Eemaldage Facebook Message viirus (Eemaldamise juhised) - Aug 2017 uuendus

Facebook Message viiruse eemaldamise juhend

Mis on Facebook Messenger viirus?

Facebook Messenger viirus saadab automaatselt sõnumeid ohvri sõpradele

Facebook Message viiruse näited

Facebook Messenger viirus on pahatahtlik tarkvara, mis nakatab Facebooki kontosid ja saadab ohvri sõpradele nakatunud lingi. Rämpssõnum saadab lühikese lingi, mis näib olevat video. Kui sellele klõpsata, viib pahavaraline URL petturlikule lehele, kus pakutakse ohtliku brauserilaienduse või võltsi Flash Playeri uuenduse laadimist. Pärast selle laadimist võetakse üle ohvri konto ja hakatakse linki edasi levitama.

Pahavaraline viirus toimib nagu Trooja hobu ja kuulub suurde Facebooki viiruste gruppi. Viirus on olnud aktiivne 2013. aastast alates ja seda on mitmeid kordi uuendatud. Viimane versioon ilmus välja 2017. aasta augustis – kurjategijad saadavad pahavaralise lingi fraasiga “[saaja nimi] Video :o”, meelitamaks ohvrit lingil vajutama.

Viiruse eesmärk on häkkida ohvri Facebooki kontosse. Selle jaoks ründab viirus inimesi vestlusakna kaudu: viirus ilmub sõnumina inimeselt, kes on su sõbralistis ning viitab mingil lehel olevale lingile.

Kui sa klõpsad lingile, suunatakse sind suure tõenäosusega võltsile Youtube’i lehele või mujale, kus soovitatakse laadida sisu nägemiseks brauserilaiendus või muu tarkvara. Kui ohver nõustub, nakatub arvuti pahavaraga, mis kõigele lisaks blokeerib turvatarkvara, vältimaks enda eemaldamist.

Lisaks hakkab viirus saatma sedasama võltsi sõnumit Facebooki vestlusakna kaudu ohvri sõpradele. Palun ignoreeri kõiki kahtlaseid sõnumeid, mis ilmuvad su postkasti. Võta saatjaga ühendust ja küsi saadetud pildi või video kohta.

2016. aastal rünnati Prantsuse arvutikasutajaid Facebooki Messengeri Troojaga “Eko”, mis suudab ohvrite järel luurata ja korjata isikustamata andmeid. Samal aastal kannatasid inglisekeelsed arvutikasutajad messengerirämpsu laine all, mis levitas videoviirust. Seda sõnumit saadeti kahel viisil küsimusega: “Sa oled sellel videol? ” ja “See on sinu video? .”

Eelmisel aastal levitati Messengeri kaudu ka Locky lunavara. Kurjategijad saadavad sõnumi SVG formaadis. Kui kasutaja klõpsas sellel, suunati veebilehele, kus paluti laadida võlts Chrome’i laiendus. Selle rakenduse laadimine tõi kaasa ohtliku krüptoviirusega nakatumise.

Veel üks asi, mida tehakse tavaliselt Facebooki Message viirusega, on selle jätkuv levitamine ohvri Facebooki konto kaudu. Sa võid mõelda, miks petturid taoliseid viiruseid loovad. On avaldatud, et viirus aitab varastada isikuandmeid nagu kasutajatunnused, pangaandmed, paroolid ning viirus kontrollib kontot täielikult.

Facebooki Messenger viirus 2017 jätkab eelmiste versioonide tööd. Ohvrid saavad oma kontaktidelt võltsi YouTube lingi. Kui inimene klõpsab sellel, suunab viirus võltsile veebilehele, mis näeb välja identne Facebookiga. Seal palutakse inimestel sisestada oma sisselogimisandmed. Tulemusena võtavad häkkerid ohvri konto üle ja pahatahtlik sõnum saadetakse ohvri kõikidele sõpradele.

Kui sa vajutasid pahavaralisel lingil, peaksid sa koheselt Facebooki sõnumiviiruse eemaldama ja muutma oma konto parooli. Kui sa ei saa uut parooli sisestada, peaksid sa Facebooki kasutajatoe ehk Support Centre kaudu asjast teada andma. Samuti peaksid sa muutma kõikide teiste oma kontode paroolid, eriti, kui sa kasutad sama parooli.

Facebook Message viiruse eemaldamiseks soovitame kasutada FortectIntego tarkvara. See pahavaratõrje leiab üles süsteemist kõik pahavaralised kirjed ja eemaldab need täielikult.

Uuendus 25. augustil 2017. Märgati uut pahatahtliku viiruse lainet. Seekord levitatakse lühikest bit.ly linki, millega on kaasas väike teade: “[saaja nimi] Video.” Kui sellel klõpsata, suunatakse ohver Google Doc lehele, kus on pilt, mis on automaatselt tehtud ohvri Facebooki lehel.

Pilt näeb välja nagu film, seega on väga tõenäoline, et ohver klõpsab sellel video mängimiseks. Kahjuks suunab viirus seejärel ohvri veebilehtedele, et määrata ohvri brauseri tüüp, asukoht ja muud andmed.

Olenevalt ohvri operatsioonisüsteemist, võidakse suunata kasutajat edasi. Kaspersky andis teada, et Firefoxi kasutajaid suunatakse lehele, kus pakutakse võltsi Flash Player uuendust, Chrome’i kasutajatel aga palutakse laadida pahavaraline laiendus. Need, kes kasutavad Mac’is Safari brauserit, saavad soovituse laadida “hiljutisim Media Playeri versioon”.

Pärast pahavara laadimist võidakse nakatada kasutaja konto ja hakata viirust automaatselt sõpradele levitama. Hetkel ei ole veel täiesti selge, kuidas viirus levib. Ründajad võivad kasutada muid tehnikaid või luuretarkvara, et varastada ohvri kasutajatunnused.

Näited Facebook Message viirusestFacebook Message viirus peibutab kasutajaid avama nakatunud linke või pilte selleks, et seejärel varastada konto ja isikuandmed.

Viiruse ohvrid kiirendavad viiruse levitamist

Viirus võib su arvuti hõlpsalt nakatada sõnumi kaudu, mis ilmub vestlusaknas. Tüüpiliselt pakutakse näha “šokeerivat pilti” või “põnevat videot”. Paljud sotsiaalmeediaplatvormi kasutajad on selle õnge läinud, kuna see sõnum näeb välja nagu reaalne sõnum ohvri sõbralt.

Kui kasutaja klõpsab nakatunud lingil, satubki viirus süsteemi. Lisaks levib viirus tavaliselt edasi ohvri kontaktinimekirja ja üritab teisi petta. Seetõttu on tegemist ahelreaktsiooniga, mida on peaaegu võimatu peatada.

Meenutame sulle, et ainus viis, kuidas kaitsta oma arvutit, Facebooki kontot ja isikuandmeid, on mitte kunagi klõpsata kahtlastele linkidele, mis on saadetud sõbralt, kolleegilt või pereliikmelt. Kui sa kahtlustad, et sõnumi sisu võib olla imelik, peaksid sa kõigepealt küsima sõbralt, kas selle avamine on turvaline.

Pea aga ka meeles, et küberkurjategijad võivad ohvri sõnumile vastata. Kui sa tunned inimest oma sõbralistis, ei tohiks olla aga sugugi raske tuvastada, et tegemist on kellegi teisega. Muudel puhkudel peaksid sa endalt küsima, kas inimene, kellega sa pole aastaid rääkinud, tahaks tõepoolest jagada sinuga videot või pilti. Ilmselt mitte.

Facebook Message viiruse eemaldamine seadmest

Ehkki Facebookis olev viirus näeb välja nagu rämpskiri, peaksid sa ikkagi kontrollima oma arvuti olukorda. Arvuti skänneerimine pahavaratõrjega on eriti soovitatud siis, kui oled klõpsanud kahtlasel lingil või laadinud alla tundmatu programmi.

Facebook Message viiruse eemaldamiseks soovitame skänneerida arvutit programmidega FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes. Sa võid kasutada ka mõnda muud turvaprogrammi. Ära aga unusta eelistatud turvaprogrammi uuendada.

Teine oluline samm Facebook Messenger viiruse eemaldamiseks on Facebooki parooli muutmine. Ku häkkerid võtsid su konto üle, võivad nad saada ligipääsu su e-posti aadressile, pangaandmetele ja teistele kontodele. Oma privaatsuse kaitsmiseks peaksid sa sätestama tugeva parooli. Hea parool:

  • on vähemalt 12 tähemärki pikk;
  • sisaldab numbreid;
  • sisaldab suur- ja väiketähti;
  • sisaldab sümboleid (kui lubatud);
  • ei sisalda su nime, perekonnanime või muid isikuandmeid;
  • ei ole sõnastikus olev sõna.
Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes