Eemaldage Amigo viirus (Eemaldamise juhend) - Aug 2017 uuendus

Amigo viiruse eemaldamise juhend

Mis on Amigo viirus?

Amigo reklaamvara võib brauseri kaaperdada ja suunata sind kahtlastele lehtedele

Amigo veebilehe ekraanitõmmis

Amigo on loodud Mail.Ru grupi poolt ning seda esitletakse kui võimsat veebilehitsejat, millel on sisseehitatud sotsiaalvõrgustikud. Kahjuks on sellel aga rohkem negatiivseid omadusi kui positiivseid ning seetõttu on see liigitatud potentsiaalselt soovimatu programmi alla.

Reklaamide toel tegutsev rakendus võtab eelkõige sihikule Vene keelt kõnelevad kasutajad. Tavaliselt levitatakse programmi “programmipakkide” kaudu, mis võimaldab kolmanda poolte rakendustel levida üheskoos vabavaraga, olles laadimisel üks “valikulistest programmidest”. Seetõttu võib see operatsioonisüsteemi sattuda ilma otseselt luba küsimata.

Kohe pärast edukat laadimist võib Amigo brauser välja vahetada Internet Exploreri, Google Chrome'i, Mozilla Firefoxi, Safari või ükskõik, millise muu veebilehitseja, mis on vaikimisi brauseriks sätestatud. Sellele lisaks võib see hakata ümber suunama go.mail.ru domeenile, mis on ebausaldusväärne otsingumootor. Ole ettevaatlik ja väldi märksõnade otsimist sellega, kuna see võib sulle näidata manipuleeritud otsingutulemusi, mille seas on sponsoreeritud lingid ja reklaamid.

Go.mail.ru otsingumootor ei ole ainus, mis võib luua soovimatuid ümbersuunamisi, kuna seda võivad teha ka reklaamid, mis võivad su ekraanile hüpata brauseri kasutamise ajal. Kõige olulisem asi, mida sa pead meeles pidama, on Amigo reklaamide poolt promotud veebilehtede usaldusväärsus. On leitud, et brauser võib sponsoreerida nii usaldusväärseid kui ka kahtlaseid veebilehti, mille seas võib olla ka kahtlaste toimingutega seotud olevaid lehti.

Kui sa klõpsad reklaamil või kolmandate poolte linkidel, võib Amigo viirus sind suunata veebilehtedele, mis loodi pahavara levitamiseks või pettuste toimepanemiseks. Seepärast on küberkurjategijad loonud mitmeid trikke, kuidas saada kätte su delikaatsed isikuandmed või veenda sind alla laadima kahtlaseid programme.

Kõigele lisaks on seda brauseri süüdistatud ka kasutajate järel nuhkimises ja isikustamata andmete kogumises, seoses kasutaja brausimisharjumustega. Pea meeles, et see programm on lähedalt seotud kolmandate pooltega ja võib neile infot jagada, seega soovitame soojalt Amigo eemaldada ja sätestada vaikimisi veebilehitsejaks Google Chrome, Mozilla Firefox või Internet Explorer.

Selle artikli lõpust leiad ka juhised, kuidas käsitsi reklaamvara eemaldada. Soovitame sul aga pigem aega kokku hoida, skänneerides oma arvutit FortectIntego. See viirusetõrje eemaldab Amigo automaatselt sinu eest.

Pilt Amigo viirusestAmigo on kahtlane brauser, mis võib vabavara kaudu arvutisse sattuda.

Kaaperdamine võib juhtuda, kui laadida vabavara või jagatud tarkvara valesti

Brauserit promotakse ametliku veebilehe kaudu ning seda saab sealt alla laadida. Sedasi laaditakse see programm aga väga harva, kuna seda ei leia niisama juhtumisi, kuna programm ei tundu piisavalt usaldusväärne, et seda kasutada teiste brauserite asemel.

Enamjaolt levitatakse seda vabavarade või jagatud tarkvarade nagu laadimishaldurite, PDF-loojate, meediapleierite, mängude jm kaudu, mida reklaamitakse agaralt populaarsetel veebilehtedel nagu download.com, softonic.com, soft32.com, cnet.com jne.

Sellist meetodit tuntakse “tarkvarapaki” nime all ning see on piisavalt petturlik, et inimesed laadiksid programmi märkamatult arvutisse. Selle vältimiseks pea meeles neid nippe alati, kui otsustad laadida alla vabavara:

 • vali Advanced/Custom installeerimine (Quick/Basic asemel),
 • loe tingimusi väga hoolikalt,
 • võta maha linnuke tingimuste kõrvalt, et eemaldada laadimisest Amigo või teised kahtlased rakendused.

Laadi Amigo viirus arvutist maha

Vaikimisi veebibrauseri lähtestamiseks pead sa kõigepealt eemaldama Amigo ja kõik seotud programmid nagu Search Protect, WebSparkle, MyAllSearch jne. Selle tegemiseks võid järgida allpool olevaid juhiseid.

Kui sa otsustad reklaamvara käsitsi maha laadida, peaksid sa olema väga ettevaatlik. Mitmed programmid, failid ja laiendused võivad olla süsteemis peidus erinevates kohtades. On oluline kõik sellised kirjed kustutada, et reklaamid ja ümbersuunamised peatada ning saada tagasi kontroll oma brauseri üle.

Meenutame sulle, et Amigo automaatne eemaldamine kaitseb sind läbikukkumise eest. Laadi endale usaldusväärne pahavaratõrje, uuenda seda ja skänneeri süsteemi. See PUP laaditakse su arvutist maha mõne minutiga.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Amigo viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Amigo süsteemidest Windows

Mine kontrollpaneeli ja otsi üles Amigo. Laadi see maha koos teiste tundmatute programmidega.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Amigo ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Amigo või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Amigo süsteemist Mac OS X

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Amigo või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Amigo viirus programmist Microsoft Edge

Pärast reklaamvaraga nakatumist võivad Microsoft Edge'i jääda mõned kahtlased kirjed. Seepärast pead sa probleemi lahendama järgnevate sammudega:

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Amigo Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Amigo Mozilla Firefox (FF) juurest

Veendu, et Mozilla Firefoxi ei ole laaditud ühtegi kahtlast laiendust või pluginat. Need juhised aitavad sul sellistest kirjetest lahti saada. 

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Amigo ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Amigo eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Amigo Google Chrome juurest

Järgi juhiseid, et kustutada Google Chrome'ist kõik Amigo viirusega seotud olevad kirjed.

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Amigo ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Amigo eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Amigo Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Amigo või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Amigo eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Amigo registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes