Eemaldage PadCrypt viirus (Eemaldamise juhised) - uuendatud Apr 2017

PadCrypt viiruse eemaldamise juhend

Mis on PadCrypt lunavara?

PadCrypt lunavara muutub iga kuu

PadCrypt viirust märgati esimest korda enam kui aasta tagasi. Kuigi see ei ole olnud väga aktiivne krüptoviirus, on see stabiilselt aja jooksul muutunud. Kui su meilikasti potsatab uus kiri, ära kiirusta selle avamisega ega manuse alla laadimisega, hoolimata sellest, kui oluline info näib olevat. Sarnaselt teistele lunavaraprogrammidele levib ka see rämpskirjade kaudu, kuhu on kaasa pandud nakatunud failid. PadCrypt pahavara levib PDF-i sarnase faili näol, kuid tegelikult on tegemist zip-arhiiviga, mis sisaldab ohtlikku käivitusfaili. Kord, kui arhiiv on lahti pakitud, saab pahavara süsteemi ning hakkab kasutaja faile, pilte, videosid ja dokumente koheselt krüpteerima. PadCrypt lunavara kasutab AES-256 krüpteerimisalgoritmi failide lukustamiseks, seega ei saa faile dekrüpteerida ilma erilise võtmeta, mis on aga häkkerite valduses.

Pärast krüpteerimise lõpetamist loob PadCrypt uue .txt faili, mis annab kasutajale teada failide krüpteerimisest ning teavitab, et on olemas dekrüpteerimisvõti, mis tuleb osta failide tagasi saamiseks. Vastasel korral on failid kaotatud igaveseks. Lunaraha, mida see lunavara tavaliselt küsib, on 0.8 Bitcoini, mis on umbes $340 ning see tuleb maksta BitCoini, Ukash Voucheri või Paysafecardi kaudu. Tavaliselt suureneb nõutud makse aja jooksul. PadCrypt lunavara ohvrile antakse 96 tundi aega lunaraha tasumiseks. Kui ohver ei kanna selle aja jooksul raha, hävitatakse dekrüpteerimisvõti. Vähemalt nii väidavad selle omanikud. Ükskõik, kui veenev see väide ka ei tunduks, peaksid sa arvestama, et vähemad kui pooled lunavaraviiruste ohvritest on saanud oma failid tagasi peale raha tasumist.

PadCrypt lunavaraPadCrypt lunavara on teinud hiljuti uuendusi. See näitab teistsugust lunavarateadet, mis annab teada failide krüpteerimise kohta ja palub ohvril maksta lunaraha bitcoinides

Üks põnev asjaolu selle lunavaraga on aga see, et krüpteeritud andmed saab kätte tasuta, kui kasutaja ootab kuus kuud ja võtab PadCryptiga seejärel ühendust. Lisaks sellele on tegemist esimese lunavaraviirusega, millel on live-chat funktsioon, mis väidetavalt võimaldab ühendust võtta küberkurjategijatega. Nad ei näi aga vastavat, seega sellel vestlusaknal ei ole erilist mõtet.

Viiruse arendajad on võimaldanud PadCrypti eemaldamist erilise deinstalleerija abil. Kahjuks isegi pärast pahavara eemaldamist jäävad su failid krüpteerituks. Vähendamaks ohvri võimalust faile tasuta taastada, kustutab see krüptoviirus varikoopiad. Ainus viis, kuidas kaitsta oma andmeid selliste ohtlike viiruste eest, on hoida välisel andmekandjal failidest koopiaid. PadCrypt funktsioneerib sarnaselt teistele lunavaraviirustele nagu CryptoWall, TeslaCrypt või DMA-Locker (klõpsa linkidel, et lugeda nende viiruste kohta lähemalt). Tegelikult on kõik lunavaraviirused põhimõtteliselt identsed – nad lubavad faile dekrüpteerida, kui sa maksad neile teatud rahasumma. Ainus, mille poolest nad erinevad, on krüpteerimiseks kasutatav algoritm ja lunaraha suurus. Me ei soovita lunaraha tasuda, kuna on väga tõenäoline, et sa jääd lisaks oma failidele ilma ka rahast. Pea meeles, et PadCrypti eemaldamine ei too su faile tagasi, vaid kustutab kõigest viiruse ja sellega seonduvad kirjed. Soovitame PadCrypti eemaldamiseks kasutada võimsat pahavaratõrjet nagu FortectIntego, et saaksid vabaneda viirusest lõplikult.

Pahavara levitamine

PadCrypt, CryptoWall ja teised pahavarad levivad inimeselt-inimesele (P2P) võrgustike kaudu nagu torrentite kaudu, pahavaraliste rämpskirjamanuste kaudu või võltside tarkvarauuenduste kaudu, mis võivad operatsioonisüsteemi Troojadena sattuda.
Põhjustel, mida oleme selles artiklis maininud, peaksid sa olema väga ettevaatlik, kui laadid ebausaldusväärsetest allikatest faile või avad manuseid, mis on saadetud tundmatutelt isikutelt.

Nagu oleme maininud, on äärmiselt oluline eemaldada see pahavara arvutist koheselt. Kui sa ei soovi kasutada selle jaoks mõnda programmi, uuri allpool olevat juhist, mis aitab pahavarast vabaneda ka käsitsi eemaldamise teel.

PadCrypt viiruse versioonid

Alguses peeti PadCrypti peatatud lunavaraprojektiks, kuna pärast esimest väljailmumist deaktiveeriti selle Command & Control serverid üsna kiirelt. 2016. aasta kevadel avastasid küberturbeeksperdid aga viiruse mitu uut versiooni, mis näitas, et lunavaraprojekti loojad üritavad seda taaskäivitada ja uuesti levitada. Hetkel on tehtud müstilisele 2.0 versioonile mitmeid uuendusi, mida tuntakse PadCrypt 2.2.71.1, PadCrypt 2.2.86.1 ja PadCrypt 2.2.97.0 nime all. Näib, et nendes versioonides ei tehtud aga suuri muudatusi ning viirus saadeti laiali vaid väikesele osale arvutikasutajatest, võttes arvesse kaebuste hulka. 2016. aasta sügisel loodi aga kolmas versioon ning see näib olevat tunduvalt edasiarenenum.

PadCrypt 3.0 lunavaraviirus. Pahavarauurijad märkasid selle versiooni jälgesid 2016. aasta septembri lõpus ning selgeid näiteid märgati novembris. Kolmas versioon näib kasutavat AES 256-bit krüpteerimisvõtit ning nõuab muidugi ohvrilt andmete dekrüpteerimisprogrammi eest lunaraha. Teadaolevalt levib PadCrypt 3.0 viirus Troojana, mis on maskeeritud võltsi Visa krediitkaardigeneraatori taha (Card Base 5.6.0.exe). See varastab ka FileZilla serverikontost informatsiooni ning seda müüakse mustal turul teistele kurjategijatele, kes soovivad viirust levitada. Näib, et petturid on loonud lausa partnersüsteemi ning viiruse levitajate vahel jagatakse teenitud tulu. On ka avastatud, et versioon väidab kasutavat algkoodis PadCrypt 3.1-te, kuid lunarahateade väidab endiselt, et tegemist on 3.0 versiooniga. Juhul, kui see nakkus tabab arvutit, tuleks see kiiremas korras eemaldada.

PadCrypt 3.1.2 lunavaraviirus hakkas levima 2016. aasta detsembris ning tabas paljusid kasutajaid nagu välk selgest taevast. Programmil ei näi olevat uusi funktsioone, vähemalt mitte pealtnäha. Me võime vaid oletada, et viiruse taga olevad häkkerid on parandanud teatud probleemseid kohti programmi koodis ning peame lootma, et need uuendused pole seda parasiiti muutnud veelgi ohtlikumaks. Üks eriline asjaolu selle versiooni juures on aga see, et seda näib levitavat kuulus Artemis trooja. Pole teada, kas viirus dekrüpteerib lukustatud failid kuue kuu möödumisel nagu algne versioon, kuid me ei soovita sellega oodata. Sa ei saaks arvutit selle aja jooksul korralikult kasutada niikuinii ning kõik su uued failid nakatataks lihtsalt kohe. Seega soovitame selle PadCrypti versiooni kiiresti eemaldada.

PadCrypt 3.2.2 lunavaraviirus on pahavaraline krüptoviirus, mis tegutseb lunavarateenuse (RaaS) põhimõttel. Need, kes on huvitatud (häkkerid, kriminaalid jne), võivad pahavara modifitseerida oma soovi järgi ning siis kasutada seda inimeste failide krüpteerimiseks ja lunaraha kogumiseks. Muidugi saab ka PadCrypt 3.2.2 omanik osa kogutud rahast selle eest, et laseb oma viirust teistel kasutada. Hiljutiste kuulduste kohaselt on see PadCrypti versioon Razy lunavara modifikatsioon, mis kasutab AES-265 ja RSA krüpteerimisalgoritmi ohvrite failide lukustamiseks. Lunaraha suurus varieerub 0.5 Bitcoinist 1.5-ni, mis on võrdne 1065 dollariga. Palun, ÄRA isegi mõtle sellise rahasumma tasumisele! Pole mitte mingisugust garantiid, et pärast raha kättesaamist vabastatakse su failid. Sa pead PadCrypt 3.2.2 viiruse eemaldama nii kiiresti kui võimalik, kuna viirus võib teha muudatusi ka su protsessinimekirjas ning võib proovida su arvutit ühendada teiste häkkeritega nende C&C serverite kaudu.

PadCrypt 3.4.4 lunavaraviirus on PadCrypti kõige hiljutisem versioon, mis tuli välja märtsi keskel. Kuigi see ei ole olnud väga aktiivne, nakatab see arvuteid samamoodi nagu varasemadki versioonid. Nii pea, kui viirus satub arvutisse, hakkab see koguma andmeid ja saadab need häkkeritele. Viirus üritab paljastada arvuti IP-aadressi, asukoha, nime, süsteemi Bios versiooni jms. Viirus kasutab C&C servereid andmete saatmiseks. Pärast andmete saatmist krüpteerib PadCrypt 3.4.4 lunavara ohvri failid. Ole ettevaatlik ning ÄRA maksa lunaraha.

Vabane PadCrypt viirusest alatiseks

Kahjuks ei ole võimalik ühtaegu eemaldada PadCrypt viirus ja taastada krüpteeritud failid. Dekrüpteerimise jaoks on sul vaja erilist võtit, mis on häkkerite valduses seniks, kuni sa tasud lunaraha. Sa võid aga viiruse ja sellega seonduva arvutist eemaldada, vältimaks oma uute failide krüpteerimist. Viiruse eemaldamine on vajalik ka selleks, et eemaldada muud ohud, mis võivad sinu teadmata arvutisse pugeda. Me ei soovita PadCrypti käsitsi eemaldada, kuna lunavaral on palju erinevaid kirjeid, mida on väga keeruline üles leida ilma professionaalse nuhkvaratõrje/pahavaratõrjeta. Allpool soovitame ka parimaid tööriistu viiruse eemaldamiseks, seega veendu, et installeerid ühe neist oma arvutisse. Arvuti kaitsmiseks ka tulevikus pead sa veenduma, et turvatarkvara on uuendatud, teed olulistest failidest pidevalt koopiaid ning hoiad eemale rämpskirjadest.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

PadCrypt viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda PadCrypt kasutades Safe Mode with Networking

Kui PadCrypt blokeerib skännerit, pead sa arvuti taaskäivitama turvarežiimis Safe Mode with networking:

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage PadCrypt

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige PadCrypt eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda PadCrypt kasutades System Restore

Kui režiim Safe Mode with Networking ei suutnud arvutit lukust lahti teha, proovi System Restore funktsiooni:

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus PadCrypt. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et PadCrypt eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm PadCrypt. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud PadCrypt poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Andmete taastamine Data Recovery Pro abil

Ohvrid võivad proovida faile dekrüpteerida Data Recovery Pro tarkvara abil. See võib aidata taastada mõned failid.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada PadCrypt lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Kasuta ShadowExplorerit, et taastada PadCrypt lunavara poolt krüpteeritud failid

Kui sul vedas ja PadCrypt lunavara ei eemaldanud varikoopiaid, võid sa proovida ShadowExplorerit. Siin on sammud selle tööriista kasutamiseks efektiivselt:

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Oota kuus kuud andmete tagasi saamiseks

PadCrypt on öelnud, et ohvrid ei peaks kustutama ära krüpteeritud faile, kuna neid on võimalik saada tagasi ka täiesti tasuta, juhul, kui ohvril ei ole raha lunaraha tasumiseks. Kui su failid ei ole nii tähtsad ja sul ei ole neid kiiremas korras vaja, võid oodata ja vaadata, mis saab. Pea aga meeles, et kurjategijad käituvad ootamatult ning sa ei saa nende peale lootma jääda.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit PadCrypt ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Alice Woods
Alice Woods

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Alice Woods
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes