Kuidas eemaldada reklaamvara?

Olivia Morelli poolt - - Uuendatud | Liik: Reklaamvara

Reklaamvara on tarkvara, mida kasutatakse reklaami levitamiseks. Kui see kord süsteemi paigaldatud on, siis põhjustab see promotsiooni, sealhulgas pop-uk akende, bännerreklaami, teksti-siseste linkide ja teiste sarnaste reklaamide, ilmumist Teie arvuti ekraanile. See peaks suurendama seotud poolte veebilehtede populaarsust.

Relaamvara lansseeritakse tavaliselt seotud osapoolte promomiseks ja arendajatele käibe tekitamiseks. Siiski, kui sellien tarkvata lisatakse brauseri külge, sisi võib see koguda mittepersonaalselt tuvastatavat informatsiooni (Non-PII) kasutajate interneti kasutamise harjumuste kohta. Kogutud andmeid kasutatakse üldise statistika kokkupanekuks, nagu enim külastatud veebilehed, enim klikitud reklaamid ja sisestatud andmed.

Pange tähele, et reklaamvara jagatakse tavaliselt kahte kategooriaase – potentsiaalselt soovimatu ja soovitud. Illegaalseld reklaamiprogrammid on väga ohtlikud, sest need võivad hakara koguma tundliku sisuga informatsiooni. Sellisel juhul võib kasutaja enda teadmata avalikustada informatsiooni nagu kasutajakonto andmed, e-posti aadress, arvuti IP..aadress, selle asukoht ja muud sarnased andmed.

Kuidas eemaldada reklaamvara?

Tüüpiline reklaamvara käitumine arvutis

Kui reklaamvara tungib arvutisüsteemi, siis tavaliselt paigaldab see oma tööks vajalikud failid ja hakkab tööle tagataustal. Lisaks sellele aktiveerib see järgnevad tegevused:

  • Pop-up reklaamide, bännerite, tekstisiseste linkide kuvamine. See sisu promob seotud osapooli, kes soovivad oma populaarsust suurendada.
  • Ümbersuunamised partnerlehtedele igas veebibrauseris. Selline tegevus on eesmärgiga suurendada nende veebilehtede külastatavust.
  • Lisakomponentide allalaadimine ilma kasutaja autoriseeringuta. Tüüpiliselt promovad reklaamvaralahendused seotud tööriistaribasid, teisi reklaamvarasid ja soovimatut kolmandate osapoolte tarkvara.
  • Inimeste tegevuse jälgimine internetis ja nende huvide, enim külastatud veebilehtede, sisestatud andmete jms kogumine. Andmed saadetakse edasi kaugserverisse.
  • Süsteemi sooritusvõime kahandamine. Mõned reklaamvaralised parasiidid on halvasti programmeeritud, see võib tähendada arvuti aeglustumist ja selle ebastabiilseks muutumist.
  • Programmi uuendamine interneti kaudu, ilma kasutajat lisafailide paigaldamisest teavitamata.
  • Eemaldamisvõimaluse mittepakkumine selleks, et programmi arvutist eemaldamist vältida. Võite panna tähele ka seda, et olles reklaamvara arvutist eemaldanud, ilmub see taaskäivituse järel tagasi. See on reklaamvara-tüüpi programmide puhul tavapärane.

Kuidas eemaldada reklaamvara?

Enam levinud jaotustehnikad

Reklaamvara ei levitata nii nagu tavalisi viirusi. Sellised programmid ei kasuta troojalasi ja sarnaseid pahatahtlikke komponente, kui nad süsteemi nakatavad. Selle asemel toetuvad nad neile kolmele jaotustehnikale:

Eksitavad ametlikud veebilehed. Enamikel reklaamvara-tüüpi programmidel on omaenda ametlikud veebilehed, mis presenteerivad neid kui kasulikke tööriistasid, näiteks võimsate brauseri laiendite, kasulike ostlemisabiliste või naljakate mängupluginatena. Kui Te jääte uskuma, et selline rakendus on võimeline Teid aitama rahasäästmisel, siis võite Te sattuda olukorda, kus Teie arvutis on reklaamvara. Seepärast on alati soovitatav otsida internetist veel informatsiooni selle kohta, mida Te parasjagu arvutisse paigaldama hakkate.

Tarkvarapaketid. Saadaval on palju tasuta programme (vabavaralised ja jaosvaralised tooted), mida jagatakse ühes paketis koos reklaamvaraga. Kui Te ei jälgi installeerimise ajal tähelepanelikult seda, mis toimub, siis võib juhtuda, et Te paigaldate arvutisse ka reklaamvara, olgu selleks siis soovimatu brauseri laiend, plugin, tööriistariba või muu sarnane reklaamvara. Põhirakenduse eemaldamine ei aita tingimata saada lahti seotud reklaamvarast. Selline jaotusmeetod on kõige enam levinud reklaamvara ja teiste sarnaste parasiitide ,nagu brauseri kaaperdajad, jaotustehnika. Enda kaitsmiseks peaksite alati kasutama vabavara paigaldamisel kasutaja poolt modifitseeritud installeerimise võimalust.

Võltsid pop-up reklaamid. Eksitavatele pop-up reklaamidele klikkamine võib olla ohtlik ja viia reklaamvara-tüüpi programmi arvutisse pääsemiseni. Enamik selliseid teateid ,,soovitab'' alla laadida puuduvad uuendused, vajalikku tarkvara ja muid sarnaseid komponente. Turvaeksperdid soovitavad selliseid teateid ignoreerida. Turvalisim viis uuendada/installeerida vajalikke programme on ikka nende endi ametlike kodulehtede kaudu.

Kuidas eemaldada reklaamvara?

Näited kõige enam levinud reklaamvara-tüüpi programmidest

DNS Unlocker: Tegemist on äärmiselt agressiivse reklaamvaraga, mis rakendab mitmeid erinevaid tehnikaid selleks, et vältida enda arvutist eemaldamist. Seda programmi on võimalik alla laadida kindlate veebilehtede avamiseks, kuid ainus, mida kasutaja tegelikult saab, on eksitavad pop-up reklaamid oma lemmiklehtedel. Nendel klikkimine ei ole soovitatav, sest DNS Unlocker reklaamid võivad tähendada lisanduva reklaamvara infiltreerumist arvutisse, nagu näiteks DNS Unblocker, DNS-Locker, DNS-Keeper. Siiski infiltreerub see programm arvutisse kasutaja enda loal.

Outrageous Deal: See on reklaamvara, mis kasutab väga suure intensiivsusega turunduskampaaniat enda promomiseks. Programmi on võimalik paigaldada selle ametlikult kodulehelt või paketis koos teiste programmidega. Me soovitame tungivalt selliseid programme vältida, sest Outrageous Deal'i reklaamid ja sarnased teadaanded võivad kasutaja viia pahatahtlikele saitidele, mis võivad soovida kasutajalt raha välja petta. Kui Te ei ole kogenud arvutikasutaja, siis ei pruugi Te olla võimelised seda programmi käsitsi eemaldama, seega soovitame Outrageous Deal'i eemaldamiseks automaatset alternatiivi.

Offers4U: Seda reklaamvara reklaamitakse kui abilist ostude tegemisel, kuid pea võimatu on leida kedagi, kes oleks ka tegelikult selle rakenduse abil raha säästnud. Tüüpiliselt kasutavad selliseid programmid oma reklaame inimeste ümbersuunamiseks ettemääratud veebilehtedele. See on põhjus, miks need programmid on täidetud teadetega allahindluste ja hinnavõrdluste kohta. Peamine probleem seisneb selles, et kunagi pole võimalik teada, millisele lehele Teid ümber suunatakse. Kui Te soovite vältida Offers4U ümbersuunamisi, siis eemaldage see reklaamvara.

Kuidas eemaldada reklaamvara?

Arvuti parandamine pärast reklaamvara infiltreerumist

On olemas kaks erinevat meetodit, mida on võimalik kasutada reklaamvara süsteemist eemaldamiseks:

Käsitsi eemaldamine: Iga reklaamvaraline parasiit on omamoodi ja seetõttu erinevad ka sammud, mida tuleks ette võtta selle programmi süsteemist eemaldamiseks. Need on kirja pandud kohe selle järel, kui viirused.ee küberturbeeksperdid on reklaamvara testinud ja leidnud lihtsaima viisi saada neist lahti. Siiski on mitmeid juhtumeid, mis näitavad seda, et reklaamvara käsitsi eemaldamine võib olla väga keeruline, sest programmid on osaks erinevatest tarkvarapakettidest. Selleks, et vältida soovimatute failide ja teiste sarnaste komponentide arvutisse jätmist, tuleks valida automaatse eemaldamise meetod.

Automaatne reklaamvara eemaldamine: Kõige kindlam viis reklaamvara ja selle komponentide eemaldamiseks, on kasutada usaldusväärset viirusetõrje programmi. Sellisel juhul peaksite targalt valima, sest internetis on mitmeid eksitavaid arvustusi. Viirused.ee tiim teavitab kasutajate alati vahenditest, mida on võimalik kasutada spetsiifilise reklaamvaralise viiruse eemaldamiseks. Tüüpiliselt on sellistel programmidel spetsiaalsed parasiitide signatuuride andmebaasid, mis võimaldavad neid tuvastada ja soovimatud komponendid arvutist ka eemaldada.

Hiljutised andmebaasi lisatud reklaamvarad

Informatsiooni uuendatud 2016-08-18

Loe teistes keeltes

Failid
Reklaamvara eemaldamise tarkvara
Võrdle