Raskusaste:  
  (11/100)

Web-start.org viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Julie Splinters poolt - - | Liik: Brauseri kaaperdaja

Kas sa peaksid kasutama Web-start.org otsingumootorit?

Web-start.org viirus peidab end väga kavalalt ning ainuke märk, mille järgi võid aimata, et viirus on su arvutisse sattunud on see, kui su veebilehitseja avaleht on muutunud. Tegemist on üsna tavalise brauserikaaperdajaga. See tähendab, et viirus leiab tee arvutisse ja hakkab kasutaja nõusolekuta sekkuma veebilehitseja töösse. Lisaks hakkavad kasutajat häirima pealetükkivad reklaamid ja veebilehtedele ümbersuunamised. Kõige selle tõttu tuleks Web-start.org viiruse eemaldamisega kiirustada. See tülikas viirus võib ka koguda andmeid su brausimisharjumuste kohta ning isegi koguda mingil määral isikuandmeid, mida saab hiljem kasutada erinevatel eesmärkidel. Kui küberturvalisus on sinu jaoks oluline, eemalda Web-start.org viirus oma arvutist.

See brauserikaaperdaja kuulub Plus-võrgustiku toodete hulka. Hiljuti analüüsisime me ka teist selle võrgustikuga seotud toodet – loadstart.com. Ühed nende PUP-ide kattuvad omadused on sarnased URL’id ja identsed kodulehed. Kaaperdaja pakub ka kiirviiteid Twitteri, Facebooki, Gmaili ja ka Amazoni ning Ebay lehtedele. Otse avalehe kaudu on võimalik skänneerida oma seadet või laadida alla Skype’i vidin. Sellised pealtnäha ahvatlevad boonused võivad su arvutile mõjuda aga hoopis negatiivselt. See PUP reklaamib Reimage programmi skänneerimisprogrammina, ent sa peaksid sellest pigem eemale hoidma – taolised pakkumised on tihti kahtlase väärtusega. Isegi, kui soovitatud tooted on tuntud, võib PUP reklaamida tundmatute allikate kaudu saadud versioone, mistõttu võid sa sattuda hoopis pahavaralise versiooni otsa. Igal juhul tuleks see kahtlane soovimatu viiruslik programm arvutist eemaldada ning selle teenuste kasutamine lõpetada.

The picture displaying Web-start.org

Lisaks kogub WebStart informatsiooni su brausimisharjumuste kohta. Teisisõnu, programm kogub infot selle kohta, milliseid veebilehti sa külastad ning kui tihti. Samuti võidakse salvestada andmebaasi su IP-aadress ja arvuti asukoht. Erinevalt paljudest teistest häkkeritest saab see brausimistööriist aga ligipääsu su isikuandmetele. Seetõttu võidakse su postkasti saata mitmeid erinevaid personaliseeritud pakkumisi. Nagu programmi omanikud väidavad, võidakse su isikuandmeid kasutada toodete turundamiseks ja reklaamimiseks. On vähe inimesi, kes oleksid õnnelikud selle üle, et nende andmeid kasutatakse ilma nende nõusolekuta. Ka Web-start.org’i ümbersuunamisprobleem võib tülikaks osutuda. Kui sa külastad mõnda veebilehte, võidakse sind suunata hoopis ka mujale. Ükski usaldusväärne brausimistööriist ei tee selliseid trikke. 

Levimise viisid

Tavaliselt hiilib kaaperdaja arvutisse täiesti märkamatult. Viirus kasutab kurjasti ära asjaolu, et enamus arvutikasutajaid kiirustavad programmide laadimisel ja ei pane tähele kõiki valikuid. Seega “klammerduvad” PUP’d vabavaraliste programmide külge. Kiirustades installeerimisprotsesiga võid sellised kahtlased programmid üsna hõlpsalt kahe silma vahele jätta. Kui sa soovid selliseid programme vältida, järgi neid nõuandeid: esmalt, vali alati “Custom” või “Advanced” meetod. Nii avaneb sulle nimekiri ka teistest programmidest, mida sa parasjagu alla laadiksid. Tühista kõik sellised valikud, mida sa ei soovi ning laadi alla üksnes soovitud programm. Kui sa valid “Default” või “Standard” sätted, annad sa automaatselt loa ka teiste tarkvarade alla laadimiseks. Ära laadi programme niiviisi!

Web-start.org eemaldamise juhend

Brauserikaaperdaja eemaldamiseks on kaks võimalust. Kui sa soovid aega kokku hoida, eemalda Web-start.org automaatselt. Enne, kui sa skänneerid oma arvutit viirusetõrjega, veendu, et see oleks uuendatud – vastasel korral ei pruugi see leida üles kõiki viirusega seotud faile. Teine võimalus on eemaldada Web-start.org käsitsi. Kui soovid tagada edaspidi turvalisema arvutisüsteemi, ole programme laadides ettevaatlik.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Web-start.org nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Web-start.org viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Web-start.org viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

Web-start.org viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Web-start.org süsteemidest Windows

See kaaperdaja on leitud enamjaolt Windows operatsioonisüsteemist. Meie tiim avastas, et erinevalt teistest brauserikaaperdajatest ei laadi see üksnes kasutaja brauserisse kahtlaseid lisapluginaid, vaid muudab ka töölaual olevaid kiirteesid ning sätestab Web-start.orgi avaleheks. Selle tülika viiruse eemaldamiseks, pead sa toimima järgnevalt.

 • Esmalt pane tähele, et sedasama toimingut peaksid sa kordama kõikides veebibrauserites. Meie näites kasutasime Google Chrome veebilehitsejat.
 • Kui sul on töölaual IE, Chrome, Firefoxi või mõne teise brauseri kiirtee, mine sinna. Klõpsa parema hiireklahviga Chrome brauseri kiirteel ning vali Properties.
 • Seejärel mine Shortcut vahelehele. Otsi üles Target väli.
 • Kustuta ära kõik, mis on kirjutatud peale seda osa: …application\chrome.exe”. Sa peaksid nägema seal pikka URL’i, mille algus on Web-start.org/….
 • Vajuta Apply ja OK.
 • Järgi allpool olevaid juhiseid ja eemalda kõik kahtlased programmid ning laiendused oma brauserist.

  1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
  2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
  3. Desinstalleeri Web-start.org ja sellega seotud programmid
   Siin, otsi programmi Web-start.org või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
  4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
  5. Eemalada Web-start.org Windows otseteedest
   Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
  6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

  Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

  WindowsInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

  Eemaldage Web-start.org Internet Explorer (IE) juurest

  1. Eemalda ohtlikud lisad
   Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
  2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles Web-start.org ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
  3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
   Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
  4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
  5. Lähtesta Internet Explorer
   Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
  6. Siin vali Reset.
  7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et Web-start.org eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'
  WindowsInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

  Eemaldage Web-start.org viirus programmist Microsoft Edge

  Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

  1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
  2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
  3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
  4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
  5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
  6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
  7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
  8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

  Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

  Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

  1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
  2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
  4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
  5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
  6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
   Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
   Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

  Kui need sammud on valmis, siis peaks Web-start.org Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

  WindowsInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

  Eemaldage Web-start.org Mozilla Firefox (FF) juurest

  1. Eemalda ohtlikud laiendused
   Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
  2. Siin, vali Web-start.org ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
  3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
   Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
  4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
  5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
  6. Lähtesta Mozilla Firefox
   Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
  7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Web-start.org eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
  WindowsInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

  Eemaldage Web-start.org Google Chrome juurest

  1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
   Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
  2. Siin, vali Web-start.org ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
  3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
   Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
  4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
  5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
  6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
  7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
  8. Lähtesta Google Chrome
   Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
  9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
  10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Web-start.org eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
  WindowsInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

  Eemaldage Web-start.org Safari juurest

  1. Eemalda ohtlikud laiendused
   Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
  2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Web-start.org või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
  3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
   Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
  4. Siin, vaata välja Homepage. Kui Web-start.org on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
  5. Lähtesta Safari
   Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
  6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Web-start.org eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes