Eemaldage Chroomium Browser (Viiruse eemaldamise juhend) - 2018 uuendus

Chroomium Browser eemaldamise juhised

Mis on Chroomium veebilehitseja?

Chroomium veebilehitseja ei ole Google Chrome ega ka Chromium

Chroomium veebilehitseja reklaamid

Chroomium veebilehitseja on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mis leiab tee arvutisse modifitseeritud tarkvarainstallide kaudu ning asendab su vaikimisi brauseri kiirteed enda omadega. Tegemist on Chromium projekti konfigureeritud versiooniga, mille eesmärk on kasutajale näidata reklaame. See toimib sarnaselt eFast, Chedot ja Tortuga brauserile.

Selle kahtlase programmi eesmärk on sundida sind kasutama ebausaldusväärset internetibrauserit Veelgi enam, see petab arvutikasutajaid ja jätab mulje nagu nad kasutaksid Google Chrome brauserit. Chroomium on ehitatud Chromiumi koodi abil, kuid tegemist EI OLE ehtsa Google Chrome brauseriga, ehkki see näeb välja peaaegu identne. Chroomium brauseriviirus on reklaamide poolt toetatud ja kasutab erinevaid partnerlusturunduse taktikaid, et teenida raha. Selgitame lähemalt, kuidas see töötab.

Kui see programm sätib enda kahtlased failid ohvri arvutisse, eemaldab see su töölaualt, stardimenüüst ja mujalt teiste veebilehitsejate kiirteed ja asendab need Chroomiumi kiirteedega. Nende kiirteede ikoonid on väga sarnased ehtsatele Chrome'i ikoonidele, seega langevad kasutajad kergesti lõksu.

Selle tulemusena avab kasutaja Chroomium brauseri ja kasutab seda. Nagu juba mainisime on tegemist võltsi brauseriga, mida toetavad reklaamid ning mida võib liigitada ka reklaamvara alla. Sellel on sisseehitatud laiendused, mille eesmärk on kasutaja arvutisse toimetada erinevaid reklaame.

Sa võid näha hüpikaken-reklaame, tekstisiseseid linke või bännereid samamoodi nagu tavaliselt internetis surfates. Ole ettevaatlik ja ära klõpsa nendel reklaamidel, vastasel korral võidakse sind suunata kolmanda poole veebilehele, mis promob kahtlast veebibrauserit.

Selge on ka see, et mõned kolmandate poolte veebilehed ei ole usaldusväärsed või on lausa ebaturvalised, seega sa ei tohiks proovida neid lähemalt uurida. Kui sa külastad veebilehti selle kahtlase reklaamvara kaudu, ei tohiks sa kunagi nõustuda ühegi tarkvara allalaadimisega.

Kuigi mõned rakendused VÕIVAD olla turvalised, pea meeles, et sulle võidakse siiski soovitada ka petturlikke rakendusi. On selge, et Chromium viirus võib sind suunata ebaturvalistele lehtedele, LesVirus.fr eksperdid soovitavad tungivalt MITTE kasutada seda võltsi veebilehitsejat ja usaldada legitiimseid veebilehitsejaid. Chroomium brauseri eemaldamiseks soovitame kasutada nuhkvaratõrjet nagu näiteks FortectIntego.

Chroomium veebilehitseja viirusChroomium veebilehitseja on võlts internetibrauser, mis näitab kolmandate poolte reklaame bännerite, hüpikakende või tekstisiseste linkide kaudu.

Võltside veebilehitsejate levimisviisid

See petturlik rakendus võib olla lisatud tasuta programmide juurde. Seetõttu soovitame iga tasuta programmi installeerimisviisardit hoolikalt uurida. Sa peaksid lähemalt vaatama tarkvara kasutustingimusi/privaatsuspoliitikat ning otsima väiteid, kus viidatakse kolmandate poolte promomisele.

Lisaks tuleb valida teatud installeerimissätted, mis näitavad sulle, milliseid programme sa alla laadiksid. Seetõttu peaksid valima Advanced või Custom sätted. Nii avaneb uus aken, kus näidatakse kõiki lisarakendusi, mis on soovitud programmi juurde kaasa pandud.

Võta ära linnuke nende programmide eest, mida sa ei soovi laadida. See on kõik, mida sa pead tegema.

Kiired viisid Chroomium brauseri mahalaadimiseks

Kui sa oled valmis Chroomium viirust eemaldama, peaksid hoolikalt järgima meie tiimi juhiseid. Enamikke reklaamvara tüüpi programme on lihtne maha laadida ja seda saab teha ka käsitsi. Kõik, mida sa pead tegema, on leidma arvutist reklaamvaraga seotud failid ning need kustutama. Selleks, et see ülesanne oleks sinu jaoks lihtsam, oleme valmistanud ka juhised. Leiad juhised selle artikli allosast.

Kui sa tahad, et su arvuti oleks kaitstud reaalajas ja arvuti oleks alati täiuslikus seisukorras, soovitame laadida turvaprogrammi ning süsteemi sellega skänneerida. See skänneerib ja tuvastab arvutis küberohte ning eemaldab need. Lisaks võid sa kaaluda ka erinevaid süsteemihaldusprogramme ja pahavaraeemaldajaid nagu FortectIntego.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Chroomium Browser manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Chroomium Browser süsteemidest Windows

Kui Chroomium brauser sattus su arvutisse, pead sa leidma üles viiruse failid ning neist vabanema. See ülesanne võib olla keerukas, kui sa pole IT-ekspert.

Seepärast soovitame kasutada nuhkvara- või pahavaratõrjet, mis tuvastaks ohu, otsiks üles sellega seotud failid ja eemaldaks need. Sa võid proovida ohtlikke programme eemaldada ka käsitsi. Kasuta allpool olevaid juhiseid, kuid ära unusta, et sa peaksid arvutit ka pärast skänneerima pahavaratõrjega.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Chroomium Browser ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Chroomium Browser või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Chroomium Browser süsteemist Mac OS X

Selleks, et eemaldada Chroomium viirus Macist, proovi järgnevaid nippe, mis on loodud 2-Spyware tiimi poolt.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Chroomium Browser või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Chroomium Browser Microsoft Edge juurest

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Chroomium Browser Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Chroomium Browser Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Chroomium Browser ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Chroomium Browser eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Chroomium Browser Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Chroomium Browser ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Chroomium Browser eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Chroomium Browser Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Chroomium Browser või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Chroomium Browser eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Chroomium Browser registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes