Eemaldage iPhone viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud Jun 2018

iPhone viiruse eemaldamise juhend

Mis on iPhone viirus?

iPhone viirus on termin, mida kasutatakse iPhone seadmeid mõjutava pahavara kirjeldamiseks

Pildil on näha iOS viirust

iPhone viirus on pahavara, mis on loodud iOS kasutajatele. Kuigi mõned kasutajad on veendunud, et iOS jaoks pole ühtegi pahavara, loovad küberkurjategijad tegelikult pahavarasid ka macOS ja iOS jaoks. Tõsi, nende pahavarade hulk on märksa väiksem kui Windowsi ja Androidi jaoks loodud viiruste hulk. Siiski pole aga mingit kahtlust, et Apple'i kasutajatele suunatud pahavarade hulk on märgatavalt suurenenud ning probleemi eitamine ei lahenda seda.

Nimi iPhone viirus
Versioonid

Viirused, mis põhjustavad Safari ümbersuunamisi

Uuringud ja tehnilise toe pettused

Brauserikaaperdajad

Nuhkvara

Lunavara
Näited

Bing ümbersuunamisviirus, Chrome viirus

Win an iPhone X, Congratulations Amazon user, jne.

Search.stuckopoe.com, Chromium viirus, Safe Finder, jne. Pegasus Patcher lunavara, KillDisk
Ohutase Keskmine Keskmine Madal Kõrge Kõrge
Levimine Pahavaralised veebilehed, programmipakid Programmipakid Programmipakid, pahavaralised veebilehed Kalastusrünnakud Torrentite lehed, pahavaralised manused
Sümptomid Ümbersuunamised kahtlastele lehtedele, sponsoreeritud reklaamid jne. Ümbersuunamised kahtlastele ja petturlikele lehtedele, sponsoreeritud reklaamid jne. Kaaperdatud avaleht ja otsingumootor, muudetud otsingutulemused, reklaamid, ümbersuunamised Nuhkimine (sõnumite lugemine ja audiofailide kuulamine) Krüpteeritud dokumendid ja pildid
Eemaldamine Sulge veebilehitseja ja skänneeri seda FortectIntego tarkvaraga Sulge veebilehitseja ja käivita FortectIntego. Sa võid puhastada ka otsinguajaloo ja veebilehe andmed Sulge veebilehitseja ja käivita FortectIntego viiruse eemaldamiseks Tehaseseadmete taastamine Tehaseseadmete taastamine

Kuigi Mac OS on armastatud paljude kasutajate poolt, on see endiselt märksa vähempopulaarsem kui Windows OS. Seega on ka väiksem hulk pahavarasid, mis on loodud selle operatsioonisüsteemi ründamiseks. Inimesed arvavad aga endiselt, et Mac on immuunne viiruste suhtes ning neil pole vaja viirusetõrjet.

Mac ja iOS kasutajad on veendunud, et nende seadmed on immuunsed iPhone viiruse suhtes näiteks nendel põhjustel:

 • piiratud ligipääs süsteemifailidele;
 • fragmenteeritud OS;
 • piiratud ligipääs kolmandate poolte rakendustele.

Kahjuks on aga iPhone seadmed sama haavatavad nagu teised seadmed. Kui sa ei pööra tähelepanu oma brausimisharjumustele ja ei kasuta turvalise brausimise põhimõtteid, võid sa nakatuda lunavara, reklaamvara või brauserikaaperdajaga vaid mõne tunni jooksul. iPhone'i nakatumisel võib olla mitmeid tagajärgi, alates sellest, et sinu otsingueelistused on muudetud kuni selleni, et sinu olulised andmed on lukustatud.

Alljärgnevalt vaatleme mõnda konkreetset pahavaratüüpi. Kui sa mõtiskled selle osas, kuidas iPhone viirus eemaldada, hüppa selle artikli viimase lõigu juurde.

iPhone viirus

Apple tooted on potentsiaalselt soovimatute programmide sihtmärk

Hetkel on ühed internetiavarustes enim levinumad PUP-id tüütud reklaamvaraprogrammid ja -skriptid. Kui aga Windowsi kasutajad annavad pidevalt teada jätkuvatest reklaamivoogudest oma brauserites, annavad iPhone kasutajad teada kahtlastest tehnilise toe pettustest.

Tavaliselt annavad need tehnilise toe pettused teada oma ohvritele, et nende seade võeti üle viiruse tõttu, mis suudab nende andmeid varastada. Seejärel pakub taoline iPhone viirus, et kasutaja võiks helistada konkreetsele telefoninumbrile tehnilise toe tiimiga kontakteerumiseks, kuigi tegelikult on selle tiimi puhul tegemist häkkerite grupiga, mis üritab inimestelt raha välja petta. Pea meeles, et Apple ei näita selliseid suvalisi teateid ega näita ka telefoninumbrit, mille kaudu nendega ühendust võtta.

Unustada ei tohiks ka levinud pettust, mis pakub iPhone seadmeid tasuta. Petturid üritavad koguda inimeste isikuandmeid, paludes neil täita olematuid uuringuid ja võistluseid.

Tülikad hüpikaknad on veel üks levinud iPhone viiruse liike. Kuna need töötavad brauserisse paigladatud veebiskripti kaudu, võivad need aeg-ajalt sind tülitada või võivad need end näidata iga kord, kui avad veebibrauseri. Mõned neist võivad olla väga järjekindlad, kuna sa pead sunniviisiliselt Safari sulgema.

Apple kasutajaid kimbutavad ka brauserikaaperdajad. Üks hiljutisi näiteid on search.stuckopoe.com kaaperdaja. Kuigi see näeb välja nagu tavaline otsingumootor, kogub see kasutajate kohta isikustamata andmeid ja kasutab neid “teenuse parandamise” eesmärgil. Kuigi see näitab aeg-ajalt ka hüpikaknaid, on selle kõige hullem külg selle eemaldamine.

Kui sa suundud lehele, kus on programmi eemaldamise juhised, pakub see paigaldada eemaldamisprogrammi nimega Uninstaller.dmg fail. Probleem on selles, et fail on nakatunud macOS:Genleo-BQ reklaamvaraga. Kui sa kasutad oma iPhone'is Safari tavaversiooni, hoia end selliste kaaperdajate eest. Selleks, et viirus iPhone'ist eemaldada, pead sa oma seadme lähtestama. Lisainfo jaoks hüppa selle artikli allosas oleva eemaldamisjuhendi juurde.

iPhone viiruse piltErinevalt levinud uskumusest on ka iPhone haavatav pahavaranakkuste suhtes.

Erinevad iPhone pettuse versioonid

Kuna Apple seadmed on väga väärtuslikud, on hiljuti internetiavarustesse sattunud mitmeid erinevaid iPhone-i teemalisi pettuseid. Nende pettuste taga olevate petturite peamine eesmärk on panna ohvreid uskuma, et nad võivad saada kingituse Apple'lt – tüüpiliselt pakutakse kingituseks uusimat iPhone'i, iPadi või mõnda muud seadet. Vaatame lähemalt, mida petturid pakuvad ning kirjeldame lähemalt neid pettuseid.

“The new iPhone X for $1.” See pettus kasutajatele tasuta iPhone X versiooni. Kõik, mida kasutaja peab tegema, on maksma tarnetasu $1. Tundub nagu hea pakkumine! See on aga selgelt võlts ning kasutajad ei saa lubatud seadet.

Sõnum on disainitud välja nägema ehtne, kuna nii logod kui ka kasutatud teema näevad välja nagu Apple omad. Pärast jätkamist suunatakse kasutajad mitmetele veebilehtedele ja lõpuks palutakse täita isikuandmed ning nõustuda teenuse tingimustega. Mida kasutajad ei pane tähele, on see, et nad liitusid just kalli muusikateenusega, mis maksab $49.99 kuus. Kui kasutaja ei keeldu pakkumisest käsitsi, hakatakse tema krediitkaardilt iga kuu raha võtma iPhone viiruse tõttu.

“Win an iPhone X.” Sarnaselt eelnevalt kirjeldatud pettusele lubab see võlts sõnum kasutajale iPhone X seadet. Ohvrid võivad langeda sellesse lõksu väga lihtsalt, eriti, kui nad pole varem kohanud digitaalseid pettuseid. Selle kalli kingituse hind on minimaalne – kasutajad peavad lihtsalt valima “õige” kingipaki.

Mitte eriti üllatavalt on iga vastus alati õige (muidugi ei tea seda kasutaja, kes arvab, et ta on lihtsalt õnnega koos). Pärast “õigesti arvamist” õnnitletakse kasutajat ja palutakse tal esitada oma isikuandmed, nende hulgas pangakonto andmed, nimi, telefoninumber ja muu taoline. Seda informatsiooni võidakse kasutada tõsiste kuritegude jaoks nagu identiteedivargus, kuna sa ei saa olla kunagi kindel selles, kellele sa oma isikuandmed just saatsid.

Iphonewinstoday.com pettus. Tüüpiliselt põhjustab reklaamvara ümbersuunamisi sellele lehele. Ka selle pettuse puhul palutakse kasutajal valida “õige” kingikarp, mis annab võimaluse võita uhiuue iPhone X-i. Mitte eriti üllatavalt on jällegi kingikarp õige! Seejärel suunatakse ohver lehele, kus küsitakse isikuandmeid. Lehel selgitatakse, et e-posti aadressit on vaja juhuks, kui “õnnelik külastaja” võidab auhinna. See on aga üksnes trikk, et meelitada välja isikuandmed ja kasutada neid ebaseaduslike tegevuste jaoks nagu identiteedivargus.

Lisaks suunab iPhone viirus ohvreid iphonewinstoday.com lehele ja muudele sarnastele lehtedele, mis võivad samuti promoda võltse kingitusi nagu Samsung Galaxy telefonid, kallid kingivautšerid ja muu taoline. Olenemata kingitusest ei tohiks ühtegi sellist teavitust usaldada.

“You've Been Selected To Test iPhone 9.” See on uusim pettus, mis hakkas levima 2018. aasta märtsis. See pettus pakub kasutajatele võimalust testida uusimat iphone versiooni – iPhone 9 – enne, kui see jõuab avalikkuseni. Pole üllatav, et iga Apple'i fänn oleks väga elevil sellise võimaluse üle. Lisaks pakuvad petturid võimalust saada endale tasuta 128GB iPhone X! Kõik, mida kasutaja peab tegema, on osalema lühikeses uuringus ja vastama mõnele küsimusele.

On selge, et iPhone viiruse poolt küsitud küsimused on loodud üksnes selleks, et luua illusioon nagu osalised teeksid reaalselt midagi kingituse saamiseks. Pärast uuringu lõpetamist palutakse ohvril edastada oma täisnimi, aadress, e-posti aadress ja telefoninumber.

Ilmselgelt pole Apple nende sõnumite taga ning ei otsiks kunagi osalejaid sellisel viisil. Seetõttu ei tohiks sa usaldada selliseid võltse hüpikaknaid.

Olenemata sellest, millist pettust sa kohtad – ära kunagi osale selles. Pea meeles, et kui miski on liiga hea, et tõsi olla, siis see ongi tõenäoliselt seda. Kõik, mida petturid tahavad, on sinu raha või andmed. Seetõttu peaksid sa ignoreerima taoliseid pettuseid ning laadima maha reklaamvara, mis põhjustab neid sõnumeid.

Pegasus pahavara nuhib Apple kasutajate järel

See nuhkiv tarkvara on parim näide sellest, et Apple'i, eriti iOS seadmed, võivad nakatuda pahavaraga ja seejuures ühe kõige õudsamaga. Seda viirust märgati 2016. aasta augustis. Pahavara taga arvatakse olevat Iisraeli ettevõte NSO grupp, mis on kurikuulsalt tuntud nuhkvara loomise poolest.

Pahavara ei võta sihikule juhuslikke kasutajaid, vaid ainult valitud kasutajaid. Kasutajad saavad petturlikud SMS-id, mis sisaldavad linke. Kui vajutada lingil, laaditakse alla nuhkvara iPhone seadmesse. Nuhkvara ise töötab kolme nullpäeva haavatavuse baasil.

Kui nuhkvara aktiveerub, suudab see täielikult kasutaja järel luurata. See suudab jälgida nii hõlpsasti ligipääsetavaid kui ka krüpteeritud sõnumeid, samuti suudab see kuulata audiofaile. Samuti suudab see end ise hävitada, kui see ei suuda ühenduda 60 päeva jooksul oma Command and Control serveriga. Pahavaraloojad disainisid Pegasus pahavarast ka Android versiooni.

Viiruse keeruka käitumise ja struktuuri tõttu on selle tuvastamine väga keeruline. See ei jäta endast aktiivsusmonitorile mingeid jälgi, rääkimata veel iPhone seadmetest, kus polegi taolist tööriista. Viiruse tuvastamiseks tuleb laadida alla lisaprogrammid ja teha läbi teatud sammud. Siit leiad lisainfot selle kohta, kuidas Pegasus eemaldada.

Lunavaraloojad on huvitatud iOS süsteemist

Kuna Androidi lunavara on muutunud levinud trendiks, võib vaid oletada, et varsti jõuab ots ka iPhone seadmetele. Taolised oletused pole sugugi ebareaalsed, kuna küberavarustesse on juba lastud mõningaid Mac lunavara näiteid. Üks neist on tööriist, mis teeskleb kandvat nime “Patcher”, mis on loodud piraattarkvarade jaoks. See on kirjutatud Swift programmeerimiskeeles.

Pahavara levitati BitTorrent domeenide kaudu. See tegutseb sarnaselt Windowsipõhisele krüptopahavarale, kuna see peidab end .zip kaustas. Pahavara polnud päris korralikult programmeeritud, kuna sellel oli pisut veider läbipaistev välimus ja see ei suutnud dekrüpteerimisvõtmeid hallata, mistõttu ei olnud lõpuks võimalik enam dekrüpteerida.

Kahjuks krüpteeris see siiski kasutaja dokumendid ja pildid. Kuigi selliste pahavarade näiteid on leitud Maci seadmetest, peaksid ettevaatlikud olema ka iPhone kasutajad.

iPhone pettus

Enneta oma seadme nakatumist

Erinevaid pahavarasid levitatakse erinevate kanalite kaudu. Eelnevalt mainitud iPhone reklaamvarad ja kaaperdajad levivad veebiskriptide kaudu. Kuna neid ei näe tavakasutaja, võib nende tuvastamine olla tülikas. Teisalt saad sa aga ennetada taolise iPhone viiruse sattumist seadmesse, kui sa ei klõpsa linkidel, mis on sätitud kahtlase sisuga veebilehtedele.

Rääkides keerukamatest pahavaradest, siis iPhone kasutajate jaoks on kasulik järgida neid nõuandeid:

 • Uuenda süsteemi tarkvara kohe, kui uuendus on välja antud
 • Ära laadi alla ebavajalikke kolmandate poolte rakendusi

Nüüd räägime lähemalt iPhone viiruse eemaldamisest.

Kustuta kõik ohud, mis võivad kahjustada sinu iPhone'i

Kui hüpikaknad kimbutavad sinu telefon, tuleks brauser lähtestada ja viirused sel viisil iPhone'ist eemaldada. Ära muretse, reklaamvara ja brauserikaaperdajad pole nii agressiivsed kui lunavaraviirused. Kui sa oled sattunud tehnilise toe pettuse juurde, pane lihtsalt leht kinni. Kui sa ei saa seda teha, pane brauser sunniviisiliselt kinni. Selleks, et ümbersuunamine jäädavalt peatada, toimi niimoodi:

 1. Ava Settings;
 2. Vajuta Safari ikoonil;
 3. Vali Clear History and Website Data;
 4. Sulge aken.

Kui sa puutud kokku tõsisema ohuga, eemalda iPhone viirus FortectIntego või Malwarebytes abil. Kui sa märkad telefonis ebatavalist käitumist nagu näiteks lukustatud faile või kokkujooksvaid rakendusi, tee iPhone'il tehaseseadmete taastamine. Selle iPhone viiruse eemaldamise valiku jaoks toimi nii:

 1. Ava Settings;
 2. Ava General menüü;
 3. Vajuta valikul Erase All Contents.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

iPhone viiruse manuaalse eemaldamise juhend

macOSSafari

Eemaldage iPhone süsteemist Mac OS X

MacOS kasutajatel on iPhone kasutajate ees eelis, kuna naad saavad laadida teatud turvaprogramme, et eemaldada keerukad pahavarad.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles iPhone või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
macOSSafari

Eemaldage iPhone Safari juurest

Puhasta brausimisajalugu, et peatada tüütute iPhone viiruse hüpikakende ilmumine.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles iPhone või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia iPhone eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti iPhone registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes