Eemaldage Crypt0L0cker viirus (Eemaldamise juhised) - 2017 uuendus

Crypt0L0cker viiruse eemaldamise juhend

Mis on Crypt0L0cker viirus?

Crypt0L0cker viiruse tegevus

Crypt0L0cker lunavara on kurikuulus krüptoviirus , millele viidatakse mitmel pool lihtsalt kui Crypt0L0cker viirusele. Arvutikasutajad peaksid olema väga ettevaatlikud selle viiruse osas, kuna kord kui see arvutit nakatab, on peaaegu võimatu taastada selle poolt tehtud kahju. Tegemist on TorrentLocker lunavara uuendatud versiooniga ning see peidab end ühe maailma kõige ohtlikuma arvutiviiruse – CryptoLockeri nime taha. Ainus erinevus selle viiruse ning käesolevas artiklis kõne all oleva viiruse nime vahel on asjaolu, et O-d on vahetatud nimes nullide vastu . Viirus levib Trooja hobuna e-kirjade kaudu: viiruse pahavaraline käivitusfail on tavaliselt maskeeritud turvaliseks dokumendiks, näiteks arveks või trahvikviitungiks. Küberohu ainus eesmärk on tungida ohvri arvuti operatsioonisüsteemi ning krüpteerida failid. Crypt0L0cker pahavara skänneerib kõiki kaustasid ja otsib üles erinevad failid, sealhulgas muusikafailid, videod, pildid, dokumendid ja muu sellise ning seejärel krüpteerib programm failid keeruka krüpteerimisalgoritmiga. Kui failid on krüpteeritud, ei saa kasutaja enam neile ligi.

Viiruse edasine tegevus

Pärast krüpteerimisprotsessi lõpetamist asetab lunavaraviirus arvutisse .html ja .txt formaadis faili DECRYPT_INSTRUCTIONS. See fail teavitab kasutajat krüpteerimisest ning annab teada, et ainus viis Cryptolockeri dekrüpteerimisprogrammi saamiseks on lunaraha tasumine. Petturid nõuavad 2.2 Bitcoini, mis on umbes 983.27 USD-d. Kahjuks julgeme me aga arvata, et küberkurjategijad ei anna pärast lunaraha saamist dekrüpteerimisvõtit, kuna paljud kasutajad otsivad erinevates foorumites võimalust Crypt0L0ckeri poolt kahjustatud failide taastamiseks. Seega ei soovita me lunaraha tasuda, kuna võid kaotada lisaks failidele ka suure rahasumma. Kuigi turvaeksperdid teevad jõupingutusi Crypt0L0cker dekrüpteerija leidmiseks, ei ole kahjuks seni nende jõupingutused vilja kandnud. Soovitame viiruse kiiremas korras operatsioonisüsteemist eemaldada, kuna kahjuks ei ole erilist lootust faile taastada (kui sul ei ole tagavarakoopiaid). Sa saad Crypt0L0ckeri eemaldada näiteks FortectIntego nuhkvaratõrje abil.

Crypt0L0cker viiruse näideCrypt0L0cker viirus ründab ohvreid ootamatult, lukustab nende isiklikud failid ja nõuab seejärel raha lunarahateate, HTML-lehtede ja töölaua taustapildi kaudu.

Uus Cryptolockeri versioon anti välja 2016. aasta augustis. Kuidas erineb see varasematest versioonidest?

Internetis on märgatud uut Crypt0L0ckeri lunavaraviiruse versiooni ning see näib sihikule võtvat itaalia keelt kõnelevaid arvutikasutajaid . Ka see versioon krüpteerib kasutaja andmed ja nõuab lunaraha, samuti lisab see krüpteeritud failile .enc faililaienduse. Seega, fail, mille nimi oli pilt.jpg, saab nimeks pilt.jpg.enc. Lisaks sellele jätab uus lunavara erinevalt teistest sarnastest viirustest lunarahateate, mille nimi on juhuslik (lunarahateate nimi on erinev iga ohvri puhul). Sel põhjusel on keerulisem viirust tuvastada, kuna TrueCrypter ja .CryptoHasYou viirused lisavad krüpteeritud failidele sama faililaienduse. Rääkides viiruse levimisviisidest, levitatakse seda rämpskirjade kaudu. Näib, et küberkurjategijad teesklevad olevat Itaalia energiaettevõtte Enel töötajad ja saadavad ohvritele kirja manusega: ENEL_BOLLETA.ZIP. Nimi tähendab tõlkes “Enel arve” ning sisaldab JS faili Enel_Bolleta.js. Kui ohver võtab arhiivi lahti ja käivitab JavaScript faili, hakkab lunavara koheselt faile krüpteerima.

Milliseid meetodeid kasutatakse viiruse levitamiseks?

Ohvrid on teada andnud, et lunavara levib eksitavate kirjade kaudu, mis esitavad end riigiasutusest saadetud teadetena. Nagu oleme varasemalt maininud, võivad need kirjad näha välja nagu trahvikviitungid või midagi sarnast . Soovitame selliseid kirju hoolikalt uurida. Kui sõnumis on kummalisi kirjavigu või trükivigu, on väga suur tõenäosus, et tegemist on võltsi kirjaga. Sa peaksid pöörama tähelepanu ka saatjale ning kui sa kahtled, ei tohiks sa avada ega alla laadida kirja juurde lisatud manuseid. On ka teada, et lunavarad levivad võltside teavituste kaudu. Kui su arvutisse on ootamatult ilmunud teavitus, mis on täidetud liialt hästi kõlava infoga (nagu näiteks “Sa oled võitnud iPadi” või “Sa oled õnnelik võitja“), peaksid sa seda ignoreerima, kuna sellel klõpsamine võib kaasa tuua viirusega nakatumise. On raske jätta märkamata selle viirusega nakatumist, kuna see krüpteerib failid vaid mõne sekundiga.

Kui sa oled juba saanud ähvardava kirja, kus on öeldud, et su failid on krüpteeritud ning sa ei saa oma pilte, muusikafaile ega dokumente avada, tähendab see, et su arvuti on juba nakatunud viirusega. Me soovitame Crypt0L0ckeri koheselt eemaldada. Vaata allpool olevaid juhiseid, et näha, kuidas täpselt viirus eemaldada.

Parim viis CryptoLocker pahavara eemaldamiseks ja failide dekrüpteerimiseks:

On vaid üks võimalus Crypt0L0ckeri kahjuga tegelemiseks – andmete koopiad. Me soovitame teha regulaarselt oma olulistest failidest koopiaid ning kanda need välisele andmekandjale, mida ei hoita arvutil pidevalt järel. Kui sa hoiad faile niimoodi andmekandjal, saad sa failid taastada juhul, kui lunavaraviirus või mõni muu pahatahtlik küberoht peaks su andmeid kahjustama. Juhul, kui sul ei ole tagavarakoopiaid, soovitame proovida neid failitaastusprogramme: R-Studio või Photorec või proovi seda dekrüpteerimisprogrammi. Sa võid uurida dekrüpteerimisvõimalust ka sellelt lehelt.

Enne, kui sa proovid kahjustatud faile taastada, pead sa eemaldama arvutist kõik viirusega seotud pahatahtlikud failid. Sa võid kasutada allpool olevaid Crypt0L0ckeri eemaldamise juhiseid, kuid me ei soovita viirust käsitsi maha laadida, kui sa ei ole väga kogenud arvutikasutaja. Kui sa ei ole sarnaste viirustega kunagi kokku puutunud, soovitame jätta selle ülesande võimeka pahavaratõrje hooleks ning nii saad Crypt0L0cker viirusest ja sellega seonduvast vabaneda kiirelt.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Crypt0L0cker viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Crypt0L0cker kasutades Safe Mode with Networking

Juhul, kui Crypt0L0cker proovib su viirusetõrjet blokeerida, vältimaks enda eemaldamist, järgi neid samme, et siiski kenasti jätkata viiruse eemaldamisega: 

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Crypt0L0cker

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Crypt0L0cker eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Crypt0L0cker kasutades System Restore

Allpoolt leiad detailsed juhised Crypt0L0ckeri eemaldamiseks ning oma viirusetõrje mugavaks kasutamiseks. Järgi kõiki samme tähelepanelikult, et sa ei kustutaks kogemata mingeid olulisi süsteemifaile. 

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Crypt0L0cker. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Crypt0L0cker eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Crypt0L0cker. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Crypt0L0cker poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Head uudised: sa võid saada osad failid tagasi Data Recovery Pro abil

Data Recovery Pro on tarkvara, mis võib aidata taastada Crypt0L0ckeri poolt krüpteeritud faile, kui teised programmid ei aita. Allpool on juhised selleks, et kasutada seda programmi efektiivselt.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada Crypt0L0cker lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Windows Previous Versions funktsioon võib olla otsitud vastus failide taastamiseks:

Windows Previous Versions funktsioon töötab ainult siis, kui enne Crypt0L0ckeriga nakatumist oli arvutis lubatud System Restore funktsioon. Windows Previous Versions funktsiooni kasutamiseks järgi neid juhiseid:

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Crypt0L0cker dekrüpteerija

Sa võid proovida failide dekrüpteerimist Kaspersky loodud Crypt0L0cker dekrüpteerija abil. 

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Crypt0L0cker ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes