Eemaldage Facebook Friend Request viirus (Eemaldamise juhend) - Aug 2017 uuendus

Facebook Friend Request viiruse eemaldamise juhend

Mis on Facebook Friend Request viirus?

Mis on Facebook Friend Request viirus?

Facebook Friend Request virus

Facebook Friend Request viiruse ehk Facebooki sõbrakutse viiruse all mõeldakse petuskeemi, mille abil petetakse sotsiaalmeedia kasutajaid. Petuskeemi läbi viimiseks luuakse võltsid Facebooki kontod ja kasutatakse päriskasutajate pilte. Petturid otsivad selle jaoks inimesi, kes teevad Facebooki ajajoonel avalikke postitusi ja varastavad seejärel kasutajalt pildi. Seejärel luuakse konto, postitatakse pilte ja kopeeritakse isegi ohvri staatuseid.

Kõike seda tehakse selleks, et jätta reaalse Facebooki konto mulje ning manipuleerida ohvri sõpradega ja neilt raha välja petta. Tavaliselt loovad petturid tarkvara, mis saadab kõikidele ohvri sõpradele sõbrakutse ja seejärel saadab manipuleerivaid sõnumeid, kus palutakse raha laenuks. Facebooki sõbrakutseviirus võib ohvri sõpradele saata ka pahavaralisi linke ja paluda neil seal klõpsata.

See pettus on osutunud edukaks, kuna ohvri sõbrad usaldavad reaalset inimest ja soovivad näha, mida too jagab. Sellistel linkidel klõpsamine on aga ülimalt ohtlik, kuna need veebilehed võivad olla täis pahavara. Petturlike veebilehtede eesmärk on saada kasutajatelt delikaatseid andmeid või paigaldada arvutitesse pahavara, seega ole ettevaatlik! Kui su sõber saadab sulle sõnumis lingi mõnele kahtlase nimega veebilehele, küsi esmalt, kas see koht on usaldusväärne.

Tavaliselt ei vasta petturid sõnumile ent isegi kui nad vastavad soovitame me kontrollida sõbra profiili – trüki ta nimi Facebooki otsingusse ja vaata, kas seal on üks või kaks samasugust profiili. See on kõige selgem märk sellest, et oled sattunud silmitsi Facebook Friend Request viirusega ning sulle saatis ahvatleva lingi või rahasoovi hoopis pettur, mitte su sõber.

Ka sinu arvuti võib nakatuda Facebook Friend Request viirusega ning tagajärjena võidakse su sotsiaalmeedia kontot kasutada selleks, et saata su sõpradele pahavara sisaldavaid sõnumeid või postitada ajajoonele petturlikke postitusi. Kui mõni su sõpradest teavitab sellest, tegutse kohe. Kusjuures, see viirus võib ka võtta maha blokeeringu inimestelt, kelle sa oled blokeerinud ning võib nad uuesti su sõbralisti lisada.

Probleemi lahendamiseks skänneeri arvutit pahavaratõrjega nagu FortectIntego ja eemalda Facebook Friend Request viirus koheselt. Facebooki sõbrakutse viiruse eemaldamiseks võid sa kasutada ka teisi pahavaratõrjeid nagu SpyHunter 5Combo Cleaner. Pärast seda eemalda soovimatud kontaktid käsitsi.

Facebook Friend Request virus

Kuidas see sotsiaalmeedia viirus levib?

Facebook Friend Request viirus ründab Facebooki kasutajaid sõnumite kaudu. Sa võid saada eksitava sõnumi, mis näib nagu see oleks saadetud sõbra poolt ning sõnumis palutakse klõpsata lingil, et näha mingit pilti või videot. Ka erinevatel äppidel klõpsamine võib juhatada sind hoopisviiruse juurde, kuna neid häkitakse küberkurjategijate poolt üsna tihti. Kord, kui viirus on aktiveeritud, hakkab see saatma sõbrakutseid ka tundmatutele inimestele ning võtab neid vastu.

Facebook ei ole täiesti turvaline ning on mõningaid toiminguid, mida sa saad teha, et end ja oma sõpru paremini kaitsta. Esmalt soovitame muuta sul sõbralisti privaatseks. Kui see on avalik saavad petturid sellele hõlpsalt ligi ning võivad saata sõnumeid, teeseldes sind. Hoia oma delikaatsed andmed privaatsena. Kui sa saad, siis muuda ka fotod nähtavaks ainult sõpradele.

Kuidas eemaldada Facebook Friend Request viirus oma arvutist?

Kui sa märkad, et su sõbralisti tekib tundmatuid inimesi või sa märkad, et su ajajoonele on postitatud sinu teadmata midagi kahtlast, võib see tähendada, et oled nakatunud Facebook Friend Request viirusega. Muuda oma Facebooki parool kiiresti ning skänneeri arvutit uuendatud viirusetõrjega. Proovi näiteks programme nagu FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes