Ettevaatust petturite suhtes, kes ähvaradavad su Facebooki lehe kustutada!

Facebooki kasutajad peaksid olema ettevaatlikud petturite suhtes, kes kasutavad kavalaid trikke, et häkkida sotsiaalmeedia kontodele. Hiljuti märkas meie tiim Facebookis “Su leht kustutatakse” pettust, mis on uudne viis, mille abil üritavad petturid kasutajatega manipuleerida ning välja uurida kasutaja Facebooki logimisandmed. Petturid loovad võltse lehti ning teevad jõupingutusi selle nimel, et need näeksid välja ehtsad ning tunduksid kuuluvat Facebooki personalile. Luuakse professionaalse välimusega kirjeldus, kasutatakse profiilipildina Facebooki logo ning seejärel jagatakse reaalsete ettevõtete ja süütute kasutajate postitusi. Leheküljed nagu Team Advert, Ads-Info., Ads Department Social ja teised lisavad postitusi jagades juurde kommentaari, mis väidab, et postituse loojaks olnud Facebooki leht blokeeritakse, kuna olevat tuvastatud võltsnime kasutamist, teiste inimeste piltide kasutamist või muude pettuste toime panemist. See võlts sõnum teavitab ka, et kõnealune Facebooki leht kustutatakse jäädavalt, kui lehe omanik ei suuda teatud aja jooksul tõestada lehe autentsust või kui “Facebook” avastab muid kahtlaseid toiminguid sellel lehel.


Pettused nagu “Your page will be unpublished,” “Your page will soon disabled,” ja teised sarnased võltsid sõnumid suunavad inimese “kinnituslehele”, mille puhul on tegelikult tegemist kalastusrünnaku lehega. Need lehed näevad välja väga sarnased Facebooki sisselogimise lehele ning kasutajal palutakse siestada oma e-posti aadress või telefoninumber ja parool. Kasutajad peaksid aga kontrollima lehe URL-i enne, kui sisestavad selliseid delikaatseid andmeid. Meie uuringu andmete põhjal kasutavad petturid Facebooki kasutajate petmiseks järgnevaid domeene: page-support-uk.clan.su/security-confirm.html, support-recoverpage-info.esy.es/reconfirm.htm, wk-setting-page.hol.es ja muid sarnaseid lehti. Kui kasutaja sisestab nendele võltsidele sisselogimislehtedele oma delikaatsed andmed, kasutavad häkkerid neid andmeid ja häkivad kasutaja konto. See tähendab, et nad saavad su profiilile, isikuandmetele, sõnumivahetustele, piltidele ja kõigele muule täieliku ligipääsu. Lisaks võivad häkkerid saata sinu nimel su sõpradele sõnumeid ja üritada neilt raha välja petta. Lisaks võivad häkkerid häkkida su Facebooki lehtele, neid ümber nimetada ning kasutada neid petturlike sõnumite levitamiseks.

Kui sa oled puutunud kokku taolise pettusega või oled selle ohvriks langenud, anna sellest teada Facebooki õigetele töötajatele võimalikult kiiresti. Kui su konto on häkitud, anna sellest teada selle lehekülje kaudu. Kuna sellel platvormil on üle 1,79 miljardi igakuise kasutaja, on see üks kõige magusamaid sihtkohti küberkurjategijate jaoks. Kui soovid veel teada Facebooki kimbutavate viiruste kohta, loe seda artiklit.

Autori kohta
Loe teistes keeltes