Raskusaste:  
  (10/100)

Chroomium veebilehitseja. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Gabriel E. Hall poolt - - | Liik: Reklaamvara

Chroomium veebilehitseja ei ole Google Chrome ega ka Chromium

Ads by Chroomium Browser

Chroomium veebilehitseja on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mis leiab tee arvutisse modifitseeritud tarkvarainstallide kaudu ning asendab su vaikimisi brauseri kiirteed enda omadega. Tegemist on Chromium projekti konfigureeritud versiooniga, mille eesmärk on kasutajale näidata reklaame. See toimib sarnaselt eFastChedot ja Tortuga brauserile.

Selle kahtlase programmi eesmärk on sundida sind kasutama ebausaldusväärset internetibrauserit Veelgi enam, see petab arvutikasutajaid ja jätab mulje nagu nad kasutaksid Google Chrome brauserit. Chroomium on ehitatud Chromiumi koodi abil, kuid tegemist EI OLE ehtsa Google Chrome brauseriga, ehkki see näeb välja peaaegu identne. Chroomium brauseriviirus on reklaamide poolt toetatud ja kasutab erinevaid partnerlusturunduse taktikaid, et teenida raha. Selgitame lähemalt, kuidas see töötab. 

Kui see programm sätib enda kahtlased failid ohvri arvutisse, eemaldab see su töölaualt, stardimenüüst ja mujalt teiste veebilehitsejate kiirteed ja asendab need Chroomiumi kiirteedega. Nende kiirteede ikoonid on väga sarnased ehtsatele Chrome'i ikoonidele, seega langevad kasutajad kergesti lõksu.

Selle tulemusena avab kasutaja Chroomium brauseri ja kasutab seda. Nagu juba mainisime on tegemist võltsi brauseriga, mida toetavad reklaamid ning mida võib liigitada ka reklaamvara alla. Sellel on sisseehitatud laiendused, mille eesmärk on kasutaja arvutisse toimetada erinevaid reklaame. 

Sa võid näha hüpikaken-reklaame, tekstisiseseid linke või bännereid samamoodi nagu tavaliselt internetis surfates. Ole ettevaatlik ja ära klõpsa nendel reklaamidel, vastasel korral võidakse sind suunata kolmanda poole veebilehele, mis promob kahtlast veebibrauserit. 

Selge on ka see, et mõned kolmandate poolte veebilehed ei ole usaldusväärsed või on lausa ebaturvalised, seega sa ei tohiks proovida neid lähemalt uurida. Kui sa külastad veebilehti selle kahtlase reklaamvara kaudu, ei tohiks sa kunagi nõustuda ühegi tarkvara allalaadimisega.

Kuigi mõned rakendused VÕIVAD olla turvalised, pea meeles, et sulle võidakse siiski soovitada ka petturlikke rakendusi. On selge, et Chromium viirus võib sind suunata ebaturvalistele lehtedele, LesVirus.fr eksperdid soovitavad tungivalt MITTE kasutada seda võltsi veebilehitsejat ja usaldada legitiimseid veebilehitsejaid. Chroomium brauseri eemaldamiseks soovitame kasutada nuhkvaratõrjet nagu näiteks Reimage.

Võltside veebilehitsejate levimisviisid

See petturlik rakendus võib olla lisatud tasuta programmide juurde. Seetõttu soovitame iga tasuta programmi installeerimisviisardit hoolikalt uurida. Sa peaksid lähemalt vaatama tarkvara kasutustingimusi/privaatsuspoliitikat ning otsima väiteid, kus viidatakse kolmandate poolte promomisele.

Lisaks tuleb valida teatud installeerimissätted, mis näitavad sulle, milliseid programme sa alla laadiksid. Seetõttu peaksid valima Advanced või Custom sätted. Nii avaneb uus aken, kus näidatakse kõiki lisarakendusi, mis on soovitud programmi juurde kaasa pandud. 

Võta ära linnuke nende programmide eest, mida sa ei soovi laadida. See on kõik, mida sa pead tegema. 

Kiired viisid Chroomium brauseri mahalaadimiseks

Kui sa oled valmis Chroomium viirust eemaldama, peaksid hoolikalt järgima meie tiimi juhiseid. Enamikke reklaamvara tüüpi programme on lihtne maha laadida ja seda saab teha ka käsitsi. Kõik, mida sa pead tegema, on leidma arvutist reklaamvaraga seotud failid ning need kustutama. Selleks, et see ülesanne oleks sinu jaoks lihtsam, oleme valmistanud ka juhised. Leiad juhised selle artikli allosast.

Kui sa tahad, et su arvuti oleks kaitstud reaalajas ja arvuti oleks alati täiuslikus seisukorras, soovitame laadida turvaprogrammi ning süsteemi sellega skänneerida. See skänneerib ja tuvastab arvutis küberohte ning eemaldab need. Lisaks võid sa kaaluda ka erinevaid süsteemihaldusprogramme ja pahavaraeemaldajaid nagu Reimage.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Chroomium Browser nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Chroomium veebilehitseja eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Chroomium veebilehitseja maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

Chroomium Browser manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser süsteemidest Windows

Kui Chroomium brauser sattus su arvutisse, pead sa leidma üles viiruse failid ning neist vabanema. See ülesanne võib olla keerukas, kui sa pole IT-ekspert.

Seepärast soovitame kasutada nuhkvara- või pahavaratõrjet, mis tuvastaks ohu, otsiks üles sellega seotud failid ja eemaldaks need. Sa võid proovida ohtlikke programme eemaldada ka käsitsi. Kasuta allpool olevaid juhiseid, kuid ära unusta, et sa peaksid arvutit ka pärast skänneerima pahavaratõrjega.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Chroomium Browser ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Chroomium Browser või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser süsteemist Mac OS X

Selleks, et eemaldada Chroomium viirus Macist, proovi järgnevaid nippe, mis on loodud 2-Spyware tiimi poolt.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Chroomium Browser või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser Internet Explorer (IE) juurest

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles Chroomium Browser ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et Chroomium Browser eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser Microsoft Edge juurest

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Chroomium Browser Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Chroomium Browser ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Chroomium Browser eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Chroomium Browser ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Chroomium Browser eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chroomium Browser Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Chroomium Browser või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Chroomium Browser eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes