Raskusaste:  
  (11/100)

Eemaldage Pokki viirus (Eemaldamise juhised) - Jul 2018 uuendus

Linas Kiguolis poolt - - | Liik: Reklaamvara

Pokki – PUP, mis näitab kahtlast käitumist Windowsi stardimenüüs

Pokki rakenduse ekraanitõmmised

Pokki on legitiimne rakendus, mille lõi SweetLabs, Inc 2014. aastal. Seda esitletakse kui tööriista, mis võimaldab otsida Stardinupu vajutamise teel rakendusi, faile, toitevalikuid, kontrollpaneeli funktsioone ja muid valikuid Windows 8 ja 10 süsteemides. Hetkel tuvastavad enamus viirusetõrjeid seda aga kui PUP-i (potentsiaalselt soovimatu programm), nimega Win32/Pokki ning turvaeksperdid soovitavad inimestel sellest eemale hoida. Näib, et tavalisest brauserikaaperdajast, mis asendab avalehte ja otsingumootorit, arenes välja üsna agressiivne Windowsi stardimenüü, mis levitab eksitavaid rakendusi. Seega, selle asemel, et seda kutsutaks Pokki Windows 8 stardimenüüks, viidatakse sellele kui Pokki uuenduse viirusele.

Kokkuvõte:
Nimi Pokki viirus
Viirusetõrje tuvastusnimi Win32/Pokki
Liik Reklaamvara
Ohutase Keskmine. Reklaamide toel töötav rakendus ei kahjusta süsteemi ega faile. Need võivad aga näidata potentsiaalselt ohtlikku sisu ning suurendavad võimalust, et arvuti nakatub tõsise viirusega
Sümptomid Agressiivsed hüpikaknad, reklaamid või bännerid, suvaline tekst muudetakse lingiks, otsingutulemused on täis reklaame, brauser suunab järsku kahtlastele lehtedele
Levimisviisid  Tarkvarapakid, vabavara või jagatud tarkvara allalaadimise lehed
Pokki mahalaadimiseks paigalda Reimage ja tee süsteemile täielik skänneering

Pokki on programm, mille lõi SweetLabs Inc ning programm võimaldab muuta Windows 8 või 10 stardimenüüd. Selle rakenduse abil saavad kasutajad mimitseerida mobiilirakenduste menüü välimust. Üldiselt on tegemist turvalie rakendusega ning see ei sisalda iseenesest ohtlikke omadusi. Õigemini, see oli varasemalt turvaline.

Kuigi seda ei saa kirjeldada kui pahavaralist viirust, võib seda kahtlemata kirjeldada kui PUP-i, selle kavala levimisstrateegia tõttu (“tarkvarapakid”) ning väga kahtlase käitumise tõttu. 

Programmil on ametlik allalaadimisleht, mille kaudu saab programmi tasuta hankida. Enim levinult hiilib see süsteemi tänu vabavara abile ning seda täiesti märkamatult. Seetõttu viitavad kasutajad sellele tihti kui Pokki viirusele. Tehniliselt võttes ei ole see päris õige termin selle kirjeldamiseks. See on potentsiaalselt soovimatu programm, mis võib põhjustada probleeme veebis lehitsemise ajal. See aga ei tähenda, et selliseid toiminguid tuleks taluda. 

Pildil on näidatud Pokki ametlik veebileht

Kasutajad saavad tavaliselt teada Pokki uuenduse viirusest siis, kui nad saavad ootamatult teavituse, mille kohaselt tuleks laadida alla uuendused programmile, mida kasutaja pole enda teada laadinudki. Oleme juba öelnud, et programm saab süsteemi tarkvarapakkide abil, mistõttu saab programm tekkida süsteemi vaikselt ilma kasutaja teadmata.

2013. aastal levis see programm tänu sellele, et see oli eelpaigaldatud Lenovo arvutitesse, millel oli Windows 8 operatsioonisüsteem. Kuna Pokki uuenduse viirus on tuntud ka kui turdvara, tuleb ka neid programme aeg-ajalt uuendada. Turvaspetsialistid soovitavad otsida üles ja maha laadida kõik sellised programmid, selle asemel, et neid uuendada.

Mitmed viirusetõrjed tuvastasid selle rakenduse nime all Win32/Pokki Virus BrowserModifier, PUP, PUA jne. Turvaekspertide viimaste teadaannete sõnul näib, et programm ei ole muutnud oma reklaamistrateegiat. Selle asemel, et parandada oma mainet, on ettevõte muutnud Pokki rakenduse veel agressiivsemaks. Hetkel ei pruugi see mitte üksnes laadida automaatselt enda uuendusi, vaid see võib laadida alla ka muid PUP-e ning suunab brauserit kahtlastele allalaadimislehtedele. Ühed sümptomid, mis viitavad sellele, et süsteemis võib olla PUP-i nakkus, on hüpikaknad nagu:

Pokki has been updated to the latest version update.

The Start Menu Updated

Pole mingit kahtlust, et Pokki tuleks eemaldada nii pea, kui see on paigaldatud sinu seadmesse. Pole vahet, kas sa laadisid selle ise selleks, et muuta Windowsi stardimenüü välimust või see ilmus tarkvarapakiga, on oluline sellest vabaneda, kuna see võib:

  • näidata suurel hulgal reklaame, mis võivad suunata petturlikele või nakatunud veebilehtedele;
  • näidata bännereid, hüpikaknaid ja muid reklaame, mis katavad ekraanil vajaliku sisu;
  • suunata petturlikele veebilehtedele kui sa klõpsad otsingutulemusi, linke või see võib avada uue brauseri vahelehe;
  • koguda infot kasutajate kohta.

Pokki rakenduse näide

Pokki autorid pakuvad oma tööriista äpiloojate reklaamivõimalusena. Arendajad on öelnud, et nad teevad koostööd arvutitootjatega ja saavad promoda programme Windowsi stardimenüü, App Store ja Game Arcade kaudu. Selline kirjeldus tõestab, et tegemist on reklaamide najal töötava programmiga.

LosVirus turvaspetsialistid hoiatavad, et PUP-ide või isegi pahavaraliste rakenduste loojad võivad selliseid teenuseid ära kasutada. Seetõttu soovitame Pokki koheselt eemaldada. Kui see ilmus süsteemi tänu tarkvarapakile, peaksid kasutama pahavaratõrjet nagu Reimage selleks, et kõikidest tülikatest komponentidest vabaneda.

 

Pokki viiruse pilt
Arendajad väidavad, et Pokki on suurim rakenduste soovitusplatvorm

Kahtlased andmete jälgimise toimingud

Enne igasuguse programmi kasutamist on oluline lugeda privaatsuspoliitikat, kus programmi loojad annavad teada, kas nad koguvad kasutajate kohta andmeid ning kuidas nad andmeid käsitlevad. Pokki loojad annavad selgelt teada, et neile pakub huvi konkreetne info:

Generally, our Services automatically collect usage information regarding the software, apps and services you use or have downloaded or installed from us, such as the frequency with which an app or Service has been clicked or opened, and how long an app or Service remains open. We also collect installation information, which may include information on whether certain apps or Services have been installed or uninstalled, and how long a Service has been installed or used on your system.

Kuigi nad väidavad, et sellist infot kasutatakse üksnes statistilistel eesmärkidel, mainivad nad ka seda, et Pokki rakenduse kaudu oma sisu turustavad kolmandad pooled võivad kasutada jälgimistööriistu. Seetõttu ei vastuta nemad selle eest, milliseid tööriistu need pooled kasutavad ning kuidas andmeid kogutakse. Lühidalt öeldes, selle rakenduse kasutamisel võid sa näha rohkelt reklaame.

Süsteemi jõudluse langus

Pokki uuenduse viirus võib negatiivselt mõjutada Windows 8 ja 10 jõudlust. Inimesed on märganud, et kohe pärast selle PUP-iga nakatumist on süsteem muutunud palju aeglasemaks. Üks põhjuseid võib olla fakt, et failid nagu pokki.exe või HostAppServiceUpdater.exe kasutavad ära suure osa CPU-st.

Pokki hüpikaken

Lisaks võib programm luua mitu protsessi ja muuta süsteemi aeglaseks uuenduse allalaadimise ja paigaldamise ajal. Vahel võib märgata, et Windowsil võtab ärkamine kauem aega. See juhtub seetõttu, et Pokki reklaamvara saab muuta Windowsi stardiprotsessi ning võib võimaldada stardi ajal endaga seotud komponente. See on veel üks põhjus, miks sa peaksid brauserikaaperdajaga kohe tegelema ning selle rakenduse viivitusteta maha laadima.

Programmi levitamise viisid

Lisaks mainitud vabavara kaudu levimise viisile saab programmi alla laadida ka selle ametliku lehe kaudu. Samuti võidakse rakendust reklaamida sponsoreeritud lehtede kaudu. Pokki reklaamid võivad olla nutikalt ära peidetud. Teisisõnu, sa võid klõpsata lingil, mis ei viita sellele programmile, kuid suunab sind ikkagi selle domeenile.

Pokki ametlik allalaadimisleht

Selleks, et vältida sarnaste programmide laadimist, ole tähelepanelik installeerimise juures. Hoolimata sellest, millist programmi sa paigaldama hakkad, selle juures võivad olla lisanduvad programmid. Selleks, et need programmid üles leida, vali “Advanced” installeerimisrežiim. Võta linnuke ära ebavajalike programmide juurest ja jätka siis laadimist. Niiviisi saad sa vältida Pokki kaaperdust ning muid sarnaseid tööriistu.

Vabane Pokki viirusest

Sa võid Pokki eemaldada käsitsi kontrollpaneeli kaudu. Kui sa ka siis märkad Task Manageris pokki.exe kirjet, võid skänneerida süsteemi pahavaratõrjega. Kui sul pole seda, laadi endale see, kuna see on kasulik ka tõsisemate ohtude korral.

Pärast Pokki eemaldamist kontrolli süsteemis olevate rakenduste nimekirja. Programm võis laadida juurde ka muid programme. Laadi ka need maha ilma igasuguse kõhkluseta. Sa võiksid läbi vaadata ka brauserilaienduste nimekirja ning eemaldada tundmatud kirjed. Jälgimisküpsiste ja muude luuramistehnikate peatamiseks tasuks brauser lähtestada.

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Pokki viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-pokki-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes