Raskusaste:  
  (86/100)

Eemaldage Critical Chrome Update viirus (Jan 2020 uuendus) - Eemaldamise juhend

Lucia Danes poolt - - | Liik: Pahavara

Critical Chrome Update on võlts teavitus, mis paigaldab arvutisse Kovter.C pahavara

Critical Chrome Update pahavara 

Critical Chrome Update on pettus, mis näitab võltse hoiatusteateid näilise brauseri- või süsteemiuuenduse kohta ning meelitab inimesi paigaldama arvutisse teisi potentsiaalselt ohtlikke programme. Kui sind suunatakse pidevalt ümber ning sinu ekraanile ilmuvad pidevalt taolised hüpikaknad, peaksid kontrollima, ega arvutis pole Chrome'i viirust – potentsiaalselt soovimatut programmi, mida võidakse salaja sinu arvutis käitada.

Pea silmas, et Critical Chrome Update viirus on täiesti pahavaraline, kuna see võib ilmuda ekraanile pärast seda, kui oled klõpsanud Traffic Junky reklaamil. See reklaamvõrgustik on tuntud täiskasvanutele mõeldud veebilehtedel ning seega satuvad taoliste domeenide külastajad KovCoreG pahavararünnaku ohvriks, saades arvutisse Kovter.C trooja. Taoliste väga tõsiste pahavarade paigaldamine võib tähendada aina jätkuvate näiliste uuendusteadete ilmumist.

Nimi Critical Chrome Update
Kategooria Pahavara
Perekond Chrome viirus
Sümptomid Näitab võltse teateid ja hoiatussõnumeid mingi tarkvara, uuenduse või lisaprogrammide vajaduse kohta. Meelitab inimesi paigaldama võltse programme ja tööriistu
Peamine oht Nakatab süsteemi pahavaraga, eriti just troojade ja lunavaradega
Levimine Tarkvarapakid, juba süsteemi paigaldatud PUP-id, petturlikud reklaamid, häkitud programmid
Eemaldamine Critical Chrome Update viiruse eemaldamiseks kasuta usaldusväärset pahavaratõrjet

Critical Chrome Update pettus on sotsiaalsel õngitsemisel ja tehnilise toe pettusel põhinev skeem. Kahjuks võivad taolised sõnumid ja hoiatused viia võltside tööriistade, rakenduste ja kasutute programmide paigaldamiseni.

Critical Chrome Update viiruse taolised pettused viitavad tavaliselt kahtlastele või isegi pahavaralistele veebilehtedele nagu näiteks: 

  • iexaidlepro.org
  • johphblogger-hints-and-tips.org
  • tahxiintimes-niedersachsen.org

Chrome Update hüpikaknad võivad sisaldada ka telefoninumbrit, mis väidab enda näol olevat tehnilise toe tiimi telefoninumber. Need sõnumid on aga võltsid, kuna ametlik tehniline tugi ei jätaks kunagi taoliseid teateid ega julgustaks inimesi helistama kahtlasel numbril.

Critical Chrome Update viirus tuleks eemaldada, mitte helistada antud numbril ega võtta ühendust pettuse taga olevate inimestega ühelgi teisel viisil. Viiruse eemaldamiseks peaksid hankima automaatse pahavaratõrje ning puhastama arvutisüsteemi põhjalikult. Critical Chrome Update viiruse eemaldamiseks on vaja programmi nagu Reimage Reimage Cleaner , et süsteem saaks täielikult taastatud.

Critical Chrome Update viirus
Critical Chrome Update viirus ründab populaarsete täiskasvanutele mõeldud veebilehtede külastajaid. Ohvrid suunatakse pahavaralisele reklaamile pärast seda, kui nad on klõpsanud nakatunud Traffic Junky reklaamil.

Kuidas Critical Chrome Update pettus täpselt töötab

Pärast seda, kui nakatati Traffic Junky reklaamvõrgustikku, mis näitab reklaame populaarsetes täiskasvanutele mõeldud veebiportaalides nagu Pornhub, on küberkriminaalid nüüd võimelised levinud veebilehtede kaudu levitama pettuseid. Selle tulemusena võivad kasutajad väga hõlpsalt nakatuda klikipõhise pahavaraga, mis kannab nime Kovter trooja.

Kasutajaid, kes klõpsavad nakatunud reklaamil, suunatakse petturlikule lehele, mis on välja valitud vastavalt sellele, millist veebilehitsejat kasutatakse. Vastavalt brauseri tüübile ja versioonile, näeb ohver võltsi pakkumist paigaldada arvutisse brauseriuuendus:

  • Critical Chrome Update
  • Critical Firefox Update
  • Adobe Flash Player update (Microsoft Edge/Internet Explorer kasutajad).

Viimane teade on välja valitud JavaScript koodi abil, mida kasutatakse ühtlasi ka Neutrino ja NeutrAds poolt.

Uurimine on näidanud, et rünnak saab alguse siis, kui kasutaja suunatakse domeenilt advertisingms[.]com, mis nakatab lõpplinki ning viskabki ohvri nakatunud lehele. Proofpointi sõnul lisab domeen “KeyCDN-is hostitud päringu”, kuid juhtumisi on tegemist hiiglasliku sisuloomevõrgustikuga.

Critical Chrome Update pettus soovitab kasutajal paigaldada populaarse veebilehitseja uuenduse, kuid selle asemel, et brauserit uuendada, jätab see arvutisse ZIP-arhiivi, mis sisaldab faili nimega runme.js. Kord, kui fail käivitada, võtab see ühendust serveriga, mis vastutab pettuse eest. .JS fail paigaldab ohvri arvutisse seejärel veel kaks faili – .flv ja .mp4 formaadis.

FLV-failis on kolm juhuslikku numbrit ja ülejäänud on seotud RC4 võtmega. MP4 fail on selle võtme ja kodeeringuga krüpteeritud. MP4 fail sisaldab muuhulgas ka Powershell skripti, mida kasutatakse selleks, et aktiveerida AVI-fail (Kovter viirus).

Critical Chrome Update

Mida pahavara teeb pärast süsteemi nakatamist

Kui Kovter viirus on käivitatud, lisab see end Windows registrisse selle asemel, et lihtsalt jätta mõned failid süsteemi. Just niiviisi väldib pahavara oma tuvastamist. Viirus seab paika ka automaatse käivitumise funktsiooni, et pahavara aktiveeruks iga kord, kui kasutaja arvuti käivitab.

Pahavara tegutseb vaikselt ning ainus märgatav muutus on arvuti vähenenud jõudlus. Enamus kasutajaid ei pruugi aga midagi kahtlustada, kui neil pole arvutisse paigaldatud pahavaratõrjet.

Critical Chrome Update rünnaku ennetamine

Dieviren.de tiim on öelnud, et Critical Chrome Update või Urgent Chrome Update paigaldamise vältimiseks ning Flash Playeri või teiste tuntud programmide petturlike versioonide vältimiseks ei tohi mitte kunagi paigaldada uuendusi suvalistelt veebilehtedelt.

Kuigi küberkurjategijad kasutavad ohvrite peibutamiseks mitmeid trikke, on võltsidel “uuendustel” põhinev meetod väga tavaline ja seda on lihtne ära tunda. Sellist tehnikat kasutatakse peamiselt selleks, et arvutisse paigaldada tõsisem pahavara ning süsteemi erinevate ohtudega nakatada.

Petturlik reklaam võib välja näha legitiimne ning kuna see sisaldab tavaliselt ka promotud programmi ametlikku logo, näeb see välja usaldusväärne, mistõttu ka inimesed klõpsavad sellel. Sa ei tohiks aga mitte kunagi usaldada hüpikakent, mis väidab täiesti suvalisel hetkel, et sul on vaja midagi paigaldada või uuendada. Ametlikud tarkvaraloojad ja -pakkujad ei näita selliseid sõnumeid brauseris.

Kui sa kahtlustad, et sul on vaja Chrome'i uuendada, külasta lihtsalt programmi looja ametlikku veebilehte ja kontrolli, kas uuendus on saadaval. Kui sa paigaldad rakendust või programmiuuendust, pea silmas, et see võib sisaldada ka muid programme. Soovimatute programmide vältimiseks vali alati Advanced või Custom paigaldamisrežiim.

Eemalda Critical Chrome Update viirus (Kovter.C)

Kui sind suunati lehele, mis sisaldas Critical Chrome Update viirust, sulge veebileht koheselt. Kui see laadis automaatselt su arvutisse pahavaralise ZIP-faili, ära ava seda ning kustuta see koheselt.

Kui sa aga käivitasid petturliku faili, käivita esimesel võimalusel pahavaratõrje (ideaalis, kohe pärast arvuti taaskäivitamist).

Critical Chrome Update viiruse eemaldamiseks uuenda pahavaratõrjet ja skänneeri arvutit mitu korda. Kovter trooja tuleb eemaldada esimesel võimalusel, kuna see võib sinu arvutis toime panna mitmeid kuritegelikke tegevusi.

Eemalda Critical Chrome Update viirus uuendatud viirusetõrjega, veendumaks, et kõik seotud failid, rakendused ja pahavara ise on korralikult eemaldatud.

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage Cleaner Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Reimage Cleaner abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Reimage Cleaner programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.

Critical Chrome Update viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-critical-chrome-update-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes