Mis on _HOWDO_text.html? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Miks ma näen oma arvutis _HOWDO_text.html faili?

Kui sa märkad oma arvuti töölaual _HOWDO_text.html faili, on su arvuti tõenäoliselt nakatunud tõsise küberviirusega. See fail kuulub ühe tänapäeva kõige ohtlikuma ransomware-viiruse — ODIN viiruse failide juurde ning ilmub arvutisse siis, kui viirus on andmete krüpteerimise lõpetanud. Enne jätkamist peaksime me pisut selgitama, mis on ransomware-viirus. Laias laastus on tegemist pahavaraga, mis satub arvutisse Trooja hobude või näiteks spämmkirjade kaudu. Pahavara skänneerib seejärel arvutit ning arvutiga ühendatud mäluseadmeid ja krüpteerib need nutika algoritmiga, lukustades failid ning muutes need kasutaja jaoks ligipääsmatuteks. Viiruse loojad kasutavad lukustatud faile kasutajatelt raha välja pressimiseks, nõudes failide vabastamise eest üsna suuri rahasummasid. Need nõudmised ja andmete taastamise juhised antakse kasutajale dokumentide teel, mis paigutatakse kasutaja arvuti töölauale ning igale kaustale, mis sisaldab pahavaraga nakatunud faile. Sel põhjusel kutsutakse neid faile ka lunarahamärkmeteks. 

Lisaks _HOWDO_text.html failile paigaldab Odin viirus arvutisse tavaliselt veel kaks faili — _5_HOWDO_text.html ja _HOWDO_text.bmp faili. Nende failide kaudu annavad kurjategijad ohvrile kokkuvõtlikult teada, mis nende arvutiga on juhtunud ning kuidas olukord lahendada. Ohvril palutakse kanda sadu dollareid anonüümsele BitCoin kontole. Ohvrile antakse ka unikaalne identifikeerimisnumber ja e-posti aadress, millel peaks asuma nii-öelda klienditugi. Kuigi lunarahamärkmed iseenesest ei ole viiruslikud (andmete krüpteerimise eest vastutab ODIN käitlusprogramm), tähendavad need failid tõsiseid probleeme. Kuigi sa peaksid _HOWDO_text.html faili oma arvutist eemaldama, peaksid sa veenduma, et sa eemaldad faili koos viirusega. Muidu võib näiliselt süütu fail aidata viirusel taastuda ning nakatada su tulevaseid faile. Kui sa tahad veenduda, et su arvuti on täiesti puhas viirustest, kasuta arvuti skänneerimiseks usaldusväärset viirusetõrjet nagu FortectIntego.

Kuidas häkkerid seda faili levitavad?

_HOWDO_text.html fail luuakse automaatselt peale seda, kui ODIN viirus on arvuti nakatanud ja failid krüpteerinud. See fail ei levi iseseisvalt. Selleks, et see fail ilmuks arvutisse, peab su arvuti olema ODIN ransomware-viirusega nakatunud. Nagu me oleme varasemalt maininud, võid sa selle viiruse oma arvutisse laadida kogemata Trooja hobu või muude failide kaudu ning lisaks võib viirus olla lisatud mõne spämmkirja juurde ja varjata end näiliselt tõesena tunduva Wordi, PDF faili või isegi Dropboxi lingi taga. Sa ei tohiks mitte kunagi laadida alla tundmatut tarkvara või faile. Isegi, kui sa saad faili usaldusväärsest allikast, peaksid sa igaks juhuks faili viirusetõrjega skänneerima. Kunagi ei saa olla liiga ettevaatlik.

Eemalda _HOWDO_text.html ja ODIN ransomware-viirus:

Kui sa märkasid oma arvutis _HOWDO_text.html faili, säilita rahu. Ühenda oma arvuti lahti võrgustikust ja käita arvuti turvamoodis Safe Mode. Arvutit uuesti avades skänneri süsteemi koheselt viirusetõrjega. Kui viirusetõrje skänneering ei avane, võib see tähendada, et sa pead viiruse käsitsi eemaldama. Järgi juhiseid, mida me jagasime oma hiljuti avaldatud ODIN’i eemaldamise artiklis. Peale viirusetõrje blokeeringu avamist skänneeri arvutit kindlasti uuesti.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Alice Woods
Alice Woods

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Alice Woods
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes