Eemaldage RussianRoulette viirus (Boonus: dekrüpteerimise õpetus) - Tasuta juhend

RussianRoulette viiruse eemaldamise juhend

Mis on RussianRoulette lunavaraviirus?

RussianRoulette viirus alustas arvutikasutajate ründamist ja nende failide krüpteerimist

Hiljuti avastatud RussianRoulette lunavaraviirus meenutab pisut Stampado ja Philadelphia viiruseid, mis kasutavad samuti Vene ruleti põhimõtet. Kahjuks on pahavaraarendajad tihti üksteise edust ja loovusest inspireeritud. Hetkel alles uuritakse seda uut krüptoviirust, kuid pole mitte mingit kahtlust, et see viirus krüpteerib faile võimsa algoritmi abil, mida ei ole niisama lihtne murda. Pärast süsteemi sisse murdmist skänneerib RussianRoulette süsteemi, krüpteerib sihtmärgiks olevad failid ja jätab arvutisse lunarahateate. Ohvrid, kes ei ole oma andmetest teinud koopiaid, võivad näha lunaraha tasumist ainsa väljapääsuna. Kui sa ei ole veel selle viirusega kokku puutunud, peaksid sa tegema koheselt koopiad enda jaoks olulistest dokumentidest, piltidest ja teistest failidest. Juhul, kui viirus on sind rünnanud, peaksid sa keskenduma selle eemaldamisele. On väga oluline RussianRoulette eemaldada nii pea kui see arvutisse satub, kasutades selleks FortectIntego programmi või mõnda teist usaldusväärset pahavaratõrjet.

Arvutisse jäetavas lunarahateates on info andmete krüpteerimise kohta ning on antud ka tähtaeg, mis ajaks tuleks juhised täita. Pärast RussianRoulette lunavaraviiruse rünnakut kaotab ohver kõik oma failid: pildid, videod, muusika, tekstifailid, andmebaasid ja teised olulised failid. Pahavara kasutab failide krüpteerimiseks “salavõtit”, mida hoitakse häkkerite serveris. Selle võtme ostmine võib küll olla lahendus failide tagasisaamiseks, kuid me ei soovita seda teha. Häkkerid nõuavad failide eest 0.3 Bitcoini ja paluvad ohvril summa kanda teatud Bitcoin rahakotti. Pärast tehingu tegemist peavad nad sisestama tehingu ID ja vajutama nupul “Click to Check”. Seejärel tuleb järgida juhiseid selle kohta, kuidas faile dekrüpteerida. Kahjuks ei ole aga mitte mingit garantiid, et failid saavad dekrüpteeritud RussianRoulette viiruse loojate poolt antud dekrüpteerija abil. Lunaraha tasudes võid sa ilma jääda nii rahast kui ka võid nakatuda hoopis uue pahavaraga. Turvaeksperdid panevad inimestele südamele, et lunavaraviiruse rünnaku korral ei tohiks mitte mingil juhul tasuda lunaraha. Krüptoviiruste hulk aga kasvab pidevalt, seega peaksid sa olema halvimaks valmis ning tegema pidevalt failidest koopiaid. Kui su seade on aga juba nakatunud, pead sa keskenduma RussianRoulette’i eemaldamisele. See ei aita sul faile taastada, kuid isegi kui sul ei ole failidest tehtud koopiaid, saad sa proovida mõnda teist meetodid, mis võib aidata faile taastada või võid teha koopiad krüpteeritud failidest ning oodata, kuni luuakse ametlik dekrüpteerija.

RussianRoulette lunavaraviiruse piltPildil on näha osakest lunarahateatest, mille edastab RussianRoulette lunavaraviirus.

Kuidas nakatub mu seade lunavaraviirusega?

RussianRoulette pahavara on üsna uus ning seda uuritakse alles. Peamine lunavaraviiruse levimisviis on siiski rämpspost. Pole mitte mingit üllatust, et see on endiselt väga efektiivne viis, kuidas peibutada naiivseid ja teadmatuses olevaid arvutikasutaaid, kes avavad kõiki kirju, sealhulgas ka kahtlaseid ning avavad kirja manused. Mõni pealtnäha süütuna näiv Word või PDF fail võib aga hoopis sisaldada pahavara käivitusfaili. RussianRoulette lunavara võib levida ka pahavaraliste reklaamide, võltside tarkvarauuenduste ja -allalaadimiste või ründevarade abil. Seetõttu tuleks alati vältida igasuguseid kahtlaseid lehti. Väldi riskantseid veebilehti ning ära usalda internetis olevaid reklaame, eriti selliseid, mis hoiatavad, et sul on arvutis teatud probleeme. On peaaegu võimatu end 100% kaitsta lunavara eest, kuid sa peaksid siiski tegema endast kõik võimaliku, et vähendada rünnaku toimumise tõenäosust. Üks parimaid turvameetmeid on usaldusväärse viirusetõrje installeerimine.

RussianRoulette eemaldamine

RussianRoulette’i on käsitsi peaaegu võimatu eemaldada. Lunavara võib end peita ohutuna näivates failides või kaustades või sa võid kogemata kustutada vajalikud süsteemikirjed. Seetõttu peaksid sa kasutama viiruse eemaldamiseks professionaalset usaldusväärset pahavaratõrjet. Me soovitame kasutada programme nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes ning eemaldada lunavara oma arvutist muretult. RussianRoulette’i eemaldamiseks tuleb arvutit skänneerida uuendatud viirusetõrjega, kuid pahavara võib sind takistada. Kui see juhtus ka sinuga, pead sa arvuti taaskäivitama Safe Mode režiimis ja proovima uuesti. Allpool on täpsemad juhised selle kohta, kuidas automaatselt viirus arvutist eemaldada.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

RussianRoulette viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda RussianRoulette kasutades Safe Mode with Networking

Kui pahavara takistab sul automaatselt eemaldamist, järgi neid samme, et arvuti taaskäivitada Safe Mode režiimis.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage RussianRoulette

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige RussianRoulette eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda RussianRoulette kasutades System Restore

Kui sa ei saa RussianRoulette lunavaraviirust automaatselt eemaldada, järgi neid samme, et pääseda ligi turvaprogrammidele.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus RussianRoulette. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et RussianRoulette eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm RussianRoulette. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui sul ei ole andmetest tehtud koopiaid, proovi neid andmete taastamise meetodeid. Need võivad aidata sul taastada vähemalt mõned failid.

Kui Teie failid on krüpteeritud RussianRoulette poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Meetod 1. Data Recovery Pro

Data Recovery Pro on professionaalne programm, mis võib aidata sul taastada mõned failid. Järgi neid samme programmi kasutamiseks:

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada RussianRoulette lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Meetod 2. Windows Previous Versions funktsioon

Kui sa oled lubanud enne RussianRoulette lunavara rünnakut oma arvutis System Restore funktsiooni, järgi neid samme, et taastada üksikuid faile:

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Meetod 4. ShadowExplorer

Pole teada, kas RussianRoulette viirus kustutab varikoopiad või mitte. Kui mitte, võib ShadowExplorer programm aidata sul taastada mõned failid:

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit RussianRoulette ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Alice Woods
Alice Woods

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Alice Woods
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes