Eemaldage Startpage.com viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud Aug 2017

Startpage.com viiruse eemaldamise juhend

Mis on Startpage.com viirus?

Startpage.com lühiülevaade:

Startpage.com virus

Startpage.com viirus ei ole pahavaralibe küberoht, vaid üksnes tülikas programm, mille eesmärk on teenida reklaamide kaudu raha. See rakendus teeskleb end olevat usaldusväärne otsingumootor ning meelitab kasutajaid külastama tundmatuid ja väga kahtlaseid veebilehti.

Kuna programm näitab aktiivselt sponsoreeritud reklaame ja muudab nakatunud veebilehitseja sätteid, on see viirus kõhklusteta lisatud brauserikaaperdajate hulka. Viimase paari aasta jooksul on taolised potentsiaalselt soovimatud programmid (lühidalt PUP-id) hakkanud levima tohutu kiirusega ning seda selgitab üksnes asjaolu, et sellised programmid võivad teenida väga kiiresti ja kergelt raha.

Pahavarade arendajad suudavad kasutajaid meelitada kasutama selliseid kahtlaseid tooteid, kuna nad lubavad tihti mitmeid kasulikke funktsioone. Startpage näiteks lubab, et tegemist on privaatse teenusega, mis kaitseb kasutajate privaatsust ja pakub tunduvalt mugavamat brausimiskogemust. Lisaks nendele teenustele pakub Startpage otsingumootor ka e-posti teenuseid ja kutsub kasutajaid registreeruma StartMail.com-is.

Kahjuks aga sarnaselt teistele brauserikaaperdajatele ei täida programm oma lubadusi. Parema brausimiskogemuse pakkumise asemel hakkab programm looma reklaame ja üritab kontrollida veebilehitsejat, suunates kasutaja suvalistele veebilehtedele või manipuleerides otsingutulemustega. Kui sa ei soovi selliste probleemidega silmitsi seista, peaksid sa Startpage.com-i eemaldama. Viiruse eemaldamine on väga lihtne siis, kui kasutad selle jaoks mõnda professionaalset viirusetõrjet nagu näiteks FortectIntego pahavaratõrje.

Startpage.com virus

Isegi, kui see programm näeb välja nagu tavaline otsingumootor, näitab see kasutajale tegelikult manipuleeritud otsingutulemusi ja hakkab tüütama erinevate hüpikaken-reklaamidega. Selle meetodi abil reklaamitakse kolmandate poolte veebilehti ning üritatakse teenida raha.

Kes saab aga tagada, et soovitatud veebilehed on turvalised ja neid ei kasutata pahavara levitamiseks? Kui sa oled juba kogenud Startpage.com'i ümbersuunamise probleemi ning tülikad hüpikaknad segavad veebis lehitsemist, ei tohiks rohkem aega kulutada ning tuleks operatsioonisüsteemi skänneerida usaldusväärse nuhkvaratõrjega.

Nuhkvaratõrje aitab tuvastada kõiki brauserikaaperdajaid ning muid potentsiaalselt soovimatuid programme, mis võivad su arvutis peituda. Kõige selgem märk sellest, et su arvuti on nakatunud selle otsingumootoriga on asjaolu, et see otsingumootor muutub su veebibrauseri avaleheks ja vaikimisi otsingumootoriks.

Enamjaolt tehakse neid muutuseid kõikides arvutisse laaditud veebibrauserites, sealhulgas Internet Explorer, Mozilla Firefox, ja Google Chrome. ÄRA ignoreeri neid muudatusi! Startpage.com tuleks eemaldada nii kiiresti kui võimalik, kuna see võib sind suunata veebilehtedele, mille kaudu vahendatakse muid kahtlaseid programme või isegi pahavara.

Kuidas muudab see kaaperdaja brauseri avalehte?

Startpage.com on üks otsingumootoreid, mida levitatakse kahtlaste ja petturlike meetodite abil. Enamjaolt satuvad need programmid arvutisse siis, kui laaditakse alla vabavara või muud sellist. Kui kasutaja ei pane programmi installeerides eriti tähele, võibki midagi kahtlast arvutisse sattuda – see tähendab, et kui kasutaja klõpsab lihtsalt läbi sätete ja uuri lähemalt, millega nõustub. Nii ei tohiks käituda mitte kunagi ning eriti siis, kui laaditakse vabavara.

Ükskõik, kui palju või vähe sul aega on, peaksid sa programme laadides valima alati “Custom” või “Advanced” sätted, mille abil saad kontrollida, milliseid programme sa alla laadid. Kui sulle pakutakse brauseri avalehe või vaikimisi otsingumootori muudatusi, ei tohiks sa sellega nõustuda ning ei tohiks sellist valikut valida.

Kui sa oled juba Startpage.com'i alla laadinud, ära kuluta rohkem aega ja mine artikli allosasse, kus on juhised selle programmi eemaldamiseks. Nii saad sellest kahtlasest otsingumootorist täielikult lahti. Pea meeles, et jättes selle programmi alles oma arvutisse, tülitavad sind hüpikaknad, ümbersuunamised kahtlastele veebilehtedele ja muud ebamugavused.

Kuidas eemaldada Startpage.com viirus?

Kui Startpage.com viirus on juba kaaperdanud su veebilehitseja ja alustanud soovimatuid tegevusi, peaksid sa selle otsingumootori kohe eemaldama ja jätkama mõne usaldusväärse teenuse kasutamist: vali näiteks Google, Yahoo või Bing. Programmi eemaldamiseks võid kasutada allpool olevaid juhiseid.

Kui sa tahad veenduda, et kõik brauserikaaperdaja komponendid saaksid eemaldatud, peaksid programmi eemaldama automaatselt. Soovitame investeerida usaldusväärsesse viirusetõrjesse, mis ei vea sind kunagi alt ning tagab, et programmid nagu Startpage.com saavad korralikult eemaldada. Allpool on ka paar soovitust.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Startpage.com viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Startpage.com süsteemidest Windows

Tavaliselt peetakse Startpage.com'i tavaliseks otsingumootoriks, ent lehel on ka pahatahtlikke koopiaid, mis võivad end esitleda reaalse teenusena. Originaalset Startpage.com veebilehte saab eemaldada brauserist väga lihtsalt, eemaldades selle vaikimisi otsingumootorite nimekirjast. Kui veebileht tekib brauserisse aga uuesti, on arvuti nakatunud Startpage viirusega ning selle eemaldamiseks tuleks kasutada allpool olevaid juhiseid.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Startpage.com ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Startpage.com või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Startpage.com süsteemist Mac OS X

On ebatõenäoline, et Startpage.com trooja või tarkvarakomplekt muudab Safari avalehte, ent kui see peaks juhtuma, järgi juhiseid, et see tülikas programm eemaldada.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Startpage.com või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Startpage.com viirus programmist Microsoft Edge

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Startpage.com Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Startpage.com Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Startpage.com ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Startpage.com eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Startpage.com Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Startpage.com ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Startpage.com eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Startpage.com Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Startpage.com või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Startpage.com eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Startpage.com registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes