Raskusaste:  
  (10/100)

Eemaldage Tavanero.info viirus - Jan 2021 uuendus

Olivia Morelli poolt - - | Liik: Brauseri kaaperdaja

Miks on Tavanero.info ümbersuunamised ohtlikud?

Tavanero.info virus

Tavanero.info viirus on nutikas rakendus, mis kasutab ohvri arvutit, et teenida raha klikkide pealt. Kuidas see toimib? Kui programm on installeeritud, muudab see mõningaid süsteemi seadeid ja muudab Tavanero.info lehe kasutaja avaleheks – nimelt lisab see kaaperdaja Tavanero.info väärtuse avalehele ja uutele vahelehtedele ning muudab oma URL’i vaikimisi otsingumootoriks.

Lisaks brauseri seadete muutmisele ja laienduste ning jälgimisküpsiste lisamisele muudab kaaperdaja ka Windowsi kiirteid ja lisab Google Chrome, Mozilla Firefox ja teiste populaarsete veebilehitsejate “Target” väljale väärtuse tavanero(.)info/tavanero/tavanero.phpBrauserikaaperdaja mõjutab nii Windowsi töölaual olevaid kiirteid kui ka stardimenüüs olevaid, seega iga kord, kui kasutaja avab mõne brauseri, laadib see koheselt Tavanero.info lehe.

Nende tülikate ümbersuunamiste peatamiseks pead sa eemaldama Tavanero.info viiruse oma operatsioonisüsteemist, kasutades selle jaoks näiteks ReimageIntego tarkvara. Soovitame kasutada automaatset eemaldamist, ent kui sa soovid ise sellega tegeleda, võid viiruse eemaldada ka käsitsi. Pea aga meeles, et selle jaoks peaksid sa olema väga kogenud arvutikasutaja. Kui sul ei ole selliste asjadega kogemust, võib olla kiirteede puhastamine keeruline sinu jaoks. 

Tavanero.info ümbersuunamisviirus avab kahtlase otsingumootori, mida kasutaja võiks kasutada. Esmapilgul näib nagu tegemist oleks täiesti tavalise otsingumootoriga, ent ainuüksi kiri “Google Custom Search” näitab, et tegemist EI ole Google otsinguga, vaid muudetud otsingutulemustega. See tähendab, et osad otsingutulemused on kolmandate poolte sponsoreeritud pakkumised ning seega ei ole need otsingutulemused usaldusväärsed.

Tavanero.info virusTavanero.info viirus

Palun mõtle põhjalikult, enne kui otsustad mõnel sellisel tulemusel klõpsata, sest sind võidakse suunata potentsiaalselt kahjulikele veebilehtedele. Halvimal juhul võidakse sind suunata lehele, mis on täis pahavarade allalaadimislinke ja muid kahjulikke asju. Kui sa soovid hoida oma arvuti puhtana ja kaitstult, ei tohiks sa selliseid lehti külastada. Soovitame tungivalt Tavanero.info eemaldada oma arvutist nii pea, kui märkad, et see URL on automaatselt tekkinud su aadressiribale.

Levimisviisid, mis võimaldavad viirusel märkamatult su arvutisse sattuda

Tavanero.info kaaperdaja võib sattuda arvutisse siis, kui kasutaja laadib alla mõne tasuta programmi ja ei pane installeerimisprotsessis tähele, milliseid programme korraga alla laaditakse. Pea meeles – ükskõik, millist programmi sa soovid installeerida, ära kiirusta sellega. Kui sa avad installeerimisviisardi, loe läbi kogu info ning ära jäta kasutustingimusi ja privaatsuspoliitikat vahele.

Kui oled infoga tutvunud, vaata sätteid. Selle asemel, et rutata laadimisega, vali “Custom” või “Advanced” seaded – nii avaneb sulle nimekiri kõikidest lisapluginatest, mis muidu installatsiooniga kaasas käivad ning sa saad valida, milliseid nendest lisaprogrammidest ja laiendustest sa alla laadida soovid. Seejärel võid laadimisega jätkata rahulikult. Pea neid nõuandeid meeles alati, kui laadid alla mõne tasuta programmi.

Tavanero.info brauserikaaperdaja maha laadimine

Eksperdid soovitavad Tavanero.info viiruse laadida maha automaatselt, kuna tegemist ei ole päris tavalise brauserikaaperdajaga. Üksnes kahtlaste brauserilaienduste ja programmide eemaldamine ei aita. Isegi, kui sa puhastad brauseri kiirteed, võib sind Tavanero.info ümbersuunamine ikkagi kimbutada, kuna kaaperdaja muudab registrivõtmeid, mille abil avatakse peale Chrome’i kiirtee avamist hoopis see pealetükkiv veebileht: 

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\HomepageLocation;
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\RestoreOnStartupURLs\1.

Sa võid kasutada allpool olevaid brauserikaaperdaja eemaldamise juhiseid, et see tüütu viirus käsitsi eemaldada, ent ära unusta kontrollimast kõiki stardimenüüs ja töölaual olevaid kiirteid ning puhasta need https://tavanero.info/tavanero/tavanero.php kirjest, mis asub “Target” väljal. Tavanero.info eemaldamine on lihtne, kui kasutad selleks pahavaratõrjet. Kui sul ei ole seda, laadi üks meie eelistatud pahavaratõrjetest: 

ReimageIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Reimage Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Reimage ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Tavanero.info viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemaldage Tavanero.info süsteemidest Windows

Vaata hoolikalt allpool olevaid juhiseid ning pea meeles, et sa pead kontrollima kõiki faile, programme ja muid muutuseid, mis on kuidagi seotud Tavanero või Tavanero.info kirjega.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Tavanero.info ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Tavanero.info või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
 5. Eemalada Tavanero.info Windows otseteedest
  Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
 6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

Eemaldage Tavanero.info süsteemist Mac OS X

Tõenäoliselt ei leia sa rakendusi, mis oleksid seotud Tavanero.info viirusega, ent igaks juhuks võiksid siiski kontrollida installeeritud rakendusi. Peamine ülesanne on aga brauseriseadeid muuta. Selle jaoks on allpool juhised.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Tavanero.info või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Tavanero.info Internet Explorer (IE) juurest

Kasuta brauseri Tavanero.info komponentidest puhastamiseks siin olevaid juhiseid. Seejärel klõpsa parema hiireklahviga IE kiirteel, ava Properties ja mine Shortcut väljale. Kustuta sealt Target väljal olev Tavanero.info URL. Salvesta muudatused ja klõpsa Apply ning seejärel OK.

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles Tavanero.info ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et Tavanero.info eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Eemaldage Tavanero.info viirus programmist Microsoft Edge

Järgi allpool olevaid juhiseid ning tee ka järgmist:

Klõpsa parema hiireklahviga Microsoft Edge kiirteel, ava Properties ja mine Shortcut vahelehele. Kustuta seal olevalt Target väljalt Tavanero.info URL. Salvesta, klõpsa Apply ja OK.

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Tavanero.info Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Tavanero.info Mozilla Firefox (FF) juurest

Eemalda Tavanero täielikult nende juhiste abil ning mine seejärel Firefoxi kiirtee juurde, vajuta seda parema hiireklahviga ja mine Properties > Shortcut vahelehele. Seal kustuta Target väljalt Tavanero.info URL. Klõpsa Apply ja OK.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Tavanero.info ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
 4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
 5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
 6. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Tavanero.info eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Tavanero.info Google Chrome juurest

Järgi allolevaid juhiseid ning pärast seda toimi järgnevalt:

1. Tee paremklõps Chrome’i kiirteel, ava Properties ja mine Shortcut lehele. 

2. Kustuta Tavanero.info URL Target väljalt, vajuta Apply ja OK.

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Tavanero.info ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
  Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
 4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
 5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 8. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Tavanero.info eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Tavanero.info Safari juurest

Eemalda Tavaneroga seonduvad laiendused ja muud komponendid, seejärel kasuta Safari kiirtee puhastamiseks neid juhiseid:

1. Tee parem hiireklõps Safari kiirteel, ava Properties ja mine Shortcut sektsiooni juurde.

2. Seal eemalda Tavanero.info URL Target väljalt. Salvestamiseks vajuta Apply ja seejärel OK.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Tavanero.info või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
 4. Siin, vaata välja Homepage. Kui Tavanero.info on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
 5. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Tavanero.info eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-tavanero-info-virus.html
Eemaldamisjuhised teistes keeltes

Teie arvamus Tavanero.info virus kohta