trooja hoiab endiselt kõige ohtlikuma pahavara tiitlit Zeus trooja, tuntud ka kui Zbot trooja, on võimas ja väga vaikselt tegutseb trooja hobu , mis kasutab oma pahavaralisi funktsioone delikaatsete ja isiku tuvastamist võimaldavate isikuandmete ning pangaandmete varastamiseks.  See viirus oli üks esimesi pahavarasid, mis loodi selleks, et varastada inimeste pan... Rohkem
June 26, 2017

Chromium viirus

Miks sa peaksid eemale hoidma Chromium brauseri viirusest?  Chromium viirusega nakatumine on väga ebameeldiv kogemus. Rohkem
June 13, 2017

Crypt0L0cker viirus

Crypt0L0cker viiruse tegevus Crypt0L0cker lunavara on kurikuulus krüptoviirus , millele viidatakse mitmel pool lihtsalt kui Crypt0L0cker viirusele. Rohkem
June 12, 2017

unTabs extension viirus

Põhjused, miks unTabs laiendus veebibrauserist maha laadida UnTabs extension ehk laiendus on pahavaraline brauseriabistaja, mis on sihikule võtnud Google Chrome veebilehitseja ja installeerib end sellele juurde ilma loata. Rohkem
June 12, 2017

BeethoveN lunavaraviirus

BeethovenN lunavara hakkab su failidega mängima “sümfooniat” “BeethovenN viirus” on lunavara, mis tungib arvutisse ja lisab krüpteeritud failidele .beethoveN faililaienduse. Rohkem
June 08, 2017

Zeus viirus

Mis on Zeus viirus? Zeus viirus on Trooja hobune, mida on kasutatud ohvrite pangaandmete ja teiste konfidentsiaalsete andmete kogumiseks. Rohkem
May 22, 2017

Wana Decrypt0r lunavaraviirus

Wana Decrypt0r lunavara nakatab arvuteid üle kogu maailma kiirel tempol Wana Decrypt0r on ohtlik krüptovara, mis krüpteerib faile AES ja RSA algoritmide abil ning lisab kõikidele nakatunud failidele .wcry, .wcryt, .wncry või .wncrrytt faililaienduse. Rohkem
May 22, 2017

Wallet lunavaraviirus

Wallet lunavara on Dharma uusim versioon Wallet lunavaraviirus on Dharma lunavara, zzzzz viiruse ja Crysis viiruse kõige hiljutisem versioon. Rohkem
May 19, 2017

Onion lunavara

Onion viirus kuulub faile krüpteerivate viiruste hulka, kuna see kodeerib failid ja annab seejärel 72-tundi ohvrile tegutsemiseks. Rohkem
May 19, 2017

.wcry faililaienduse viirus

.wcry faililaiendus teavitab ohtlikust küberrünnakust .wcry faililaienduse viirus on faile krüpteeriv pahavara, mida tuntakse ka nimede WannaCry, WanaCrypt0r, Wana Decrypt0r, WanaCrypt0r 2.0 ja WannaCryptor all. Rohkem
May 17, 2017

WannaCry lunavaraviirus

Massiivne küberrünnak: WannaCry lunavara nakatas üle 230 000 arvuti üle maailma WannaCry viirus on lunavaratüüpi program, mis kasutab EternalBlue vara, nakatamaks Microsoft Windows operatsioonisüsteemiga arvuteid. Rohkem
May 16, 2017

WanaCrypt0r lunavaraviirus

WanaCrypt0r põhjustab paanikat maailma tervise- ja kommunikatsioonivaldkonna organisatsioonide seas WanaCrypt0r viirus on krüptopahavara või teisisõnu lunavara , mis levib kulutulena nii eraarvutites kui ka ettevõtete võrgustikes  üle kogu maailma, krüpteerides arvuteid ja nõudes andmete taastamise eest raha. Rohkem
April 26, 2017

AES-NI lunavaraviirus

Kui ohtlik on AES-NI lunavara? AES-NI lunavaraviirus on pärit samast viiruseperest nagu ka AES256 lunavara. Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-08-18

Source: http://www.2-spyware.com/viruses-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like