Eemaldage Nova.Rambler.ru viirus (Eemaldamise juhend) - Dec 2017 uuendus

Nova.Rambler.ru viiruse eemaldamise juhend

Mis on Nova.Rambler.ru viirus?

Nova.Rambler.ru on üks Rambler Search versioone

Rambler

Nova.Rambler.ru viirus (tuntud ka kui Rambler Search) on brauserikaaperdaja, mis üritab välja näha nagu usaldusväärne otsingumootor, millel on erinevaid funktsioone. Sa võid sealt leida mänge, uudiseid, horoskoope ja muud sarnast. Ära lange aga värvilise disaini ja kaunite piltide lõksu, sest on teada antud, et otsingumootor põhjustab soovimatuid ümbersuunamisi aadressile hxxps://r0.ru, tüütuid hüpikaknaid ja muid sarnaseid probleeme.

Rambler Search võib kaaperdada kõik brauserid, nende hulgas Google Chrome, Mozilla Firefox ja teised laialdaselt kasutuses olevad brauserid. Seejärel alustab tööriist pidevaid ümbersuunamisi oma partnerite veebilehtedele, et lihtsalt suurendada külastuste arvu. Lisaks jälgib see kahtlane otsingumootor oma kasutajaid ja kogub nende teadmata isikustamata informatsiooni.

Kui sa oled kunagi mõelnud, milline oht peitub sellise tegevuse taga, siis sa peaksid teadma, et sinu arvuti IP-aadressit, kasutajatunnuseid ja muid taoliseid andmeid võidakse müüa küsitava usaldusväärsusega kolmandatele pooltele. Sa saad alati selliseid tegevusi vältida, kui alustad Nova.Rambler.ru eemaldamist Chrome'ist ja teistest veebilehitsejatest.

Nagu me oleme juba maininud, siis domeenile suunamine ja muud soovimatud tegevused on algatatud selleks, et tuua rohkem külastajaid teatud veebilehtedele. Selline tegevus on ebaseaduslik, eriti, kui tegemist on kahtlaste reklaamijatega. Pea meeles, et see potentsiaalselt soovimatu programm võib sulle näidata midaiganes see soovib.

Teisiti öeldes siis see võib sulle näidata tavaliste otsingutulemuste kõrval sponsoreeritud otsingutulemusi. Samuti lisab Rambler viirus tulemustesse eksitavaid reklaame ja näitab võltse teateid selle kohta, et mõni programm vajab uuendusi. Pea meeles, et selliseid “pakkumisi” tuleks vältida, kuna enamus neist on seotud pahavara reklaamimisega.

IT-analüütikud on enamgi kui kindel, et selliseid kaaperdajaid on levitatud ebaseaduslike meetodite kasutamise abil. Kui sa leidsid selle otsingumootori oma brauserist, pead sa silmitsi seisma “kaaperdamise” probleemiga.

Ükskõik, kui kaunis ja inspireeriv selle veebilehe pilt ka välja ei näeks, me soovitame soojalt eemaldada Nova.Rambler.ru. Sa saad seda teha FortectIntego või mõne teise usaldusväärse viirusetõrje abil kohe pärast seda, kui oled programmi alla laadinud ja uuendanud.

Nova Rambleri välimusNova.Rambler.ru peafoto tõmbab potentsiaalsete ohvrite tähelepanu ilusate piltidega

Enne, kui sa sätestad selle veebilehe oma avaleheks, peaksid sa tutvuma Nova.Rambler.ru privaatsuspoliitika tingimustega. Väga tihti ignoreeritakse selliseid dokumente, kuna tekst on detailne ja igav. Privaatsuspoliitika, kasutustingimused ja muud sarnased dokumendid on aga väga väärtuslikud, kuna need avaldavad, kas sa võiksid seda tarkvara kasutada või mitte.

Kõige tähtsam punkt on see, et Rambler Search annab infot sponsoreeritud sisu ja teiste veebilehe kasutamisega seonduvate detailide kohta. Veebileht ei anna aga informatsiooni selle kohta, kuidas see tagab kasutajate isikuandmete kaitse. Seega hoiatame, et sinu kohta kogutud andmeid võidakse jagada tundmatute ettevõtetega. Internetiprivaatsus on laialdaselt arutatud probleem, eriti, kuna kasutajad on seda juba aastaid ignoreerinud.

Selleks, et kaitsta end e-posti aadressite, kasutajatunnuste ja sarnaste andmete kaotamise eest, veendu, et sa eemaldaksid Nova.Rambler.ru alatiseks.

Viiruse levitamiseks kasutatavad meetodid

Selle brauserikaaperdaja leviamiseks kasutatakse peamiselt “tarkvarapakkide” meetodit. See laialdaselt kasutatud tehnika on endiselt petturitele kasulik, kuna internetikasutajad vaatavad haruharva sätteid lähemalt enne, kui vajutavad “Install” nupule. Tulemusena võivad nad kahe silma vahele jätta lisapluginad, milleks osutuvad tihti soovimatu reklaamvara, brauserikaaperdajad, tööriistaribad ja pluginad.

Nii laaditakse taoliseid pluginaid oma eelistatud programmi laadimise kõrval. Pea meeles, et sellist meetodit kasutatakse isegi programmide nagu Skype või Adobe Flash Playeri puhul. Viimase populaarsus on märkimisväärselt kahanenud, kuna pidevalt antakse teada turvaaukudest.

Rakenduse taga võivad aga peituda erinevad kaaperdajad. Lühidalt kokku võttes, siis iga kord, kui sa laadid tuntud või täiesti uut tööriista, vali “Custom” sätted. Need sätted avaldavad lisatööriistade nimekirja ning sealt saad sa taolised programmid laadimiselt eemaldada. Just nii pääsed sa kaaperdamisest tulevikus.

Nova.Rambler.com eemaldamise juhis

Sa saad Nova.Rambler.ru ja teised brauserikaaperdajad eemaldada kahe meetodi abil – viirusetõrjega või viirusetõrjeta. Nagu me mainisime eelnevalt, siis tegemist on potentsiaalselt soovimatu programmi, mitte viirusega, seega sa võid seda eemaldada ka käsitsi. Kui sa aga arvad, et sa pole eriti kogenud viiruse eemaldamises, usalda Nova.Rambler.ru eemaldamine viirusetõrje hoolde.

Viirusetõrje otsib üles kõik rakenduse komponendid ja eemaldab need jäädavalt. Lisaks kaitseb see sinu arvutit ka tulevikus.

Kui sa arvad, et käsitsi viiruse eemaldamine on sinu jaoks mugavam, siis soovitame kombineerida nii automaatset kui käsitsi eemaldamist, et arvuti oleks eriti turvaline. Eemalda viirus allpool olevate juhiste abil. Veendu, et sa parandad iga veebilehitseja oma arvutis, isegi, kui sa ei näe, et see oleks viirusega seotud.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Nova.Rambler.ru viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Nova.Rambler.ru süsteemidest Windows

Selleks, et kaaperdaja Windowsist eemaldada, pead sa eemaldama kõik kirjed, mis kuuluvad samale tarkvaraarendajale – Ramblerile. Sa võid eemaldada ka teised programmid, mis on su arvutisse installeeritud sinu teadmata.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Nova.Rambler.ru ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Nova.Rambler.ru või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Nova.Rambler.ru süsteemist Mac OS X

Rambler Search'ist vabanemiseks Mac OS X süsteemis, pead sa maha laadima kõik kahtlased programmid. Me soovitame laadida maha kõik selle tarkvaraarendaja programmid.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Nova.Rambler.ru või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Nova.Rambler.ru viirus programmist Microsoft Edge

Microsoft Edge'i parandamiseks järgi allpool olevat juhist. See aitab sul Rambler viiruse oma arvutist eemaldada.

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Nova.Rambler.ru Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Nova.Rambler.ru Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Nova.Rambler.ru ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Nova.Rambler.ru eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Nova.Rambler.ru Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Nova.Rambler.ru ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Nova.Rambler.ru eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Nova.Rambler.ru Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Nova.Rambler.ru või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Nova.Rambler.ru eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Nova.Rambler.ru registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes