Eemaldage Nginx viirus (Aug 2017 uuendus) - Tasuta juhend
Nginx viiruse eemaldamise juhend
Mis on Nginx viirus?
Nginx viirus peidab end tühja lehe taha
Nginx viirus toimib kahtlase veebiskriptina, mis kimbutab mitmeid peamiseid veebibrausereid nagu Google Chrome, Internet Explorer ja Mozilla Firefox. Sind võidakse ümber suunata lehtedele, kui külastad tihti ostlemisportaale. Selle pahareti peamine eesmärk ei ole aga selge, kuna kasutajaid suunatakse ümber täiesti tühjale lehele, kus tervitatakse kasutajaid fraasiga: “Welcome to Nginx!”
Domeenil ei ole aga mitte mingisugust sisu. Kasutajaid võidakse ümber suunata veel ühele kahtlasele veebilehele – Nginx.org. Kindlasti tekitab see sulle küsimuse, mis on Nginx.org. Esmapilgul näib, et domeen promob Nginx äpi versioone. Ära aga aja sassi seda brauserinakkust ja legitiimset äpiversiooni, mida promotakse hoopis aadressil nginx.com.
On võimalik, et see brauserinakkus võib endaga kaasa tuua keerukamaid ohtusid. Kui sind nakatatakse brauseri ümbersuunamisviirusega, võid sa märgata järgnevaid muutuseid:
- sind suunatakse ümber mängulehtedele või pornograafilistele lehtedele
- hüpikakenreklaamid tekivad isegi legitiimsetel veebilehtedel
- avaleht on muudetud
Kuigi Nginx pahavara ei “kaaperda” su brauserit, tekitab selline ebamäärane käitumine siiski kahtluseid. Domeenil ei ole ka EULA ega privaatsuspoliitika dokumente, puudub ka igasugune info veebilehe loojate kohta. Kokkuvõttes oleks targem Nginx viiruse skriptid eemaldada ning taastada muudatused, mis su brauserile tehti.
Tühi leht kui maskeering
Paraku on olemas kümneid või isegi sadu sarnaseid domeene, mis käituvad samamoodi, näiteks 1.loadblanks.ru. Taolistes domeenides ootab ees täiesti tühi lehekülg ilma igasuguste sisuelementideta. Selliste veebilehtede hulk võib tähendada, et neil on hoopis salakavalam eesmärk. Nimelt võivad need sisaldada keerukat viirust – ründevara.
Samuti võivad taolised domeenid kanda endas jälgimisküpsiseid või muid elemente. Seega võivad need jälgida, milliseid veebilehti kasutajad külastavad .Pärast kogutud andmete edastamist kolmandatele pooltele võivad viimased hakata looma reklaame, mis sobivad kasutajate soovidega. Lühidalt kasutatakse taoliseid viise klikipõhise reklaamitegevuse jaoks.
Nginx ümbersuunamisega tuleb olla ettevaatlik. Arvestades domeeni käitumist võidakse sind suunata potentsiaalselt petturlikele veebilehtedele. Kaaperdaja petab ka mobiilikasutajaid. Kui sa otsisid lahendust, kuidas Nginx oma telefonist eemaldada, kasuta allpool olevaid juhiseid.
Nginx.org promob legitiimse rakenduse Nginx versiooni. Taolise versiooni laadimine võib tuua kaasa tõsiseid probleeme brauseris.
Levimisviisid
Brauseripahavara kipub levima veebiskriptide kaudu, mitte täisversioonis PUP-ina. Ebamäärase vormi tõttu võid sa sellist pahavara kohata ostulehtedel või mängudomeenidel, mis ei ole hästi kaitstud.
Nginx kaaperduse vältimiseks peaksid sa installeerima pahavaratõrje nagu FortectIntego või Malwarebytes, et vältida taoliseid tülikaid ümbersuunamisi.
Vabane Nginx pahavarast oma nutitelefonis ja PC brauseris
Kuna sellel pahavaral ei ole konkreetset rakendust, ei ole ka vaja Nginxi maha laadida. See ei tähenda, et sa peaksid aga ümbersuunamisi ignoreerima, isegi, kui sind suunati ümber vaid ühe korra. Alljärgnevad Nginx eemaldamise juhised aitavad sul kustutada kõik veebielemendid, mis on selle kaaperdajaga seotud.
Kui sa oled mobiilikasutaja, saad sa eemaldada Nginxi Androidist Malwarebytes abil. See pahavaratõrje aitab mobiilikasutajaid ka igapäevaselt ning samamoodi saad eemaldada Nginx viiruse ka arvutist. Prantsuse kasutajad peaksid olema selle pahavara osas eriti ettevaatlikud.
FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.
Nginx viiruse manuaalse eemaldamise juhend
Eemaldage Nginx süsteemidest Windows
-
Klikka Start → Control Panel → Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).
-
Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program.
-
Desinstalleeri Nginx ja sellega seotud programmid
Siin, otsi programmi Nginx või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi. -
Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks.
Eemaldage Nginx süsteemist Mac OS X
-
Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications.
-
Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Nginx või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash.
Eemaldage Nginx viirus programmist Microsoft Edge
Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):
- Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
- Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
-
Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all.
-
Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear.
-
Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager.
- Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
-
Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme.
-
Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks.
Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):
Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.
- Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
- Otsige see kaust oma arvutis üles:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
-
Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik.
- Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
-
Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator.
- Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
Kui need sammud on valmis, siis peaks Nginx Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.
Eemaldage Nginx Mozilla Firefox (FF) juurest
Sa saad Nginxi Firefoxist hõlpsalt eemaldada, kui paned igal sammul hoolikalt tähele. Kiirem lahendus on aga brauseri täielik lähtestamine.
-
Eemalda ohtlikud laiendused
Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons → Extensions. -
Siin, vali Nginx ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks.
-
Lähtesta Mozilla Firefox
Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. -
Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Nginx eemaldamine lõpule.
Eemaldage Nginx Google Chrome juurest
-
Kustuta pahatahtlikud pluginad
Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools → Extensions. -
Siin, vali Nginx ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks.
-
Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings → Manage Search engines sektsioonist Search.
-
Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi.
-
Lähtesta Google Chrome
Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings. -
Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings.
-
KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Nginx eemaldamine lõpuni.
Eemaldage Nginx Safari juurest
-
Eemalda ohtlikud laiendused
Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. -
Siin, vali Extensions ja otsi üles Nginx või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti.
-
Lähtesta Safari
Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... -
Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Nginx eemaldamise protsess lõpule.
Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Nginx registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.
Teile soovitatud
Ära lase valitsusel enda järel nuhkida
Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.
Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.
Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.
Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak
Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.
Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.