Raskusaste:  
  (60/100)

Eemaldage Instagram viirus (Viiruse eemaldamise juhised) - uuendatud Aug 2020

Olivia Morelli poolt - - | Liik: Pahavara

Ole ettevaatlik, tegutseb Instagrami viirus – su kontot võidakse häkkida! 

Instagram virus

Instagrami viirus on väljend, mis kirjeldab erinevaid pahavarasid sellel hiiglaslikul sotsiaalmeedia platvormil. Kahjuks nagu kõikide teistegi populaarsete sotsiaalmeediavõrgustike puhul on ka Instagram sattunud küberkurjategijate küüsi. Oled ehk varasemalt kuulnud juba viirustest nagu Facebooki viirus või Skype viirus, käesolevas artiklis räägime aga lähemalt erinevatest Instagrami viiruse versioonidest ning anname infot selle kohta, kuidas end kaitsta pahavararünnakute eest sellel sotsiaalmeedia platvormil.

Kui sa kahtlustad, et su seade on nakatunud, soovitame vaadata Instagrami viiruse eemaldamise juhiseid (artikli allosas) ning eemaldada pahavara nii kiiresti kui võimalik. Sa peaksid oma seadet ka skänneerima pahavaratõrjega – artikli allosas on ka mõned soovitatud programmid. 

“Ugly List 2016” pettus

Tegemist on viirusega, mis levib Instagramis väga kiiresti nakatunud kontode kaudu. Viirus kasutab nakatunud kontosid selleks, et postitada pilt teatega “Instagram Ugly List 2016” ehk “Instagrami Koledate Nimekiri 2016” ning seejärel märgitakse juhuslikult ohvri sõpru pildil ja lisatakse lühike kommentaar nagu “omg su profiil on selles nimekirjas” või “wow sa tegid koledate nimekirja” – seda muidugi inglise keeles. Kui sa oled sellisel pildil märgitud, ära klõpsa teavitusel.

Tavaliselt on sellistes pahavaralistes postitustes URL, mis suunab pahavaralisele veebilehele, mille eesmärk on varastada kasutaja kontoandmeid. Varastatud kontot kasutatakse seejärel viiruse edasi levitamiseks. Ära klõpsa kunagi sellistel linkidel ning ära lase uudishimul võimust võtta. Kui su konto on häkitud, proovi muuta oma parool ning kui sa ei saa seda teha, anna probleemist teada Instagrami tehnilisele toele. 

Instagram virus

Instagrami jälgijate viirus

 See viirus on tihedalt seotud kurikuulsa Zeus viirusega, mida kasutati esialgu krediitkaardi andmete varastamiseks. Nüüd ründab viirus Instagrami kontosid ja muudab need kontod nö “zombideks”, kes jälgivad inimesi ja panevad “like” nende postitustele. Kui sa oled märganud oma Instagrami uudisvoos kahtlaseid postitusi, peaksid sa kiirelt oma Instagrami parooli muutma ning eemaldama Instagrami viiruse, mis tegutseb omavoliliselt. Sa peaksid need volitused ka keelama rakenduse seadetest. 

Instagrami profiili vaatamiste viirus

Tegemist on võltside rakendustega, mis väidavad, et suudavad näidata, kes on käinud su Instagrami profiili vaatamas. Me oleme kõik uudishimulikud, seega näib selline rakendus igati ahvatlev – tahaks ju teada, kes on käinud sotsiaalmeedia profiili vaatamas, aga… Instagramil ei ole sellist funktsiooni ning kolmandate poolte rakendused, mis lubavad, et avaldavad profiili vaatajate nimed, valetavad sulle.

Rakendused nagu InstaCare – Who cares with me? või Who Viewed Me on Instagram? on loodud Turkyer Bayram poolt – tegemist on sama inimesega, kes lõi kurikuulsa InstaAgent rakenduse, mis varastas kasutajate sisselogimise andmeid ja tegi ohvrite kontode kaudu omavoliliselt postitusi. 

Instagram virus

Kuidas ma selle kahtlase viirusega nakatusin? 

Kuigi rünnakud Instagrami kasutajate suunas ei ole veel väga tavapärased, oleme üsna kindlad, et sa oled vähemalt korra Instagramis märgitud mõnel kahtlasel pildil. Kontod, mis märgivad suvalisi kasutajaid piltidel ja lubavad saada tuhandeid jälgijaid, suunavad inimesi tavaliselt kahtlasele veebilehele, mis on kas lihtsalt ebausaldusväärne või sisaldab hoopis pahavara.

Sa ei tohiks kunagi klõpsata kahtlastel linkidel – vajuta lingil ainult siis, kui sa tead, et vastav Insta konto on täiesti usaldusväärne. Teise asjana pea meeles, et rakendus, mis lubab anda infot profiili vaatamiste kohta, on pettus ja sa peaksid sellistest rakendustest eemale hoidma.

Ära anna mitte kunagi oma kasutajatunnuseid kahtlasele rakendustele, mis lubavad jälgijate arvu suurendada (tavaliselt on tegemist bottidega, mille Instagram kustutab, seega, sa kaotad lõppude lõpuks ikkagi need nii-öelda jälgijad). Kui sa soovid saada rohkem jälgijaid ja laike, keskendu sisule ja ära usalda rakendusi, mis lubavad sulle tuua tuhandeid jälgijaid. 

Instagram virus

Kuidas eemaldada Instagrami viirus?

Kui sa kahtlustad, et su seadmes võib olla viirus, pead sa seda skänneerima pahavaratõrjega, mis sobib su seadmega. Me soovitame näiteks programme nagu Reimage Reimage Cleaner Intego või SpyHunter 5Combo Cleaner. Lisaks järgi allolevaid juhiseid, et Instagrami viirus ja kõik selle komponendid täielikult eemaldada.

  1. Esmalt peaksid sa kustutama ja blokeerima kõik kahtlased rakendused, millel on volitused tegutseda sinu nimel ja kontrollida su Instagrami kontot. Logi oma kontole veebilehitseja kaudu. Ära kasuta rakendust – kasuta üksnes veebilehitsejat. 
  2. Mine oma profiilile, vajuta sealt Edit Profile. Järgmisena, klõpsa valikul Authorized Applications.
  3. Sealt leiad sa nimekirja programmidest, millel on ligipääs su kontole. Iga programmi all on nupp nimega Revoke Access. Klõpsa sellel ja vajuta Yes, kui ekraanile tuleb kinnitusaken. 
  4. Muuda oma parool. 

Juhul, kui sa ei saa logida sisse oma kontole, võta ühendust Instagrami tehnilise toega. 

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Reimage Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Reimage ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Instagram viirus hetktõmmis
Instagram viirus hetktõmmisInstagram viirus hetktõmmisInstagram viirus hetktõmmis
Instagram viirus hetktõmmis

Autori kohta

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-instagram-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes


Teie arvamus Instagram virus kohta