Eemaldage Safe Finder viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud Aug 2017

Safe Finder viiruse eemaldamise juhend

Mis on Safe Finder viirus?

Miks peetakse Safe Finder otsingumootorit ohtlikuks?

Safe Finder virus

Safe Finder viirus, tuntud ka kui isearch.safefinder.com brauserikaaperdaja on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mille võivad kasutajad oma arvutist leida pärast selle installeerimist. See kaaperdaja on veebis ringlenud tegelikult juba mõnda aega ning aeg-ajalt kerkivad esile jälle kuuldused selle kaaperdaja tööst.

Kahjuks ei ole paljud arvutikasutajad kursis sellistest programmidest ja võimaldavad seetõttu taolistel viirustel edukalt edasi levida. Käesolevas artiklis kirjeldame lähemalt, kuidas see programm töötab, kuidas see mõjutab nakatunud arvutit ning anname ka soovitusi Safe Finder otsingumootori eemaldamiseks. Käsitsi eemaldamise juhiste jaoks võid minna artikli allosas olevate juhiste juurde või skänneeri lihtsalt oma arvutit usaldusväärse viirusetõrjega nagu FortectIntego.

Seega, mida see parasiit teeb peale arvutisüsteemi tungimist? Esmalt imiteerib programm otsingumootorit, kuid töötab tegelikult petturlikult. Programm väidab olevat toetatud Yahoo poolt, aga ära arva, et see otsingumootor on seetõttu turvaline! See petturlik rakendus üritab peita oma tegelikke kavatsusi, varjates end usaldusväärse otsingumootori nime taga.

Tegelikult on Safe Finder brauserikaaperdaja ning muudab otsingutulemusi, lisades tulemustesse erinevaid linke, mis suunavad kasutaja kolmandate poolte veebilehtedele. Lihtsamalt öeldes tähendab see, et iga kord, kui sa üritad selle otsingumootoriga midagi otsida, satud hoopis Safe Finderi tõttu ootamatult mõnele veebilehele, mida sa sugugi ei kavatsenud külastada.

Safe Finder virus

Suunatud veebilehe puhul on tegemist programmi partneriga ning isegi, kui mõned nendest veebilehtedest võivad olla turvalised, võivad paljud neist olla väga ohtlikud. Mõned ohvrid on andnud teada, et pärast Safe Finderi kaaperdamist on nad märganud oma arvutis kahtlaseid programme, mis on sinna sattunud ilmselt pahavaraliste veebilehtede kaudu. Ootamatu viirusega nakatumise vältimiseks järgi neid juhiseid:

 1. Ära kasuta veebilehitsejat, millest sai su brauseri avaleht sinu teadmata. On 99% tõenäoline, et sel juhul on su arvuti kaaperdanud PUP.
 2. Ära kliki kahtlastel hüpikakendel või bänneritel, mis kipuvad pidevalt su ekraanile ilmuma. Taoliste pealesuruvate reklaamide ilmumine võib tähendada, et oled nakatunud ka mõne muu pahavaraga.
 3. Laadi arvutisse usaldusväärne nuhkvaratõrje, mis hoiab su arvuti turvalisena. Turvaprogramm skänneerib operatsioonisüsteemi ja otsib üles kõik potentsiaalselt ohtlikud programmid. Seega hoolitseb nuhkvaratõrje ka Safe Finderi eemaldamise eest.

Kuidas vältida selle brauserikaaperdaja sattumist arvutisse?

Nagu sa võid mõista, ei ole Safe Finder sugugi turvaline. Tegelikult ei ole tegemist ka üldse populaarse otsingulehega, seega on arvutikasutajad väga üllatunud, kui näevad hoopis seda lehte oma tavalise avalehe asemel. See brauserikaaperdaja võtab arvuti üle võimust väga kavalalt, peites ennast täiesti legitiimsete vabavarade installatsioonide “soovitatud programmide” nimistus.

Ole ettevaatlik, kui kohtad taoliseid “tarkvarakomplekte”, sest enamjaolt kasutatakse selliseid pakette potentsiaalselt soovimatute programmide levitamiseks (sealhulgas brauserikaaperdajad, reklaamvara, laiendused, pluginad). Oma arvuti turvalisuse tagamiseks pead olema programmide alla laadimisel väga tähelepanelik. Kui laadid programme, järgi neid punkte:

 • Uuri lähemalt veebilehte, mis pakub sulle programmi alla laadimise lingi. Veendu, et veebileht on legitiimne ja turvaline.
 • Kui sa laadid alla programmi, tee seda ülimalt tähelepanelikult. Ära kiirusta ja ära vajuta lihtsalt järjest “Next”, “Agree” ja “Finish”.
 • Loe igat väidet ning uuri põhjalikult kasutustingimuste dokumenti. Kui sa märkad väiteid kolmandate poolte tarkvarade kohta, peaksid olema eriti ettevaatlik!
 • Kui oled jõudnud installeerimise juurde, vali “Advanced/Custom” režiim. Siis avaneb sulle nimekiri kõikidest lisaprogrammidest ning saad seal valida üksnes need programmid, mida sa tõesti soovid.

Sa peaksid uusi programme installeerima alati just niimoodi. Kui Safe Finder on juba su arvutisse sattunud, loe alljärgnevaid juhiseid, et sellest tülikast parasiidist vabaneda.

Kuidas eemaldada nakatunud arvutist Safe Finder?

Safe Finder viirust saab eemaldada nii käsitsi kui automaatselt. Meie turvaekspertide tiim on valmistanud ette detailsed juhised Safe Finder eemaldamiseks – vaata neid artikli allosas. Soovitame tungivalt skännerida oma operatsioonisüsteemi usaldusväärse nuhkvaratõrjega pärast viiruse eemaldamist, kuna võid leida teisigi soovimatuid programme. Nuhkvaratõrje abil on viiruste eemaldamine väga lihtne. Vali endale sobiv meetod ning eemalda Safe Finder viirus kiirelt!

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Safe Finder viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Safe Finder süsteemidest Windows

Kui sa soovid Safe Finderi eemaldada arvutist käsitsi, peaksid sa vaatama hoolikalt arvutisse laaditud programmide nimekirja ning otsima üles selle, mis võis kanda endaga kaasas brauserikaaperdajat. Pea aga meeles, et see programm võib end kavalalt peita mõne teise nime all, et vältida eemaldamist.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Safe Finder ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Safe Finder või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Safe Finder süsteemist Mac OS X

Safe Finder ründab enamjaolt küll Windows operatsioonisüsteemi, kuid pole mitte mingit garantiid, et ka Mac operatsioonisüsteemid ei nakatu. Kui see on juhtunud, eemalda Safe Finder kiiremas korras. Soovitame seda teha võimeka viirusetõrje abil, ent kui soovid seda teha käsitsi, järgi allpool olevaid juhiseid. Pea meeles, et Safe Finder võib olla programmide nimekirjas hoopis mõne teise nimega, seega veendu, et sa ei aja seda segamini mõne teise programmiga ning leiad selle parasiidi siiski üles.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Safe Finder või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Safe Finder viirus programmist Microsoft Edge

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Safe Finder Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Safe Finder Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Safe Finder ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Safe Finder eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Safe Finder Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Safe Finder ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Safe Finder eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Safe Finder Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Safe Finder või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Safe Finder eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Safe Finder registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes