Raskusaste:  
  (6/100)

Eemaldage DuckDuckGo (Eemaldamise juhend) - uuendatud Jan 2021

Ugnius Kiguolis poolt - - | Liik: Süsteemiriistad

DuckDuckGo on usaldusväärne otsingumootor, millel on mitmeid miinuseid

DuckDuckGo viirus

DuckDuckGo EI OLE viirus! Me tahame seda mainida kohe alguses, et sul ei tekiks vale arusaama tarkvara kohta, millel on kuus keskmiselt 15.5 miljonit külastajat. Võttes arvesse selle populaarsust on võimalik, et oled juba kohanud Duck Duck Go-d mingi hetk, eriti, kui oled otsinud uut otsingumootorit, mis ei luuraks sinu internetitegevuste järel.

Nagu me kõik teame on privaatsus väga haruldane funktsioon otsingumootorite puhul ja on tekkinud laialdane arusaam, et seda otsingumootorit saab kasutada jälgimistegevuste vältimiseks . Sa peaksid aga meeles hoidma, et DuckDuckGo on kasutanud aktiivseid promokampaaniaid. Seega võib juhtuda, et see otsingumootor satub su brauserisse ilma sinu otsese loata. 

Sellised tarkvara levitamise meetodid ei ole uued ja neid peetakse legitiimseteks. Neid meetodeid on aga aktiivselt kasutanud mõlemad, nii usaldusväärsed tarkvaraarendajad kui ka kahtlased otsingumootorid. Kui sa avastasid oma Mac-ist, iPhone-st, Androidist või arvutist DuckDuckGo, siis ainus, keda saab süüdistada selle otsingumootori süsteemi laskmises, oled sina. Miks nii, küsid ehk praegu?

Selline asi juhtus seetõttu, et sa lubasid tarkvarapaki installeerimist, kui jätsid vabavara laadimise installatsioonis vahele mõned tähtsad sammud. Kui sa tahad teada, mida sa peaksid tegema selleks, et vältida Duck Duck Go otsingumootorit, vaata allpool olevat infot.

Kohe pärast seda, kui sa vaatad tarkvara ametlikku veebilehte, märkad sa kohe, kuivõrd palju võidakse segada brausimist. Sinu brausimisseanssi võidakse segada, kuna otsingumootor kipub kasutajaid suunama aeg-ajalt teistele domeenidele. 

See fenomen võib muutuda aga äärmiselt tüütuks, kuna otsingumootor üritab promoda sponsoreeritud veebilehte ja aitab neil leida rohkem külastajaid. Kui sa ei taha kokku puutuda selliste ümbersuunamistega, soovitame sul DuckDuckGo otsingumootor eemaldada. Aja kokkuhoidmiseks võid appi võtta ReimageIntego programmi.

Selle otsingumootori viimased versioonid sobivad Androidi ja iOS süsteemidega. Kui sinu nutitelefonis või tahvelarvutis on üks nendest süsteemidest, peaksid otsingumootori koheselt maha laadima. Lisaks eelnevalt mainitud harjumusele sind ümber suunata võib programm lisada brauserisse ka muid pluginaid. Kui see ei ole sinu jaoks OK, peaksid DuckDuckGo kohe eemaldama.

DuckDuckGo reklaamvara veebilehtPildil on näha DuckDuckGo ametliku veebilehe avalehte.

Kohe, kui sa avad otsingutööriista privaatsuspoliitika või kasutustingimused, näed sa, et arendajate peamine mure on olnud privaatsus. Nad väidavad, et nad ei kogu kasutajate isikuandmeid ja ei jaga neid kolmandate pooltega. Kui sa aga loed edasi, näed punkte, mis räägivad sellele vastu:

“When you search at DuckDuckGo, we don't know who you are and there is no way to tie your searches together. 

We also save searches, but again, not in a personally identifiable way (…) Similarly, we may add an affiliate code to some eCommerce sites (e.g. Amazon & eBay) that results in small commissions being paid back to DuckDuckGo when you make purchases at those sites.”

Lühidalt öeldes, iga veebileht kogub kasutajate kohta vähem või rohkem tehnilist informatsiooni. Seda tehakse mitte üksnes turundustegevuste jaoks, vaid ka selleks, et oma veebilehti turvalisena hoida. Selle otsingumootori kasutamisel võid sa aeg-ajalt kogeda DuckDuckGo ümbersuunamisprobleemi. See tähendab, et veebileht võib üritada sind suunata oma partnerite lehtedele. 

Kolmandad pooled võivad kasutada erinevaid jälgimistehnoloogiaid, et koguda informatsiooni, mis kirjeldaks su brausimiseelistusi. Pärast selliste andmete kogumist võivad reklaamifirmad hakata su brauseris näitama personaliseeritud reklaampakkumisi.

Soovimatu otsinguteenuse hankimise põhjused

Tavaliselt tulevad soovimatud programmid arvutisse vabavara taha peidetuna. Arvutikasutajad ise aitavad kaasa sellistele levimisviisidele, kuna kiirustavad installeerimisviisardis ja ei märka absoluutselt, et legitiimse rakenduse kõrval on ka mõned “boonusprogrammid”.

Selleks, et tulevikus vältida DuckDuckGo kaaperdamist, muuda seda, kuidas sa programme installeerid:

 1. Ava installeerimisviisard ja vali “Advanced” režiim.
 2. Seejärel peaksid sa nägema mõningaid märkekaste, mis paluvad sul nõustuda lisapluginate laadimisega. Võta linnuke ära sellistest märkekastidest.

Kui sa lubasid kogemata kõikide nende laadimist, ole mureta, kuna selliseid programme saab kergesti eemaldada.

Lihtne viis DuckDuckGo eemaldamiseks

Kui sa tahad DuckDuckGo oma arvutist eemaldada, vaata allpool olevaid käsitsi eemaldamise juhiseid. Tööriistast vabanemiseks pead sa otsingumootori maha laadima ja lähtestama ka oma brauserid. 

Kui sa oled sellega ühele poole saanud, võiksid mõelda kogu süsteemi skänneerimisele viirusetõrjega, veendumaks, et su arvuti on täiesti turvaline ja ei sisalda ühtegi tõsist arvutiohtu. Selle jaoks pead kasutama mõnda korralikku turvaprogrammi nagu allpool soovitatud, uuendama programmi ja skänneerima arvutit sellega.

Tavaliselt läheb DuckDuckGo viiruse eemaldamisega vaid paar minutit. Ära unusta olla ka ise ettevaatlikum, kuna see vähendab küberohtudega kokkupuutumise ohtu märkimisväärsel määral.

KKK:

Küsimus. DuckDuckGo veebileht on asendanud mu avalehe. See näeb lahe välja, aga mu arvuti on aeglane ja näitab tüütuid reklaame. Ma otsustasin, et mul pole seda otsingumootorit vaja ja ei taha seda kasutada… Mida teha? 

Vastus. Kui DuckDuckGo ilmus sinu vaikimisi avaleheks ja peamiseks otsingumootoriks, olid sa võib-olla tähelepanematu mõne teise rakenduse laadimisel. Tegemist EI ole aga viirusega, seega võib seda turvaliselt kasutada. Kui sinu eelmine otsingumootor tundus parem, soovitame DuckDuckGo lihtsalt arvutist eemaldada. Selle jaoks leiad juhised allpoolt. 

ReimageIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Reimage Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Reimage ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

DuckDuckGo manuaalse eemaldamise juhend:

Eemaldage DuckDuckGo süsteemidest Windows

DuckDuckGo käsitsi eemaldamiseks pead sa järgima allpool olevaid samme. Veendu, et sa laadiksid maha kõik selle ettevõttega seonduvad programmid.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri DuckDuckGo ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi DuckDuckGo või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
 5. Eemalada DuckDuckGo Windows otseteedest
  Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
 6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

Eemaldage DuckDuckGo süsteemist Mac OS X

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles DuckDuckGo või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage DuckDuckGo Internet Explorer (IE) juurest

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles DuckDuckGo ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et DuckDuckGo eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Eemaldage DuckDuckGo Microsoft Edge juurest

Microsoft Edge'i parandamiseks pead sa eemaldama DuckDuckGo-ga seonduvad laiendused. Sa võid ka brauseri lähtestada.

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks DuckDuckGo Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage DuckDuckGo Mozilla Firefox (FF) juurest

DuckDuckGo otsingu peatamiseks võid sa kas vabaneda sellega seonduvatest pluginatest Mozillas või lähtestada brauseri.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali DuckDuckGo ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
 4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
 5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
 6. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii DuckDuckGo eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage DuckDuckGo Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali DuckDuckGo ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
  Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
 4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
 5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 8. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii DuckDuckGo eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage DuckDuckGo Safari juurest

DuckDuckGo eemaldamiseks Safarist pead sa veebilehitseja lähtestama. See ei ole viirus, seega sa võid lihtsalt vahetada avalehte ja vaikimisi otsingumootorit nii nagu on näidatud allpool olevas juhises.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles DuckDuckGo või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
 4. Siin, vaata välja Homepage. Kui DuckDuckGo on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
 5. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia DuckDuckGo eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-duckduckgo.html
Eemaldamisjuhised teistes keeltes

Teie arvamus DuckDuckGo kohta