Mis on viirused ja kuidas seda eemaldada

Lucia Danes poolt - - Uuendatud | Liik: Viirused
12

Viirus on pahatahtlik arvutiprogramm, mis levib nakatades faile, installeerides seotud komponente ja eemaldades kindlaid meediafaile. See programm kannab endaga tavaliselt kaasas hävituslikku pagasit, mis valitakse selle autori poolt välja vastavalt ta kavatsustele. Tüüpiline viirus nakatab süsteemi, rikub või kustutab faile ja kaustu, laeb alla teisi ohtlikke parasiite, kogub informatsiooni kasutaja tegevuse kohta internetis või avalikustab tundlikku informatsiooni. Kui süsteem on nakatunud väga ohtliku viirusega, siis võib see kustutada või krüpteerida kõik arvutis olevad andmed, mis on kõvakettale pandud. Kõige ohtlikumad viirused otsivad võimalusi kahjustada kogu arvutisüsteemi või vaid osa sellest.

Tüüpiliselt jagunevad viirused kolme peamisesse kategooriasse:

1. Parasiidid, mis on loodud selleks, et levitada teisi viirusi või rikkuda süsteemis leiduvaid faile. Näited:

 • Troojalased
 • Nukerid
 • Ussid
 • AOL-parasiidid

2. Ohud, mis on võimelised süsteemis käivitama ohtlikk tegevust. Need võivad põhjustada eksitavaid häireid, võltse süsteemi ülevaatusi, hoiatussõnumeid, mis lukustavad kogu arvuti ja palju muud. Näited:

 • Petturlik viirusetõrje programm
 • Väljapressimiseks kasutatav tarkvara
 • Reklaamvara
 • Brauseri kaaperdajad

3. Muud viirused. See kategooria sisaldab:

 • Nuhkprogramme
 • Süsteemiriistu
 • Võrguhaldusriistu
 • Kaughaldusriistu

Mõned viirused ei kuulu ühtegi neist kategooriatest, sest need kombineerivad enam kui ühte omadust ja funktsiooni. Sellised ohud, mida vahel tuntakse ka kui hübriidviiruseid, on kasutatavad selleks, et näidata eksitavaid hoiatusi, krüpteerida kasutajate faile, levitada teisi viiruseid ja tegeleda palju muu pahatahtlikuga. Neid parasiite on väga raske süsteemist üles leida ja eemaldada, sest tavaliselt koosnevad need komponentiddest, mis teineteist pärast eemaldamist automaatselt uuesti arvutisse paigaldavad. Samuti on mitmetel viirustel ka erilised omadused, mis võimaldavad neil end viirusetõrje programme eest peita. Sellised ohud on võimelised jälgima viirusetõrje programmi tegevust ja selle päringuid vahelt lõikama. Kui viirusetõrje programm kontrollib nakatunud faili, siis näitab viirus automaatselt originaalset puhast varianti failist, takistades nii sellisel viisil tuvastamist.

Mida võib viirus põhjustada?

Kui pahatahtlik programm pääseb süsteemi, siis tähendab see seda, et algavad sellised tegevused:

 • Nakatab, kirjutab üle või kustutab faile. See võib kahjustada Teie isiklikke dokumente, esmavajalikke süsteemi osiseid ja kasulikke rakendusi. Samuti võivad mõned viirused hävitada kogu süsteemi, kustutades kõik kriitilise tähtsusega failid ja kasutad.
 • Sisestab pahatahtliku koodi kõvaketta peabuudikirjesse (MBR) selleks, et käivitada hävituslik pagas enne kui operatsioonisüsteem on ära laetud.
 • Lisab tuntud programmidele kahjulikke komponente või muudab nende seadeid selleks, et nakatada nende programmidega avatud või loodud dokumente.
 • Kahjustab tõsiselt arvutit, muutes hädavajalikke riistvara seadeid, tühjendades CMOS-mälu või rikkudes BIOSi. See võib tähendada kriitiliste andmete kadu ja kogu arvutisüsteemi riket.
 • Loob tuhandeid juhuslikke faile ja kaustu selleks, et tarbida palju süsteemi ressursse.
 • Kuvab arvukalt valeteateid, muudab mitmeid süsteemi seadeid, põhjustab ümbersuunamisi ja teostab teisi segavaid tegevust selleks, et muuta kasutaja regulaarseid toimetamisi keerulisemaks.
 • Nakatab süsteemi troojalaste, tagauste, keylogger’ite ja teiste ohtlike parasiitidega.
 • Kasutab nakatatud süsteemi selleks, et pahavara levitada.
 • Varastab või krüpteerib tundlikke isikuandmeid, väärtuslikke dokumente, salasõnasid, kasutajanimesid, identifitseerivat infor või kasutaja kontakte.
 • Takistab enda eemaldamist modiftseerides end, krüpteerides nakatunud faile, lõigates vahelt viirusetõrje programmide päringuid ja muutes süsteemi normaalset käitumist.
 • Põhjustab süsteemi aeglustumist, vähendab süsteemi turvalisust ja põhjustab tarkvara ebastabillsust.

Meetodid, mida viiruse loojad kasutavad enda tekitatud ohtude levitamiseks:

Viirused naktavad arvutit ilma kasutaja teadmise ja nõusolekuta. On kuus olulist viisi, kuidas mittesoovitud parasiidid süsteemi pääseda võivad.

 • Viirused nakatavad kindlaid dokumente, käivitusfaile ja teisi faile, mis pärinevad usaldatud allikatest. Kui ohver avab või käivitab sellise faili, siis paigaldab viirus end märkamatult süsteemi.
 • On palju viiruseid, mida levitatakse e-kirjade manuste kaudu. Need võivad saabuda ka sõnumitena või kirjadesse varjatud kujul. Neil viirustel pole kahtlust äratavaid nimesid ja seega võidakse kasutajaid pettusega saada neid faile käivitama. Hetkel, kui kasutaja sellise sõnumi või faili avab, siis nakatab viirus vargsi ka arvuti.
 • Mingit osa viirustest levitatakse ka eemdaldatavate ketaste kaudu, misjuhul viirus käivitub automaatselt siis, kui kasutaja ketta arvuti külge ühendab.
 • Piraattarkvara ja võltsitud arvutimängud on tihti täidetud erinevate viirustega. Kui kasutaja hakakb sellist mängu või programmi installeerima, sisi nakatab parasiit märkamatult süsteemi.
 • Viirused võivad arvutisse pääseda ka teiste kahjurite, nagu troojalased, ussid ja tagauksed, kaudu. Nad pääsevad süsteemi ilma kasutaja heakskiidu ja nõusolekuta.

Millised on populaarseimad veebis leiduvad viirused?

On olemas tuhandeid erinevaid viiruseid. Järgnevad näited illustreerivad seda, kui petlikud ja äärmiselt ohtlikud viirused olla võivad.

Trojan.LockScreen, tuntud ka kui Trojan LockScreen, on viirus, mis on loodud selleks, et levitada viiruseid, mida kategoriseeritakse kui väljapressimiseks kasutatavat tarkvara. Siis, kui selline troojalane on süsteemi nakatanud, siis paigaldab see arvutisse käivitusfailid ja teised komponendid, mida on tarvis seotud viiruse normaalseks funktsioneerimiseks. Peamiselt levib Trojan.LockScreen eksitavate e-kirjade ja nakatunud manuste kaudu. Kuid sellise kübernakkusega on võimalik nakatuda ka eksitaval pop-up reklaamil klikkamise järel, mis pakub oma programme uuendada või installeerida ,,vajalikku” tarkvara. Viirus, mis levib Trojan.LockScreeni abiga, võib ohvrile tekitada suuri probleeme,sest see on võimeline krüpteerima kõik arvutis hoiustatavad failid.

Cryptowall on viirus, mis kuulub väljapressimiseks kasutatava tarkvara kategooriasse. See parasiit on võimeline muutma vajalikke süsteemi seadeid ja seejärel blokeerima kogu arvuti. Samuti võib see põhjustada võltshoiatusi ja krüpteerida kõik arvutis leiduvad failid. Selelks, et anda oma ohvritele võimalus dekrüpteerida krüpteeritud failid, küsib programm lunaraha. Vastasel juhul kahjustab programm dekrüpteerimiseks kasutatavat võtit, mis tähendab arvuti kasutaja jaoks oma failide kaotamist. Sellist viirust on arvutist võimalik eemaldada tuntud viirusetõrje programmiga, kuid see ei aita blokeeritud faile avada.

Mystartsearch on programm, mida peetakse brauseri kaaperdajaks ja potentsiaalselt soovimatuks programmiks. See võib arvutisse jõuda ilma inimeste teadmiseta, sest see levib peamiselt kui teiste programmide juurde kuuluv lisavõimalus. See viirus ei ole agressiivne, kuid võib olla arvutis siiski väga häiriv. See võib põhjustada Teie masinas korralikku segadust, sest see võib kuvada muudetud otsitulemusi, mis võib olla täidetud kommertsliku sisuga, nagu näiteks reklaamid, mis suunavad inimesi ettemääratud veebilehtedele ja bänneritele. Samuti võib see koguda kasutajat mitteidentifitseerivat informatsiooni ja kanda andmeid üle seotud osapooltele. Kui Te soovite saada usaldusväärseid otsitulemusi, siis peaksite MyStartsearch.com’ist eemale hoidma.

Koobface on väga ohtlik viirus, mida kasutatakse isikliku informatsiooni varastamiseks. Seda levitatakase sotsiaalmeedia, nagu Facebook, Twitter ja Yahoo Messenger, kaudu. Kui programm on süsteemi tunginud, siis võtab Koobface üle küpsised ja kasutab neid ohvri jälitamiseks. Seda saab kasutada ka arvuti nakatamiseks muu pahavaraga. Seda ohtu pole võimalik käsitsi eemaldada ja samuti pole ühtegi märki, mis ütleks kasutajale, et ta on viirusega nakatunud.

Kuidas arvutist viirust eemaldada?

Viiruseid on võimalik tuvastada ja arvutist eemaldada mitmel eri moel. Mõned neist meetoditest pole agressiivsed ja seega on neid võimalik käsitsi proovida. Kuid, kui soovite kindel olla, et kõik küberohu külge kuuluvad komponendid on eemaldatud, siis peate arvutisse paigaldama usaldusväärse viirusetõrje programmi. Me soovitame kasutada selliseid programme, mis on võimelised nakatunud arvutist eemaldama iga küberohu, nagu Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, ja Malwarebytes Anti Malware. Pange tähele siiski seda, et vahel võib ka kõige tunnustatum viirusetõrje programm põruda viiruse arvutist eemaldamisel, sest häkkerid uuendavad järjepidevalt oma relvastust. Viirusetõrje arendajad ei pruugi alati neid ohte aegsasti märgata ja seega võib viirusetõrje programm nakatunud failide leidmisel põruda. Kui Te seisate sellise probleemiga praegu silmitsi, siis pole tegemist lahendamatu probleemiga. Peaksite lihtsalt küsima leheküljelt Küsige meilt abi ja me aitame Teil viiruse tasuta eemaldada.

 

Viimati andmebaasi lisatud viirused

MPC Cleaner eemaldamine

MPC Cleaner – kasutu süsteemi optimeerimisprogramm. MPC Cleaner on DotCash Limited poolt loodud arvuti turvaprogramm. MPC Cleaneri alternatiivne nimetus on “kõige võimsam puhastustööriist” ja see väidab,et tegemist on “kõige kergekoelisema, kiirema ja turvalisema PC optimeerijaga, millel on lih... Rohkem
Süsteemiriistad Viirused   February 12, 2018

Viirused andmebaas

January 29, 2018

Rocket Tab

RocketTab jätkab windows arvutite kaaperdamist. Rocket Tab viirus on väga tüütu ja potentsiaalselt ohtlikt programm, mida märgati 2015.Rohkem
January 24, 2018

Chumsearch.com

Kuidas Chumsearch.com viirus levib? Chumsearch.com on brauserikaaperdaja, mis suudab manipuleerida arvutikasutaja veebilehitsejaga ilma, et kasutaja seda isegi märkaks.Rohkem
January 19, 2018

Yahoo tööriistariba

Kas Yahoo tööriistariba on viirus või mitte? Kui Te olete kunagi mõelnud, et Yahoo Toolbar on viirus, siis te eksite.Rohkem
January 19, 2018

Win32.CoinMiner

CoinMiner viirus on endiselt veel aktiivne. CoinMiner viirus aitab kaevandada bitcoine kasutajate arvutites.Rohkem
January 11, 2018

WinThruster viirus

Mõtle mitu korda enne WinThrusteri laadimist – see võib sulle pettumust valmistada. Rohkem
January 02, 2018

Monero Miner

Krüptovaluutade populaarsus motiveerib pahavaralise Monero Minersi arendamist. Rohkem
December 21, 2017

com.google.provision viirus

Com.google.provision viirus ründab Androidi kasutajaid. Com.google.provision viirus kirjeldab pahavara, mida leiab kõige tihemini Androidi seadmetest.Rohkem
December 21, 2017

“Error 0x80072ee7” viirus

“Error #0x80072ee7” teade: ehtne või pettus? “Error #0x80072ee7” viirus on järjekordne brauseripõhine tehnilise toe pettuse näide.Rohkem
December 21, 2017

DuckDuckGo

DuckDuckGo on usaldusväärne otsingumootor, millel on mitmeid miinuseid. Rohkem
December 20, 2017

Nova.Rambler.ru viirus

Nova.Rambler.ru on üks Rambler Search versioone. Nova.Rambler.ru viirus on brauserikaaperdaja, mis üritab välja näha nagu usaldusväärne otsingumootor, millel on erinevaid funktsioone.Rohkem
December 20, 2017

Vulkaninfo 32

Vulkaninfo on turvaline programm. Vulkaninfo on turvaline programm, mis on seotud NVIDIA draiveritega.Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-08-18

Source: https://www.2-spyware.com/viruses-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like