Eemaldage CryptoWall viirus (Eemaldamise juhised) - uuendatud Jul 2016

CryptoWall viiruse eemaldamise juhend

Mis on CryptoWall viirus?

Mis on CryptoWall?

CryptoWall (leitav ka kui CryptoWall 2.0; 3.0 ja 4.0) on väga ohtlik väljapressimiseks kasutatav tarkvara, mis loodi selleks, et teenida raha. See on võimalik krüpteerides kasutajate jaoks vajalikke faile ja seejärel lunaraha küsides selle eest, et kasutaja saaks koodi, mis krüpteeritud failid avaks. Paistab, et see viirus kuulub samale grupile küberkriminaalidele, kes on vastutavad ka selliste väljapressimiseks kasutatavate programmide eest nagu CryptoDefense, Cryptolocker, BitCrypt, Critroni, Cryptorbit jne. Kui Te olete Windowsi kasutaja, siis peaksite olema eriti ettevaatlik, sest CryptoWall viirus on võimeline nakatama kõiki Windowsi versioone, sealhulgas Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ja Windows 8. Kohe selle järel nakatab viirus süsteemi. Viirus krüpteerib ettemääratud failid ja blokeerib kasutaja ligipääsu nendele failidele. Vastavalt arvutiekspertide poolt väidetule, kasutatakse selleks RSA 2048 krüpteerimist. Nende failide taastamiseks pakutakse Teile 500 USA dollari suuruse lunaraha maksmist. Enamikel juhtudel tuleks selline summa tasuda bitcoinides ja makse ise tuleks teha Tor (anonüümne veebibrauser) kaudu. Seda rahaülekandemeetodit kasutavad tavaliselt häkkerid ja küberkriminaalid selleks, et oma identiteeti varjata.

Kui Te näete hoiatussõnumit, millele järgnevad numbrid 2.0, 3.0 või 4.0, siis on Teie arvutis tegemist uuendatud versiooniga. CryptoWall 2.0 uuendus tuli välja 2014.aasta lõpus. See programm on võimeline looma iga oma ohvri jaoks unikaalsed makseaadressid, sellel programmil on autentsed pääsuteed TORi ja see kasutab turvalist kustutusmeetodid, mis ei kasutada arvutitaastamisvahendeid sellal kui tähtsaid faile katsutakse dekrüpteerida. CryptoWall 3.0 toodi avalikkuse ette jaanuaris 2015. Paistab nii, et see programm on võimeline krüpteerima uued failinimed (HTML, PNG, TXT, URL), sellel programmil on nüüd olemas pääsuteed TORi ja suurenenud lunaraha maksmise tähtaeg. CryptoWall 4.0 lasti välja kevadel 2016.

Palun ÄRGE makske nendele küberkriminaalidele, kes on CryptoWall’i loomise eest vastutavad, mitte ühtegi senti, sest puudub igasugune garantii, et nad aitaksid Teil oma failid taastada. Tegemist on kõigest pahatahtliku meetodiga, mida kasutatakse selleks, et illegaalsel teel raha teenida. Kui Te olete just avastanud selle, et arvuti on CryptoWall’iga nakatunud, siis peaksite KOHE panema tööle täieliku süsteemi skanneerimise, kasutades programmi FortectIntego. Palun veenduge, et kasutate uuendatud versiooni, mis aitab Teil eemaldada kõik pahatahtlikud failid, mis selle väljapressimiseks kasutatava tarkvara külge kuuluvad.

UUENDUS: Edasi arenenud CryptoWall’i versioonid lansseeriti

Cryptowall 2.0. See väljapressimiseks kasutatav tarkvara on peaaegu identne CryptoWall’iga. See tarkvara on võimeline krüpteerima faile, hoiatama ohvrit nende failide krüpteerimise eest ja seejärel lunaraha küsima. Siiski tundub, et häkkerid on otsustanud seda veidi uuendada. Esiteks kasutab see oht failide krüpteerimiseks RSA-2048 krüpteerimisalgoritmi. Samuti soovib see, et ohver maksaks kas 500 USA dollarit, 500 eurot või 1,22 bitcoini. Selle rahasumma kogumiseks genereerib viirus igale nakatunud kasutajale nende enda unikaalse Bitcoini makseaadressi. Oluline on see, et see CryptoWall’i versioon kasutab omaenda TOR sissepääsuteid, näiteks tor4pay.com,pay4tor.com, ja pay2tor.com. See viirus erineb esimesest CryptoWall’i versioonist ka seetõttu, et faile krüpteerides kustutab see kasutaja kirjete seast originaalsed versioonid.

Cryptowall 3.0. Nii nagu CryptoWall ja CryptoWall 2.0, kasutatakse seda ohtu lunaraha kogumiseks. See versioon levib kasutuskomplektide abil, mis tähendab, et see võib süsteemi pääseda kergemini kui tarkvara eelmised versioonid. Olles arvutisse tunginud, krüpteerib see vajalikud failid RSA-2048 algoritmi abil ja hakkab kasutajalt raha küsima. Selle viiruse lunarahakiri väidab, et ohver peab maksma lunaraha summas 1,22 bitcoini või 500 USA dollarit seitsme päeva jooksul. Veel enam, CryptoWall’i kolmas versioon lisab krüpteeritud andmetele .aaa laiendi.

Cryptowall 4.0. Tuntud ka HELP_YOUR_FILES väljapressimiseks kasutatav tarkvarar, seda viirust loetakse CryptoWall’i uusimaks näiteks. See versioon on täidetud funktsioonidega, mida pole varasemalt kasutuses olnud. Üks sellistest funktsioonidest on programmi võime krüpteerida juba kasutaja poolt krüpteeritud faile. Samuti on see programm võimeline muuta võimatuks süsteemi taastamise ja nii nagu eelmised versioonid, suudab see kustutada mälus esinevad varikoopiad. Uuenenud versioon küsib dekrpüteerimisvõtme eest ka teistsugust summat, koguni 700 USA dollarit.

Kuidas võib CryptoWall mu arvutit nakatada?

Pahatahtlik sisetungija võib Teie arvutisse siseneda hästi tuntud programmide (Java, Flash Player, Adobe Reader jne) pärisuuenduste kaudu, mida võidakse pakkuda ebaturvalisi veebilehti külastades. Enamikel juhtudel levib CryptoWall’i väljapressimiseks kasutatav tarkvara koos spämmiga. Seda on võimalik alla laadida pärast nakatunud manuse avamist, kus viirus kuvab end kui arvet Teie ostu või muu sarnase eest. Kui CryptoWall nakatab süsteemi, siis jätab see igasse krüpteeritud kausta maha failid DECRYPT_INSTRUCTION.txt, DECRYPT_INSTRUCTION.html, and DECRYPT_INSTRUCTION.url. Samuti hakkab tarkvara kuvama sellist hoiatust:

Decrypt service
Your files are encrypted.
To get the key to decrypt files you have to pay 500 USD/EUR. If payments is not made before [date] the cost of decrypting files will increase 2 times and will be 1000 USD/EUR Prior to increasing the amount left: [count down timer]
We are present a special software – CryptoWall Decrypter – which is allow to decrypt and return control to all your encrypted files. How to buy CryptoWall decrypter?
1.You should register Bitcoin waller
2. Purchasing Bitcoins – Although it’s not yet easy to buy bit coins, it’s getting simpler every day.
3. Send 1.22 BTC to Bitcoin address: 1BhLzCZGY6dwQYgX4B6NR5sjDebBPNapvv
4. Enter the Transaction ID and select amount.
5. Please check the payment information and click “PAY”.

Kuidas CryptoWall’i viirust oma arvutist eemaldada?

Kahjuks ei ole võimalik leida CryptoWall’i dekrüpteerijat seejärel, kui süsteem on viirusega nakatunud. Te võite sattuda tõsiste probleemide osaliseks, kui üritate oma krüpteeritud faile avada ja väljapressimiseks kasutatavat tarkvara eemaldada, sest programm kasutab mitmeid tehnoloogiaid selleks, et failid kasutuskõlbmatuks muuta. Esimene asi, mida Te tegema peate, selleks, et oma arvuti korda teha, on see, et Te peate iga selle küberohuga seotud faili eemaldama. Selleks oleme me loonud detailse juhendi, mis on leitav allpool. Pange tähele, et Te peate iga kirjapandud sammu täites olema väga tähelepanelik ja tegema kõike just sellises järjekorras, nagu kirja pandud on.

Viimaks peame me lisama, et me soovitame Teil tungivalt mõelda selliste ohtude nagu CryptoWall vältimisele. Selleks on võimalik kasutada ühte neist programmidest, mis võivad aidata Teid ka teiste väljapressimiseks kasutatavate viiruste ja muude kübernakkustega: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Pealegi, ärge unustage mõelda oma failide immuunsusele ja tehke tagavarakoopiaid nii tihti kui võimalik. Samuti saate Te kasutada väliseid USB-kõvakettaid, CD-plaate, DVD-plaate või lihtsalt Google Drive’i, Dropbox’i, Flickr’it või muud lahendust, mis võimaldab Teil oma failidest varukoopiaid hoida.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

CryptoWall viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda CryptoWall kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage CryptoWall

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige CryptoWall eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda CryptoWall kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus CryptoWall. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et CryptoWall eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit CryptoWall ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes