Eemaldage CTB Locker viirus (Edasi arendatud juhend) - 2016 uuendus

CTB Locker viiruse eemaldamise juhend

Mis on CTB Locker viirus?

UUENDUS 1: CTB-Locker’it uuendati 2015.aasta alguses. Pärast seda küsib viirus failidele juurdepääsu taastamise eest 3 BTC ehk ligikaudu 630 USA dollarit. Samuti sisaldab see “tasuta dekrüpteerimisteenust”, pikendatud tähtaega trahvi maksmiseks (96 tundi) ja võimalust muuta lunarahakirja keelt. Kirjutamise hetkel võivad ohvrid valida inglise, hollandi, saksa ja itaalia keele vahel. Huvitav on see, et CTB Lockeri uus versioon võiumaldab inimestel valida 5 erinevat faili, mida tasuta dekrüpteerida. Seda võimalust nimetatakse “dekrüpteerimise testiks” ja on ilmselt loodud selleks, et veenda kasutajaid selles, et see teenus ei ole niisama välja mõeldud. Sellest hooliamta ei tuleks KUNAGI tasuda seda lunaraha ja toetada petiseid. Skanneerige oma arvutit lihtsalt viirusetõrje programmiga ja eemaldage CTB Locker viirus. Seejärel peaksite laadima alla mõne allpool nimetatud programmidest selleks, et taastada ühendus oma failidega.

UPDATE 2: Paistab, et 2016.aastat võib nimetada CTB Lockeri aastaks. Viimaste uudiste kohaselt on häkkerid hakanud viirust kasutama selleks, et rünnata veebilehti. Olge tähelepanelikud, sest kiri “CTB Locker for websites” võib lihtsasti asendada Teie algse indekslehe nakatunud veebilehega. Samuti on see programm suuteline krüpteerima kõiki skripte, dokumente, fotosid, andmebaase ja teisi olulisi faile ja hakata oma hoiatust kuvama nakatunud veebilehe esilehel. Viimaste raprtite kohasel on CTB-Locker viirus võimeline saiti enda käes hoidm anii kaua kuni see paneb ohvri lunaraha maksma. Selleks, et avada ressurss ja dekrüpteerida krüpteeritud failid, peab selle lunavara ohver tasuma lunaraha summas 150 eurot või 100 naela. Samuti võimaldab CTB Locker oma ohvril näga seda, kuidas dekrüpteerimisprotsess välja näeb ja pakub kahte tasuta dekrüpteerimisvõtit selleks, et avada kaks suvalist faili. Selle viiruse viimatine ohver on Suurbritannia Psühhoteraapia ja Nõustamise Assotsiatsiooni (British Association for Counseling & Psychotherapy) koduleht. Inimesed ei saa sellele domeenile ligi ning selle asemel näevad detailset juhendit selle kohta, kuidas veebilehe omanik peab maksma trahvi ja seejärel krüpteeritud failid tagasi saama. Muidug on raha see, mida petised loodavad saada. Selleks, et vältida häkkeritele lunaraha maksmist, tuleks luua oma operatsioonisüsteemi ja olulisemate andmete tarvis TAGAVARAKOOPIA.

A website, which was affected by CTB Locker ransomware

CTB Locker’i kohta – järjekordne krüptopahavara perekonna liige:

CTB Locker viirus (leitav ka kui CTB-Locker lunavara) on uusim krüptopahavara, mis hakkas arvutikasutajaid ründama 2014.aasta juuli keskpaigas. See viirus on peaaegu identne Cryptowall viiruse, Cryptolocker‘i, Cryptorbit‘i, Critroni‘ga ja teistega. Seega, kui olete ühestki neist parasiitidest kuulnud, siis teate seda, milleks lunavara kasutatakse. Põhimõtteliselt on see loodud selleks, et krüpteerida kindlad andmefailid ja panna inimesed siis nende dekrüpteerimise eest maksma. Enamikel juhtudel maksavad inimesed, kes soovivad taastada ühenduse oma fotode, videote ja teiste failidega, 120 USA dollarit. Siiski küsib CTB Locker lunavara vahel ka kõigest 24 USA dollarit või isegi vähem. Muidugi tuleks lunaraha maksta bitcoinides. Kui Te arvate, et Teie arvuti on nakatunud CTB Locker viirusega, siis märkate esimese asjana seda, et Te ei saa oma failidele ligi. Samuti võite hakata nägema hoiatussõnumit, mis selgitab Teile seda, mis on juhtunud ja palub seda, et Te maksaksite trahvi. Sellisel juhul peaksite koheselt skanneerima oma arviutit tunnustatud nuhkvara vastase programmiga, sest mida kiiremini Te seda teete, seda enam faile on võimalik päästa. Kahjuks on sead viirust enne hoiatuse kuvamist peaaegu võimatu märgata. Seega peaksite oma arvutis alati hoidma uusimate viiruse definitsioonidega viirusetõrje programmi, mis on kergesti suuteline selliste ohtudega nakatumise eest kaitsma. Selleks soovitame me kindlasti kasutada programmi FortectIntego.

A picture showing CTB_Locker warning message

Kuidas suudab CTB Locker nakatada mu arvutit?

CTB Locker levib peamiselt eksitavate e-kirjade kaudu. Need kirjad võivad väita, et Teil on tarvis kinnitada oma ostud, kiita heaks maksed jne. Muidugi nakatub arvuti selle lunavaraga, kui ohver on suudetud panna e-kirjas sisalduvat manust alla laadima. Samuti peaksite Te olema väga ettevaatlik segavate hüpikakendega, mis pakuvad uuendada selliseid programme nagu Java või Flash Player, sest ka need võivad aidata CTB Lockeril tungida Teie arvutisse. Nii pea kui viirus süsteemi sisebeb, hakkab see maha jätma omaenda faile ja asub süsteemi kindlate failide leidmise eesmärgil skaneerima. Pärast tarvilike failide avastamist blokeerib viirus need, kasutades elliptiliste kõverate krüptograafiat. Olles nakatunud CTB Locker lunavara, võite kaotada ligipääsu järgneva laiendiga failidele:

3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, etc

Pange tähele ka seda, et see viirus tundub olevat võimeline suhtlema TOR-i kaudu käsu- ja juhtimisserveriga ja järgima selle käske. Kui Te kasutate operatsioonisüsteeme Windows XP, Windows Vista, Windows 7 või Windows 8, siis peaksite Te olema eriti ettevaatlik, sest kirjutamise hetkel on see viirus võimeline nakatama ainult nende operatsioonisüsteemidega arvuteid. Kui Te arvate, et Teie arvuti on juba nakatunud ja Teie failid on krüpteeritud, siis saate Te neid kontrollida, avades %MyDocuments%\.html faili. Kahjuks pole neid faile võimalik ilma lunaraha maksmata taastada. Kui Teie arvuti on viirusega nakatunud, siis hüpake järgmisele lehele, et saada rohkem teada selle kohta, kuidas CTB Locker viirust eemaldada.

Failide taastamine pärast CTB Locker viiruse arvutisse pääsemist:

Kahjuks pole juhul, kui Teie arvuti on nakatunud CTB Locker lunavaraga ja Teie olulistest andmetest ei ole tagavarakoopiaid, mitte mingit garantiid, et Te saate võimaluse need taastada. Muidugi võite Te üritada maksta lunaraha, kuid ei ole mingit garantiid, et häkkerid annavad Teile õige dekrüpteerimisvõtme. Selleks, et nakatunud failid dekrüpteerida, võite üritada kasutada vahendeid nagu Kaspersky viirustega võitlemise utiliidid, Photorec või R-Studio, kuid me ei saa anda Teile garantiid, et need tööriistad toimivad.

See on põhjus, miks me soovitame Teil mõelda selliste nakkuste vältimise peale. Selleks, et vältida vajadust CTB Locker oma arvutist eemaldada, võite Te kasutada viirusetõrje programme nagu FortectIntego või Malwarebytes, mis on suutelised selle viiruse peatamiseks enne seda, kui see arvutisse pääseb. Peale selle, ärge unustage teha oma andmetest tagavarakoopiaid (seda tuleks teha nii tihti kui võimalik). Viimaks võite kasutada ka väliseid USB-kõvakettaid, CD-plaate, DVD-plaate, Google Drive’i, Dropboxi, Flickr’it ja teisi lahendusi. On samuti soovituslik, et Te jagate erinevaid ressursse ainult vajalike kasutajagruppide või tuvastatud kasutajatega.

CTB Locker’i eemaldamine:

Kui Te olete meeleheitel ja vajate juhendit, mis aitaks Teil oma arvutist eemaldada CTB Locker viiruse, siis Te olete õiges kohas. Kui viirus on Teie süsteemi juba üle võtnud, siis peaksite oma arvuti võrgust kiiremas korras lahti ühendama. Kahjuks ei ole me suutelised Teile veel andma CTB Locker’i dekrüpteerijat, sest seda alles töötatakse välja. Siiski peaksite Te jälgima allpool järgnevat sammsammulist juhendit ja selle lunavara eemaldamise lõpuni viima.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

CTB Locker viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda CTB Locker kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage CTB Locker

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige CTB Locker eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda CTB Locker kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus CTB Locker. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et CTB Locker eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit CTB Locker ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes