Wikibuy hinnang

Wikibuy arvustus: reaalne brauseriplugin, mis säästab raha

Wikibuy on Google Chrome'i tasuta brauserilaiendus, mis aitab kasutajatel raha säästa, tehes hinnavõrdluseid, näidates parimaid pakkumisi ja sooduskuponge. Sellest laiendusest on aga küberkommuunis räägitud väga palju, kuna on olemas mitmeid võltse ostuabilisi ning võimalik probleem privaatsuse ja tarkvaraarendaja usaldusväärsusega.

Enne Wikibuy arvustuse alustamist peame aga rõhutama, et see laiendus on täiesti legitiimne ning selle kasutamine on turvaline. Nagu igal brauserilaiendusel ja programmil on ka sellel omad plussid ja miinused, millest me räägime lähemalt. 

Screenshot of Wikibuy homepage

Pärast seda, kui sa laadid alla Wikibuy brauserilaienduse, palutakse sul luua ikoon. Sa saad teha oma andmete sisestamisega ankeedile või kasutades oma Facebooki või Google'i kontot. Kui see on tehtud, saab kasutaja osa laienduse funktsioonidest:

  • Raha säästmine – Wikibuy laiendus näitab müüjaid, kellel on sama toode müügis ning teeb hinnavõrdluse. Seega leiad sa madalaima hinnaga toote. 
  • Wikibuy kassatoimingud – Chrome'i laiendus võimaldab ostuprotsessi kiirendada, kasutades nende maksesüsteemi, jättes vahele kassaankeedid ja peites sinu makseandmeid müüja eest.
  • Tellimuse jälgimine – pakutakse ka paki jälgimise teenust, seega sa saad olla kursis, kuskaugel tellimus on ning millal see võidakse sulle kohale toimetada.
  • Raha-tagasi garantii – kui tellimus läheb kaotsi, saad sa raha tagasi. Wikibuy pakub 100% raha-tagasi garantiid. 
  • Lojaalsusboonused – kasutajad saavad boonuseid selle eest, kui ostlevad rakendust kasutades tihti ning seda boonust saab kasutada soodustuste saamiseks.

Wikibuy äpp tundub tõesti rikastavat ostukogemust. See on endiselt aga uus toode ja ettevõte üritab koguda mainet ja usaldusväärsust. Sellest hoolimata on äpil umbes 1 miljon kasutajat, kuid kõik neist ei ole rahul ja otsustavad Wikibuy maha laadida ja ise enne ostu uurimustööd teha. 

Kui sul on raskuseid Wikibuy eemaldamisega, vaata sellesama lehekülje lõppu ja järgi juhiseid.

Wikibuy pettuse teooria ja muud negatiivsed arvamused

Hoolimata rakenduse eelistest ja positiivsest tagasisidest, on tekkinud ka negatiivseid kommentaare. Ühed kõige populaarsemad miinused on faktorid, et äpp ei pruugi näidata reaalselt kõige soodsamat hinda, rakenduse omanikud saavad komisjonitasu kasutaja ostult, paki tarneaeg on pikk ning on probleemid andmete jälgimisega.

Kasutajad küsivad tihti, kas Wikibuy on pettus või mitte. Tänapäeval on palju erinevaid rakendusi ja brauserilaiendusi, mis teesklevad end olevat reaalsed, kuid selle asemel kasutatakse neid kasutaja isikuandmete nagu krediitkaardi andmete kogumiseks. Kõnealune rakendus on aga igati korralik ja ei varasta kasutaja andmeid. 

Tee ise uurimistööd ja võid säästa veel rohkem raha

Kasutajad on öelnud, et Wikibuy ei näita alati soodsaimat hinda. Kuigi rakendus näitab tavaliselt soodsamat hinda kui Amazonis, on ikkagi võimalik leida veebipoode, kus on soodsamad tooted, kui teed ise internetis uurimustööd. 

Viruset.no spetsialistid on hoiatanud, et ülimalt odav hind võib olla millegi kahtlase indikaator. Enne, kui ostad toote, pead kontrollima veebipoodi põhjalikult ja lugema kasutajate arvustusi. On võimalik, et oled hoopis sattunud pettuse otsa.

Tarkvaraarendajad võivad saada kasutaja ostult komisjonitasu

Kasutajad oletavad, et Wikibuy rakendus ei näita reaalselt soodsaimat hinda selleks, et teenida komisjonitasu. Kasumi teenimine on aga täiesti normaalne äritegevus. Rakendus on saadaval tasuta ja tarkvaraarendajad peavad kuidagi raha teenima.

Muidugi ei ole seejuures aga aus ignoreerida soodsamaid hindu. Seega ei pea kasutajad seda rakendust usaldusväärseks.

Pikem tarneaeg

Foorumites on kasutajad öelnud, et kui osta tooteid Wikibuy kaudu, on tarneaeg pikem võrreldes otse Amazonist või eBay-st tellimisega. On teada antud, et 2-päevase tarne asemel on reaalne tarneaeg 4 päeva või isegi nädal. 

Andmete jälgimine ja jagamine

Viimane probleem, mis on pannud inimesi Wikibuy osas ümber mõtlema, on andmete jälgimine ja jagamine. Tarkvaraarendajad on avaldanud detailse privaatsuspoliitika, kus on info isikuandmete ja isikustamata andmete jälgimise kohta. Seda on vaja selleks, et protsess toimiks rakenduses. 

Mure seisneb aga selles, et kogutud andmeid võidakse jagada partneritega. Seega võid sa näha kolmandate poolte reklaame, mis on seotud sinu otsingumärksõnade, ostetud toodete või klikkidega.

The picture of Wikibuy

Rakendus ei sobi ühegi teise brauseriga peale Google Chrome'i

Kahjuks ei ole Wikibuy rakendusel versioone Firefoxile, Safarile ega Internet Explorerile. Kui sa lähed rakenduse ametlikule lehele nende brauserite kaudu, pakutakse sulle võimalust sisestada oma e-posti aadress.

Seega ei saa sa brauserilaiendust installeerida ega saada osa selle funktsioonidest internetis ostlemise ajal. Alati on aga võimalik vahetada oma brauser Google Chrome vastu, laadida see rakendus ja näha parimaid pakkumisi.

Hoiatus: kui sa näed mingeid pluginaid või rakendusi, mis väidavad, et need sobivad ka teiste brauseritega või sulle pakutakse mobiilirakenduse laadimist, võivad need olla võltsid. Enne rakenduse allalaadimist vaata tarkvaraarendaja ametlikku kodulehte (www.wikibuy.com).

Kui sind tõmmati õnge ja sa laadisid võltsi plugina või rakenduse, skänneeri süsteemi usaldusväärse pahavaratõrjega nagu FortectIntego, et Wikibuy eemaldada automaatselt.

Ostuabilise installeerimine

Image of Wikibuy installation

Wikibuy rakendus on saadaval Chrome'i veebipoes ja ka wikibuy.com ametlikul kodulehel. Seega on võimalik seda alla laadida muretult. Brauserilaiendusel endal on vaja ainult ühte luba – teha muudatusi lehtedel, mida sa külastad. Seda on vaja selleks, et laiendus saaks näidata ostupakkumisi või hinnavõrdlusi.

On võimalik, et sulle pakutakse Wikibuy allalaadimist siis, kui laadid alla tasuta programme. Programmipakid on legitiimne turundusviis programmide levitamiseks. Sa peaksid aga programmide laadimisel olema ettevaatlik ja alati kontrollima, ega pakis pole ühtegi rakendust, mida sa ei taha või mida sul pole vaja. 

Kui sa laadisidki Wikibuy Chrome'i laienduse kogemata, ei ole tegemist veel viirusega. Nagu oleme maininud on see täiesti turvaline rakendus, mis ei kahjusta sinu arvutit.

Tarkvaraarendajad on loonud ka Wikibuy iOS versiooni, mis on saadaval iTunes vahendusel. Androidi versiooni ei ole veel välja antud.

Küberkurjategijad võivad siiski kasutada selle rakenduse nime ja võivad luua rakendusest võltse versioone. Seetõttu võid sa leida võltsi Wiki Buy laienduse mitte ainult Chrome'ist, vaid ka Safarist, Mozilla Firefoxist või teistest veebibrauseritest ning Androidi operatsioonisüsteemist.

Tavaliselt on võltsid laiendused saadaval kolmandate poolte rakendusepoodides. Sa peaksid sellistest eemale hoidma, kuna need võivad su brauseri kaaperdada ja kahtlustada arvutit või põhjustada probleeme sinu privaatsusele.

Laadi Wikibuy maha Google Chrome-st

Kui sa tahad Wikibuy eemaldada oma brauserist, on see väga lihtne: 

  1. Ava Google Chrome.
  2. Klõpsa valikul Settings.
  3. Mine menüüsse More tools -> Extensions.
  4. Leia üles Wikibuy ja klõpsa ikoonil Trash, mis asub paremal pool.
  5. Avanenud hüpikaknas vajuta nupul Remove ja see ongi kõik – laiendus on edukalt eemaldatud.

Kui sa aga laadisid juhuslikult ostuabilise võltsi versiooni, peaksid sa hoolitsema arvuti turvalisuse eest. Soovitame kasutada pahavaratõrjet nagu FortectIntego, et võlts Wikibuy eemaldada. Skänneeri süsteemi turvaprogrammiga ja nii saad arvuti puhtaks vaid paari minuti jooksul.

Pakkumine
Autori kohta
Alice Woods
Alice Woods

Õpetab kasutajaid meeleldi end viiruste eest kaitsma...

Võta ühendust autoriga Alice Woods
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Hinnangud teistes keeltes