Eemaldage CryptoLocker (Eemaldamise juhend) - uuendatud Jul 2019

CryptoLocker eemaldamise juhised

Mis on CryptoLocker?

2016: Cryptolocker'i viirus on sama aktiivne kui päeval, mil see esimest korda kasutusse anti

CryptoLocker

CryptoLocker on pahatahtlik küberoht, mida saab kategoriseerida väljapressimiseks kasutatavaks tarkvaraks. See oht tuvastati mitmeid aastaid tagasi, kuid pole ühtegi märki selle kohta, et selle tegevus oleks peatumas või et lastaks mõnel teisel viirusel domineerida. Cryptolocker'it on ikka veel võimalik alla laadida ilma seda ootamata, sest peamine viis, mida selle levitamiseks kasutatakse, on pealtnäha ohutud e-kirjad.

Kui viirus kord arvutit ründab, siis krüpteerib see ohvri failid ja välja ilmub lunarahakiri, mida kuvatakse ka allpool. Me peaksime lisada, et Cryptolocker on esimene väljapressimiseks kasutatav tarkvara, mis hakkas krüpteerimisstrateegiat kasutama inimeste petmiseks.

CryptoLocker

Hoolimata sellest, et see kuulub samasse kategooriasse kui FBI viirus, Police Central e-crime Unit viirus või Department of Justice viirus, üritab see viirus oma ohvreid veenda, et nad peavad lunaraha maksma oma isiklike failide avamise eest. Cryptolocker on faile krüpteeriv väljapressimiseks kasutatav tarkvara, seega kasutab see asümmeetrilist krüpteerimist nende ja sarnaste failide lukustamiseks:

3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.

Nagu Te näha võite, siis see nimekiri on täis tihti kasutatud failide nimesid nagu doc, xls ja muud sellist. Selleks, et neid taastada, tuleb programmi sõnul maksta lunaraha Moneypak'i, Ukash'i, cashU või Bitcoini kaudu. Tüüpiliselt küsib see oht kasutajalt lunaraha vahemikus 100 kuni 500 USA dollarit, kuid puudub igasugune garantii selleks, et see summa tulevikus ei suurene. Vastavalt hoiatusteatele, mida tavaliselt ohu juures kuvatakse, on inimestel ainult fikseeritud hulgas aega selleks, et lunaraha tasuda ja taastada ühendus oma failidega.

CryptoLocker

Õnneks ei ole Cryptolocker võimeline tegema kahju neile, kes on oma andmeid varundanud ja teinud oma failidest mitu koopiat. Kui Teil on oma fotodest, äridokumentidest ja muudest failidest koopiad olemas, siis ei pea Te lunaraha maksma. Te peate oma arvutist selle tarkvara ainult eemaldama selleks, et vältida lisakahjusid. Cryptolockeri eemaldamiseks soovitame me kasutada programmi FortectIntego, mis on näidanud häid tulemusi selle viiruse faile kustutades. Failide taastamiseks peaksite proovima programmi R-Studio või programmi Photorec.

CryptoLocker'i vältimiseks vajalik:

Ekspertide sõnutsi levib Cryptolocker ametlik väljanägemisega e-kirjade võltside hüpikakende ja muude sarnaste tehnikate kaudu. Tüüpiliselt teavitavad võltsid e-kirjad, mida kasutatakse väljapressimiseks kasutatava tarkvara levitamiseks, inimesi puuduvatest maksetest, maksude tasumata jätmisest, ostudest ja muudest sarnastest asjadest, mis võivad inimesi kergesti petta pahatahtlikku manust avama.

CryptoLocker

Nii pea kui manus on avatud, siis nakatub arvuti Cryptolocker'i väljapressimiseks kasutatava tarkvaraga, mis krüpteerib kindlaks määratud failid. Pange tähele, et see oht võib arvutisse pääseda ka võltside hüpikakende kaudu, mis väidavad, et Te peate oma Java või Flash Player'it või muud sarnast programmi uuendama. Kui Te soovite säilitada oma turvalisust, siis ei peaks Te kunagi selliseid reklaame usaldama, sest ainus, mida sellised reklaamid teevad, on viiruste ja kasutute programmide levitamine.

Kui Te soovite nende failide kaotamist vältida, siis peaksite Te mõtlema oma turvalisuse peale. Esimene asi, mida me soovitame Teil teha, on tuntud viirusetõrje programmi alla laadimine oma arvutisse. Me soovitame kasutada programmi FortectIntego. Lisaks sellele veenduge selles, et teete võimalikult tihti oma failidest varukoopiaid, sest just see võib aidata Teil oma krüpteeritud failid taastada.

CryptoLocker

Viimaks peaksite kasutama lahendusi nagu Google Drive, Dropbox, Flickr jms, kui üritate kaitsta enda jaoks eriti tähtsaid faile. Kahjuks, kui olete selle viirusega juba praegu nakatunud, siis teadke, et ei ole olemas ühtegi dekrüpteerimisvahendit Cryptolockeri jaoks. Sellest hoolimata võite vaadata juhendi teist lehekülge selleks, et uurida oma failide taastamise kohta mõnede spetsiaalsete tööriistadega. Ärge unustage väljapressimiseks kasutatavat tarkvara enne failide taastamist eemaldada, sest vastasel juhul võib tarkvara need uuesti kasutuskõlbmatuks muuta!

CryptoLocker'i erinevad versioonid:

Crypt0L0cker

Crypt0L0cker viirus on üks väljapressimiseks kasutatavatest viirustest, mis on võimeline arvutisse tungima võltside Java uuenduste või nakatunud e-posti manuste kaudu. Pärast seda, kui viirus krüpteerib ohvri failid ära, siis lisab viirus igale failile laiendi “.encrypted” ja hakkab näitama hoiatussõnumit, mis palub kasutajal maksta lunaraha. Seda viirust võib pidada ka Torrentlocker'i edasiarenduseks. Palun ÄRGE makske lunaraha selle viiruse arendajatele ja kasutage allolevat juhendit oma arvuti korda tegemiseks.

Cryptolocker-v3

Olles nakatunud CryptoLocker-v3 väljapressimiseks kasutatava tarkvaraga, mida on võimalik alla laadida pärast seda, kui klikkate võltsil hüpikaknal, mis ütleb, et vajate uuemat Java või Flash Player'it, siis võite eeldada, et see programm blokeerib enamiku Teie failidest. Failide krüpteerimiseks kasutab see programm RSA.2048't (unikaalset avalikku võtit) ja palub kasutajal maksta 1 bitcoini, mis on võrdne 350 USA dollariga, et failid dekrüpteerida. See muudab sellise makse tegemise aga võrdseks petiste ja tulevaste kuritegude toetamisega, mida Te kunati tegema ei peaks.

CryptoLocker

Cryptographic Locker

Cryptographic Locker on väga sarnane CryptoLocker'i väljapressimiseks kasutatavale tarkvarale. See näitab ohvrile, millised failid on krüpteeritud ja palub maksta 0,2 bitcoini selle eest, et saada dekrüpteerimisvõti selleks, et failid tagasi saada. See lunaraha on võrdne 100 USA dollariga. Palun ÄRGE makske seda summat, sest pole mingit garantiid, et saate tagasi oma ühenduse nende failidega. Selle asemel kasutage meie allpool pakutud juhendit.

PCLock

PCLock väljapressimiseks kasutatav tarkvara on ohtlik viirus, mis küsib Teilt 1 bitcoini (või 300 USA dollarit) 72 tunni jooksul failide krüpteerimisest selleks, et neid avada. Õnneks ei ole see programm nii agressiivne kui originaalne CryptoLocker, seega peaksite olema võimeline selle ohu oma arvutist eemaldama alljärgnevat juhendit kasutades. Seejärel peaksite kasutama Photorec'i, R-studio't või mõnda muud dekrüpteerimisprogrammi selleks, et avada oma krüpteeritud failid.

CryptoTorLocker2015

CryptoTorLocker2015 pole võimelin nakatama mitte ainult Windowsi operatsioonisüsteemi kasutavaid seadmeid, vaid ka Androidi operatsioonisüsteemi kasutavaid seadmeid ning need seadmed blokeerima. Kui seade on täis hinnalisi fotosid või äridokumente, on võimalik, et kaotate need. Õnneks võib viirust seadmest eemaldada aidata see, kui eemaldate rakenduse, millega koos saite ka CryptoTorLocker viiruse oma seadmesse. Samuti peaksite oma failidest tegema tagavara koopiad selleks, et neid uuesti kasutada.

CryptoLocker viiruse eemaldamise juhend:

Palun ÄRGE makske viiruse loojatele midagi, sest see ei garanteeri seda, et Teie failid dekrüpteeritakse või seda, et saate selleks vajaliku võtme. Selleks, et eemaldada oma süsteemist CryptoLocker'i väljapressimiseks kasutatavat tarkvara, peate oma süsteemi skanneerima kas programmiga FortectIntego või programmiga Malwarebytes. Kui Teie viirusetõrje programm on blokeeritud, siis peate järgima instruktsioone, mis selle postituse lõpus on antud. Failide taastamiseks kasutage programmi R-Studio või programmi Photorec.

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Küsimus. Mu arvuti on nakatunud Cryptolocker'i väljapressimiseks kasutatava tarkvaraga. Nakatumine on mõjutanud ka mu SD-mälukaarti, kus mul on oluline pilt. Ma loen nüüd teavitust, mis ütleb, et mul on kindel aeg lunaraha maksmiseks, kuid mingit kindlat perioodi ei ole märgitud. Kas keegi teab, kui kaua need failid jäävad taastamiskõlblikuks enne kui programm neid kahjustab?

Vastus. Me tunneme, et peame Teie küsimusele vastama nii kiiresti kui võimalik ja hoiatama kõiki inimesi ette. Cryptolocker'i dekrüpteerimisvõtme eest maksmine on suur viga, mis võib lõppeda nii raha kui andmete kaotusega. Seega, ärge võtke seda riski. Esiteks peate sellise teate saamise järel viima läbi täieliku skanneerimise kogu oma arvutis, kasutades tuntud viirusetõrje programmi (allpool on neist programmidest ka nimekiri), ja eemaldama Cryptolocker'i viiruse nii pea kui võimalik. Seejärel kontrollige seda, kas failidele pole ikka võimalik ligi pääseda. Kui failidele ei saa ligi, siis paigaldage endale andmete taastamise programm (näiteks Protorec, R-Studio) või kasutage tagavarakoopiaid nende failide taastamiseks.

Küsimus. Cryptolocker'i viirus on mind tabanud kaks korda! Ma arvan, et tegemist oli erinevate versioonidega. Siiski, kas Te oskaksite mulle öelda, kuidas ma seda tulevikus ära hoida saan? On väga vastik maksta neile tõbrastele 500 dollarit. Kuid ma pidin seda tegema, sest miski muu ei aidanud. Palun andke nõu.

Vastus. On kurb kuulda, et Teid on suisa kaks korda väljapressimiseks kasutatava tarkvaraga rünnatud. Me võime arvata, et selle põhjuseks võib olla see, et Cryptolocker'it ei eemaldatud esimese korra järel õigesti. Igatahes küsite Te nüüd, kuidas end sellise ohu eest kaitsta. Ausalt öeldes ei ole olemas sada protsenti kindlat meetodit, kuidas seda teha. 1. Hoidke eemale kahtlastest veebilehtedest. 2. Ärge avage kahtlaseid e-kirju, eriti neid, mis sisaldavad ka manuseid. 3. Ärge klikake tarkvara uuendusteni viivatel hüpikakendel, mis ilmuvad mitte kusagilt. 4. Ärge külastage täiskasvanutele mõeldud sisuga veebilehti. 5. Veenduge selles, et Teie arvutis on usaldusväärne viirusetõrje programm ja uuendage seda regulaarselt.

Küsimus. Olen lihtsalt sirvinud veebilehti, mida ikka külastan. Järsku lukustan hüpikaken mu ekraani, teatades, et minu arvutis olevad andmed on krüpteeritud ja ma pean maksma lunaraha. Kas see on nali või ma peangi maksma 500 dollarit selleks, et Cryptolocker'ist vabaneda?

Vastus. Kahjuks on nii, et kui tegemist on Cryptolocker'i tarkvara poolt edastatud sõnumiga, siis paistab olevat nii, et Teie arvuti on selel viirusega nakatunud. Ilmselt olete oma arvutis olevaid isiklikke faile juba vaadanud ja avastanud, et need on blokeeritud. Selles hoolimata EI peaks te maksma lunaraha selleks, et saada kätte nende failide dekrüpteerimiseks vajalikku koodi. Kuigi mõned kasutajad väidavad, et nad on saanud raha saatmise järel kätte dekrüpteerimisvõtme, siis puudub igasugune garantii selleks, et arvata, et ka Teie üks neist õnnelikest vähestest olete. Seega, selle asemel, et kulutada oma raha ei millegi peale, paigaldage oma arvutisse tuntud pahavara vastane programm (allpool on olemas nimekiri erinevatest variantidest), kustutage Cryptolocker'i tarkvara ja üritage oma andmeid taastada selleks mõeldud programmiga.

Küsimus. Palun aidake! Mu failid luksutati eile öösel Cryptolockeri viiruse pool ja olen pidevalt saanud teadet, mis sisaldab juhiseid selle kohta, kuidas makset sooritada. Ma tunnen end abitult, sest ei saa nii suurt summat kulutada, kuigi minu arvutis olevad pildid on minu jaoks hindamatud. Kas keegi saab aidata?!

Vastus. Cryptolocker'i tarkvara on vastik viirus. Selle arendajad soovivad teenida kerget raha ja tihti see neil ka õnnestub. Nii Teie kui teiste selle tarkvara ohvrite jaoks soovime rõhutada, et raha maksmine ei lahenda probleemi. Ei ole mingit põhjust arvata, et Te saate oma andmed tagasi. Lisaks sellele ei aita raha maksmine eemaldada ka Cryptolocker'i tarkvara. Selleks, et oma arvuti korda teha ja sellel hoiustatud andmed taastada, soovitame kasutada võimsat viirustõrje programmi ja sellega kogu oma süsteem ära skanneerida. Viimaks peaksite kasutama kas failide tagavarakoopiaid või andmete taastamise tarkvara selleks, et oma andmed tagasi saada.

Küsimus. Cryptolocker on varastanud mu andmed. Kuid mõned .doc, .pdf ja .jpg-failid olid minu jaoks väga tähtsad. Kas on olemas võimalus vähemasti osa andmetest dekrüpteerida? Äkki on olemas võimalus see probleem käsitsi ära parandada?

Vasus. Kahjuks ei ole Cryptolocker'it võimalik käsitsi eemaldada. On ainult kaks võimalust andmete dekrüpteerimiseks – tagavarakoopiate kasutamine või uasldusväärne andmete dekrüpteerimise programm, nagu näiteks Photorec või R-Studio. Pealegi, selleks, et eemaldada see oht alatiseks, tuleb installeerida omale viirusetõrje programm või vajadusel seda uuendada ja viia läbi täielik süsteemi skanneerimine.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

CryptoLocker manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda CryptoLocker kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage CryptoLocker

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige CryptoLocker eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda CryptoLocker kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus CryptoLocker. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et CryptoLocker eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit CryptoLocker ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes