Raskusaste:  
  (10/100)

Safe Finder viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Olivia Morelli poolt - -   safefinder | Liik: Brauseri kaaperdaja

Miks peetakse Safe Finder otsingumootorit ohtlikuks?

Safe Finder virus

Safe Finder viirus, tuntud ka kui isearch.safefinder.com brauserikaaperdaja on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mille võivad kasutajad oma arvutist leida pärast selle installeerimist. See kaaperdaja on veebis ringlenud tegelikult juba mõnda aega ning aeg-ajalt kerkivad esile jälle kuuldused selle kaaperdaja tööst.

Kahjuks ei ole paljud arvutikasutajad kursis sellistest programmidest ja võimaldavad seetõttu taolistel viirustel edukalt edasi levida. Käesolevas artiklis kirjeldame lähemalt, kuidas see programm töötab, kuidas see mõjutab nakatunud arvutit ning anname ka soovitusi Safe Finder otsingumootori eemaldamiseks. Käsitsi eemaldamise juhiste jaoks võid minna artikli allosas olevate juhiste juurde või skänneeri lihtsalt oma arvutit usaldusväärse viirusetõrjega nagu Reimage.

Seega, mida see parasiit teeb peale arvutisüsteemi tungimist? Esmalt imiteerib programm otsingumootorit, kuid töötab tegelikult petturlikult. Programm väidab olevat toetatud Yahoo poolt, aga ära arva, et see otsingumootor on seetõttu turvaline! See petturlik rakendus üritab peita oma tegelikke kavatsusi, varjates end usaldusväärse otsingumootori nime taga.

Tegelikult on Safe Finder brauserikaaperdaja ning muudab otsingutulemusi, lisades tulemustesse erinevaid linke, mis suunavad kasutaja kolmandate poolte veebilehtedele. Lihtsamalt öeldes tähendab see, et iga kord, kui sa üritad selle otsingumootoriga midagi otsida, satud hoopis Safe Finderi tõttu ootamatult mõnele veebilehele, mida sa sugugi ei kavatsenud külastada.

Suunatud veebilehe puhul on tegemist programmi partneriga ning isegi, kui mõned nendest veebilehtedest võivad olla turvalised, võivad paljud neist olla väga ohtlikud. Mõned ohvrid on andnud teada, et pärast Safe Finderi kaaperdamist on nad märganud oma arvutis kahtlaseid programme, mis on sinna sattunud ilmselt pahavaraliste veebilehtede kaudu. Ootamatu viirusega nakatumise vältimiseks järgi neid juhiseid: 

 1. Ära kasuta veebilehitsejat, millest sai su brauseri avaleht sinu teadmata. On 99% tõenäoline, et sel juhul on su arvuti kaaperdanud PUP.
 2. Ära kliki kahtlastel hüpikakendel või bänneritel, mis kipuvad pidevalt su ekraanile ilmuma. Taoliste pealesuruvate reklaamide ilmumine võib tähendada, et oled nakatunud ka mõne muu pahavaraga. 
 3. Laadi arvutisse usaldusväärne nuhkvaratõrje, mis hoiab su arvuti turvalisena. Turvaprogramm skänneerib operatsioonisüsteemi ja otsib üles kõik potentsiaalselt ohtlikud programmid. Seega hoolitseb nuhkvaratõrje ka Safe Finderi eemaldamise eest.

Kuidas vältida selle brauserikaaperdaja sattumist arvutisse? 

Nagu sa võid mõista, ei ole Safe Finder sugugi turvaline. Tegelikult ei ole tegemist ka üldse populaarse otsingulehega, seega on arvutikasutajad väga üllatunud, kui näevad hoopis seda lehte oma tavalise avalehe asemel. See brauserikaaperdaja võtab arvuti üle võimust väga kavalalt, peites ennast täiesti legitiimsete vabavarade installatsioonide “soovitatud programmide” nimistus.

Ole ettevaatlik, kui kohtad taoliseid “tarkvarakomplekte”, sest enamjaolt kasutatakse selliseid pakette potentsiaalselt soovimatute programmide levitamiseks (sealhulgas brauserikaaperdajad, reklaamvara, laiendused, pluginad). Oma arvuti turvalisuse tagamiseks pead olema programmide alla laadimisel väga tähelepanelik. Kui laadid programme, järgi neid punkte: 

 • Uuri lähemalt veebilehte, mis pakub sulle programmi alla laadimise lingi. Veendu, et veebileht on legitiimne ja turvaline.
 • Kui sa laadid alla programmi, tee seda ülimalt tähelepanelikult. Ära kiirusta ja ära vajuta lihtsalt järjest “Next”, “Agree” ja “Finish”. 
 • Loe igat väidet ning uuri põhjalikult kasutustingimuste dokumenti. Kui sa märkad väiteid kolmandate poolte tarkvarade kohta, peaksid olema eriti ettevaatlik!
 • Kui oled jõudnud installeerimise juurde, vali “Advanced/Custom” režiim. Siis avaneb sulle nimekiri kõikidest lisaprogrammidest ning saad seal valida üksnes need programmid, mida sa tõesti soovid. 

Sa peaksid uusi programme installeerima alati just niimoodi. Kui Safe Finder on juba su arvutisse sattunud, loe alljärgnevaid juhiseid, et sellest tülikast parasiidist vabaneda.

Kuidas eemaldada nakatunud arvutist Safe Finder?

Safe Finder viirust saab eemaldada nii käsitsi kui automaatselt. Meie turvaekspertide tiim on valmistanud ette detailsed juhised Safe Finder eemaldamiseks – vaata neid artikli allosas. Soovitame tungivalt skännerida oma operatsioonisüsteemi usaldusväärse nuhkvaratõrjega pärast viiruse eemaldamist, kuna võid leida teisigi soovimatuid programme. Nuhkvaratõrje abil on viiruste eemaldamine väga lihtne. Vali endale sobiv meetod ning eemalda Safe Finder viirus kiirelt!

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Safe Finder nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Safe Finder viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Safe Finder viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

Safe Finder viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder süsteemidest Windows

Kui sa soovid Safe Finderi eemaldada arvutist käsitsi, peaksid sa vaatama hoolikalt arvutisse laaditud programmide nimekirja ning otsima üles selle, mis võis kanda endaga kaasas brauserikaaperdajat. Pea aga meeles, et see programm võib end kavalalt peita mõne teise nime all, et vältida eemaldamist.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Safe Finder ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Safe Finder või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
 5. Eemalada Safe Finder Windows otseteedest
  Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
 6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder süsteemist Mac OS X

Safe Finder ründab enamjaolt küll Windows operatsioonisüsteemi, kuid pole mitte mingit garantiid, et ka Mac operatsioonisüsteemid ei nakatu. Kui see on juhtunud, eemalda Safe Finder kiiremas korras. Soovitame seda teha võimeka viirusetõrje abil, ent kui soovid seda teha käsitsi, järgi allpool olevaid juhiseid. Pea meeles, et Safe Finder võib olla programmide nimekirjas hoopis mõne teise nimega, seega veendu, et sa ei aja seda segamini mõne teise programmiga ning leiad selle parasiidi siiski üles.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Safe Finder või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder Internet Explorer (IE) juurest

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles Safe Finder ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et Safe Finder eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder viirus programmist Microsoft Edge

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Safe Finder Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Safe Finder ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
 4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
 5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
 6. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Safe Finder eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Safe Finder ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
  Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
 4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
 5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 8. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Safe Finder eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Safe Finder Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Safe Finder või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
 4. Siin, vaata välja Homepage. Kui Safe Finder on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
 5. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Safe Finder eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes