Eemaldage Facebook video viirus (Eemaldamise juhend) - Jun 2018 uuendus
Facebook video viiruse eemaldamise juhend
Mis on Facebooki videoviirus?
Facebooki videoviirus: uus pahavara, mis mõjutab su sotsiaalmeediakontot
Me oleme hiljuti saanud palju küsimusi seoses Facebooki videoviirusega. Arvutikasutajad on kurtnud, et nad ei suuda peatada Facebooki viirust, mis jälgib nende Facebooki profiili ning jagab lakkamatult seinal postitusi, mis sisaldavad kahtlaseid linke. Nende videote pealkirjad võivad olla näiteks “My private video,” “My first video,” või “Private video.”
Viirus märgib postituses ära umbes 20 sõpra, lootes seeläbi meelitada ka teisi Facebooki kasutajaid. Facebooki viirus saadab lisaks ka pahavarasisulisi sõnumeid otse ohvri sõpradele privaatsõnumite kaudu. Näib, et see viirus on peatamatu. viirused.ee tiim on otsustanud viirusele lähemalt pilgu peale visata – me uurisime ühte arvutit, mis oli selle viirusega nakatunud ning saime teada, kuidas viirus täpsemalt töötab.
Facebooki videoviirus on seotud pahavaraga, mis jälgib ohvri veebilehitsejat. Kuigi mõned uurijad väidavad, et probleemi lahendamiseks piisab üksnes kahtlase brauserilaienduse eemaldamisest, ei ole see selgitus piisavalt täpne. Me avastasime, et kui ohver üritab avada laienduste seadeid, sulgeb Facebooki videoviirus lahti olnud veebilehitseja vahelehed ja avab uue akna – viirus üritab peatada ohvrit enne, kui too jõuab laienduse kustutamise juurde.
Lähemal uurimisel avastasime me, et viirusega seotud brauserilaiendus oli Ace Stream Web Extension. Enne kui sa saad selle laienduse kustutada, pead sa aga üles leidma ja eemaldama kõik selle laienduse kirjed oma operatsioonisüsteemist. Esmalt soovitame me sul avada Windows Task Manager funktsiooni (Control+Alt+Delete) ning vaadata üle, kas arvutis on parasjagu avatud mingeid kahtlaseid protsesse.
Arvutis, mida viirused.ee tiim testis, oli käivitatud ace_engine.exe protsess, mis näis põhjustavat arvuti kummalist käitumist, kui keegi üritas “Extensions” paneelile ligi pääseda. See ei ole aga kõik; me avastasime, et süsteemi oli laaditud ka Ace Stream Media 3.1.0, mis oli samuti Facebooki videoviirusega seotud. Peale programmi maha laadimist ja ace_engine.exe protsessi lõpetamist, oli lõpuks võimalik brauserisätetele ligi pääseda ning kustutada Ace Stream Web Extension laienduste hulgast.
Siinkohal tuleks mainida, et see viirus võib olla seotud ka teiste programmide ja veebilaiendustega, sest Ace Stream ametlik versioon EI ole pahavaraline. Küberkurjategijad kasutavad tihtipeale ära usaldusväärseid programme, lisades programmi kirjetesse pahavarakirjeid ning levitades seda internetis. Me soovitame lähemalt uurida ja kustutada kõik kahtlased Facebooki rakendused, millele sa oled hiljuti oma Facebooki konto kaudu ligipääsuloa andnud.
On täiesti arusaadav, kui need etapid näivad segased. Kuna Facebooki videoviirus võib olla seotud mõne ohtliku programmiga, soovitame me Facebooki videoviiruse eemaldamiseks kasutada tugevat pahavaratõrjet. Selle jaoks soovitame näiteks RestoroIntego programmi.
Kuidas Facebooki videoviirus levib?
“My private video” viirus levib niivõrd kiiresti, kuna suurem osa Facebooki kasutajatest ei näe nendes sõnumites ja postitustes ohtu. Sa ei tohiks MITTE kunagi vajutada postitustel või linkidel, mis on saadetud su Facebooki sõbra poolt, kui sul on kas või õrn kahtlus, et su sõber ei jagaks Facebookis selliseid postitusi. Kahjuks klõpsavad aga väga paljud arvutikasutajad sellistel postitustel JUST seepärast, et nad ei usu, et nende sõber postitaks taolisi asju. Pärast sellisel pahavaralisel lingil klõpsamist hiilibki see pahavara su arvutisse ning võtab Facebooki konto üle võimust.
- Facebooki videoviirusega nakatumise vältimiseks ei tohiks sa kunagi vajutada kahtlastel postitustel või linkidel, mis on su sõprade poolt saadetud. Kui postitus tekitab sulle kas või õrna kahtluse, küsi oma sõbralt, kas ta jagas seda postitust meelega.
- Facebookis jagatud videod (olenemata sellest, kas video on postitatud otse Facebooki või jagatud Youtube'i kaudu) hakkavad mängima kohe peale nendel klõpsamist. Kui peale videol vajutamist juhatatakse sind mingile kahtlasele veebilehele, kus palutakse ligipääsu su Facebooki uudistevoole või palutakse midagi alla laadida, on üsna kindel, et see Facebooki postitus sisaldas pahavara.
- Facebooki videoviirus võib sinuni jõuda ka mõne tasuta programmi kaudu. Me soovitame tungivalt vältida tarkvara alla laadimist kahtlastelt faile jagavatelt veebilehtedelt, kuna sa riskid sellega, et laadid programmi, mis sisaldab ka pahavaralisi lisarakendusi. Tegemist on põhimõtteliselt “programmipakiga”, mis sisaldab su soovitud põhiprogrammi ja mitmeid muid valikuid, mida on võimalik laadida üheskoos põhiprogrammiga. Sellised valikulised rakendused on tihti ohtlikud programmid, seega tasuks nende laadimist vältida. Selle jaoks vali installeerimise käigus “Advanced” või “Custom” seaded.
Facebooki videoviiruse eemaldamise juhised
Eelmisel lehel mainisime me paari sõnaga, kuidas saab Facebooki videoviirust käsitsi eemaldada. See pahavara levib aga koos mitmete ohtlike programmide ja viirustega, seega võib juhtuda, et ainuüksi kahtlaste programmide ja laienduste eemaldamisest ei piisa Facebooki viirusest vabanemiseks.
viirused.ee eksperdid soovitavad skänneerida arvutit võimsa nuhkvaratõrjega, mis suudab leida ja eemaldada kõik ohtlikud failid ning programmid, mis on Facebooki videopahavaraga seotud. Kui probleem jätkub endiselt, võta palun meie klienditoega ühendust. Edu!
Teile soovitatud
Ära lase valitsusel enda järel nuhkida
Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.
Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.
Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.
Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak
Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.
Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.