Raskusaste:  
  (99/100)

Eemaldage Facebook Message viirus (Eemaldamise juhised) - Aug 2020 uuendus

Lucia Danes poolt - -   Messenger virus | Liik: Pahavara

Facebook Messenger viirus saadab automaatselt sõnumeid ohvri sõpradele

Facebook Message viiruse näited

Facebook Messenger viirus on pahatahtlik tarkvara, mis nakatab Facebooki kontosid ja saadab ohvri sõpradele nakatunud lingi. Rämpssõnum saadab lühikese lingi, mis näib olevat video. Kui sellele klõpsata, viib pahavaraline URL petturlikule lehele, kus pakutakse ohtliku brauserilaienduse või võltsi Flash Playeri uuenduse laadimist. Pärast selle laadimist võetakse üle ohvri konto ja hakatakse linki edasi levitama.

Pahavaraline viirus toimib nagu Trooja hobu ja kuulub suurde Facebooki viiruste gruppi. Viirus on olnud aktiivne 2013. aastast alates ja seda on mitmeid kordi uuendatud. Viimane versioon ilmus välja 2017. aasta augustis – kurjategijad saadavad pahavaralise lingi fraasiga “[saaja nimi] Video :o”, meelitamaks ohvrit lingil vajutama.

Viiruse eesmärk on häkkida ohvri Facebooki kontosse. Selle jaoks ründab viirus inimesi vestlusakna kaudu: viirus ilmub sõnumina inimeselt, kes on su sõbralistis ning viitab mingil lehel olevale lingile.

Kui sa klõpsad lingile, suunatakse sind suure tõenäosusega võltsile Youtube’i lehele või mujale, kus soovitatakse laadida sisu nägemiseks brauserilaiendus või muu tarkvara. Kui ohver nõustub, nakatub arvuti pahavaraga, mis kõigele lisaks blokeerib turvatarkvara, vältimaks enda eemaldamist.

Lisaks hakkab viirus saatma sedasama võltsi sõnumit Facebooki vestlusakna kaudu ohvri sõpradele. Palun ignoreeri kõiki kahtlaseid sõnumeid, mis ilmuvad su postkasti. Võta saatjaga ühendust ja küsi saadetud pildi või video kohta.

2016. aastal rünnati Prantsuse arvutikasutajaid Facebooki Messengeri Troojaga “Eko”, mis suudab ohvrite järel luurata ja korjata isikustamata andmeid. Samal aastal kannatasid inglisekeelsed arvutikasutajad messengerirämpsu laine all, mis levitas videoviirust. Seda sõnumit saadeti kahel viisil küsimusega: “Sa oled sellel videol? ” ja “See on sinu video? .”

Eelmisel aastal levitati Messengeri kaudu ka Locky lunavara. Kurjategijad saadavad sõnumi SVG formaadis. Kui kasutaja klõpsas sellel, suunati veebilehele, kus paluti laadida võlts Chrome’i laiendus. Selle rakenduse laadimine tõi kaasa ohtliku krüptoviirusega nakatumise.

Veel üks asi, mida tehakse tavaliselt Facebooki Message viirusega, on selle jätkuv levitamine ohvri Facebooki konto kaudu. Sa võid mõelda, miks petturid taoliseid viiruseid loovad. On avaldatud, et viirus aitab varastada isikuandmeid nagu kasutajatunnused, pangaandmed, paroolid ning viirus kontrollib kontot täielikult.

Facebooki Messenger viirus 2017 jätkab eelmiste versioonide tööd. Ohvrid saavad oma kontaktidelt võltsi YouTube lingi. Kui inimene klõpsab sellel, suunab viirus võltsile veebilehele, mis näeb välja identne Facebookiga. Seal palutakse inimestel sisestada oma sisselogimisandmed. Tulemusena võtavad häkkerid ohvri konto üle ja pahatahtlik sõnum saadetakse ohvri kõikidele sõpradele.

Kui sa vajutasid pahavaralisel lingil, peaksid sa koheselt Facebooki sõnumiviiruse eemaldama ja muutma oma konto parooli. Kui sa ei saa uut parooli sisestada, peaksid sa Facebooki kasutajatoe ehk Support Centre kaudu asjast teada andma. Samuti peaksid sa muutma kõikide teiste oma kontode paroolid, eriti, kui sa kasutad sama parooli.

Facebook Message viiruse eemaldamiseks soovitame kasutada Reimage Reimage Cleaner Intego tarkvara. See pahavaratõrje leiab üles süsteemist kõik pahavaralised kirjed ja eemaldab need täielikult.

Uuendus 25. augustil 2017. Märgati uut pahatahtliku viiruse lainet. Seekord levitatakse lühikest bit.ly linki, millega on kaasas väike teade: “[saaja nimi] Video.” Kui sellel klõpsata, suunatakse ohver Google Doc lehele, kus on pilt, mis on automaatselt tehtud ohvri Facebooki lehel. 

Pilt näeb välja nagu film, seega on väga tõenäoline, et ohver klõpsab sellel video mängimiseks. Kahjuks suunab viirus seejärel ohvri veebilehtedele, et määrata ohvri brauseri tüüp, asukoht ja muud andmed. 

Olenevalt ohvri operatsioonisüsteemist, võidakse suunata kasutajat edasi. Kaspersky andis teada, et Firefoxi kasutajaid suunatakse lehele, kus pakutakse võltsi Flash Player uuendust, Chrome’i kasutajatel aga palutakse laadida pahavaraline laiendus. Need, kes kasutavad Mac’is Safari brauserit, saavad soovituse laadida “hiljutisim Media Playeri versioon”.

Pärast pahavara laadimist võidakse nakatada kasutaja konto ja hakata viirust automaatselt sõpradele levitama. Hetkel ei ole veel täiesti selge, kuidas viirus levib. Ründajad võivad kasutada muid tehnikaid või luuretarkvara, et varastada ohvri kasutajatunnused.

Näited Facebook Message viirusestFacebook Message viirus peibutab kasutajaid avama nakatunud linke või pilte selleks, et seejärel varastada konto ja isikuandmed.

Viiruse ohvrid kiirendavad viiruse levitamist

Viirus võib su arvuti hõlpsalt nakatada sõnumi kaudu, mis ilmub vestlusaknas. Tüüpiliselt pakutakse näha “šokeerivat pilti” või “põnevat videot”. Paljud sotsiaalmeediaplatvormi kasutajad on selle õnge läinud, kuna see sõnum näeb välja nagu reaalne sõnum ohvri sõbralt. 

Kui kasutaja klõpsab nakatunud lingil, satubki viirus süsteemi. Lisaks levib viirus tavaliselt edasi ohvri kontaktinimekirja ja üritab teisi petta. Seetõttu on tegemist ahelreaktsiooniga, mida on peaaegu võimatu peatada. 

Meenutame sulle, et ainus viis, kuidas kaitsta oma arvutit, Facebooki kontot ja isikuandmeid, on mitte kunagi klõpsata kahtlastele linkidele, mis on saadetud sõbralt, kolleegilt või pereliikmelt. Kui sa kahtlustad, et sõnumi sisu võib olla imelik, peaksid sa kõigepealt küsima sõbralt, kas selle avamine on turvaline. 

Pea aga ka meeles, et küberkurjategijad võivad ohvri sõnumile vastata. Kui sa tunned inimest oma sõbralistis, ei tohiks olla aga sugugi raske tuvastada, et tegemist on kellegi teisega. Muudel puhkudel peaksid sa endalt küsima, kas inimene, kellega sa pole aastaid rääkinud, tahaks tõepoolest jagada sinuga videot või pilti. Ilmselt mitte. 

Facebook Message viiruse eemaldamine seadmest

Ehkki Facebookis olev viirus näeb välja nagu rämpskiri, peaksid sa ikkagi kontrollima oma arvuti olukorda. Arvuti skänneerimine pahavaratõrjega on eriti soovitatud siis, kui oled klõpsanud kahtlasel lingil või laadinud alla tundmatu programmi.

Facebook Message viiruse eemaldamiseks soovitame skänneerida arvutit programmidega Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes. Sa võid kasutada ka mõnda muud turvaprogrammi. Ära aga unusta eelistatud turvaprogrammi uuendada.

Teine oluline samm Facebook Messenger viiruse eemaldamiseks on Facebooki parooli muutmine. Ku häkkerid võtsid su konto üle, võivad nad saada ligipääsu su e-posti aadressile, pangaandmetele ja teistele kontodele. Oma privaatsuse kaitsmiseks peaksid sa sätestama tugeva parooli. Hea parool: 

  • on vähemalt 12 tähemärki pikk; 
  • sisaldab numbreid;
  • sisaldab suur- ja väiketähti;
  • sisaldab sümboleid (kui lubatud);
  • ei sisalda su nime, perekonnanime või muid isikuandmeid;
  • ei ole sõnastikus olev sõna.
Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Reimage Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Reimage ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Facebook Messenger viirus hetktõmmis
Facebook Messenger viirus hetktõmmisFacebook Messenger viirus hetktõmmis
Facebook Messenger viirus hetktõmmis

Autori kohta

Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-facebook-message-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes


Teie arvamus Facebook Message virus kohta